نقل قول نوشته اصلی توسط somboliak نمایش پست ها
ممنون از پاسختون
سوال دیگه ای داشتم
من برای اپلای بین آلمان و فرانسه شک دارم و شنیدم فرانسه برای رشته ی هوافضا بهتر از آلمانه. این موضوعی که شما فرمودید تابعیت ایرونی من کار دستم میده دیگه دست خودم نیست و هر کشوری برم همین وضعیت رو دارم و مجبورم تلاش خودم رو بکنم. سوالم اینه که شرایط کاری فرانسه به چه شکل هست؟ آیا بازارکاری بهتری نسبت به آلمان داره؟ آیا بعد از فارغ التحصیلی سخت تر از آلمان میشه کار پیدا کرد؟
سلام
نفرمودید برای چه مقطعی می خواید اقدام کنید... نفرمودید وضعیت زبان آلمانی و فرانسه تون چطوره... همینطور انگلیسیتون... آلمان صنعت بالادستی هوا-فضا نداره... ایرباس، یوروفایتر، موشک آریان... همه اینها بیس اصلیشون در فرانسه و بعد در انگلستانه و کشور های دیگه شریک در پروژه وضعیت پشتیبانی دارن... فرانسه برای هوا-فضا بهتره... در عین حال همین چند پست پیش در خصوص شرایط کاری فرانسه و آلمان توضیح دادم.
در خصوص زبان هم شما می تونید از دانشگاههای فرانسه با مدرک زبان B2 پذیرش بگیرید (B1 هم ممکنه... A2 کمتر دیده شده)، ولی برای آلمان نیاز به مدرک C1 زبان دارید (حداقل سال 2009-2010 که من بررسی می کردم اینطوری بود)... زیر مستر 2 بسیار بعیده رشته به زبان انگلیسی در آلمان و فرانسه پیدا کنید