صفحه 2 از 33 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا نروژ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    ممنون از توجه توم دوست عزيز.
    مي خواستم بدونم كه شما در كدوم شهر فرانسه زندگي مي كنين؟
    من مالزی هستم.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام.
    بالاخره بنده كه بعد از كلي كش مكش نروژ(كلا دانشگاه هاي انگليسي)رو انتخاب كردم.
    دليلم هم اينه كه يادگيري زبان فرانسه از صفر برام تو مدت 1سال سخت بود. با ياد گرفتن انگليسي دستم براي انتخاب كشور ها خيلي باز تره.
    و مهم ترين دليل بزاي من دادن خيلي راحت تره ويزاي نروژ نسبت به فرانسه بود.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

دوست عزیز شما که می گید 30 میلیون واسه دو سال رو چه حسابی مگید؟
    اگه اینطور هست که اصلا با این هزینه میشه تو خیلی جای دیگه حتی با شهریه ای بودن دانشگاه تحصیل کرد؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

شما اگه ماهي 1100$هم حساب كنين.....
    هزينه ي رفت و امد به ايران
    و كلي هزينه هاي جانبي ديگه مخصوصا تو ماه هاي اول
    البته بستگي به ادمش هم داره.شايدم كمتر بشه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

من این قدر فرانسه را دوست دارم که خیال ندارم بعد ار گرفتن مدرک فرانسوی هم اگه ویزای فرانسه برام نیومد برم کبک کانادا.
    هر جا صرفا تا راهم بدن نمی رم. برای جایی تلاش می کنم که واقعا ازش خوشم بیاد.

Junior Member gourouhban آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civl

دوستان حالا بیاید فرض(فرض محال) کنیم که دانشگاه های نروژ پولی بشه(البته اگه دوستان فیلسوف به بنده نگن که فرض محال محاله!!)، اون موقع تکلیف چیه؟ شما کدوم کشور رو انتخاب می کنید؟!!!

با سلام

بلا به دور!
    ایشالله که از این اتفاق ها نمیفته!(منم چشم آب نمیخوره که بیفته!)

اول که باید یه سفر 3 ساله بریم خدمت!

بعدش هم که دیگه معلوم نیس!(امید به آینده رو حال کردین!!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از فرانسه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

من پس از مطالعاتی که از منابع مختلف بر روی فرانسه داشتم به یک سری نتیج مختلف رسیدم که گفتم اینجا بنویسم تا اگه اشتباه است تغییرش بدم:
    فرانسه کشوری خیلی متمدن و مهد دموکراسی است مخصوصا از انقلاب کبیر فرانسه به بعد که همه چیز تغییر کرد و برزرگان و فیلسوفان جامه شناسی بیشتر از فرانسه بوده اند و از نظر صنعتی هم از قطب های صنعتی جهان محسوب میشه و همسه هم با کشورهای مثل انگلستان کل کل داشتن. از زمانی که انگلیسی زبان رسمی در سرار جهان اعلام شد کم کم کشور های انگلیسی زبان رو به پیشرفت رفتن هم از نظر تحصیل و هم از نظرات مختلف بعد فرانسه برای اینکه بخواد جایگاهش رو در جهان مطرح کنه و باز هم همون قدرتی رو که داشت حفظ کنه برای همین کشورش رو خیلی متمدن و مدرنیزه کرد و همه چیر رو برابر ساخت و تحصیلات رو یکی از مهمترین فرآیند های این کشور ساخت ولی همه چیز به این بستگی داره که زبان فرانسه بلد باشی این یعنی یک نوع رقابت با زبان انگلیسی چنانکه ما میدونیم اگه در فرانسه از یکی انگلیسی سوال کنی و اون انگلیسی هم بلد باشه ولی فرانسوی جوابتو مبده! خیلی هم خوب است خوب یک نوعی از فرهنگه که هر انسانی رو مجبور میسازه که برای ای که بخواهی از این رفاهیات کشور فرانسه استفاده کنی باید زبان این کشور رو بدونه و یک نوع تبلیغ مثبت وسازنده است من اول فکر میکردم که دلیل این که کشوری مثل مالزی مهاجرت دانشجویی خیلی بیشتر از فرانسه است به خاطر زبان است ولی بعد از تحقیقاتش فهمیدم که نه چون با ثبت نام در یک دوره آموزشی و خوندن چند تا کتاب میشه زبن فرانسه رو یاد گرفت پس دلیلش زبن نیست بلکه این است که قوانینی رو که فرانسه برای دانشجویان برای ورود به کشور و ادامه تحصیل فراهم میکنه بیشتر به درد همون اروپا میخوره بخاطر همین هم کسی نمیاد بره فرانسه درس بخونه مثلا کسی که داره توی آلمان یا ایتالیا یا هلند یا ... درس میخونه برای چی بیاد این همه زبان یاد بگیره و درس بخونه بعدش بره فرانسه خوب همون کشور که شرایطی مشابه با فرانسه رو دارد معمولا کسانی میان برن فرانسه درس بخونن که از کشورهای آسیایی باشن که در کشور خودشون شرایطش رو نداشته باشن بخوان برن فرانسه مثل ایزان - عراق و ... و حالا چه آدمهایی در این کشورها زندگی میکنن؟ کسایی که ۸۰% از انسانهای معمولی جامعه هستند و درآمد آنچنانی ندارند ولی با این حال میبینیم که فقط یکی از شروط ورود به فرانسه این است که اول هر سال تحصیلی ۶۰۰۰ یورو در حساب بانکی باید باشه تا بشه تمدید ویزا کرد - این مقدار پول معادل ۸/۵ میلیون به پول ما است در صورتی که میدونیم ارزش ریال خیلی کمتر از یورو است و همچنان هم کمتر میشه و عموما اکثر کسایی که به فرانسه میرن از اواسط و آخر سال دوم تحصیل میتونن کار پیدا کنن و کم کم درآمد خودشون رو تامین کنن پس در ابتدا باید خرج ۲ سال باید در پس انداز وجود داشته باشه که با ثابت موندن ارزش یورو به ریال میشه حدود ۱۸ میلیون در صورتیکه اکثر کسایی که در این کشور ها زندگی میکنن همچین پس اندازی رو ندارن و اگرم بتونن با کمک خانواده یا همون کار در فرانسه زندگی کنن این پول را به صورت ماهیانه بدست بیاورند یعنی در کنار تحصیل پول در بیاورند و خرج کنند و از درآمدشون برای تحصیل استفاده کنن و نه از پس اندازشون که معمولا جوان ها در این کشورها مثل ایران همچین پس اندازی هم ندارند و اگر با داشتن پس اندازی معادل یک سال اقدام به ادامه تحصیل کنن ممکن است که بعد از پایان سال نتونن کار پیدا کنن و چون سال بعدی دانشگاه معادل میشه با تمدید ویزا پس اگه میزا تمدید نشه باید برگردن و عملا پس انداز اولشون از بین میره و حصیل هم نرکدن و اون زبانی هم که یاد گرفتن تو کشور خودشون به درد نمیخوره و این یعنی شکست و ناکامی در مقابل یک فرآیند که همچین شکست هایی در کشور هایی آسیایی یعنی عقب موندن قابل توجهی چون جبران سخت میشه پس شخص میره مالزی یا فیلیپین یا هند چون در اونجا لازم نیست تا سال دیگه همچین مقدار پولی رو پس انداز کنه و اگه خرج هر ماه رو فقط همون ماه در بیاره کفایت میکنه و در این صورت امکان تحصیلش از بین نمیره و لازم نیست که تا سال دیگه نزدیک ۹ میلیون جمع کنه. البته همه این چیزهایی که من گفتم مربوط به لیسانس میشه اونم برای انسانهای معمولی مثل من که البته انقدر تو این کشور وضع مالی همه خوبه که تعداد انسانهای معمولی مثل من خیلی کمه ولی خوب من وظیفه خودم دونستم که چیزهایی رو که برداشت کرده بودم بنویسم. امیدوارم شما هم بنویسید.

با سپاس

Member

اطلاعاتتون درسته ولی تحلیل ها، خب همیشه شخصیه و باید هم باشه...
    حق با شما هست تحصیل در فرانسه هر چند در زمره ارزونترین ها در اروپا هست ولی باز هم برای اکثریت جامعه ما "ارزون" نیست. تحصیل یک نوع سر مایه گذاری هست و بعضی ها حتی با زحمت این هزینه رو متحمل می شن به امید اینکه چند سال بهد بتونن کار و درآمد بهتری داشته باشن. این مسئله بیشتر برای دانشجوهای دکترا و بعد فوق لیسانس و کمتر از همه برای دانشجوهای لیسانس صدق می کنه چون به زحمت میشه لیسانسی رو تصور کرد که فرد اگر گرفتش، از نظر کاری و درآمد secure بشه ولی در مورد دکترا در حال حاضر تا حدود زیادی این security هست و فوق لیسانس هم بینابینه. بنا بر این به نظر من هم اینکه کسی برای خوندن لیسانس بخواد "به آب و آتیش بزنه" و به خودش (برای کار کردن حین تحصیل) و خانوادش برای تامین مالیش فشار بیاره زیاد توجیهی نداره مگر اینکه دیگه ادمی باشه که سرش درد کنه واسه یه چلنج درست و حسابی...

پ ن: گویا ایتالیا یه کمک هزینه 400 یورویی در ماه رو نسبتا به سادگی برای سال اول به خیلی ها میده و در صورتیکه معدلتون در سال اول از یه حد نسابی بالاتر باشه سال به سال تمدید میشه، پیشنهاد میکنم یه سر به بخش ایتالیا هم بزنید و ببینید آیا این بورس شامل لیسانس هم میشه؟؟ اگر اون رو بگیرید هزینه تون مثل همون هند و مالزی درمیاد...

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

با سلام به دوستان
    من توی تمامی صحبتهای دوستان این نکته رو ندیدم که کسی بهش توجه کنه که basy عزیز اشاره کرده بودند، ایشون گفته بودند که مثلا سوییس قطب علمی صنعت کشتیرانی است. (البته مضمون حرفشون این بود)
    من به دوستان دیگر توصیه می کنم توجه کنن که قطب علمی رشته ای که می خوان تحصیل کنن کجاست. مطمئنا دانشگاه های تاپ اون رشته توی اون کشور یا کشورهاست. مثلا من مهندسی چاپ میخوام بخونم و آلمان اولین کشوره بعد امریکا و کانادا و در آخر ایتالیا (البته دیگه اطلاع از کشورهای دیگه ندارم) و دنبال این نباشید که مثلا اگه یه course مشابه در یه کشور ارزونتر وجود داره اونجا برید. (مثلا افغانستان یا تاجیکستان) من اعتقادم این هست و امیدوارم اینطور بشه!!!!!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)