صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

ممنون اقا مازیار از پاسختون.فقط نگفتین هزینه زندگی تو بوردو یا پاریس چفدر میشه منظورم خوردو خوراکو لباسو این چیزها هست.بعد قانون اجازه کار تو فرانسه چجوریاست؟یعنی بهت فرصت میدن برای کار پیدا کردن یا می گن بعد درست باید از فرانسه بری.بعد مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن(معدل 15.60).سوال اخرم اینکه میگن ویزا دادن سفارت داستان داره راسته یا نه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

البته با تایید فرمایشات دوست عزیزم maziyarsh , باید بگم اسکاندیناوی بخصوص فنلاند تنها کشور غیر انگلیسی زبانی هست که شما با انگلیسی میتونید زندگی کنید.این حرف من نیست،حرف استاد انگلیسی ماست که در چندین کشور مختلف زندگی کرده.
    نظر منم همین.فنلاندی ها به شدت در زبان انگلیسی قوی هستند و اصلا به هیچ وجه مشکلی با انگلیسی صحبت کردن ندارند.بفهمن فنلاندی بلد نیستید سریعا سوئیچ میکنن به انگلیسی . اما خوب فرانسه هم مزایای خودشو به عنوان یه کشور بزرگ داره .
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط ronin1987 نمایش پست ها
    ممنون اقا مازیار از پاسختون.فقط نگفتین هزینه زندگی تو بوردو یا پاریس چفدر میشه منظورم خوردو خوراکو لباسو این چیزها هست.بعد قانون اجازه کار تو فرانسه چجوریاست؟یعنی بهت فرصت میدن برای کار پیدا کردن یا می گن بعد درست باید از فرانسه بری.بعد مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن(معدل 15.60).سوال اخرم اینکه میگن ویزا دادن سفارت داستان داره راسته یا نه؟
    سلام دوست عزیز.

قیمت هر شهری بسته به موقعیت جغرافیایی اون متفاوت هست که بیشترین تغییر در اجاره و بعد در غذا و سایر مخارج دیده میشه. من پاریس هستم و در مورد پاریس میتونم صحبت کنم که تو همه ی کشورهایی که بودم از همه گرون تر بوده! واقعا مشکل مسکن برای کسایی که بالای ۲۷ سال هستن و نمیتونن تو بیشتر خانه های دانشجویی زندگی کنند به وضوح دیده میشه. ولی اگر بتونید از این پانسیون های دانشجویی بگیرید که ماهی بین ۴۵۰ تا ۵۸۰ هست و کمک هزینه ی کف هم که چیزی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هست در ماه میمونه غذا که بازم بیسته به خودتونه که بیرون صرف کنید یا درست کنید. من یک همکار دارم روزی فکر کنم نهایت ۴ تا ۵ یورو هزینه میکنه بابت غذا و ماهی هم ۵۵۰ تا بابت پانسیون میده. دوچرخه خرید ۹۰ یورو و هزینه رفت و آمد هم نمیده. میشه با ماهی ۱۰۰۰ یورو زندگی کرد که نزدیک به نصف رو کمک هزینه میدن اینجا مخصوصا در پاریس کف بیشتر هست نصبت به شهرستان ها به دلیل گرون بودن اجاره ها.

اجازه کار هم بعد از تحصیل ۶ ماه بوده که الان یکسال شده میتونید بمونید و کار پیدا کنید. بازم بسته به رشته موقعیت کاری کم و زیاد هست و تسلت به زبان فرانسه میتونه خیلی کمک بکنه تو گرفت کار. هرچند گفتم من و بعضی از همکارانم اصلا فرانسوی بلد نیستیم. من کاری اومدم اینجا برای شما که بعد از مدتی با محیط آشنا میشید و زبانتون هم در دانشگاه تقویت میشه گرفتن کار باید راحت تر باشه تا یکنفر از بیرون بدون هیچ شناختی و آشنایی در بازار کار. در مورد پذیرش هیچ اطلاعی ندارم ولی سفارت های کشورهای اروپایی در ایران هر کدام داستان خودش رو داره و با کلی مدارک و دوندگی بازم آخر صبر می خواد
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    اجازه کار هم بعد از تحصیل ۶ ماه بوده که الان یکسال شده میتونید بمونید و کار پیدا کنید.
    دوست عزیز این قانون جدیده؟ من چیزی درباره ش نشنیدم. امکان داره منبعش رو ذکر کنید لطفا؟

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط iKasra نمایش پست ها
    دوست عزیز این قانون جدیده؟ من چیزی درباره ش نشنیدم. امکان داره منبعش رو ذکر کنید لطفا؟
    سلام

من تازه رسیدم ولی دوستام که چند سالی هست اینجان تازگی در پرفکتور دیده بودند. یکی دو جا هم همینجا دیدم که گفتم به یکسال اضافه شده.

ولی به روی چشم این آخر هفته ببینمشون میگم یک منبع نشون بدن و براتون میفرستم.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    سلام

من تازه رسیدم ولی دوستام که چند سالی هست اینجان تازگی در پرفکتور دیده بودند. یکی دو جا هم همینجا دیدم که گفتم به یکسال اضافه شده.

ولی به روی چشم این آخر هفته ببینمشون میگم یک منبع نشون بدن و براتون میفرستم.
    به محض اینکه تمبر OFII تو پاسپورتتون بخوره اجازه کار دارید یعنی حدود 3 ماه بعد از ورودتون...

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    به محض اینکه تمبر OFII تو پاسپورتتون بخوره اجازه کار دارید یعنی حدود 3 ماه بعد از ورودتون...
    تمبر OFIIرا توی پاسپورت میزنن؟ آیا اینطور نیست که کارت اقامت صادر بشه و توی کارت افامت معلوم بشه که آیا اچازه کار دارید یا نه؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    سلام، دوستان در خصوص این بحث فکر میکنم چند موضوع را دارید با هم مختلط میکنید!
    1) یکی این موضوعی که شما میفرمایید جناب شروین، اجازه کار دانشجویی احتمالا مد نظرتون هست که بله با ورود به فرانسه و درج vignette OFII بعنوان Titre de séjour دانشجو مجاز به فعالیت کاری تا سقف 60% دوره اعتبار ویزا (نهایتا 20 ساعت در هفته) میباشد که در ذیل خود ویزا نیز قید شده است.

2) دوم موضوعی هست که دوستان میفرمایند و جناب maziyarsh مد نظرشون هست. که مربوط هست به تمدید اقامت، پس از اتمام اعتبار ویزا یا کارتهای اقامت دانشجویی هست.
    مدرکی که تحت عنوان اختصاری APS (اّ پِ اِس) یا Autorisation Provisoire de Travail در فرانسه شناخته میشود. این گواهی یا مجوز اقامتی موقت اجازه باقی ماندن در فرانسه برای مدت محدودی را به دانشجویان فارغ التحصیل از مراکز آموزش عالی فرانسه میدهد.
    البته شامل همه فارغ التحصیلان نیست و عموماً شامل دانشجویان رشته های فنی مهندسی از دانشگاهها و اکول انژنیورها از مقاطع مستر و بالاتر هست (که جزنیات آن و لیست مربوطه ارائه شده بود)

مطلبی که پیشتر نیز در بحث دیگری بنده اشاره کرده بودم>>

تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت دائم در فرانسه

در خصوص مدت اعتبار اون هم درست میفرمایند پیش ازین 6 ماهه/و غیرفابل تمدید بود (چیزی که خود بنده هم دریافت کرده بودم).
    اما آخرین بروز رسانی سایت رو که مطالعه کردم ظاهرا از تابستان امسال مدت اعتبار APS به 12 ماه/و غیرفابل تمدید افزایش یافته است.
    Votre autorisation provisoire de séjour est valable 12 mois, non renouvelable.

>> Autorisation provisoire de séjour délivrée au jeune diplômé étranger

البته اشاره شده که APS فعلی نیز در دو مقطع اعتبار 6 ماهه صادر میشود:
    Toutefois, pour le moment, pour des raisons techniques, les préfectures délivrent 2 autorisations provisoires de séjour de 6 mois.

جهت اطلاع این مدرک APS از لحاظ فیزیکی فرمتی شبیه برگه های Récispissé موفتی تمدید کارت اقامت را دارد با این امتیاز که در آن قید شده که دارنده مجاز به کار تمام وقت می باشد.
    اما دقت داشته باشید بدلیل حساسیت روی ددلاینها اگر واقعا مایل هستید از امتیاز APS استفاده نمایید، حتما 3 یا حتی 4 ماه پیش از انقاضای آخرین اقامت دانشجویی تون و فارغ التحصیلی، به پرفکتور محل سکونت مراجعه نموده و پرونده درخواست این مدرک اقامتی را تشکیل دهید. پس از گذشت این ددلاینها معمولاً پرونده ها را از دانشجویان نمیپذیرفتند و متقاضیان با مشکلات جدی مواجه میشدند..
    ---------

در مورد هزینه ها نیز که سؤال شده بود یکسری اطلاعات و تجربیات رو در بخش زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد) میتونید مطالعه بفرمایید.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان بنده از دو دانشگاه در کشور فرانسه و آلمان پذیرش گرفتم برای مقطع دکترا. اولی پاریس Pierre and Marie Curie University با فاند 1600 تا در ماه و دومی هایدلبرگ آلمان Heidelberg university با فاند 1250 تا در ماه. با توجه به اینکه هر دو دانشگاه عالی هستند خیلی تردید دارم البته چند نفر بهم گفتن آلمان رو انتخاب کنم. ممنون میشم کمکم کنید

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط sisi65 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده از دو دانشگاه در کشور فرانسه و آلمان پذیرش گرفتم برای مقطع دکترا. اولی پاریس Pierre and Marie Curie University با فاند 1600 تا در ماه و دومی هایدلبرگ آلمان Heidelberg university با فاند 1250 تا در ماه. با توجه به اینکه هر دو دانشگاه عالی هستند خیلی تردید دارم البته چند نفر بهم گفتن آلمان رو انتخاب کنم. ممنون میشم کمکم کنید
    سلام؛ بین این دو گزینه دانشگاه
    Pierre and Marie Curie
    پاریس رو انتخاب کنید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)