صفحه 19 از 33 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبانشناسی، دانشگاه پاریس-دیدرو (پاریس 7)

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

سلام
    حالا چرا میخواین بیاین فرانسه؟
    من سه ساله پاریس درس میخونم و به هیچکی توصیه نمیکنم بیاد اینجا.
    تو کشورای دیگه میتونید به زبان انگلیسی درس بخونید و شرایط بهتری هم خواهید داشت.
    بعقیدۀ من فرانسه رو دورشو خط بکشید؛ اگر هم خیلی علاقه دارید بیاید فرانسه، حداقل پاریس نیاید. خیلی سخته زندگی توش.
    برای همون یه هفته توریستی اومدن خوبه فقط.
    مثلاً تا جایی که میدونم درس خوندن تو آلمان خیلی راحت تر و کم هزینه تره از فرانسه و رفاه بیشتری هم خواهید داشت.
    بعدشم اگر دوست داشتید بمونید فرصت شغلی بیشتره. تو فرانسه که اصلاً نیست.

توصیۀ من اینه که هر کشوری خواستید برید اول برای یه دورۀ کوتاه برید، حداکثر دو سال. بعد اگر خوشتون اومد بمونید، اگر نه هم که یه مدرک گرفتید و برمیگردید یا میرید جای دیگه.

باز هم تاکید میکنم، اگر میخواین بیاین فرانسه بدونید که حتماً باید هزینۀ زندگیتون رو کاملاً از ایران تامین کنید، از کار خبری نیست.
    مگر اینکه بورس بگیرید که تو فرانسه زیاد بورس نمیدن، مگر واسه دکترا.
    در مورد بدبختی های زندگی تو پاریس هم اگر اطلاعات دقیق تر خواستید در خدمتم.

پرسیدید آیا فرانسه براتون مناسبه بعنوان یک دختر تنها؟ جواب: نه!
    پاریس که هیچی! مارسی هم من نرفتم ولی همه میگن از پاریس هم بدتره. باز شهرای کوچیکترش فک میکنم خیلی بهتر باشه از این لحاظ.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبانشناسی، دانشگاه پاریس-دیدرو (پاریس 7)

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام. من سه ساله دارم فرانسه درس میخونم و هر کی این سوال رو از من بپرسه جوابم قطعاً "کشوری دیگر" خواهد بود.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Jaferian نمایش پست ها
    سلام. من سه ساله دارم فرانسه درس میخونم و هر کی این سوال رو از من بپرسه جوابم قطعاً "کشوری دیگر" خواهد بود.
    دوست گرامي ممكنه توضيح بيشتري بدين و به ذكر يك جمله كلي بسنده نكنيد ! اين تاپيك براي انتخاب است و حتما به تجربه شما دوست عزيز نياز خواهد بود.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

من m1 international economic strudies در upec creteil paris و
    m1 finance در toulouse قبول شدم
    برخلاف انتظار هیچکدومشون m2 نیستند
    به نظرشما تنها با داشتن m1 میشه برای کار پیدا کردن جنگید؟یا m2 هم حتما لازمه؟اگر دوست یا آشنایی دارید که میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم ازتون
    سوال دوم اینه که بین این دو دانشگاه ورشته هاشون کدوم رو انتخاب کنم

كشوري ديگر

سلام دوستان...خسته نباشید...من 25 سالمه و فوق دیپلم فناوری اطلاعات دارم....مدرک زبان آیلتس 6.5 آکادمیک دارم....دوست دارم برای مقطع لیسانس برای یکی از رشته های مدیریت مثل هتلداری تو فرانسه اقدام کنه...دلیل انتخاب من علاقه زیادم به خود کشور فرانسه ست و تحصیل رایگان در دانشگاههای این کشور...هیچی زبان فرانسوی بلد نیستم ...میشه لطفا یه راهنماییم کنید؟ 1) با شش ماه کلاس فشرده زبان فرانسه میتونم زبانم اوکی میشه؟؟؟ 2) هزینه ی زندگی با این فرضیه که تحصیل رایگان هست ماهانه چقدره؟؟ 3) میشه الان بدون مدرک زبان فرانسوی با آیلتسم پذیرش واسه دانشگاههای بگیرم بعد تا قبل از شروع ترم تحصیلی در فرانسه ، زبان فرانسه م و بخونم و مدرکم رو تحویل دانشگاه بدم؟ 4) به کسیمثل من با اوضاع الان ویزا میدن؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehmtz نمایش پست ها
    سلام دوستان...خسته نباشید...من 25 سالمه و فوق دیپلم فناوری اطلاعات دارم....مدرک زبان آیلتس 6.5 آکادمیک دارم....دوست دارم برای مقطع لیسانس برای یکی از رشته های مدیریت مثل هتلداری تو فرانسه اقدام کنه...دلیل انتخاب من علاقه زیادم به خود کشور فرانسه ست و تحصیل رایگان در دانشگاههای این کشور...هیچی زبان فرانسوی بلد نیستم ...میشه لطفا یه راهنماییم کنید؟ 1) با شش ماه کلاس فشرده زبان فرانسه میتونم زبانم اوکی میشه؟؟؟ 2) هزینه ی زندگی با این فرضیه که تحصیل رایگان هست ماهانه چقدره؟؟ 3) میشه الان بدون مدرک زبان فرانسوی با آیلتسم پذیرش واسه دانشگاههای بگیرم بعد تا قبل از شروع ترم تحصیلی در فرانسه ، زبان فرانسه م و بخونم و مدرکم رو تحویل دانشگاه بدم؟ 4) به کسیمثل من با اوضاع الان ویزا میدن؟؟؟
    ۱) خیر. کمه. البته واسه تو با این تواناییهای زیاد شاید.
    ۲) زیاده تو پاریس. کمتره تو حومه.
    ۳)خیر. یا EN یا FR. واسه IT شاید بتونی ولی واسه هتلداری شاید کمتر.
    ۴)چرا ندن. تو به این گلی...

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehmtz نمایش پست ها
    شش ماه آموزش فشرده برای زبان فرانسه برای اینکه بتوانید در دانشگاه فرانسوی زبان تحصیل کنید کافی نیست. اما می‌تونه شروع خوبی باشه که برای تحصیل اقدام کنید و بعد در فرانسه حداقل باید یکسال زبان بخوانید تا بتوانید برای دانشگاه آماده بشین. البته این امکان هست که بیشتر از یکسال هم نیاز باشه که زبان بخونی.
    در مورد هزینه‌ها هم غیر از پاریس و شهرهای جنوبی فرانسه، معمولا برای یکنفر میشه با کمتر از هزار یورو در ماه زندگی خوبی داشت.

بنظر من بدون دانستن زبان فرانسه در حد متوسط اصلا برای تحصیل دانشگاه فرانسه اقدام نکنید. مگر اینکه هدف شما این باشه که چند سالی قبل از تحصیل در دانشگاه فقط زبان بخوانید.

با توجه به اینکه اسبقه تحصیلی شما فناوری اطلاعات هست و می‌خواهید در رشته هتل‌داری در فرانسه وارد دانشگاه بشین، تصور می‌کنم که باید از اول همه چیز را شروع کنید.

در نهایت هم بهتره که قبل از اقدام برای آمدن به فرانسه، ببینید که بعد از درس می‌خواهید چکار کنید. فرانسه مدتیه که شرایط ماندن بعد از تحصیل را سخت‌تر کرده و برای همین باید خیلی توی دانشگاه خوب باشین که بتونین در فرانسه کار پیدا کرده و بمانید.

Junior Member

دوستان چند تا سوال دارم.
    1. تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه رایگانه؟
    2. به طور تقریبی شانس پذیرش در دانشگاه های فرانسه نسبت به آلمان بالاتر هست؟ (دانشگاه های خیلی سطح بالا نه). مثلا برای منی که معدل 14 دارم انتخاب هام تو آلمان خیلی محدوده، میخواستم ببینم فرانسه چطوره.
    3. دانشگاه آزاد و دولتی رو مثل آلمان خیلی تفاوت قائل میشن؟

Junior Member

خیر به نظر من فرانسه با سوید متفاوت کاملا

تحصیل به زبان فرانسه رایگانه فک کنم
    ویرایش توسط nimaK : December 18th, 2015 در ساعت 11:15 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)