صفحه 27 از 31 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    این درامدهایی که برای مستر ودکترو دیپلم مهندسی در جایی نوشته بودید بعد از پرداخت مالیاته یا قبل از اون ؟مستر اینقدر یا دکترا از 3000 یورو
    البته دولت فرانسه گفته مالیات ها رو کاهش میده .در عمل باید دید

چون این سوال رو بارها پرسیدید، سعی می کنم خیلی واضح بهتون جواب بدم.
    همه اعدادی که عرض کردم برای فارغ التحصیلای با مدرک فوق لیسانس مهندسیه که سابقه کار خاصی هم ندارن (فوقش یه استاژ خوب گذروندن)... در این حالت اگه حقوق قبل از کسوراتی که بهتون پیشنهاد دادن بالای سالی 23000 یورو بود (تقریباً 1.5 برابر دستمزد) قبول کنید... با این عدد احتمالاً ماهی حدود 1700 یورو تو دستتون می مونه
    پستهای مهندسی با حدود 5 سال سابقه میره رو حدود سالی 30-35 هزار یورو (یعنی حدود ماهی 2000 یورو خالص دستتون می مونه)
    مهندسای ارشد با اقلاً 10 سال سابقه و متخصص در زمینه خودشون می تونن به عدد سالی 50 هزار یورو نزدیک شن. حواستون باشه که این اعداد، شامل کسانی که پست مدیریتی دارن نمیشه... این بزرگواران قرارداد کار 35 ساعت در هفته دارن و می تونن از بقیه زندگیشون لذت ببرن. علاوه بر این معمولاً بیمه تکمیلی و تیکت رستوران و کمک هزینه ایاب و ذهاب هم دارن

کسانی که مهندس+مدیر پروژه اند معمولاً امتیازات بیشتری دارن: حقوق بالاتر (در شروع حدود سالی 30-35 هزار یورو ناخالص) و خیلی اوقات خودروی شرکتی در اختیارشونه (که می تونن همسر و بچه هاشون رو هم باهاش مسافرت هم ببرن!). ناهارهاشون رو هم تا یه سقفی شرکت می پردازه... 5 سال بعد وقتی پروژه های چند ده میلیون یورویی رو مدیریت می کنن می رسه به حدود سالی 50-60 هزار یورو... بعد 10 سال معمولاً اگه موفق باشن یا شرکت خودشون رو میزنن و یا در شرکت شریک اند. در این شرایط عددهایی مثل سالی 70-120 هزار یورو ناخالص هم دست یافتنیه
    فقط حواستون باشه پول بیشتر رو به خاطر وقت و مسوولیت بیشتر بهتون میدن... در این وضعیت کسی که سالی 100 هزار یورو حقوق می گیره، شیش تا هفت روز هفته روزی 12 ساعت هم کار می کنه... بیش از 2 هفته در سال مرخصی نمیره. خیلی از آخر هفته ها رو هم دور از خانواده و در سفر کاریه. و حق اشتباه هم نداره چون یه اشتباهش باعث ضررهای چند میلیونی به شرکتش میشه

برای پاریس و استان île-de-France حدود 10 تا 15 درصد به عددها اضافه کنید

در خصوص استادی دانشگاه هم، حقوقا از اینایی که عرض کردم خیلی پایینتره... پست داک با پست رسمی Maître de Conférence (یعنی معمولاً با دو سه سال سابقه حق التدریسی و قیولی در کنکور استخدامی) ماهی حدود 2000 یورو می گیره (دریافتی) و Professeur با همون سابقه 2200 یورو... 10 سال بعد اینا میشه ماهی 3500 و 4000 یورو... ولی خاصیت اصلی استخدام در دانشگاه اینه که احتمال اخراج و بیکار شدنتون خیلی پایینتره!

در خصوص کاهش و افزایش مالیات ها هم، این اعداد برای درآمدهای بین سالی 25 تا 80 هزار یورو که موضوع بحث دوستان در اینجاس اصولاً محسوس نیست
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : August 22nd, 2019 در ساعت 04:30 AM
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام
    من لیسانسم برق-الکترونیک با معدل 16 و ارشد هم تو دانشگاه تبریز و رشته نانوفتونیک با معدل 17 هست. مدرک B1 ربان فرانسه رو دارم و میتونم B2 رو هم بگیرم تا 2-3 ماه (با تلاش فراوان!). از اونجایی که با داشتن مدرک زبان فرانسه، تحصیلات تو این کشور رایگان هست، آیا فرانسه گزینه خوبی برای من هست؟! من انگلیسیم خیلی بهتر از فرانسه هست و میتونم تافل بالای 100 رو راحت بگیرم. با این شرایط میتونم شانسی برای پذیرش تو یه کشور انگلیسی زبان با کمی فاند داشته باشم یا اینکه همین فرانسه بهترین گزینه برای من هست؟!!

- اگه فرانسه بهترین گزینه هست، در این صورت با این شرایط میتونم فاند(نه 100%) داشته باشم؟!
    - برای دکتری میشه مستقیم اقدام کرد یا اینکه مستر 2 باید بخونم؟!
    - ترجیح میدم گرایشم رو کمی عوض کنم و یه گرایش بین رشته ای برق-کامپیوتر بخونم. کارم رو سخت تر میکنه این تغییر؟!
    - فامیل کسی رو اونجا ندارم ولی 5-6 تا دوست صمیمی اونجا دارم!
    - یکی از موسسات اعزام دانشجو، پیشنهاد داد که دوره کالج زبان برم بعد از اونجا اقدام کنم به دانشگاه! ولی هزینه این دوره 5000 یورو میشد! با هزینه زندگی هم روش (6000-7000) که خیلییی زیاده! با این حساب باید تا 2-3 ماه آینده B2 رو اماده کنم تا برای september سال بعد پذیرش بگیرم!
    - هدف من از رفتن اقامت هست نه اینکه بعد تحصیل برگردم!

ممنون میشم راهنمایی کنید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانسم برق-الکترونیک با معدل 16 و ارشد هم تو دانشگاه تبریز و رشته نانوفتونیک با معدل 17 هست. مدرک B1 ربان فرانسه رو دارم و میتونم B2 رو هم بگیرم تا 2-3 ماه (با تلاش فراوان!). از اونجایی که با داشتن مدرک زبان فرانسه، تحصیلات تو این کشور رایگان هست، آیا فرانسه گزینه خوبی برای من هست؟! من انگلیسیم خیلی بهتر از فرانسه هست و میتونم تافل بالای 100 رو راحت بگیرم. با این شرایط میتونم شانسی برای پذیرش تو یه کشور انگلیسی زبان با کمی فاند داشته باشم یا اینکه همین فرانسه بهترین گزینه برای من هست؟!!

- اگه فرانسه بهترین گزینه هست، در این صورت با این شرایط میتونم فاند(نه 100%) داشته باشم؟!
    - برای دکتری میشه مستقیم اقدام کرد یا اینکه مستر 2 باید بخونم؟!
    - ترجیح میدم گرایشم رو کمی عوض کنم و یه گرایش بین رشته ای برق-کامپیوتر بخونم. کارم رو سخت تر میکنه این تغییر؟!
    - فامیل کسی رو اونجا ندارم ولی 5-6 تا دوست صمیمی اونجا دارم!
    - یکی از موسسات اعزام دانشجو، پیشنهاد داد که دوره کالج زبان برم بعد از اونجا اقدام کنم به دانشگاه! ولی هزینه این دوره 5000 یورو میشد! با هزینه زندگی هم روش (6000-7000) که خیلییی زیاده! با این حساب باید تا 2-3 ماه آینده B2 رو اماده کنم تا برای september سال بعد پذیرش بگیرم!
    - هدف من از رفتن اقامت هست نه اینکه بعد تحصیل برگردم!

ممنون میشم راهنمایی کنید
    دوست من،
    همه اینایی که نوشتید ممکنه. (منهای فاند، جز در مورد دکترا- ولی حق کار کردن (حدود 20 ساعت در هفته) و یا استاژ با حقوق رو دارید که می تونه بخشی از هزینه هاتون رو تامین کنه)
    -بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید... ولی فرانسه در رشته های خانواده برق - انفورماتیک واقعاً خیلی خوبه.
    -بهتون توصیه می کنم رشته تون رو عوض کنید... فوتونیک جزو رشته های حساس طبقه بندی میشه. تغییر رشته با توجه به بیس قوی برقی تون سخت نیست
    -فرانسه رو خیلی خوب یاد بگیرید و امکان یادگیری فرانسه در حد B2 کاملاً در ایران هست. بیخودی خرج اضافی نکنید.
    -خیلی رشته ها در مستر با B1 خوب هم پذیرش می دن... برای دکترا حتی می تونید دکتراتون رو به انگلیسی بگذرونید. ولی کماکان فرانسه رو تا بهترین حدی که در توانتون هست در ایران یاد بگیرید. خصوصاً اگه قصدتون اقامته
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست من،
    همه اینایی که نوشتید ممکنه. (منهای فاند، جز در مورد دکترا- ولی حق کار کردن (حدود 20 ساعت در هفته) و یا استاژ با حقوق رو دارید که می تونه بخشی از هزینه هاتون رو تامین کنه)
    -بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید... ولی فرانسه در رشته های خانواده برق - انفورماتیک واقعاً خیلی خوبه.
    -بهتون توصیه می کنم رشته تون رو عوض کنید... فوتونیک جزو رشته های حساس طبقه بندی میشه. تغییر رشته با توجه به بیس قوی برقی تون سخت نیست
    -فرانسه رو خیلی خوب یاد بگیرید و امکان یادگیری فرانسه در حد B2 کاملاً در ایران هست. بیخودی خرج اضافی نکنید.
    -خیلی رشته ها در مستر با B1 خوب هم پذیرش می دن... برای دکترا حتی می تونید دکتراتون رو به انگلیسی بگذرونید. ولی کماکان فرانسه رو تا بهترین حدی که در توانتون هست در ایران یاد بگیرید. خصوصاً اگه قصدتون اقامته
    موفق باشید
    -ببخشید برای تغییر رشته باید گرایش های مربوطه رو حتما بخونم؟! من میخوام اگه امکانش برام باشه مستر رو رشته هایی مثل neuroscience,biotechnology, machinlearning و از این دسته رشته ها بخونم. امکانش هست برام؟!
    -و این که اگه بخوام اونجا میتونم در حین تحصیل تغییر رشته بدم بعد این رشته ها رو انتخاب کنم؟!
    -به من گفتن تا آخر دی ماه باید B2 رو تحویل بدم تا برا پذیرش اقدام کنن. و اینکه حتما باید B2 داشته باشی برا مستر 2 و با B1 اصلا نمیشه! شما تایید میکنید این حرف رو؟! و اینکه من حداکثر تا کی وقت دارم B2 رو آماده کنم تا برای September سال بعد شروع کنم دانشگاه رو؟!
    - میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدید در مورد : "بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید..." من شرایطم رو تا حدودی گفتم. به نظرتون فرانسه بهترین گزینه برام هست و ارزش این رو داره که B2 رو بگیرم و آماده شم یا اینکه کشور های دیگه میتونن یهتر باشن؟!

ببخشید سوالات زیاد شد
    ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    -ببخشید برای تغییر رشته باید گرایش های مربوطه رو حتما بخونم؟! من میخوام اگه امکانش برام باشه مستر رو رشته هایی مثل neuroscience,biotechnology, machinlearning و از این دسته رشته ها بخونم. امکانش هست برام؟!
    -و این که اگه بخوام اونجا میتونم در حین تحصیل تغییر رشته بدم بعد این رشته ها رو انتخاب کنم؟!
    -به من گفتن تا آخر دی ماه باید B2 رو تحویل بدم تا برا پذیرش اقدام کنن. و اینکه حتما باید B2 داشته باشی برا مستر 2 و با B1 اصلا نمیشه! شما تایید میکنید این حرف رو؟! و اینکه من حداکثر تا کی وقت دارم B2 رو آماده کنم تا برای September سال بعد شروع کنم دانشگاه رو؟!
    - میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدید در مورد : "بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید..." من شرایطم رو تا حدودی گفتم. به نظرتون فرانسه بهترین گزینه برام هست و ارزش این رو داره که B2 رو بگیرم و آماده شم یا اینکه کشور های دیگه میتونن یهتر باشن؟!

ببخشید سوالات زیاد شد
    ممنون
    باز هم سلام
    1- امکانش که هست... ولی از مدیر گروه مربوطه سوال کنید
    2-در خیلی از دانشگاهها داشتن مدرک B2 ضروریه... ولی بعضی هم هستند که در مورد این مدرک سخت نمی گیرند. البته با امید این که از ژانویه تا سپتامبر اقلاً گزارش نویسی رو یاد گرفته باشین. ضمناً حواستون باشه که B2 حداقل سطح زبان برای موفقیت تحصیلیه... ولی برای زندگی به C1 خوب نیاز دارید... و رسیدن به این سطح چند سالی کار می بره. من بعد از 8 سال زندگی در فرانسه هنوز انگلیسیم از فرانسه ام خیلی بهتره چون از 4 سالگی انگلیسی رو یاد گرفتم و فرانسه رو از 25 سالگی شروع کردم.
    3-شما شرایطتون رو تا حدودی گفتین! بعیده در این انجمن کسی رو با علم غیب پیدا کنید که بتونه بهتون جواب دقیق بده. همین ندونستن زبان فرانسه برای شما نقطه ضعفه (من شرایطم زمانی که اومدم به شما شبیه بود) حالا فرض کنید شما تونستید یه پذیرش با فاند یا اقلاً tuition waiver از سوئد، هلند یا بلژیک که انگلیسی توشون راحتتر جواب میده بگیرید... آیا فرانسه هنوز هم بهترین گزینه خواهد موند؟ اگه از استرالیا یا نیوزلند پذیرش بگیرید چطور؟ (با توجه به این که این کشور ها خیلی از ایران دور اند و باید نصف دنیا و 2 شبانه روز رو تو راه باشید اگه کاری پیش بیاد و لازم باشه برگردید...) برای همین من ترجیح میدم جای انتخاب کردن به جای شما فقط از شرایط اینجا صحبت کنم (در حد معلوماتم) و تصمیم این که آیا این بهترین گزینه هست رو به عهده شما بگذارم
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : November 15th, 2018 در ساعت 08:31 AM دلیل: اشتباه تایپی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering at HSU

با عرض سلام به دوستان گرامی
    سوالی که من داشتم مربوط به کار در فرانسه میشه.
    من لیسانس مهندسی عمران از ایران رو دارم ، و میخوام که در فرانسه دنبال کار بگردم.
    مشکل زبان رو ندارم و سطح زبانم ب2 هست.
    از اونجایی که ساخت و ساز در اینجا بر اساس یورو کد انجام میشه و کاملا متفاوت هست با کد های عمرانی ایران میخواستم ببینم روند معمول برای تبدیل معلومات و همچنین اعتبار مدرک چجوریه؟
    منظورم اینه که الان بایستی من استژ بگیرم یا فوغ ماسیون و ...؟ اصلا نیازی هست؟
    سابقه کاری ندارم و فقط میخوام به عنوان مهندس عمران مشغول کار بشم.

پ.ن. من مقیم فرانسه هستم.
    لطف میکنید اگ پاسخم رو بدید.
    ممنون

Junior Member

سلام به همگی.

من بیشتر از اینکه جواب بگیرم، گیج شدم. شرایطم رو میگم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید.

کارشناسی ارشد برق قدرت هستم که هر دو دوره کارشناسی و ارشد رو در دو دانشگاه دولتی و معتبر با معدل بالا گذروندم. چهار ساله که کار کاملا مرتبط در صنعت فولاد با رزومه کاری خوبی دارم. زبان انگلیسی در سطح B2 و فرانسه و آلمانی در A2 هستم. زبان خوندن برام یه جورایی سرگرمیه و می تونم روی زبان های دیگه هم نتیجه بگیرم. با روندی که دارم تا انتهای سال دیگه، IELTS 8 ، CPE ، DELF B2 و TESTDAF4 رو گرفتم.
    چیزهای زیادی توی این فروم خوندن و همه یه نکته مشترک داشتن و اون هم اینه که "اوضاع خارج رفتن برای ما ایرانی ها خیلی سخته". من متاهل هستم و 3 سال از تعهدم به شرکتم مونده. حقوق خوب و یه زندگی راحت و رو به بالا دارم و به همین خاطر نمی خوام بی گدار به آب بزنم و راحتی خودم و همسرم رو بگیرم. با توجه به نرخ هایی که دیدم، هزینه زندگی اروپا تا 3 سال رو می تونم از جیب بدم. هدفم تحصیل PHD با فاند و در نهایت گرفتن عنوان شهروندی است. راستی مقاله هم دارم.
    آیتم ها زیاده.......
    یکی میگه فرانسه خوبه ولی بعد از پایان تحصیل باید برگردی. آلمان خوبه ولی کار مرتبط سخته و همیشه یه خارجی باقی می مونی و مردمش با خودشون هم قهرن و یه جورایی مثل ترشی بادمجون میمونن. اتریش خوبه ولی کار وحشتناک پیدا نمیشه و باید یا ظرف بشوری یا خیارشور خورد کنی. سوئد و مخصوصا نروژ خوبه ولی هم گرونی هست، هم کار کم و هم دید مربوط به خارجی ها که بماند. سوئیس و انگلیس و کانادا هم که خدا رحم کنه یا نمیرسی یا اینکه باید هم علم و هم تجربتو بذاری درب کوزه و از صفر شروع کنی و تمام مدت هم خداتومن خرج کنی.
    شرایطم اینجا خوبه و به همین خاطر نمیتونم بگم که این تنها راهه و اگه نرم اونطرف، دنیا به آخر می رسه اما می بینم که توانایی و امکانش رو دارم اما اینکه کجا و چطور برم رو نمی دونم. به نظرتون چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lwag نمایش پست ها
    سلام به همگی.

من بیشتر از اینکه جواب بگیرم، گیج شدم. شرایطم رو میگم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید.

کارشناسی ارشد برق قدرت هستم که هر دو دوره کارشناسی و ارشد رو در دو دانشگاه دولتی و معتبر با معدل بالا گذروندم. چهار ساله که کار کاملا مرتبط در صنعت فولاد با رزومه کاری خوبی دارم. زبان انگلیسی در سطح B2 و فرانسه و آلمانی در A2 هستم. زبان خوندن برام یه جورایی سرگرمیه و می تونم روی زبان های دیگه هم نتیجه بگیرم. با روندی که دارم تا انتهای سال دیگه، IELTS 8 ، CPE ، DELF B2 و TESTDAF4 رو گرفتم.
    چیزهای زیادی توی این فروم خوندن و همه یه نکته مشترک داشتن و اون هم اینه که "اوضاع خارج رفتن برای ما ایرانی ها خیلی سخته". من متاهل هستم و 3 سال از تعهدم به شرکتم مونده. حقوق خوب و یه زندگی راحت و رو به بالا دارم و به همین خاطر نمی خوام بی گدار به آب بزنم و راحتی خودم و همسرم رو بگیرم. با توجه به نرخ هایی که دیدم، هزینه زندگی اروپا تا 3 سال رو می تونم از جیب بدم. هدفم تحصیل PHD با فاند و در نهایت گرفتن عنوان شهروندی است. راستی مقاله هم دارم.
    آیتم ها زیاده.......
    یکی میگه فرانسه خوبه ولی بعد از پایان تحصیل باید برگردی. آلمان خوبه ولی کار مرتبط سخته و همیشه یه خارجی باقی می مونی و مردمش با خودشون هم قهرن و یه جورایی مثل ترشی بادمجون میمونن. اتریش خوبه ولی کار وحشتناک پیدا نمیشه و باید یا ظرف بشوری یا خیارشور خورد کنی. سوئد و مخصوصا نروژ خوبه ولی هم گرونی هست، هم کار کم و هم دید مربوط به خارجی ها که بماند. سوئیس و انگلیس و کانادا هم که خدا رحم کنه یا نمیرسی یا اینکه باید هم علم و هم تجربتو بذاری درب کوزه و از صفر شروع کنی و تمام مدت هم خداتومن خرج کنی.
    شرایطم اینجا خوبه و به همین خاطر نمیتونم بگم که این تنها راهه و اگه نرم اونطرف، دنیا به آخر می رسه اما می بینم که توانایی و امکانش رو دارم اما اینکه کجا و چطور برم رو نمی دونم. به نظرتون چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز اول باید تصمیم بگیری تصمیمت از مهاجرت چیه. اینجور که میگید از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی دارید خوشبختانه. از نظر من اگه شرایطتون طوری هست که در اینده میتونید خونه بخرید، ماشین خوبی داشته باشید و خلاصه از نظر اقتصادی، مدنی یا اجتماعی بهتون فشار نمیاد هیچ توجیهی واسه ی مهاجرت نمیمونه. مهاجرت کردن فقط بستن یه چمدون و رفتن نیست، یه بخشی از خودتتون رو‌جا‌میزارید. هرچقدر هم که زبان کشور مقصد‌ رو به خوبی حرف بزنید باز هم خارجی هستن، و خیلی جا به محض اینکه میفهمن خارجی هستین یا اذیتتون میکنن یا کارتون رو راه نمیندازن. جز اون اینکه تو‌‌ اروپا به اون سطح رفاهیی که تو ذهن شماست نمیشه به سادگی رسید. یه نکته خیلی مهم که اکثرا در نظر نمیگیرن اینه که اینجا باید ۴۲ سال کار کنید تا بازنشست شید. پس سن مهاجرت مهمه اگه بیشتر از‌۳۵ سالتونه و ایران سابقه کار حدود ۱۰ سال دارید به صرفه نیست مهاجرت چون باید رسما تا اخرین نفس هاتون کار کنید. اگه شرایطتون مناسبه ایران بمونید و واسه ی سفر کشور های مختلف رو ببینید

Junior Member

سلام دوستان
    من ميخوام واسه رشته برنامه ريزي شهري در مقطع كارشناسي ارشد اپلاي كنم و ايتاليا و آلمان و فرانسه جزو گزينه هامه در كنارش ميخوام بعد تحصيلم بتونم اقامت بگيرم و خيليم نميخوام هزينه كنم(مثل استراليا و امريكا و...)، حالا ميخواستم بدونم شرايط تو اين كشورا به چه صورت هست من حدوداً يكسال وقت دارم واسه زبان دوم و بستگي به انتخابم داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Honeyu نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ميخوام واسه رشته برنامه ريزي شهري در مقطع كارشناسي ارشد اپلاي كنم و ايتاليا و آلمان و فرانسه جزو گزينه هامه در كنارش ميخوام بعد تحصيلم بتونم اقامت بگيرم و خيليم نميخوام هزينه كنم(مثل استراليا و امريكا و...)، حالا ميخواستم بدونم شرايط تو اين كشورا به چه صورت هست من حدوداً يكسال وقت دارم واسه زبان دوم و بستگي به انتخابم داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    پاسخ کوتاه،
    آلمان، ایتالیا و اخر فرانسه.
    آلمان از جهت هزینه، و اقامت و بحث مهاجر پذیریش.
    ایتالیا، تا جایی ک اطلاع دارم، در حوزه رشته ی شما خیلی معروف هستش، و البته بورسهای نیاز مالیش ک ایرانیا اکثرا میبرن.

فرانسه، شنیدم بعد 6 ماه مدرک گرفتن، کار پیدا نکنید باید برید! و بورسهای انچنانی مگر برای رشته های به زبان فرانسه نداره. کار پیدا کردنشم خیلی سخته.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)