صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering. Azad university

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام

من از دانشگاه Telecom Sudparis واسه مستر پذیرش گرفتم اما برای اتریش (Carinthia University of Applied Sciences) و ایتالیا (Politecnico di Torino) هم اقدام کردم و ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو راجع به انتخاب مناسب بدن.

1. اول از همه علاقه ی خودم نسبت به رشته ای که تو هر دانشگاه انتخاب کردم برای اتریش (مکاترونیک) بیشتر هست تا فرانسه (آپتو الکترونیک) و تورینو (الکترونیک)
    2. از نظر رنکینگ تورینو چون پلی تکنیکه و قدمت بیشتری داره 351، فرانسه (Telecom Sudparis: 3806) و اتریش چون علمی کاربردیه از همه پایین تره (4682) (فرانسه حداقل اسم علمی کاربردی رو با خودش نداره)
    3. از نظر شهریه اتریش با 728 یورو در سال از همه مناسب تره، ایتالیا چون بورسیه ها رو حذف کردن بدون تخفیف سالی 1780x2= 3560 یورو در میاد که اگه تخفیف بده (الله اعلم) با اتریش یکی میشه. اما فرانسه با 10000 یورو شهریش از همه بالاتره
    4. از نظر رفاهی فرانسه و اتریش موقعیت بهتری نسبت به تورینو دارن. هر دو دانشگاه خودشون با قیمت مناسب خوابگاه تو کمپس ارائه میدن که هزینه ترنسپورت هم حذف میشه و حتی فرودگاه هم میان دنبال آدم در حالی که برای ایتالیا باید برم دنبال خونه
    5. از نظر هم صحبت، باز تورینو ایرانی های زیادی داره در حالی که اتریش (Kärnten) و فرانسه (Telecom Sudparis) ممکنه حتی یه ایرانی هم پیدا نکنم. (البته Kärnten اتریش یکی از استاداش ایرانیه)
    6. در رابطه با ویزا اوضاع کدوم بهتره؟ (فرانسه تو نامه پذیرشش گفتن اگه تو پروسه ویزا مشکل پیدا کردی بهمون ایمیل بزن تا کمکت کنیم)
    7. در مورد کار بعد از تحصیل هم اطلاعات زیادی ندارم ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن.
    8. همچنین بعد از مستر در رابطه با پذیرش با فاند از امریکا و کانادا برای مقطع دکتری (انشالله) فرقشون خیلی فاحشه یا میشه یه کاریش کرد؟

لازم به ذکره که هر سه دانشگاه مدرک Master of Science رو میدن

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen2008 نمایش پست ها
    سلام

من از دانشگاه Telecom Sudparis واسه مستر پذیرش گرفتم اما برای اتریش (Carinthia University of Applied Sciences) و ایتالیا (Politecnico di Torino) هم اقدام کردم و ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو راجع به انتخاب مناسب بدن.

1. اول از همه علاقه ی خودم نسبت به رشته ای که تو هر دانشگاه انتخاب کردم برای اتریش (مکاترونیک) بیشتر هست تا فرانسه (آپتو الکترونیک) و تورینو (الکترونیک)
    2. از نظر رنکینگ تورینو چون پلی تکنیکه و قدمت بیشتری داره 351، فرانسه (Telecom Sudparis: 3806) و اتریش چون علمی کاربردیه از همه پایین تره (4682) (فرانسه حداقل اسم علمی کاربردی رو با خودش نداره)
    3. از نظر شهریه اتریش با 728 یورو در سال از همه مناسب تره، ایتالیا چون بورسیه ها رو حذف کردن بدون تخفیف سالی 1780x2= 3560 یورو در میاد که اگه تخفیف بده (الله اعلم) با اتریش یکی میشه. اما فرانسه با 10000 یورو شهریش از همه بالاتره
    4. از نظر رفاهی فرانسه و اتریش موقعیت بهتری نسبت به تورینو دارن. هر دو دانشگاه خودشون با قیمت مناسب خوابگاه تو کمپس ارائه میدن که هزینه ترنسپورت هم حذف میشه و حتی فرودگاه هم میان دنبال آدم در حالی که برای ایتالیا باید برم دنبال خونه
    5. از نظر هم صحبت، باز تورینو ایرانی های زیادی داره در حالی که اتریش (Kärnten) و فرانسه (Telecom Sudparis) ممکنه حتی یه ایرانی هم پیدا نکنم. (البته Kärnten اتریش یکی از استاداش ایرانیه)
    6. در رابطه با ویزا اوضاع کدوم بهتره؟ (فرانسه تو نامه پذیرشش گفتن اگه تو پروسه ویزا مشکل پیدا کردی بهمون ایمیل بزن تا کمکت کنیم)
    7. در مورد کار بعد از تحصیل هم اطلاعات زیادی ندارم ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن.
    8. همچنین بعد از مستر در رابطه با پذیرش با فاند از امریکا و کانادا برای مقطع دکتری (انشالله) فرقشون خیلی فاحشه یا میشه یه کاریش کرد؟

لازم به ذکره که هر سه دانشگاه مدرک Master of Science رو میدن

مرسی
    دوست عزيز سلام
    اطلاعاتتون درست هست. ولي توجه كنيد يه نكته اي رو از شخصي بگم كه چندين بار به امريكا رفته بود براي شركت در كنفرانسهاي مختلف.
    اون فرد ميگفت وقتي براي امريكا اقدام كرده بودم، قبلا براي 7 الي 8 كشور پذيرش و ويزا داشتم. نظر من در مورد شما صرفا اين نيست كه براي امريكا هم اقدام كنيد. ولي توجه كنيد كه اگه ميتونيد در يك كشور صنعتي مدرك بگيريد و سابقه كار داشته باشيد، براي آينده شما بهتر هست. اگه ميتونيد در اتريش مدرك رو بگيريد و در فرانسه يا آلمان كار كنيد، خيلي عالي ميشه. همونطور كه ميدونيد زبان سه كشور آلمان و سوييس و اتريش يكي هست. و اگر مي تونيد براي كانادا و كشورهاي بالاتر هم يه حركتي داشته باشيد.
    با ارزوي موفقيت روز افزون براي شما دوست عزيز
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

سلام دوستان ...

راستش من میخوام برای کارشناسی برای یکی از کشورهای کانادا یا فرانسه اقدام کنم ، ممنون میشم با توجه به شرایط پایین بهترین گزینه رو لطف کنید بهم بگید :

1- 18 سال سن
    2- دیپلم فنی - کامپوتر
    3- معدل 17/20
    4- زبان انگلیسی در حد متوسط و فرانسه صفر
    5- معافیت سربازی تا چند ماه دیگه
    6- هرکشوری که برم میخوام یک سال اول رو اونجا کالج زبان برم
    7- از خانواده میتونم برای سال اول 20 میلیون تومن بگیرم ولی از سال دوم باید روی پای خودم وایسم ( اون کشور کار کنم )

ممنون میشم راهنمایی کنید ... !

مرسی !

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_G نمایش پست ها
    سلام دوستان ...

راستش من میخوام برای کارشناسی برای یکی از کشورهای کانادا یا فرانسه اقدام کنم ، ممنون میشم با توجه به شرایط پایین بهترین گزینه رو لطف کنید بهم بگید :

1- 18 سال سن
    2- دیپلم فنی - کامپوتر
    3- معدل 17/20
    4- زبان انگلیسی در حد متوسط و فرانسه صفر
    5- معافیت سربازی تا چند ماه دیگه
    6- هرکشوری که برم میخوام یک سال اول رو اونجا کالج زبان برم
    7- از خانواده میتونم برای سال اول 20 میلیون تومن بگیرم ولی از سال دوم باید روی پای خودم وایسم ( اون کشور کار کنم )

ممنون میشم راهنمایی کنید ... !

مرسی !
    چند پيشنهاد رو فهرست وار ميگم. هر كدوم رو بر اساس سلايق خودتون و شناختي كه از برنامه خودتون داريد، انتخاب كنيد:
    1- فرانسه رو در حد C1‌بخونيد و از كشور فرانسه بورس بگيريد. بايد ببينيد كدوم رشته ها بورس دارن و شما چه رشته اي رو مي خوايد بريد و اينكه به سربازي شما نخوره!
    2- از موسسه n+i كمك بگيريد.
    3- اگه ميتونيد توي اين فاصله يه مدرك زبان انگليسي بگيريد و از خاصيت Erasmus mundus استفاده كنيد. اين خاصيت فقط براي فرانسه هست.
    4- با خيال راحت بريد سربازي و توي اين فرصت دو زبان فرانسه و انگليسي رو در حد عالي كار كنيد. اونوقت از چندين كشور همزمان ميمتونيد پذيرش بگيريد.
    اگر هم كه به كانادا فكر ميكنيد همون انگليسي رو فول باشيد كافيه. تاپيك تحصيل در كانادا
    موفق باشيد
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    چند پيشنهاد رو فهرست وار ميگم. هر كدوم رو بر اساس سلايق خودتون و شناختي كه از برنامه خودتون داريد، انتخاب كنيد:
    1- فرانسه رو در حد C1‌بخونيد و از كشور فرانسه بورس بگيريد. بايد ببينيد كدوم رشته ها بورس دارن و شما چه رشته اي رو مي خوايد بريد و اينكه به سربازي شما نخوره!
    2- از موسسه n+i كمك بگيريد.
    3- اگه ميتونيد توي اين فاصله يه مدرك زبان انگليسي بگيريد و از خاصيت Erasmus mundus استفاده كنيد. اين خاصيت فقط براي فرانسه هست.
    4- با خيال راحت بريد سربازي و توي اين فرصت دو زبان فرانسه و انگليسي رو در حد عالي كار كنيد. اونوقت از چندين كشور همزمان ميمتونيد پذيرش بگيريد.
    اگر هم كه به كانادا فكر ميكنيد همون انگليسي رو فول باشيد كافيه. تاپيك تحصيل در كانادا
    موفق باشيد
    خیلی خیلی ممنون از جواب و راهنمایتون سامان جان ... فقط چند نکته :

1- راستش دوست عزیز شهر ما کلاس آموزش فرانسوی نداره ( آیلتس و تافل هم نداره چه برسه به فرانسه ) ... واسه همین خیلی سخت میشه خودم از سفر بشینم فرانسوی بخونم !
    نمیشه همون کشور ( کانادا یا فراسنه ) اول یک سال کالج زبان رفت و بعد وارد داشنگاه شد ؟
    2- ممنون برای معرفی تاپیک ... فقط چطور باید با این موسسه تماس گرفت ، تو ایران شرکت دارن ؟
    3- ممنون برای این معرفی این خاصیت ولی الان دو مشکل اینجا هست :
    * این خاصیت گفته شده فقط برای کارشناسی ارشد کاربرد داره !
    * من کالج زبان رو میخوام اون کشور برم ! ( این تاکیدی بود ... معذرت اینقدر تکرار میکنم )
    4- سربازی که نمیرم ... قراره معافیت رو تا چند ماه دیگه بگیرم ... واسه همین میخوام امسال اگه شد برم !
    5- و بنظر شما با این هزینه ای که من دارم و اینکه من قراره سال دوم به بعد روی پای خودم وایسم ، کدوم کشور از نظر کاری و هزینه برای من بهتره ؟ ( کانادا یا فرانسه )

باز هم خیلی خیلی ممنون از راهنمایتون ... !

واقعا کمک کرد ... !

موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad_G نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از جواب و راهنمایتون سامان جان ... فقط چند نکته :

1- راستش دوست عزیز شهر ما کلاس آموزش فرانسوی نداره ( آیلتس و تافل هم نداره چه برسه به فرانسه ) ... واسه همین خیلی سخت میشه خودم از سفر بشینم فرانسوی بخونم !
    نمیشه همون کشور ( کانادا یا فراسنه ) اول یک سال کالج زبان رفت و بعد وارد داشنگاه شد ؟
    2- ممنون برای معرفی تاپیک ... فقط چطور باید با این موسسه تماس گرفت ، تو ایران شرکت دارن ؟
    3- ممنون برای این معرفی این خاصیت ولی الان دو مشکل اینجا هست :
    * این خاصیت گفته شده فقط برای کارشناسی ارشد کاربرد داره !
    * من کالج زبان رو میخوام اون کشور برم ! ( این تاکیدی بود ... معذرت اینقدر تکرار میکنم )
    4- سربازی که نمیرم ... قراره معافیت رو تا چند ماه دیگه بگیرم ... واسه همین میخوام امسال اگه شد برم !
    5- و بنظر شما با این هزینه ای که من دارم و اینکه من قراره سال دوم به بعد روی پای خودم وایسم ، کدوم کشور از نظر کاری و هزینه برای من بهتره ؟ ( کانادا یا فرانسه )

باز هم خیلی خیلی ممنون از راهنمایتون ... !

واقعا کمک کرد ... !

موفق باشید
    سلام

درباره زبان فرانسه باید به شما بگم که زبان فوق العاده شیرینی هستش و یاد گرفتنش زیاد کار سختی نیست. برای ورود به دانشگاههای کشور فرانسه در حوزه فنی و مهندسی بستگی به سیاست دانشگاهها شما احتیاج داری که حداقل DELF B1 داشته باشید اما اگر می خواید مدیریت یا علوم انسانی بخونید B2 باید بگیرید. اما در Ecol ها شما در بعضی از شهرهای فرانسه مثل گرنوبل حتی می تونید دانشگاه به زبان انگلیسی هم پیدا کنید اما این دانشگاهها پولی هستند و مثل دانشگاههای فرانسه تحصیل در اونها رایگان نیست !

برای کشور فرانسه باید بگم که همچین امکانی برای شما وجود داره که برید اونجا زبان بخونید منتهی هزینه بر خواهد بود! خیلی از این موسسات اخذ پذیرش برای شما این کار رو انجام می دند.

کارشناسی در فرانسه 3 سال هستش و بعد از اون شما می تونید وارد دوره مستر 1 - 2 بشید ! اینکه شما بعد از لیسانس 4 ساله توی ایران به خودوم یکی از اونها وارد بشید کاملا به سیسات دانشگاه بستگی داره. دوست من رو در سطح مستر 2 قبولش کردند و بعد از تموم شدن 1 پروژه اون رو در مقطع دکتری قبولش کردند.

درباره اینکه امسال بتونید اپلای کنید باید برید وب سایت های دانشگاهها رو بخونید و ببینید سیاستشون چی هستش.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    سلام

درباره زبان فرانسه باید به شما بگم که زبان فوق العاده شیرینی هستش و یاد گرفتنش زیاد کار سختی نیست. برای ورود به دانشگاههای کشور فرانسه در حوزه فنی و مهندسی بستگی به سیاست دانشگاهها شما احتیاج داری که حداقل DELF B1 داشته باشید اما اگر می خواید مدیریت یا علوم انسانی بخونید B2 باید بگیرید. اما در Ecol ها شما در بعضی از شهرهای فرانسه مثل گرنوبل حتی می تونید دانشگاه به زبان انگلیسی هم پیدا کنید اما این دانشگاهها پولی هستند و مثل دانشگاههای فرانسه تحصیل در اونها رایگان نیست !

برای کشور فرانسه باید بگم که همچین امکانی برای شما وجود داره که برید اونجا زبان بخونید منتهی هزینه بر خواهد بود! خیلی از این موسسات اخذ پذیرش برای شما این کار رو انجام می دند.

کارشناسی در فرانسه 3 سال هستش و بعد از اون شما می تونید وارد دوره مستر 1 - 2 بشید ! اینکه شما بعد از لیسانس 4 ساله توی ایران به خودوم یکی از اونها وارد بشید کاملا به سیسات دانشگاه بستگی داره. دوست من رو در سطح مستر 2 قبولش کردند و بعد از تموم شدن 1 پروژه اون رو در مقطع دکتری قبولش کردند.

درباره اینکه امسال بتونید اپلای کنید باید برید وب سایت های دانشگاهها رو بخونید و ببینید سیاستشون چی هستش.

موفق باشید
    بـســیـار ممنون حسین جان ... اطلاعات عالی بود !

خیلی خوشحالم شدم به این نکته اشاره کردید :

اگه اطلاع و وقت دارید ممنون میشم اسم چند موسسه و هزینه ی تقریبی رو بفرمایید !

یه نکته دیگه هم یادم رفت بگم که آیا میشه بعد از گرفتن Master اونجا برای دکترا به آمریکا اقدام کرد ؟

و اینکه تا جایی که فهمیدم تعداد دانشگاه ها و شهرهای فرانسه خیلی زیاده ... چطور میشه من بهترین گزینه رو با توجه به شرایط خودم انتخاب کنم ؟ ( سرچ ؟ )

باز هم واقعا ممنون ازتون بخاطر راهنمایی !

واقعا مفید بود ... خیــلی !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering. Azad university

سلام

دوستانی که تجربه زندگی در فرانسه رو دارن خوشحال می شم اگه راهنماییم کنم

من قبلا هم در این تاپیک پست داده بودم و از شاهین عزیز هم در رابطه با جوابش ممنونم اما در حال حاضر من از دو دانشگاه پلی تکنیک تورینو و Telecom Sudparis پذیرش دارم. اما هنوز در انتخاب بین این دو به نتیجه نهایی نرسیدم.

1. در مورد رنکینگ دانشگاه تورینو قطعا رتبه بالاتری داره و Telecom Sudparis در این رابطه حرفی برای گفتن نداره.
    2. از اونجایی که پلی تکنیک تورینو معتبرتره در نتیجه ایرانی های بیشتری داره و از نظر هم صحبت وضعیت مناسب تری داره.
    3. از نظر خود کشور، با توجه به اینکه ایتالیا جزو کشور های درجه 2 اروپا محسوب می شه قطعا فرانسه معتبر تره.
    4. پلی تکنیک تورینو در مرکز شهر، و Telecom Sudparis در حومه شهر پاریس هست. در نتیجه وضعیت برای پیدا کردن کار حین تحصیل کدوم مناسب تره؟
    5. از نظر اقامت بعد از تحصیل وضعیت فرانسه چجوریه؟ در مقایسه با ایتالیا به چه صورت هست؟
    6. از نظر ویزای تحصیلی شنیدم فرانسه تعداد ریجکتی های بالایی داره؟ آیا این موضوع صحت داره؟ اگر آره در چه حد؟

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی با اعضایی که برای سال 2011-2012 اقدام کرده اند

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen2008 نمایش پست ها
    من از Telecom Sudparis پذیرش گرفتم. بعد از ارسال مدارکم فقط در عرض 6 روز جواب پذیرشمو دادن. حتی تو نامشونم نوشتن اگه تو پروسه ویزا مشکل پیدا کردی بهمون بگو تا کمکت کنیم.
    وضعیت خوابگاهشم خیلی خوبه و حتی فرودگاه دنبال آدمم میان.
    اما احتمال داره نرم. چون شهریه اش 10000 یورو هست که نسبت به ایتالیا و اتریش هم که اقدام کردم خیلی بالایه. اما تو گزینه آخر در نظر دارمش
    محسن جان اطلاع نداری که این دانشگاه زبان فرانسه هم داره یا نه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنايي با دانشگاههای فرانسه (مسائل تخصصي تر)

من با سرچی که کردم دیدم دانشگاه های انگلیسی زبان خیلی گرون هستند تو پاریس.من می خوام بین لهستان و فرانسه یکی رو انتخاب کنم،بیشتر منظورم هزینه های زندگی در اروپا هستش.
    اتفاقا من مدارکم به این دانشگاه فرستادم
    http://www.wsiz.rzeszow.pl

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)