نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
دوستان چند تا سوال دارم.
1. تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه رایگانه؟
2. به طور تقریبی شانس پذیرش در دانشگاه های فرانسه نسبت به آلمان بالاتر هست؟ (دانشگاه های خیلی سطح بالا نه). مثلا برای منی که معدل 14 دارم انتخاب هام تو آلمان خیلی محدوده، میخواستم ببینم فرانسه چطوره.
3. دانشگاه آزاد و دولتی رو مثل آلمان خیلی تفاوت قائل میشن؟
سلام، خیلی از دانشگاههای دولتی در فرانسه چند رشته محدود رو به زبان انگلیسی درس می دن... شهریه این رشته ها مثل شهریه بقیه رشته های دانشگاههای دولتیه و مدرکشون هم همه جای دنیا معتبره ... ( حدود 240 یورو برای مستر)
در کنار این دانشگاههای خصوصی هم هستند که شهریه شون بالاتره (تا 16000-24000 یورو در سال برای مستر های مدیریت و بازرگانی و MBA) و لزوماً مدرک قابل قبول برای ایران ندارن... از طرف دیگه درس خوندن به زبان انگلیسی شما رو از دونستن زبان فرانسه بی نیاز نمی کنه...

در خصوص معدل هم بر خلاف آلمان، 14 اینجا معدل خوبی حساب میشه پس شانستون بالاتره

ضمناً برای دوره مستر، هم آزاد و هم دولتی و حتی غیر انتفاعی های مورد تایید وزارت علوم اینجا مورد قبولند... ولی برای دکترای مستقیم، حتی با مستر از دانشگاههای عالی (شریف، تهران، امیر کبیر...) بدون این که استاد مربوطه روی شما شناخت داشته باشه شانس زیادی ندارید... توصیه می کنم برای داشتن شانس خوب برای دکترا، مستر 2 رو دوباره در فرانسه بگذرونید