صفحه 28 از 33 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط lwag نمایش پست ها
    سلام به همگی.

من بیشتر از اینکه جواب بگیرم، گیج شدم. شرایطم رو میگم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید.

کارشناسی ارشد برق قدرت هستم که هر دو دوره کارشناسی و ارشد رو در دو دانشگاه دولتی و معتبر با معدل بالا گذروندم. چهار ساله که کار کاملا مرتبط در صنعت فولاد با رزومه کاری خوبی دارم. زبان انگلیسی در سطح B2 و فرانسه و آلمانی در A2 هستم. زبان خوندن برام یه جورایی سرگرمیه و می تونم روی زبان های دیگه هم نتیجه بگیرم. با روندی که دارم تا انتهای سال دیگه، IELTS 8 ، CPE ، DELF B2 و TESTDAF4 رو گرفتم.
    چیزهای زیادی توی این فروم خوندن و همه یه نکته مشترک داشتن و اون هم اینه که "اوضاع خارج رفتن برای ما ایرانی ها خیلی سخته". من متاهل هستم و 3 سال از تعهدم به شرکتم مونده. حقوق خوب و یه زندگی راحت و رو به بالا دارم و به همین خاطر نمی خوام بی گدار به آب بزنم و راحتی خودم و همسرم رو بگیرم. با توجه به نرخ هایی که دیدم، هزینه زندگی اروپا تا 3 سال رو می تونم از جیب بدم. هدفم تحصیل PHD با فاند و در نهایت گرفتن عنوان شهروندی است. راستی مقاله هم دارم.
    آیتم ها زیاده.......
    یکی میگه فرانسه خوبه ولی بعد از پایان تحصیل باید برگردی. آلمان خوبه ولی کار مرتبط سخته و همیشه یه خارجی باقی می مونی و مردمش با خودشون هم قهرن و یه جورایی مثل ترشی بادمجون میمونن. اتریش خوبه ولی کار وحشتناک پیدا نمیشه و باید یا ظرف بشوری یا خیارشور خورد کنی. سوئد و مخصوصا نروژ خوبه ولی هم گرونی هست، هم کار کم و هم دید مربوط به خارجی ها که بماند. سوئیس و انگلیس و کانادا هم که خدا رحم کنه یا نمیرسی یا اینکه باید هم علم و هم تجربتو بذاری درب کوزه و از صفر شروع کنی و تمام مدت هم خداتومن خرج کنی.
    شرایطم اینجا خوبه و به همین خاطر نمیتونم بگم که این تنها راهه و اگه نرم اونطرف، دنیا به آخر می رسه اما می بینم که توانایی و امکانش رو دارم اما اینکه کجا و چطور برم رو نمی دونم. به نظرتون چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز اول باید تصمیم بگیری تصمیمت از مهاجرت چیه. اینجور که میگید از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی دارید خوشبختانه. از نظر من اگه شرایطتون طوری هست که در اینده میتونید خونه بخرید، ماشین خوبی داشته باشید و خلاصه از نظر اقتصادی، مدنی یا اجتماعی بهتون فشار نمیاد هیچ توجیهی واسه ی مهاجرت نمیمونه. مهاجرت کردن فقط بستن یه چمدون و رفتن نیست، یه بخشی از خودتتون رو‌جا‌میزارید. هرچقدر هم که زبان کشور مقصد‌ رو به خوبی حرف بزنید باز هم خارجی هستن، و خیلی جا به محض اینکه میفهمن خارجی هستین یا اذیتتون میکنن یا کارتون رو راه نمیندازن. جز اون اینکه تو‌‌ اروپا به اون سطح رفاهیی که تو ذهن شماست نمیشه به سادگی رسید. یه نکته خیلی مهم که اکثرا در نظر نمیگیرن اینه که اینجا باید ۴۲ سال کار کنید تا بازنشست شید. پس سن مهاجرت مهمه اگه بیشتر از‌۳۵ سالتونه و ایران سابقه کار حدود ۱۰ سال دارید به صرفه نیست مهاجرت چون باید رسما تا اخرین نفس هاتون کار کنید. اگه شرایطتون مناسبه ایران بمونید و واسه ی سفر کشور های مختلف رو ببینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    ببینید... این بازار بسیار مشکلیه برای ورود خصوصاً اگه روابط نداشته باشید و از اون بدتر به زبان و فرهنگ مربوطه تسلط کامل نداشته باشید (حتی اگه خدای طراحی سایت و گرافیک باشید). مساله اول اینه که شما بدون داشتن مدرک عالی (فوق لیسانس یا دکترا) در فرانسه اجازه اقامت و کار ندارید. مساله دوم اینه که هزاران نفر مثل شما (حداقل روی کاغذ) وجود دارند. چی باعث میشه که مشتری شما رو از این بین انتخاب کنه؟ (یعنی باید ابتدا در بازار مقصد اسم و رسمی بدست آورده باشید) قصدم تخطئه نیست... فقط دارم سعی می کنم بهتون ایده بدم که سیستم چطور کار می کنه
    همون دلیلی که باعث شده مشتری من رو از این همه گزینه انتخاب کنه.من اصلا اسم و رسمی نداشتم تا 4 سال پیش و مشتریانم صاحبین مشاغل کوچک بود.اما به خاطر کیفیت بالای کارم طی 1 سال شرکت های معتبر کشور و چند شرکت خارجی از من دعوت به همکاری کردن.
    من در رزومه م سابقه کار با چند شرکت خارجی (آسیایی و اروپایی) رو هم دارم.این توی استخدام هیچ تاثیری نداره؟
    واقعا بدون داشتن مدرک فوق به بالا در فرانسه نمیشه کار کرد؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط innan نمایش پست ها
    همون دلیلی که باعث شده مشتری من رو از این همه گزینه انتخاب کنه.من اصلا اسم و رسمی نداشتم تا 4 سال پیش و مشتریانم صاحبین مشاغل کوچک بود.اما به خاطر کیفیت بالای کارم طی 1 سال شرکت های معتبر کشور و چند شرکت خارجی از من دعوت به همکاری کردن.
    من در رزومه م سابقه کار با چند شرکت خارجی (آسیایی و اروپایی) رو هم دارم.این توی استخدام هیچ تاثیری نداره؟
    واقعا بدون داشتن مدرک فوق به بالا در فرانسه نمیشه کار کرد؟
    خب این خیلی خوبه و نشون می ده شما پتانسیل بالایی دارید. یه پیشنهاد برادرانه بهتون می کنم: درس بخونید و حتماً ِ حتماً یه مدرک معادل فوق لیسانس کسب کنید. توی رشته هایی که به فنی می خورن، این مدرک اهمیت فراوانی داره. با توجه به سابقه کار و رزومه خیلی خوبتون، اگه قصد اومدن به فرانسه رو دارید و زبانتون هم خوبه، می تونید در خیلی از رشته ها با VAE (معادل سازی تجربه با تحصیلات) چند سال جهش کنید و مثلاً سر کلاس سال آخر لیسانس یا مستر بنشینید. این جوری مشکل مدرک برای گرفتن اجازه اقامتتون هم حل میشه. حین تحصیل می تونید نیمه وقت کار کنید و اگه آدم شناخته شده و کار درستی هستید، قاعدتاً می تونید به راحتی بخشی از هزینه هاتون رو دربیارید. با داشتن مدرک، رزومه قوی می تونه برای استخدام ارزش خیلی زیادی داشته باشه. در عین حال، این امکان وجود داره که بتونید شرکت خودتون رو هم تاسیس کنید (یا به صورت خود استخدامی (که معمولاً حتی برای کار Freelance هم لازمه) و یا یه شرکت واقعی اگه قراره نیرو بگیرید) و خودتون کارآفرین بشید و درگیر کار پیدا کردن نشید. ولی خب، این راه دردسرهای خودش رو هم داره: بنیه مالی کافی، روابط کافی که خودتون و کارمنداتون هیچ وقت بیکار نمونید و همیشه دخلتون به خرجتون بچربه و کلی مشکلات دیگه.
    بدون داشتن مدرک فوق به بالا / مهارت در حد استادی نمی تونید جایی استخدام بشید، ولی اگه خودتون شرکت تاسیس کنید و فکر مشکلات و هزینه هاش رو هم بکنید، کار نشد نداره!
    به هر حال، خلاصه نتیجه گیریم اینه:
    1-حتماً گرفتن یه مدرک دانشگاهی مربوط رو تو برنامه تون بگذارید
    2-لزوماً به فکر استخدام شدن نباشید...
    موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_543 نمایش پست ها
    سوال میشه بگید ایا کشور فرانسه کشور ارزانی هست تو اورپا برای ذرس خواندن
    سلام،
    تا ارزانی رو چطور معنی کنیم!
    هزینه تحصیل در خارج شامل ۲ قسمته:
    ۱- هزینه های آکادمیک: شامل شهریه و خرید کتاب و احتمالاً نرم افزار و غیره (در این قسمت دانشگاههای دولتی و حتی مدارس عالی دولتی در فرانسه در اروپا از ارزانترین ها هستند)
    ۲- هزینه زندگی: فرانسه یک کشور مرفه اروپاییه با استانداردهای خودش. اگه بخوایم به قیمتهای امروز ایران حساب کنیم یه نون باگت ۸۰ سانتیمی حدود ۵۰۰۰ تومن در میاد. هزینه زندگی در فرانسه نسبتاً بالاست (در بخش زندگی در فرانسه یه تاپیک کامل در مورد محاسبه مخارج توضیح داده شده)
    در حالت عادی و رشته های غیر بیزنسی یا مدارس خصوصی، تحصیل در فرانسه تقریباً هم قیمت مالزی یا هند در میاد. ولی خب زندگی دانشجویی در فرانسه بسیار جمع و جور تر از هند و مالزیه.
    فرانسه به طور کلی برای خارجی ها خیلی ارزونتر از کشورهای آنگلوساکسون و حتی بقیه کشورهای اروپاییه. در این خصوص آلمان هم البته خوبه... مخارج زندگی در آلمان یه خورده کمتر از فرانسه است.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام دوستان
    من ميخوام واسه رشته برنامه ريزي شهري در مقطع كارشناسي ارشد اپلاي كنم و ايتاليا و آلمان و فرانسه جزو گزينه هامه در كنارش ميخوام بعد تحصيلم بتونم اقامت بگيرم و خيليم نميخوام هزينه كنم(مثل استراليا و امريكا و...)، حالا ميخواستم بدونم شرايط تو اين كشورا به چه صورت هست من حدوداً يكسال وقت دارم واسه زبان دوم و بستگي به انتخابم داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Honeyu نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ميخوام واسه رشته برنامه ريزي شهري در مقطع كارشناسي ارشد اپلاي كنم و ايتاليا و آلمان و فرانسه جزو گزينه هامه در كنارش ميخوام بعد تحصيلم بتونم اقامت بگيرم و خيليم نميخوام هزينه كنم(مثل استراليا و امريكا و...)، حالا ميخواستم بدونم شرايط تو اين كشورا به چه صورت هست من حدوداً يكسال وقت دارم واسه زبان دوم و بستگي به انتخابم داره ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
    پاسخ کوتاه،
    آلمان، ایتالیا و اخر فرانسه.
    آلمان از جهت هزینه، و اقامت و بحث مهاجر پذیریش.
    ایتالیا، تا جایی ک اطلاع دارم، در حوزه رشته ی شما خیلی معروف هستش، و البته بورسهای نیاز مالیش ک ایرانیا اکثرا میبرن.

فرانسه، شنیدم بعد 6 ماه مدرک گرفتن، کار پیدا نکنید باید برید! و بورسهای انچنانی مگر برای رشته های به زبان فرانسه نداره. کار پیدا کردنشم خیلی سخته.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام،
    بهتون تبریک میگم. لابراتوار Lip6 وابسته به دانشگاه پاریس ۶ (UPMC) و یکی از تاپ ترین مراکز تحقیقاتی فرانسه در زمینه های انفورماتیک و شبکه است.
    ۲- اگه آدم اکتیو و بیزنس اورینتدی هستید پیشنهاد می کنم با شرکتهای مشاوره مهندسی برای استخدام صحبت کنید. اونها هزینه های مربوط به این دوره ها رو به عهده می گیرند. به طور کلی در فرانسه فارغ التحصیل های مدارس عالی مهندسی خودشون مدیر پروژه هستند و MBA در این موارد امتیازی محسوب نمی شهر. مگه پروژه اصولاً بعد بیزنس خیلی قوی داشته باشه.
    ۳ و ۴- فرانسه برای کار در رشته مخابرات (و به طور کلی برق و انفورماتیک و کمی کمتر مکانیک، صنایع، مهندسی شیمی و عمران و البته همه رشته های های تک به شرطی که مشکل ملیت ایرانی نداشته باشید) عالیه، ولی باید سابقه کار مربوط داشته باشید. استاد دانشگاه شدن داره به حد اشباعش می رسه و حتی در شهرهای کوچک هم پوزیشن ها زیاد نیستن.
    به طور کلی برای دانشجوی دکترای فنی حقوق بین ۱۰۰۰-۱۶۰۰ یوروست، پست داک ۱۸۰۰-۲۲۰۰ یورو، کار مهندسی (فوق لیسانس) ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو بسته به توانایی، پست و سابقه کار و برای دکترا ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو برای کار مهندسی و حدود ۲۰۰۰ یورو برای تدریس در دانشگاه. عددهایی که به عنوان حد بالای کار مهندسی دادم مربوط به سابقه حداقل ۲-۳ ساله، پست مدیریت پروژه و حق ماموریت خارج از مرکز و البته ساعت کار خیلی بالاتر از معموله (فرض کنید حدود ۴۸ ساعت در هفته بدون احتساب زمانی که در قطار و هواپیما صرف می کنید)
    البته اینهایی که گفتم حدود معموله، بدون امتیازات و کمکها که کیس به کیس فرق می کنند. دیده شده که دانشجوی دکترا حقوق بالای ۲۳۰۰ یورو هم بگیره ولی شمار این پوزیشن ها بسیار اندک اند
    بنظرتون این حقوق 1800 یورو برای زندگی کافیه ؟با توجه به اجاره بالای منزل در فرانسه و بقیه مخارج
    این دانشجوی دکترای بالی 2300 یورو چه رشته هایی بودن ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من لیسانس برق دارم و دارم برای کنکور ارشد میخونم. زبان انگلیسیم در حد c1 هست ولی هنوز آزمون ندادم. میخوام زبان دیگه ای رو شروع کنم. و قصدم ادامه تحصیل در مقطع دکتری و زندگی خارج از ایران و احتمالا در اروپا هست. به نظرتون زبان فرانسه بخونم یا آلمانی؟ خودم عاشق زبان فرانسه ام. اما برای تجصیل و پیدا کردن کار در رشته الکترونیک نمیدونم کدوم کشور بهتره و کدوم زبان رو شروع کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahaaaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من لیسانس برق دارم و دارم برای کنکور ارشد میخونم. زبان انگلیسیم در حد c1 هست ولی هنوز آزمون ندادم. میخوام زبان دیگه ای رو شروع کنم. و قصدم ادامه تحصیل در مقطع دکتری و زندگی خارج از ایران و احتمالا در اروپا هست. به نظرتون زبان فرانسه بخونم یا آلمانی؟ خودم عاشق زبان فرانسه ام. اما برای تجصیل و پیدا کردن کار در رشته الکترونیک نمیدونم کدوم کشور بهتره و کدوم زبان رو شروع کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    هر دو بسیار خوبند... اگه انگلیسی تون خیلی قویه و زمانتون برای آماده شدن کمتر از دو ساله و در ضمن آدم سختکوش و پرکاری هستید آلمانی رو انتخاب کنید. انگلیسی و آلمانی هم خانواده اند و پیشرفتتون سریعتر خواهد بود.

هر دو بسیار خوبند... اگه انگلیسی تون خیلی قویه و زمانتون برای آماده شدن کمتر از دو ساله و در ضمن آدم سختکوش و پرکاری هستید آلمانی رو انتخاب کنید. انگلیسی و آلمانی هم خانواده اند و پیشرفتتون سریعتر خواهد بود.
    به نظرتون برای کسی که فوق لیسانس مخابرات سیستم داشته باشه و در زمینه مخابرات بیسیم و پردازش سیگنال(برای 5g) وارد باشه و از یه دانشگاهی تو فرانسه مستر 2 بگیره فرانسه جهت پیدا کردن کار جای مناسبیه ؟یا المان بهتره ؟
    البته شرکتی مثل الکاتل قبلا خیلی معروف بود.یادمه یه زمان معروف ترین گوشی های موبایل توی ایران یا الکاتل بودن یا اریکسون .الان رو نمیدونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)