صفحه 31 از 33 نخستنخست ... 21222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

من فوق لیسانس دارم گفتم دوباره فوق بخونم که بتونم برم اروپا کار کنم و قصدم اقامته، کاره المان هم پاره وقته و پستش هم پایینه ، از طرفی دانشگاه های فرانسه هم داره پولی میشه ، موندم چکار کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    من فوق لیسانس دارم گفتم دوباره فوق بخونم که بتونم برم اروپا کار کنم و قصدم اقامته، کاره المان هم پاره وقته و پستش هم پایینه ، از طرفی دانشگاه های فرانسه هم داره پولی میشه ، موندم چکار کنم
    نروژ و ايسلند هنوز پولي نيست دانشگاهاش..
    با اين حال اگه شرايط فاند گرفتن دارين، ميتونيد براي دكتري اقدام كنيد چرا دوباره ارشد بخونيد؟
    و اينكه از كانادا ميتونيد بهتر فاند پيدا كنيد و كلا شرايط كار كردن توي كانادا بهتر از اروپاست براي يه مهاجر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

ببینید، من یه خورده گیج شدم! اگه نمی خواید دکتری بخونید گرفتن فوق لیسانس دومی امتیاز بزرگی براتون نداره! لطفاً بفرمایید مسترتون چیه؟ و بازارش چطوره؟ اگه کارتون (منظورم رزومه و سواده) خوب باشه، می تونید مستقیم برای کار اقدام کنید (فرانسه، آلمان، هلند، و تقریباً تمام کشورهای اروپای شمالی)

در غیر این صورت، نکته مهم دیگه اینه که چند وقت دیگه آماده ورود به بازار کار میشید. پارامترهای مهمش اینهاست:
    1- چقدر طول می کشه که شرط زبان رو برای مقصدتون اوکی کنید؟
    2- چقدر طول می کشه تا سفارت بهتون وقت بده؟ (این رو میگم چون وقتهای سفارت آلمان کماکان به طرز مسخره ای دوره! امسال پذیرش داری ژانویه سال بعدش بهت تازه وقت مصاحبه میدن)
    3- چند وقت باید درس بخونید تا وارد بازار کار بشید؟ این یعنی چقدر خرج از جیب؟
    4- کجا بازار کار رشته تون بهتره؟

حواستون باشه که مورد چهارم حسابش از موارد دیگه جداس! شما ی تونید مدرکتون رو از آلمان بگیرید و بعد در فرانسه کار کنید و یا برعکس (یا هر جای دیگری)... با این احوالات من فکر نمی کنم 3000 یورو تفاوت شهریه در سال، خیلی نکته مهمی باشه... خصوصاً که "اگر" این قانون برای سال آینده تصویب بشه، به احتمال قوی شرایط بورس جدید هم باهاش تصویب خواهد شد و این یعنی دانشجویان نخبه احتمالاً می تونن از تخفیف کلی یا جزئی شهریه استفاده کنن
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : December 4th, 2018 در ساعت 02:58 AM
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید، من یه خورده گیج شدم! اگه نمی خواید دکتری بخونید گرفتن فوق لیسانس دومی امتیاز بزرگی براتون نداره! لطفاً بفرمایید مسترتون چیه؟ و بازارش چطوره؟ اگه کارتون (منظورم رزومه و سواده) خوب باشه، می تونید مستقیم برای کار اقدام کنید (فرانسه، آلمان، هلند، و تقریباً تمام کشورهای اروپای شمالی)

در غیر این صورت، نکته مهم دیگه اینه که چند وقت دیگه آماده ورود به بازار کار میشید. پارامترهای مهمش اینهاست:
    1- چقدر طول می کشه که شرط زبان رو برای مقصدتون اوکی کنید؟
    2- چقدر طول می کشه تا سفارت بهتون وقت بده؟ (این رو میگم چون وقتهای سفارت آلمان کماکان به طرز مسخره ای دوره! امسال پذیرش داری ژانویه سال بعدش بهت تازه وقت مصاحبه میدن)
    3- چند وقت باید درس بخونید تا وارد بازار کار بشید؟ این یعنی چقدر خرج از جیب؟
    4- کجا بازار کار رشته تون بهتره؟

حواستون باشه که مورد چهارم حسابش از موارد دیگه جداس! شما ی تونید مدرکتون رو از آلمان بگیرید و بعد در فرانسه کار کنید و یا برعکس (یا هر جای دیگری)... با این احوالات من فکر نمی کنم 3000 یورو تفاوت شهریه در سال، خیلی نکته مهمی باشه... خصوصاً که "اگر" این قانون برای سال آینده تصویب بشه، به احتمال قوی شرایط بورس جدید هم باهاش تصویب خواهد شد و این یعنی دانشجویان نخبه احتمالاً می تونن از تخفیف کلی یا جزئی شهریه استفاده کنن
    من ارشدم mba هست بد نیست ، مهندسی هم خوندم، ولی دکترا یک ضرب پذیرشش سخته کلی مقاله و ... می خواد و پیدا کردن استاد هم سخته ، از طرفی کار برای من مهمتره ، گفتم با دوره زبان فرانسه برم اونجا ببینم کار زودتر پیدا میشه یا ارشد یا دکترا هرکدام ویزا راحت تر شد ، پولم فقط به اندازه چند ماه دارم

Moderator

رشته و دانشگاه

من ارشدم mba هست بد نیست ، مهندسی هم خوندم، ولی دکترا یک ضرب پذیرشش سخته کلی مقاله و ... می خواد و پیدا کردن استاد هم سخته ، از طرفی کار برای من مهمتره ، گفتم با دوره زبان فرانسه برم اونجا ببینم کار زودتر پیدا میشه یا ارشد یا دکترا هرکدام ویزا راحت تر شد ، پولم فقط به اندازه چند ماه دارم
    ببینید! من در یک پست دیگه نظرم رو در مورد مهاجرت کاری روشن کردم! شما توی پاسختون گفتید خیلی پول ندارید! پس بمونید ایران، زبان بخونید، همزمان برای پوزیشن های مستر و دکترا اقدام کنید، روی لینکداین دنبال کار بگردید و وقتی تکلیفتون معلوم شد تشریف ببرید

موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا نروژ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrnosh111 نمایش پست ها
    سلام فرانسه به ایرانی ها احترام میزارن؟
    میشه توضیح بدید منظورتون چه جور احترامیه؟

وقتی "احترام گذاشتن" رو خارج از شرایط بیان می کنید یاد احترام گذاشتن به شیوه کارتون قدیمی میتی کومان می افتم! اگه منظورتون اینه که وقتی بفهمن ایرونی هستید مثلاً ابراز خاکساری کنن و جلوتون زانو بزنن، بعید می دونم جایی رو روی کره زمین پیدا کنید که چنین احترامی فقط به خاطر ملیت یک نفر بهش گذاشته بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک امیرکبیر

سلام دوستان.. یه سوال خدمتتون دارم ممنون میشم پاسخ بدین. من کارشناسی و ارشد رو ایران مهندسی مکانیک خوندم ولی با توجه به اینکه علاقه نداشتم درس نخوندم و معدل های پایینی دارم. البته دو تا دانشگاه تاپ ایران درس خوندم یعنی امیرکبیر و ارشد هم شریف.. منتها به دلیل کمال گرایی یا یه کاری رو انجام نمیدم اصن یا میخوام پرفکت باشه که خیلی وقتا به ضررمه. حالا کلا سوال من اینه که اگه بخوام ارشد یه رشته دیگه بخونم آلمان یا فرانسه رو پیشنهاد میدین؟ و کلا من ریاضیات محض و فیزیک محض و رشته هایی مث علوم کامپیوتر که ریاضیشون زیاده رو دوس دارم. سوالم یکی دیگه اش اینه که چه رشته ای و کدوم کشور باشه؟ میدونم سوالم خیلی کلی شد. ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

سلام دوستان، یک سوال داشتم بیشتر از دوستانی که الان فرانسه زندگی‌ می‌کنن. بنده از دانشگاه‌های کانادا،فرانسه و سویس در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارم. من رشته خودم نرم افزار هست و در حال حاضر هم برنامه نویس هستم و روی توسعه برنامه‌های گوشی‌های اپل کار می‌کنم. هدف از مهاجرت هم اینه که در نهایت کشور مقصدی که میرم ماندگار شم. سوال که دارم اینه که بین این ۳ کشور با توجه به تجربه دوستان اینکه به تونم توی زمینه تحصیلیم کار پیدا کنم بعد از اتمام دانشگاه کدوم شانس بیشتری داره؟ خودم فرانسه رو دوست دارم علتشم اینه که دانشگاهی که قبول شدم رشتش از همه نزدیک تره به حیطه کاریم ولی‌ با خوندن پست‌های فروم احساس کردم که کار در فرانسه بعد از تحصیل به این راحتی‌‌ها نیست. می‌خواستم بدونم توی زمینه بنده کسی‌ اطلاعات داره که اوضاع کاری توی فرانسه چطوری هست؟
    ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام دوستان، یک سوال داشتم بیشتر از دوستانی که الان فرانسه زندگی‌ می‌کنن. بنده از دانشگاه‌های کانادا،فرانسه و سویس در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارم. من رشته خودم نرم افزار هست و در حال حاضر هم برنامه نویس هستم و روی توسعه برنامه‌های گوشی‌های اپل کار می‌کنم. هدف از مهاجرت هم اینه که در نهایت کشور مقصدی که میرم ماندگار شم. سوال که دارم اینه که بین این ۳ کشور با توجه به تجربه دوستان اینکه به تونم توی زمینه تحصیلیم کار پیدا کنم بعد از اتمام دانشگاه کدوم شانس بیشتری داره؟ خودم فرانسه رو دوست دارم علتشم اینه که دانشگاهی که قبول شدم رشتش از همه نزدیک تره به حیطه کاریم ولی‌ با خوندن پست‌های فروم احساس کردم که کار در فرانسه بعد از تحصیل به این راحتی‌‌ها نیست. می‌خواستم بدونم توی زمینه بنده کسی‌ اطلاعات داره که اوضاع کاری توی فرانسه چطوری هست؟
    ممنون
    برای آدم متخصصی مثل شما کار هست و امکان گرفتن اقامت کاری رو هم بعد از پایان درستون دارید. همه کشورهایی که گفتید برای شما شرایط خوبی دارند. هر کدوم رو که دوست داشتید انتخاب بفرمایید.
    ولی در کل زندگی در کانادا برای ایرونی ها راحتتره (تعداد ایرونی های توی سن و سال و وضعیت خودتون در کانادا خیلی بیشتر از فرانسه یا سوئیسه).
    سوئیس حقوقهای خیلی بالایی میده ولی مخارجتون هم خیلی بالاست
    فرانسه هم اقتصاد بزرگی داره که آدم متخصص بتونه توش کار پیدا کنه، هم هزار تا قانون و تبصره واسه موندن داره

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    برای آدم متخصصی مثل شما کار هست و امکان گرفتن اقامت کاری رو هم بعد از پایان درستون دارید. همه کشورهایی که گفتید برای شما شرایط خوبی دارند. هر کدوم رو که دوست داشتید انتخاب بفرمایید.
    ولی در کل زندگی در کانادا برای ایرونی ها راحتتره (تعداد ایرونی های توی سن و سال و وضعیت خودتون در کانادا خیلی بیشتر از فرانسه یا سوئیسه).
    سوئیس حقوقهای خیلی بالایی میده ولی مخارجتون هم خیلی بالاست
    فرانسه هم اقتصاد بزرگی داره که آدم متخصص بتونه توش کار پیدا کنه، هم هزار تا قانون و تبصره واسه موندن داره

موفق باشید
    ایا در فرانسه برای تخصص یادگیری ماشین و پردازش تصویر شغل وجود داره ؟چون من هر شرکت مهمی میبنم یا امریکائی یا چینی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)