صفحه 26 از 33 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyenejadebra نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ارشد مکانیک هستم. و میخوام برای دکترا نوروساینس بخوونم. بعد از کلی ایمیل زدن و ریجکت شدن، یه استادی توو دانشگاه Paris Descartes University بهم گفته چه برای مستر دوم و چه برای دکترا میپذیره من رو. ولی فاند نداره. حالا به نظرتون با توجه به بدون فاند بودن، کدوم رو برم؟ هم دانشگاهش هم استادش و آزمایشگاهش خووبن، به نظرتون با کار میتونم خرج زندگیمو در بیارم؟
    با شروین جان موافقم... این کار کاملاً به نفع شماست... اولاً فرصت کافی داری که بیس نوروساینست رو قوی کنی. در ثانی اگه مشخص شد که به درد این رشته می خوری شاید زد و سال دیگه برای دکترات هم فاند جور شد :دی
    دکترا بدون فاند ممکن هست ولی در زمینه های غیر از علوم انسانی بسیار کم دیده شده... از طرف دیگه برای اینکه استادی در دوره دکترا ریسک بکنه و به دانشجوش پول بده باید خیالش راحت باشه که طرف از عهده پروژه تعریف شده بر میاد و این نیاز به یه سری تضمین های عملی داره. در عین حال معدلت خوب باشه، با ارشد نوروساینس این استاد نشد، یکی دیگه!
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط safouraz نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    آیا ادامه تحصیل به زبان انگلیسی واسه مستر رو توی فرانسه پیشنهاد می کنین؟
    سلام

به نظر من برای سایر کشورهای دیگر نظیر المان,بلژیک و هلند وتا حدی اسپانیا, ایتالیا و پرتغال زمان بگذارید.

موفق باشید
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    سلام
    تو فرانسه بورس برای مستر وجود نداره, ولی سال دوم مستر 6 ماه کارآموزی داره که حقوق ماهیانه بین 500 تا 1000 یورو داره, در مورد دکترا بدون بورس دانشگاه به هیچ وجه ثبت نام نمیکنه, بنظرم برای M2 (سال دوم مستر) پذیزش بگیر, در حین تحصیل دنبال بورس برای دکترا باش, تو فرانسه موسسات دولتی و غیردولتی زیادی هستن بورس بدن. فکر کار کردن هم نباش چون حجم درس و پایانامه اصلا وقتی کار کردن نمیونه.
    مرسی از پاسخ های بسیار خووبتون دوستان، فقط اگه به فکر کارکردن نباشم توو مقطع مستر، چه جوری خرج زندگیمو در بیارم؟ بعد این طور که من سرچ کردم هزینه دانشگاه های فرانسه که، در حد 200-300 یورو. درسته؟ که به نسبت انگلیس خیلی پایین تره.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyenejadebra نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ های بسیار خووبتون دوستان، فقط اگه به فکر کارکردن نباشم توو مقطع مستر، چه جوری خرج زندگیمو در بیارم؟ بعد این طور که من سرچ کردم هزینه دانشگاه های فرانسه که، در حد 200-300 یورو. درسته؟ که به نسبت انگلیس خیلی پایین تره.
    واللا راههای اصلی، استفاده از پس انداز و کمک خانواده است... دانشجوی سال دوم مستر که نیم نگاهی هم به دکترا داره نمی تونه آخر هفته ها رو کار کنه... به طور کلی شما در طول مسترتون با حقوق کارآموزی می تونید روی 2250 تا 6000 یورو در مجموع حساب کنید. ولی همسرتون اگه وقت آزاد دارند، می تونن با کارهای دانشجویی (بعد از این که دانشجو شدند... مثلاً برای زبان فرانسوی) حدود 10 ساعت در هفته (قانوناً 20 ساعت در هفته سقفشه) به تامین بخشی از مخارج و احیاناً مخارج تفریح شما کمک کنند
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام
    من ليسانس مهندسي مكانيك از يه دانشگاه دولتي با معدل نه چندان خوب دارم ، مهر ماه واسه مقطع ارشد يكي از دانشگاه هاي تهران يا شريف ميرم ، سطح زبان انگليسيم خدا رو شكر خوبه ، فرانسه رو هم حدود يك سالي ميشه با دولينگو شروع كردم و الان ١٦ درصد فلوئنتم
    برنامه ي اصليم اينه كه بتونم واسه پي اچ دي از يه دانشگاه خوب تو فرانسه پذيرش و فاند بگيرم
    خواستم بدونم چه توصيه اي دارين؟ روي مقاله هام بيشتر كار كنم يا معدل؟ يادگيري زبان فرانسه رو ادامه بدم يا زبان انگليسي؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sinaited نمایش پست ها
    سلام
    من ليسانس مهندسي مكانيك از يه دانشگاه دولتي با معدل نه چندان خوب دارم ، مهر ماه واسه مقطع ارشد يكي از دانشگاه هاي تهران يا شريف ميرم ، سطح زبان انگليسيم خدا رو شكر خوبه ، فرانسه رو هم حدود يك سالي ميشه با دولينگو شروع كردم و الان ١٦ درصد فلوئنتم
    برنامه ي اصليم اينه كه بتونم واسه پي اچ دي از يه دانشگاه خوب تو فرانسه پذيرش و فاند بگيرم
    خواستم بدونم چه توصيه اي دارين؟ روي مقاله هام بيشتر كار كنم يا معدل؟ يادگيري زبان فرانسه رو ادامه بدم يا زبان انگليسي؟
    سلام
    اول از همه انگلیسی تون رو به سطح عالی برسونید. بعد ببینید زمینه ای که می خواید برای دکترا برید سراغش چیه و کجاست... بگردید ببینید کدوم استادا و دانشگاهها و لابراتوار ها در فرانسه روش کار می کنند. درستون رو خوب بخونید که معدلتون در حد 14 به بالا بمونه. وقتی روی مقاله هاتون کار می کنید با استادایی که در فرانسه پیدا کردید مکاتبه کنید... مقاله هاشون رو بخونید... سوال خوب بپرسید و در خصوص کار خودتون هم ازشون سوال کنید. اگر زد و مقاله تون در حد سابمیت در کنفرانس بود کنفرانسی رو انتخاب کنید که شانس دیدن استاد مربوطه درش بیشتر باشه. و سال آخرتون برای سال تحصیلی بعد ازشون تقاضای پذیرش دکترا کنید

بعد التحریر: فرانسه رو هم کم کمک ادامه بدید

Junior Member

سلام
    من يه سوال ديگه واسم پيش اومده كه ميخواستم بپرسم.
    اگر شخصي واسه پي اچ دي اپلاي كنه ، آيا بعد از اتمام تحصيلاتش بايد حتما وارد كارهاي آكادميك مث تدريس يا كارهاي پژوهشي دانشگاهي بشه يا ميتونه وارد كارهاي صنعتي و مهندسي بشه؟(واسه رشته ي مهندسي مكانيك)

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Sinaited نمایش پست ها
    سلام
    من يه سوال ديگه واسم پيش اومده كه ميخواستم بپرسم.
    اگر شخصي واسه پي اچ دي اپلاي كنه ، آيا بعد از اتمام تحصيلاتش بايد حتما وارد كارهاي آكادميك مث تدريس يا كارهاي پژوهشي دانشگاهي بشه يا ميتونه وارد كارهاي صنعتي و مهندسي بشه؟(واسه رشته ي مهندسي مكانيك)
    سلام!
    آخرین آمار دقیقی که من دارم مال 2015 اه که اون موقع در رشته های فنی به ازای هر 10 دانشجوی دکترا فقط 4 پست آکادمیک وجود داشت. و بعید می دونم این بالانس تغییر خاصی کرده باشه. و این به این معناس که نصف بیشتر دارندگان مدرک دکترا "باید" آینده شغلیشون رو در صنعت و مهندسی جستجو کنن. و خوبی برنامه PhD در فرانسه اینه که اونها رو برای این کار آماده می کنه. تقریباً در تمام موارد پروژه دکترای تعریف شده یه پروژه واقعی با کاربرد و مشکلات واقعیه و دانشجوی دکترا در جلسات با صاحبکار شرکت می کنه و با ریسکها و فرصتهای اون صنعت به خوبی آشنا میشه

Junior Member

سلام دوستان
    من در اسپانیا آشنا دارم،اما خیلی علاقه مندم به کشور فرانسه و زندگی در این کشور.
    شغل من طراحی گرافیک و توسعه وبسایته.به نظر شما اوضاع شغلی در حوزه های یاد شده در این کشور چطوره؟ من در ایران با شرکت های معتبری کار کردم و رزومه قوی ای دارم.با این حساب چقدر شانس دارم برای پیدا کردن کار در فرانسه؟
    ضمنا مدرک من دیپلمه و 30 سال سن دارم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط innan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در اسپانیا آشنا دارم،اما خیلی علاقه مندم به کشور فرانسه و زندگی در این کشور.
    شغل من طراحی گرافیک و توسعه وبسایته.به نظر شما اوضاع شغلی در حوزه های یاد شده در این کشور چطوره؟ من در ایران با شرکت های معتبری کار کردم و رزومه قوی ای دارم.با این حساب چقدر شانس دارم برای پیدا کردن کار در فرانسه؟
    ضمنا مدرک من دیپلمه و 30 سال سن دارم
    ببینید... این بازار بسیار مشکلیه برای ورود خصوصاً اگه روابط نداشته باشید و از اون بدتر به زبان و فرهنگ مربوطه تسلط کامل نداشته باشید (حتی اگه خدای طراحی سایت و گرافیک باشید). مساله اول اینه که شما بدون داشتن مدرک عالی (فوق لیسانس یا دکترا) در فرانسه اجازه اقامت و کار ندارید. مساله دوم اینه که هزاران نفر مثل شما (حداقل روی کاغذ) وجود دارند. چی باعث میشه که مشتری شما رو از این بین انتخاب کنه؟ (یعنی باید ابتدا در بازار مقصد اسم و رسمی بدست آورده باشید) قصدم تخطئه نیست... فقط دارم سعی می کنم بهتون ایده بدم که سیستم چطور کار می کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)