صفحه 32 از 33 نخستنخست ... 222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    ایا در فرانسه برای تخصص یادگیری ماشین و پردازش تصویر شغل وجود داره ؟چون من هر شرکت مهمی میبنم یا امریکائی یا چینی
    قبلاً هم عرض کردم، برای فهم این که تا چه حد برای تخصصتون کار هست از موتورهای جستجویی مثل Monster و مشاغل Linkedin استفاده کنید.
    در کل همیشه برای این تخصص ها کار هست... خصوصاً یادگیری ماشین. ولی نه لزوماً در شرکتهای خیلی بزرگ. بیشتر در استارت آپهایی که بعدها موفق هاشون خودشون توسط شرکتهای بزرگ خریداری میشن و آدمهای به درد بخور شرکتهای بازنده هم به استخدام اونها در خواهند آمد
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله... با 1500 یورو میشه یک زندگی دو نفره رو چرخوند... البته خب به سیستم خرج کردنتون هم بستگی داره... به هر حال در نظر داشته باشید که قرار نیست با پول حقوق بگیری و قبل از 20 سال خوب کار کردن آپارتمان 150 متری بخرید و ماشین خفن سوار شید... و حتی بعد از 20 سال کار هم همه (حتی با داشتن تحصیلات عالیه) به این چیزها نمی رسند. به طور کلی زندگی در اروپا خیلی جمع و جور تر از ایرانه... جز در شهرهای کوچک، خونه و آپارتمان بزرگ و زمین 500 متری و اینا مال کارمند جماعت نیست... پول هم از سفته بازی و ایرونی بازی در نمیاد. باید به شیوه قدیم یا نوآوری کرد و موفق شد و یا قرون قرون پس انداز کرد که آخر عمری یه چیزی بشه... کاری که نسل جدید ایران به لطف تورم بالا ظرف 30 سال گذشته اون رو یاد نگرفته اند.

قراردادهای چرب و نرم هم بستگی به شرکت مربوطه داره... هر چی شرگت بزرگتر و پولدارتر باشه قراردادهای چرب و نرم تر پیشنهاد می کنه (حالا چه دکترا و چه استخدام)
    این درامدهایی که برای مستر ودکترو دیپلم مهندسی در جایی نوشته بودید بعد از پرداخت مالیاته یا قبل از اون ؟مستر اینقدر یا دکترا از 3000 یورو
    البته دولت فرانسه گفته مالیات ها رو کاهش میده .در عمل باید دید

Moderator

رشته و دانشگاه

این درامدهایی که برای مستر ودکترو دیپلم مهندسی در جایی نوشته بودید بعد از پرداخت مالیاته یا قبل از اون ؟مستر اینقدر یا دکترا از 3000 یورو
    البته دولت فرانسه گفته مالیات ها رو کاهش میده .در عمل باید دید

چون این سوال رو بارها پرسیدید، سعی می کنم خیلی واضح بهتون جواب بدم.
    همه اعدادی که عرض کردم برای فارغ التحصیلای با مدرک فوق لیسانس مهندسیه که سابقه کار خاصی هم ندارن (فوقش یه استاژ خوب گذروندن)... در این حالت اگه حقوق قبل از کسوراتی که بهتون پیشنهاد دادن بالای سالی 23000 یورو بود (تقریباً 1.5 برابر دستمزد) قبول کنید... با این عدد احتمالاً ماهی حدود 1700 یورو تو دستتون می مونه
    پستهای مهندسی با حدود 5 سال سابقه میره رو حدود سالی 30-35 هزار یورو (یعنی حدود ماهی 2000 یورو خالص دستتون می مونه)
    مهندسای ارشد با اقلاً 10 سال سابقه و متخصص در زمینه خودشون می تونن به عدد سالی 50 هزار یورو نزدیک شن. حواستون باشه که این اعداد، شامل کسانی که پست مدیریتی دارن نمیشه... این بزرگواران قرارداد کار 35 ساعت در هفته دارن و می تونن از بقیه زندگیشون لذت ببرن. علاوه بر این معمولاً بیمه تکمیلی و تیکت رستوران و کمک هزینه ایاب و ذهاب هم دارن

کسانی که مهندس+مدیر پروژه اند معمولاً امتیازات بیشتری دارن: حقوق بالاتر (در شروع حدود سالی 30-35 هزار یورو ناخالص) و خیلی اوقات خودروی شرکتی در اختیارشونه (که می تونن همسر و بچه هاشون رو هم باهاش مسافرت هم ببرن!). ناهارهاشون رو هم تا یه سقفی شرکت می پردازه... 5 سال بعد وقتی پروژه های چند ده میلیون یورویی رو مدیریت می کنن می رسه به حدود سالی 50-60 هزار یورو... بعد 10 سال معمولاً اگه موفق باشن یا شرکت خودشون رو میزنن و یا در شرکت شریک اند. در این شرایط عددهایی مثل سالی 70-120 هزار یورو ناخالص هم دست یافتنیه
    فقط حواستون باشه پول بیشتر رو به خاطر وقت و مسوولیت بیشتر بهتون میدن... در این وضعیت کسی که سالی 100 هزار یورو حقوق می گیره، شیش تا هفت روز هفته روزی 12 ساعت هم کار می کنه... بیش از 2 هفته در سال مرخصی نمیره. خیلی از آخر هفته ها رو هم دور از خانواده و در سفر کاریه. و حق اشتباه هم نداره چون یه اشتباهش باعث ضررهای چند میلیونی به شرکتش میشه

برای پاریس و استان île-de-France حدود 10 تا 15 درصد به عددها اضافه کنید

در خصوص استادی دانشگاه هم، حقوقا از اینایی که عرض کردم خیلی پایینتره... پست داک با پست رسمی Maître de Conférence (یعنی معمولاً با دو سه سال سابقه حق التدریسی و قیولی در کنکور استخدامی) ماهی حدود 2000 یورو می گیره (دریافتی) و Professeur با همون سابقه 2200 یورو... 10 سال بعد اینا میشه ماهی 3500 و 4000 یورو... ولی خاصیت اصلی استخدام در دانشگاه اینه که احتمال اخراج و بیکار شدنتون خیلی پایینتره!

در خصوص کاهش و افزایش مالیات ها هم، این اعداد برای درآمدهای بین سالی 25 تا 80 هزار یورو که موضوع بحث دوستان در اینجاس اصولاً محسوس نیست
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : August 22nd, 2019 در ساعت 04:30 AM
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    چون این سوال رو بارها پرسیدید، سعی می کنم خیلی واضح بهتون جواب بدم.
    همه اعدادی که عرض کردم برای فارغ التحصیلای با مدرک فوق لیسانس مهندسیه که سابقه کار خاصی هم ندارن (فوقش یه استاژ خوب گذروندن)... در این حالت اگه حقوق قبل از کسوراتی که بهتون پیشنهاد دادن بالای سالی 23000 یورو بود (تقریباً 1.5 برابر دستمزد) قبول کنید... با این عدد احتمالاً ماهی حدود 1700 یورو تو دستتون می مونه
    پستهای مهندسی با حدود 5 سال سابقه میره رو حدود سالی 30-35 هزار یورو (یعنی حدود ماهی 2000 یورو خالص دستتون می مونه)
    مهندسای ارشد با اقلاً 10 سال سابقه و متخصص در زمینه خودشون می تونن به عدد سالی 50 هزار یورو نزدیک شن. حواستون باشه که این اعداد، شامل کسانی که پست مدیریتی دارن نمیشه... این بزرگواران قرارداد کار 35 ساعت در هفته دارن و می تونن از بقیه زندگیشون لذت ببرن. علاوه بر این معمولاً بیمه تکمیلی و تیکت رستوران و کمک هزینه ایاب و ذهاب هم دارن

کسانی که مهندس+مدیر پروژه اند معمولاً امتیازات بیشتری دارن: حقوق بالاتر (در شروع حدود سالی 30-35 هزار یورو ناخالص) و خیلی اوقات خودروی شرکتی در اختیارشونه (که می تونن همسر و بچه هاشون رو هم باهاش مسافرت هم ببرن!). ناهارهاشون رو هم تا یه سقفی شرکت می پردازه... 5 سال بعد وقتی پروژه های چند ده میلیون یورویی رو مدیریت می کنن می رسه به حدود سالی 50-60 هزار یورو... بعد 10 سال معمولاً اگه موفق باشن یا شرکت خودشون رو میزنن و یا در شرکت شریک اند. در این شرایط عددهایی مثل سالی 70-120 هزار یورو ناخالص هم دست یافتنیه
    فقط حواستون باشه پول بیشتر رو به خاطر وقت و مسوولیت بیشتر بهتون میدن... در این وضعیت کسی که سالی 100 هزار یورو حقوق می گیره، شیش تا هفت روز هفته روزی 12 ساعت هم کار می کنه... بیش از 2 هفته در سال مرخصی نمیره. خیلی از آخر هفته ها رو هم دور از خانواده و در سفر کاریه. و حق اشتباه هم نداره چون یه اشتباهش باعث ضررهای چند میلیونی به شرکتش میشه

برای پاریس و استان île-de-France حدود 10 تا 15 درصد به عددها اضافه کنید

در خصوص استادی دانشگاه هم، حقوقا از اینایی که عرض کردم خیلی پایینتره... پست داک با پست رسمی Maître de Conférence (یعنی معمولاً با دو سه سال سابقه حق التدریسی و قیولی در کنکور استخدامی) ماهی حدود 2000 یورو می گیره (دریافتی) و Professeur با همون سابقه 2200 یورو... 10 سال بعد اینا میشه ماهی 3500 و 4000 یورو... ولی خاصیت اصلی استخدام در دانشگاه اینه که احتمال اخراج و بیکار شدنتون خیلی پایینتره!

در خصوص کاهش و افزایش مالیات ها هم، این اعداد برای درآمدهای بین سالی 25 تا 80 هزار یورو که موضوع بحث دوستان در اینجاس اصولاً محسوس نیست
    درسته استاد دانشگاه کمتر میگیرن چون ساعت کاریشون خیلی کمتره .مثلا در ایران هفته ای 14-16 ساعت موظفی دارن .
    پایان ترم هم که کامل تعطیل هستن

Moderator

رشته و دانشگاه

درسته استاد دانشگاه کمتر میگیرن چون ساعت کاریشون خیلی کمتره .مثلا در ایران هفته ای 14-16 ساعت موظفی دارن .
    در فرانسه اینطور نیست! قرارداد ها معمولاً 35 ساعت در هفته است و تابستونها هم معمولاً زمان شرکت در کنفرانسهاست. استادا در فرانسه بیش از درس دادن واقعاً با شرکتها و یا موسسات علمی دولتی و خصوصی همکاری می کنن. مرخصی شون هم مثل همه 5 هفته در ساله. ولی خب فشار کاریشون کمتره و ممر زندگی مطمئن تری هم دارن

ApplyAbroad Guru

آن 14 ساعت احتمالا فقط موظفی تدریس است نه همه کارشون. پژوهش و سرپرستی پایان نامه ها و کارهای جانبی درسها و کارهای اداری پروگرام و دانشکده هم هست.

سلام دوستان
    اول از همه تشکر میکنم از کسایی ک این همه وقت گذاشتن و از تجربیاتشون و اطلاعاتشون بیان کردن راستش متوجه شدم که از خیلی دوستان عقب هستم تو تجربه و مدرک و.... نامید شدم بشدت😔
    من لیسانس نرم‌افزارم با معدل ۱۶ زبان انگلیسی در سطح ۵ ولی مدرک ندارم. ۳۳ سال سن دارم و متاهل هستم و بچه هم دارم. هیچ سابقه کاری مربوط ب رشتم ندارم، ولی علاقه زیادی ب ادامه ارشد تو ی کشور دیگه دارم تو رشته خودم، چند وقت پیش به یک مطلب برخوردم... دوره زبان فرانسوی در کشور فرانسه 🤩 اینجوری شدم چون شرایطش رو تقریبا داشتم. حالا چنتا سوال برام پیش امده
    اول اینکه ایا واقعا از سطح صفر تا b2 تو یکسال در فرانسه امکان پذیره؟؟
    دوم اینکه با توجه ب سنم و وضعیت تاهل کار عاقلانه ای هست دوره زبان و بعد مستر با توجه ب بودجه محدود؟؟
    سوم اینکه من علاقه زیادی به رشته شبکه و امنیت سایبری دارم ولی اصلا نمیدونم تو فرانسه تو دانشگاه دولتی همچين رشته هایی هست یا نه؟
    ببخشید طولانی شد
    پیشاپیش از جواب های خوبتون ممنونم🌹

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام!

از صفر تا B2 در یک سال غیر ممکن نیست ولی بسیار سخته حتی در فرانسه. برای شرایط شما اصولاً خوندن زبان در فرانسه رو توصیه نمی کنم. شما با این وضعیت می تونید در فرانسه درستون رو ادامه بدید و بعدش هم کار خوب بگیرید. ولی نیاز به برنامه ریزی درست دارید:

شما باید اول حتماً هم انگلیسی و هم فرانسه تون رو به یه جای خوبی برسونید. (دو ساله با صرف زمان لازم و تمرین کافی می تونید هر زبانی رو از صفر به سطح خوب برسونید، از جمله فرانسه) و بعد برای پذیرش سال اول فوق لیسانس (یا اگه حداقل 5 سال سابقه کار مربوط دارید، پول کم دارید و اصرار دارید زودتر به پول برسید و حاضرید ریسک خراب کردن یه سال رو هم به جون بخرید، برای سال دوم به صورت مستقیم) اقدام کنید (از طریق کامپوس فرانس). در این حالت باید برای 18 ماه حداقل پول کافی داشته باشید (2 نفر * ماهی 800 یورو (1000 برای پاریس) + ماهی 500 یورو برای مخارج هر فرزندتون... سال اول رو باید به هر حال رد کنید... برای سال دوم یه کمکهایی میشه گرفت مثل CAF)... رشته امنیت سایبری رو همه دانشگاههای خوب فرانسه دارند و اگه از سال اول فوق لیسانس شروع کنید معمولاً سفارت هم در دادن ویزا بهتون فضولی نمی کنه

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من دکتری مهندسی مواد دارم و الان یک سال سابقه کار در صنعت، زبان انگلیسی سال ها قبل IELTS 7.5 و زبان فرانسه b1.باتوجه به اوضاع خراب کاری ایران دنبال این بودم که برای مستر مدیریت اقدام کنم برای فرانسه یا اینکه برای کار خیلی خوشحال میشم نظر شما رو بدونم در مورد اوضاع در فرانسه

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bte نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دکتری مهندسی مواد دارم و الان یک سال سابقه کار در صنعت، زبان انگلیسی سال ها قبل IELTS 7.5 و زبان فرانسه b1.باتوجه به اوضاع خراب کاری ایران دنبال این بودم که برای مستر مدیریت اقدام کنم برای فرانسه یا اینکه برای کار خیلی خوشحال میشم نظر شما رو بدونم در مورد اوضاع در فرانسه
    کار خیلی خوبیه و اگه امکانش رو دارید حتماً اقدام کنید. توی این فاصله می تونید برای تخصص اصلی تون هم در فرانسه دنبال کار باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)