صفحه 11 از 33 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام...من میخوام برای سال آینده برای یکی از دانشگاه‌های فرانسه(برای فوق) اقدام کنم،زبان فرانسه هم دارم میخونم که تو پاییز امتحان بدم،ولی چیزی که ازش میترسم و اینجا خیلی ازش حرف میزنن ویزا ندادنه و اینکه اصلا قانون مشخصی نداره.به نظرتون کار درستیه که من این همه دارم واسش وقت میزارم؟یا باید به جاهای دیگه هم فکر کنم؟(قصد من صرفا ادامه تحصیله و اصلا نمیخوام بمونم)

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

حتما رو جای دیگه هم فکر کنید. البته من امیدوارم که همون فرانسه براتون جور بشه . امسال وضعیت ویزا دادن یکم بهتر از سال قبل شده. اما سال های قبل دوستانی بودن که حتی بورس اراسموس هم داشتند ولی ویزا ندادن بهشون. البته همونطور که گفتم امسال اوضاع بهتر شده. یکی دو تا از دوستان من که قبلا ویزاشون ریجکت شده بود امسال موفق به اخذش شدن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali739 نمایش پست ها
    سلام...من میخوام برای سال آینده برای یکی از دانشگاه‌های فرانسه(برای فوق) اقدام کنم،زبان فرانسه هم دارم میخونم که تو پاییز امتحان بدم،ولی چیزی که ازش میترسم و اینجا خیلی ازش حرف میزنن ویزا ندادنه و اینکه اصلا قانون مشخصی نداره.به نظرتون کار درستیه که من این همه دارم واسش وقت میزارم؟یا باید به جاهای دیگه هم فکر کنم؟(قصد من صرفا ادامه تحصیله و اصلا نمیخوام بمونم)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش سال اول و دوم لیسانس

با سلام
    دوستان با توجه به تغییر دولت در فرانسه همچنان سفارت فرانسه در تهران سخت ویزای دانشجوئی میده؟
    به نظر شما بهترین گزینه بین کشور های اروپائی بزرگ مثل فرانسه و آلمان و ایتالیا کدامه؟

با سلام خدمت دوستان
    بنده مي خواستم نظر شما عزيزان را در رابطه با برنامه ريزي 2ساله ام براي اخذ پذيرش از دانشگاه هاي آلمان و يا فرانسه جويا شوم. سوابق بنده به شرح زير است:
    كارشناسي مهندسي شيمي از دانشگاه تهران(معدل 14.3)
    كارشناسي ارشد مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف(دوره بدون پايان نامه و با معدل 14.80)
    در حال حاضر داراي 1.5 سال سابقه كار مرتبط مي باشم و برنامه ام براي اقدام در سال 2014 است، و مي خوام زبان آلماني يا فرانسه رو شروع كنم از مهر ماه 91، و احتمال خيلي زياد تا پايان سال 91 به تافل بالاي 90 مي رسونم خودم رو.
    لازم به ذكر است كه بنده چون مقاله ندارم و دوره ارشدم بدون پايان نامه بوده، مي خواهم براي دوره مستر اپلاي كنم(با اينكه از دانشگاه شريف ارشد دارم). و اين احتمال رو هم در نظر دارم كه نشه فاند بگيرم، و با توجه به اينكه من نهايتاً تا پايان سال 1392، بتوانم 10 هزار يورو پس انداز كنم، بهتره براي آلمان برنامه ريزي كنم يا فرانسه.
    ممنون كه راهنماييم مي كنيد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_ghaffar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    بنده مي خواستم نظر شما عزيزان را در رابطه با برنامه ريزي 2ساله ام براي اخذ پذيرش از دانشگاه هاي آلمان و يا فرانسه جويا شوم. سوابق بنده به شرح زير است:
    كارشناسي مهندسي شيمي از دانشگاه تهران(معدل 14.3)
    كارشناسي ارشد مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتي شريف(دوره بدون پايان نامه و با معدل 14.80)
    در حال حاضر داراي 1.5 سال سابقه كار مرتبط مي باشم و برنامه ام براي اقدام در سال 2014 است، و مي خوام زبان آلماني يا فرانسه رو شروع كنم از مهر ماه 91، و احتمال خيلي زياد تا پايان سال 91 به تافل بالاي 90 مي رسونم خودم رو.
    لازم به ذكر است كه بنده چون مقاله ندارم و دوره ارشدم بدون پايان نامه بوده، مي خواهم براي دوره مستر اپلاي كنم(با اينكه از دانشگاه شريف ارشد دارم). و اين احتمال رو هم در نظر دارم كه نشه فاند بگيرم، و با توجه به اينكه من نهايتاً تا پايان سال 1392، بتوانم 10 هزار يورو پس انداز كنم، بهتره براي آلمان برنامه ريزي كنم يا فرانسه.
    ممنون كه راهنماييم مي كنيد.
    دروود.
    دوست عزیز، شانس شما برای دریافت بورس متوسط است به نظرم بهتره روی زبان خاصی جز انگلیسی تمرکز داشته باشید، در ضمن نمی دانم در گذشته اینطور به نظر میومد که گرایشهای مهندسی شیمی ممکن است در بحث فراگیری در رشته ها و شرایط حساس قرار بگیره از طرفی فرانسه یه چند سالی هست که نسبت به خیلی از رشته ها حساس و غیر حساس واکنش نشان داده و تنها زورش در ویزاست که به خیلی ها تعلق نمی گیره. به نظرم بهتره روی کشور آلمان متمرکز بشید که حداقل خبرهای مثبتی از اون مخابره میشه. شاید از ایران اقدام کردن هم مشکلاتی داشته باشه اما به هر حال ادم باید شانس هم تجربه کنه.(نظر شخصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Note نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان با توجه به تغییر دولت در فرانسه همچنان سفارت فرانسه در تهران سخت ویزای دانشجوئی میده؟
    به نظر شما بهترین گزینه بین کشور های اروپائی بزرگ مثل فرانسه و آلمان و ایتالیا کدامه؟
    با سلام
    بله متاسفانه اوضاع ویزا فرانسه همچنان افتضاح می باشد و غیر از حالت شانسی بودن تابع هیچ قانونی نمی باشد. با توجه وضعیت ویزا بهترین کشور ابتدا ایتالیا و سپس المان می باشد اما قطعا سطح آلمان و کیفیت اموزش ان بهتر از ایتالیا می باشد ومهمتر اینکه شما دارای چه سلیقه و شرایطی می باشید.
    پیروز و سعادتمند باشید.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    دوست عزیز، شانس شما برای دریافت بورس متوسط است به نظرم بهتره روی زبان خاصی جز انگلیسی تمرکز داشته باشید، در ضمن نمی دانم در گذشته اینطور به نظر میومد که گرایشهای مهندسی شیمی ممکن است در بحث فراگیری در رشته ها و شرایط حساس قرار بگیره از طرفی فرانسه یه چند سالی هست که نسبت به خیلی از رشته ها حساس و غیر حساس واکنش نشان داده و تنها زورش در ویزاست که به خیلی ها تعلق نمی گیره. به نظرم بهتره روی کشور آلمان متمرکز بشید که حداقل خبرهای مثبتی از اون مخابره میشه. شاید از ایران اقدام کردن هم مشکلاتی داشته باشه اما به هر حال ادم باید شانس هم تجربه کنه.(نظر شخصی)
    ممنون كه راهنمايي كرديد، تقريبا من هم به اين نتيجه رسيده بودم، اما راهنمايي شما قطعا تاثير خودشو داشت. بسيار ممنون. براي آلمان بعيد ميدونم مشكل خاصي باشه، چون امسال 4 تا از دوستان دور، با رزومه ضعيف تر از من تونستند پذيرش بگيرن، تازه اونا ارشد نداشتند، من كه بالاخره ارشد از شريف هم دارم، هر چند با معدل كم، فكر ميكنم براي آلماني ها مهم باشه. فقط ميمونه اون شانس فاند، كه باز با نظر شما موافقم. در هر صورت ممنونم. بازم خوشحال مي شوم نظرات شما رو بشنوم.

Junior Member

سلام به هم دوستان
    من میخوام برای دکترا گرایش حمل و نقل و ترافیک بخونم (یکی از گرایش های مهندسی عمرانه) اما نمیدونم چه کشوری رو انتخاب کنم؟
    امریکا،کانادا، استرالیا و یا اروپا؟!
    ضمنا میخام فاند کامل هم بگیرم یعنی هم برای تحصیل و هم برای اقامت و بتونم کار هم بکنم.
    کسی در این مورد اطلاع و یا تجربه ای داره که در اختیار من بذاره؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_ghaffar نمایش پست ها
    ممنون كه راهنمايي كرديد، تقريبا من هم به اين نتيجه رسيده بودم، اما راهنمايي شما قطعا تاثير خودشو داشت. بسيار ممنون. براي آلمان بعيد ميدونم مشكل خاصي باشه، چون امسال 4 تا از دوستان دور، با رزومه ضعيف تر از من تونستند پذيرش بگيرن، تازه اونا ارشد نداشتند، من كه بالاخره ارشد از شريف هم دارم، هر چند با معدل كم، فكر ميكنم براي آلماني ها مهم باشه. فقط ميمونه اون شانس فاند، كه باز با نظر شما موافقم. در هر صورت ممنونم. بازم خوشحال مي شوم نظرات شما رو بشنوم.
    شاید بهتره محور انتخاب را بسوی کشور آلمان در پیش بگیرید، هرچند که پیشنهاد میکنم زبان المانی را اگر فرصت دارید بیاموزید که شانستون را برای تحصیل در این زبان بیشتر افزایش میدهد و انتخاب شما را برای اتریش و سوئیس و المان امکانپذیر می کند.
    ازاد اندیش باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    با سلام
    بله متاسفانه اوضاع ویزا فرانسه همچنان افتضاح می باشد و غیر از حالت شانسی بودن تابع هیچ قانونی نمی باشد. با توجه وضعیت ویزا بهترین کشور ابتدا ایتالیا و سپس المان می باشد اما قطعا سطح آلمان و کیفیت اموزش ان بهتر از ایتالیا می باشد ومهمتر اینکه شما دارای چه سلیقه و شرایطی می باشید.
    پیروز و سعادتمند باشید.

ممنونم از پاسختون.دانشجوی حقوق در مقطع کارشنسی پیام نور هستم.نمره آیلتس 7 آکادمیک.به نظر شما برای مستر فرانسه و کشورهای فرانسه زبان مناسب ترند یا کشور های آلمانی زبان؟با توجه به اینکه فراگیری هر کدام از این 2 زبان کم وقت گیر هم نخواهد بود!ممنونم از راهنمائی شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)