صفحه 16 از 33 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط AnotherStudent نمایش پست ها
    سلام دوستان

من نیاز به نظراتتون درباره چند راهی ای که باهاش مواجه هستم دارم.

به زبان خیلی خیلی ساده من بیشتر بین New York و Paris تردید دارم و رشته های مد نظرم هم مستر فیلمسازی و حقوق بشر هستن و احتمالا همونطور که ..........
    درود بر شما
    پست بسيار جالبي بود وقتي مي خواندم...ببينيد شما براي مستر ميخواهيد اقدام كنيد؟!بسيار عالي !
    اول چرا اين جمله ؟
    "که ظاهرا اصلا به هیچ دردی نمی خوره جز اینکه بگم لیسانس دارم" ؟؟؟؟؟

گرامي ! اولين و شايد مهمترين مساله انتخاب بين فرانسه و‌آمريكا مساله زبان است و بعد از آن شايد هم در اين مقطع "همسطح" مساله هزينه دانشگاه هاست !زبان كه خب در مريكا طبيعتا انگليسي است و آن هيچ اما در فرانسه تحصيل اين رشته به انگليسي (مستر فيلم سازي) بسيار گران خواهد شد همانطور كه فكر نمي كنم مستر حقوق بشر در فرانسه به انگليسي اصلا پيدا بشود !!!
    شهريه ي دانشگاههاي آمريكا ميتواند بين 36000 تا 60000 دلا باشد سالي و براي سال اول معمولا خيلي به دنبال فاند نباشيد !اما تحصيل در فرانسه رايگان است به زبان فرانسه !
    ويزاي هر دو كشور داستان دارد !

بين 2 رشته مدنظر شما تفاوت از زمين تا آسمان است ! خيلي نمي شود دقيق بحث كرد كه اگر من بودم چكار مي كردم...خودم بشخصه به ادامه تحصيل در ادبيات انگليسي يا تطبيقي فكر ميكنم تا دكتري در فرانسه يا نهايتا بلژيك هرچند فرانسه ارزانتر ست ! اما تفاوت بين مستر سينما تا حقوق بشر خيلي زياد است !

موفق باشيد !
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

با سلام دوباره

مرسی از جوابتون قبل از هر چیز دیگه.

در جواب سوال اولتون اینکه من با داشتن این مدرک در خارج از کشور واقعا هیچ کار تخصصی جز تدریس در سطح مبتدی نمی توانم انجام بدم در حالیکه فکر می کنم اگر مدرکم در رشته دیگری بود شاید می توانستم با ویزای کار حتی به کشور دیگری برم و در تهران هم حتی به هر جایی که مراجعه کردم با این مدرک مشاغلی بهم پیشنهاد شد که درآمدشون فقط برای رفت و آمد یک ماه کافی بود و یک فرد دیپلمه هم می توانست به راحتی از پس اون کار بر بیاد. اگر راستش را بخوام بگم تنها دلیل من برای انتخاب این رشته این باور اشتباه بود که شاید پیش سفارتخانه ها ارزشی داشته باشه (برای گرفتن ویزا).

تفاوت بین دو رشته مورد علاقه من بله خیلی زیاده ولی با این حال من تصمیم دارم که هر دو اینها را بخوانم حالا هر چقدر هم که طول بکشد ولی ترجیحم این است که اول اون رشته ای را بخوانم که بتونم باهاش خرج زندگی را درآرم که برای رشته دوم دیگه نگران مسایل مالی نباشم.

در مورد زبان هم من اگر به فرانسه برم حتما قبلش تا جاییکه بتونم راحت ارتباط برقرار کنم فرانسه کار می کنم چون جدا از دانشگاه بیشتر افراد از اینکه در جامعه ایزوله بشوند خوششون نمی آد و فرانسه هم زبان شیرینی هست به نظر من. در نتیجه آنقدرها نگران زبان نیستم ولی از اینکه دوباره انتخاب اشتباهی کنم که مجبور شوم برگردم خیلی نگرانم. برای همین هم از بچه های فروم بازم می خواهم خواهش کنم که اگر اطلاعاتی دارند که طرز زندگی را در شهرهای مختلف (مخصوصا نیویورک و پاریس که بیشتر محبوبند) کمی برای ما که در ایران هستیم هنوز روشنتر کند آنها رو اینجا به اشتراک بگذارند.

باز هم خیلی از نظرتون ممنونم NimaK.

Junior Member

سلام من میخواستم بدونم که کسی میدونه چرا دانشگاهها و اکول های فرانسوی به خصوص در رشته های فنی مهندسی( به جز چند تا محدود ) در رنک های بین المللی اینقدر ضعیف هستند ؟ این نشان دهنده ضعیف بودن دانشگاه ها یا موسسات اموزشی فرانسه نسبت به کشورهای همتراز ش مثل انگلیس یا کانادا است ؟ این سوال رو به این علت میپرسم چون که من هم فرصت تحصیل در کانادا را دارم هم پذیرش در فرانسه در ضمن من فامیل درجه 1 در فرانسه دارم .
    شما نظرتون چیه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pierre نمایش پست ها
    سلام من میخواستم بدونم که کسی میدونه چرا دانشگاهها و اکول های فرانسوی به خصوص در رشته های فنی مهندسی( به جز چند تا محدود ) در رنک های بین المللی اینقدر ضعیف هستند ؟ این نشان دهنده ضعیف بودن دانشگاه ها یا موسسات اموزشی فرانسه نسبت به کشورهای همتراز ش مثل انگلیس یا کانادا است ؟ این سوال رو به این علت میپرسم چون که من هم فرصت تحصیل در کانادا را دارم هم پذیرش در فرانسه در ضمن من فامیل درجه 1 در فرانسه دارم .
    شما نظرتون چیه ؟
    سلام. یکی از دلایلی که دانشگاه های فرانسه رنک خوبی ندارن زبان فرانسه هستش. یعنی وقتی میخوان دستاوردهای پژوهشیشونو ارائه بدن تو مجلات فرانسوی زبان چاپ میکنن و باز به همین دلیل دانشجوی بین المللی کمتری نسبت به کشورهای انگلیسی زبان دارن.
    یه نکته در مورد دانشگاه های فرانسه، کلا سیستم آموزشی این کشور اعتقادی به رتبه بندی دانشگاهاش نداره چون میگه دانشگاه های فرانسه در بالاترین سطح آموزشی ممکن قرار دارن پس تفاوتی بین دانشگاه های پاریس و شهرهای کوچیک وجود نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali739 نمایش پست ها
    سلام. یکی از دلایلی که دانشگاه های فرانسه رنک خوبی ندارن زبان فرانسه هستش. یعنی وقتی میخوان دستاوردهای پژوهشیشونو ارائه بدن تو مجلات فرانسوی زبان چاپ میکنن
    این دلیل یا بهتر بگم بهانه‌ای هست که خود فرانسوی‌ها از جمله وزیر علوم فرانسه هر سال بعد از انتشار رنکینگ دانشگاهها میزنند، همین امسال هم این اتفاق افتاد. هیچ دانشگاه فرانسوی دستاود‌های پژوهشیش رو تو ژورنال فرانسوی چاپ نمیکنه! به خاطر اینکه تمام ژورنال‌ها و کنفرانس‌های معتبر به زبان انگلیسیه. پس هیچ استاد یا محققی چنین اشتباهی رو انجام نمیده.

و باز به همین دلیل دانشجوی بین المللی کمتری نسبت به کشورهای انگلیسی زبان دارن.
    این درسته اما همچنان اصرار دارند که دوره‌ها اکثراً به زبان فرانسه برگزار بشه.

یه نکته در مورد دانشگاه های فرانسه، کلا سیستم آموزشی این کشور اعتقادی به رتبه بندی دانشگاهاش نداره چون میگه دانشگاه های فرانسه در بالاترین سطح آموزشی ممکن قرار دارن پس تفاوتی بین دانشگاه های پاریس و شهرهای کوچیک وجود نداره.
    به خاطر اینکه کلا از نظر فرهنگی‌ آدمهای خود برتربین و در عین حال توخالی هستند که توقع دارند همه دنیا خودشون رو با اونها تطبیق بده. اگر واقعا رنکینگ دانشگاهها براشون مهم نبود، هر سال وقتی‌ رنکینگ شانگهای منتشر میشه اینقدر توی سایت‌ها و روزنامه‌هاشون اعتراض نمی‌کردند که چرا رنکینگ دانشگاههای فرانسه اینجوریه. اگر مهم نیست، پس اعتراض برای چیه؟ اگر مهمه، پس چرا خودتون رو با دنیا تطبیق نمیدین. در کّل به نظر من اگر فرانسه رو از ۱۰۰ سال پیش تا امروز در نظر بگیریم هیچی‌ نداره مخصوصاّ فرهنگ. اگر از نظر توریسم هم رتبه اول رو داره صرفا به خاطر آثار معماری که قدمتش به بیش از ۱۰۰ سال گذشته برمیگرده. امروز از دانشگاه سوربن که از نظر قدمت دومین دانشگاه قدیمی‌ دنیاست چی‌ باقی‌ مونده به جز پز دادن به یک ساختمون. دانشگاه رو خودشون تعطیل کردند (از ۱۹۷۰ میلادی) بعد امروز سر اسمش بین دانشگاههای پاریس دعواست که من سوربن اصلیم، اون یکی‌ میگه نه من سوربن‌ام ... (برای نمونه وبسایت‌های پاریس ۱ (pantheon-sorbonne) و پاریس ۴ (paris-sorbonne) رو میتونید ببینید)، اما در مقابل دانشگاه oxford یا cambridge رو هم که قدمتی تقریبا یکسان با سوربن دارند میتونید از هر نظر مقایسه کنید ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

من نمی دونم اینجا جای مناسبی هست که می پرسم ولی چرا انقدر ایرانی ها برای تحصیل به فرانسه کم می رن.بچه ها حاضرن به اسپانیا و هلند برنو کلی خرج کنن ولی فرانسه نه مشکل فرانسه چی هست؟پذیرش بد می ده یا دانشگاهاش معتبر نیست؟

پیش فرض پاسخ : دانشگاه‌ها و رشته‌ها در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    من نمی دونم اینجا جای مناسبی هست که می پرسم ولی چرا انقدر ایرانی ها برای تحصیل به فرانسه کم می رن.بچه ها حاضرن به اسپانیا و هلند برنو کلی خرج کنن ولی فرانسه نه مشکل فرانسه چی هست؟پذیرش بد می ده یا دانشگاهاش معتبر نیست؟
    کی گفته ایرانیا کم میرن فرانسه واسه تحصیل؟ آمار گرفتین خودتون؟ یا منبع موثق دارین که تعداد دانشجوهای ایرانی مقیم فرانسه بسیار کمتر از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا هستش؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

United States 291,040
    Canada 75,115
    Germany 65,750
    Sweden 53,982
    Israel 51,300
    United Kingdom 42,494
    Netherlands 21,469
    Australia 18,789
    France 18,376
    Armenia 15,999

جدول بالا 10 كشوري است كه ايرانيان در آن هستند و فرانسه هم جز 10 كشور اول است!
    البته لازم به ذكر است كه اين آمار براي سال 2000 هست و از اينجا گرفته شده است
    نكته ي ديگر آنكه مشخص نيست چقدر "دانشجو"ي ايراني در اين كشورهاست يا حتي مثلا از اين 18.376 ايراني اي كه تا سال 2000 در فرانسه بوده اند چه تعداد دانشجو هستند...من گمان ميكنم شايد در رده بندي دانشجويان ايراني(نه كل ايرانيان) فرانسه در 4 يا 5 تاي اول باشد..البته آمار يندارم !

آمار ديگري هم هست از اينجا :

il y avait en France, en 1999, 18 376 personnes nées en Iran. Parmi elles, 9 715 étaient de nationalités étrangères et 8 661 avaient la nationalité française

يعني تا همان سال 2000 ، 8661 تابعيت فرانسوي گرفته بودند يا داشتند حالا به طرق مختلف و اين يعني احتمالا دانشجو نبوده اند و اكثريت مابقي احتمالا بايد داراي كاتگوري يشترين تعداد دانشجوها باشند !

خواندن پاراگراف اول آخرين لينك توصيه مي شود

همچنين مطالعه اين بخش كه در ويكي پدياي فرانسه خيلي كاملتر از انگليسي است و داراي اطلاعات باارزشي است.بخش مهمي از اين گزارش چند جمله زير است كه برميگردد به آمار سال 2007-8 :

En Europe, vers 2007-2008, les principales communautés iraniennes sont en Allemagne (environ 150 000), Suède(80 000), au Royaume-Uni (70 000), en France (30 000) ou aux Pays-Bas (20 000).

بنابراين مي شود گفت آخرين آمارهاي موجود تعداد "ايرانيان" (نه دانشجوها فقط) در كشورهاي مختلف به صورت زير است (البته اگر كشورهايي كه مقاصد تحصيلي نيستند مثل امارات و اسراييل حذف شوند):

1.آمريكا
    2.كانادا
    3.آلمان
    4.سوئد
    5.بريتانيا
    6.فرانسه
    7.هلند

ویرایش توسط nimaK : September 26th, 2014 در ساعت 01:14 AM دلیل: اضافه كردن اطلاعات
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

ممنون از هر دو عزیز که پاسخ منو دادن.من فکر میکنم هر دو فرانسه تحصیل می کنن.ببینید من فکر میکنم امار بالا تعداد کلی ایرانیان در کشورها نشون می ده که همه لذوما دانشجو نیستن(فرانسه از قدیم پایتخت اوپوزسیون ایران بوده و بسیاری بیشتر از 30-40 ساله اونجان).در مورد کیس خودم من دو رشته ی مشابه در دو کشور فرانسه(بوردو) و فلاندپیدا کردم که یکی از دوستان سایت که هم فرانسه و فلاند رو می شناسه توصیه کرد فلاند گزینه ی بهتری هست.میگفت فرانسه فوق العاده بی نظمه و مردم دوست ندارن انگلیس صحبت کنن و مشکل می خوری.حالا بنا به تجربه شما اولا این واقعیت داره.؟.درسته که فرانسه اسمه شیکی داره ولی رنک پایین دانشگاهها و شرایط بد اقتصادی باز هم می صرفه رفتن به اونجا؟ این که هزینه ی زندگی در فرانسه(بدون شهریه) حدودا ماهی چقدر هست؟چون شنیدم کشور گرونی هست

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    ممنون از هر دو عزیز که پاسخ منو دادن.من فکر میکنم هر دو فرانسه تحصیل می کنن.ببینید من فکر میکنم امار بالا تعداد کلی ایرانیان در کشورها نشون می ده که همه لذوما دانشجو نیستن(فرانسه از قدیم پایتخت اوپوزسیون ایران بوده و بسیاری بیشتر از 30-40 ساله اونجان).در مورد کیس خودم من دو رشته ی مشابه در دو کشور فرانسه(بوردو) و فلاندپیدا کردم که یکی از دوستان سایت که هم فرانسه و فلاند رو می شناسه توصیه کرد فلاند گزینه ی بهتری هست.میگفت فرانسه فوق العاده بی نظمه و مردم دوست ندارن انگلیس صحبت کنن و مشکل می خوری.حالا بنا به تجربه شما اولا این واقعیت داره.؟.درسته که فرانسه اسمه شیکی داره ولی رنک پایین دانشگاهها و شرایط بد اقتصادی باز هم می صرفه رفتن به اونجا؟ این که هزینه ی زندگی در فرانسه(بدون شهریه) حدودا ماهی چقدر هست؟چون شنیدم کشور گرونی هست
    سلام

خیلی از کشورهای اروپایی مردمش دوست ندارند به زبان دیگری به جز زبان خودشون صحبت کنند. تاکسی هایی که میرن فرودگاه بین المللی تو بارسلونا یک کلمه انگلیسی حرف نمیزنند و یک ضرب زبان خودشون رو استفاده میکنند. فکر نمیکنم شما تو فنلاند شرایط دیگه ای داشته باشید. آمستردام در بین این شهرها که بودم خیلی خوب انگلیسی صحبت میکردند.

من الان ۲ ماه هست اینجام و یک کلمه هم فرانسوی بلد نیستم. کمی سخت هست ولی خیلی ها انگلیسی صحبت میکنند و خیلی هاشون میان کمکت وقتی میری برای حساب باز کردن و بقیه اموری که فرانسوی باهات باشه بهتر هست. یادمه میگفتن رفتی اونجا آدرس بپرسی به انگلیسی جوابت رو نمیدند. آره ولی یک سلام و عذر خواهی به فرانسوی بکن که نشون بده داری تلاش میکنی بعد برات ده دقیقه وقت میذارن توضیح میدن که کجا باید بری.
    به هر حال اگر تشریف میارید کشور اروپایی یاد گرفتن یک زبان دیگه چون توی محیط هستید خیلی به درد آینده شما میخوره مخصوصا فرانسوی. در مورد رنگ دانشگاه ها هم باید واقعا ببینید چه فاکتور هایی در این رنکینگ ها نقش دارند. خیلی از مدارس عالی اینجا و دانشگاه های خوبش خیلی از اون شرایط رو نداره. تعداد مقالات چاپ شده و تعداد دانشجو ها یکی از مهمترین فاکتور ها هست که در فرانسه دانشگاه ها رو به مدارس عالی کوچک تقسیم بندی کردند. چاپ مقاله هم اصلا واجب نیست. اینجا خیلی ها دارن فوق دکتری میگیرن و هنوز چیزی منتشر نکردند. ولی توی یک کشوری مثل مالزی برای دفاع پروپوزال استاد شرط میزاره که باید مقاله چاپ کنی. و تا انتها هم باید حتما ۶ تا آی اس آی بدی که اسم استاد توش باشه جناب رنکشون بره بالا.

بین آلمان و فرانسه من آلمان رو پیشنهاد میکنم ولی بین بقیه کشورها فرانسه هم زبان مفیدی داره در دنیا و هم میتونه آینده ی خوبی داشته باشه براتون هم در آکادمیک هم در کار. وضعیت اقتصادی بد و بی نظمی همه جا هست و اگر نگاهی کلی به تمام فروم های این سایت بیاندازید از مالزی و فیلیپین گرفته تا آمریکا و کانادا همه در یک سطوحی راضی و در خیلی چیزای مشترک ناراضی هستند. اگر کارتون خوب باشه و حواستون جمع مطمئن باشید که هرجایی در دنیا باشید آینده دارید. فقط باید ببینید هدفتون چی هست.

موفق باشید
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)