صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنايي با دانشگاههای فرانسه (مسائل تخصصي تر)

سلام. اگه امکانش هست یه نفر یه مقایسه کلی بین فرانسه و آلمان برای تحصیل شامل دانشگاهها ,هزینه زندگی و .... ارایه بده. ممنون

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط shz نمایش پست ها
    سلام. اگه امکانش هست یه نفر یه مقایسه کلی بین فرانسه و آلمان برای تحصیل شامل دانشگاهها ,هزینه زندگی و .... ارایه بده. ممنون
    من نظر شخصیم رو بر اساس اطلاعات و دانسته هام میگم:
    بعد از جنگ جهانی دوم این فرانسه بود که موقعیت بهتری نسبت به آلمان و انگلیس داشت تا بتونه خودش رو بالا بکشه!
    اگه از نظر تحصیل و رتبه دانشگاه ها و کیفیت آموزش میگید که فرانسه به مراتب بالاتر هست! حتی گفته میشه از انگلیس هم بالاتر رفته و بعد از آمریکا و کانادا در رتبه سوم هست!
    اگه از نظر تجارت و بیزینس میگید که آلمان (شهر فرانکفورت) به دلیل قطب ترانزیت و تجارت در قلب اروپا بعد از لندن دومین کشور موفق در این زمینه هست! فرانسه بیشتر توریستی و گره خورده با فرهنگ و هنر و موسیقی و تاریخ هست!
    اگه از نظر امکانات و رفاه زندگی میگید که به نظر من فرانسه و آلمان برابر هستن! از نظر هزینه های زندگی بستگی به شهری داره که میخواید درش زندگی کنین و رشته ای که میخواید بخونید
    در ضمن سه کشور اتریش و سوئیس و آلمان هم زبان هستن ولی فرانسه این وسط تک هست!
    یکی از دوستان من به جای آلمان اتریش رو برای ادامه تحصیل انتخاب کرد چون هزینه ها به شدت پایین تر هست! زبانشون هم که آلمانیه!
    در مجموع افرادی که من تا حالا دیدم، آلمان به دلیل کمتر بودن هزینه ها ارجحیت داشته (البته دقت کنید به خاطر هزینه های کم نه اعتبار علمی)
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام
    منم نظر خودم رو میگم.
    از نظر رتبه های دانشگاهی به نظرم برابرن.تو مهندسی شاید یه خورده المان بهتر باشه
    از نظر هنر و تفریحات تعدد اقوام و خیلی چیزهای دیگه فرانسه خوب 100%بهتره.ناسلامتی بیشترین توریست رو داره
    هزینه ها به غیر از پاریس و لیون تو بقیه شهرها به نسبت کمتره تو فرانسه
    المان ویزا بهتر میده تا فرانسه
    دولت فرانسه تقریب نصف هزینه ی خوابگاه رو میده
    کلا خودم عاشق فرانسه هستم و حتی از ای.... بیشتر دوستش دارم!!!! اما خودم المان رو انتخاب کردم
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    [/B]در ضمن سه کشور اتریش و سوئیس و آلمان هم زبان هستن ولی فرانسه این وسط تک هست!
    کشورهای بلژیک، سوئیس و لوکزامبورگ هم فرانسوی زبانند.(به غیر از کشورهای آفریقایی و کانادا) در حقیقت سوئیس هم آلمانیه و هم فرانسوی و بخشهایی هم ایتالیایی. پس فرانسه همچین تک هم نیست!

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    کشورهای بلژیک، سوئیس و لوکزامبورگ هم فرانسوی زبانند.(به غیر از کشورهای آفریقایی و کانادا) در حقیقت سوئیس هم آلمانیه و هم فرانسوی و بخشهایی هم ایتالیایی. پس فرانسه همچین تک هم نیست!
    شما درست میگید ولی زبان رسمی اونها نیست ... جمعیت محدودی از اون کشورها به این زبان صحبت میکنن
    یکی از دوستان من میگفت جدای از زبان انگلیسی اگه فرانسوی رو بلد باشید 50 درصد اروپا رو تسخیر کردید! 50 درصد دیگش میشه زبان آلمانی .... البته اون از نظر تحصیل و یا کار میگفت!!! نگید پرتقال و اسپانیا و ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی چی شدن!!!!!!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

سلام به همه دوستان.من برای دوره دکتری تو رشته شبکه های کامپیوتری(بی سیم و....)می خام اقدام کنم.به نظرتون فرانسه برای پذیرش خوبه؟درباره بورس چی برای دکتری همیشه بورس هست یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    شما درست میگید ولی زبان رسمی اونها نیست ... جمعیت محدودی از اون کشورها به این زبان صحبت میکنن
    یکی از دوستان من میگفت جدای از زبان انگلیسی اگه فرانسوی رو بلد باشید 50 درصد اروپا رو تسخیر کردید! 50 درصد دیگش میشه زبان آلمانی .... البته اون از نظر تحصیل و یا کار میگفت!!! نگید پرتقال و اسپانیا و ایتالیا و کشورهای اسکاندیناوی چی شدن!!!!!!
    زبون رسمی بلژیک و لوکزامبورگ فرانسوی هست و اکثر دانشگاه هاشون به این زبونن. البته بلژِک بخش هلندی زبون هم داره. سوئیس هم دارای دو زبون رسمی آلمانی و فرانسویه. مثلا ژنو جزو بخش فرانسوی زبونه. دانشگاههایی مثل ژنو و EPFL و خیلی دیگه از دانشگاه های مهم سوئیس فرانسوی زبونن.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان ممنون از اطلاعات مفيدتون

دوست داشتم تجربيات خودم را در اختيار دوستان عزيزم قرار بدم

در مورد سويس و آلمان هزينه هاي زندگي در آلمان نصف سويس هست تازه يه سري از دوستان كه ميگند اتريش ازروزنتر هم هست . در مورد خود اتريش كشور فوق العاده هنر دوست و زيبايي هست و در آمد اون از طريق جذب توريسته نه تنها آثار تاريخي و كاخها و باغهاي فوق العاده داره ( چون يه زماني مكان امپراطوري اروپاي قديم بوده فيلم معروف و قديمي Sisi كه نام يكي از ملكه هاي بسيار و زيباي اروپا هست به همين دوران كه ذكر كردم بر ميگرده و حتي موهاي بلند و معروف اون هنوز در كاخ معروف شون برون اتريش نگه داري ميشه) بلكه مناظر خاص و زيبايي داره كشوري پر از درياچه و مناظر زيباي آلپ هست. با آب هوايي خوب در بهار و تابستان و نسبتا سرد در زمستان. مردمشون عاشق موسيقي و هنر هستند و مي دونيد كه رشته هاي هنري و موسيقي اين كشور توي دنيا حرف براي گفتن داره، مردمي هستند كه به بهونه هاي مختلف جشن و آتيش بازي به پا ميكنند، ولي خوب مثل خيلي از كشورهاي ديگه به اصطلاح اروپاي غربي مثل آلمان يا سويس ... مردمي بي تفارت و سرد هستند. مردم اهل سفري هستند و در آخر هفته اگر توي شهر گشتي بزنيد شهر مثل خانه سالمندان ميشه و فقط پير مرد پير زنهاي خيلي پير را مبينيد كه با عصا و يا واكر هاشون در حال قدم زدن هستند.

كشوري با مساحت كوچكه كه به دليل مركزيت اون در اروپا، با هفت كشور سويس ، آلمان ، جمهوري چك،‌ اسلواك ، مجارستان(عروس اروپاي شرقي)، اسلواني( به قول آلماني ها تيكه اي از بهشت روي زمين)، ايتاليا، هم مرز هست و از طرفي به كشورهاي ديگري مثل فرانسه و ... بسيار نزديك هست. اين خودش براي زندگي طولاني مدت در يك كشور خيلي مزيت محسوب ميشه ،بخصوص كه شما با هزينه اي بسيار ارزون اين امكان را خواهيد داشت كه به مرور زمان از همين طريق نصف اروپا را بگرديد.

سيستم حمل و نقل اتريش بسيار معروف و كامل هست اونقدر كه شايد در گوشه كنارهاي جنگل هاي اون كه انتظارش را نداريد ايستگاه اتوبوس ببينيد، پس با داشتن يه كارت ماهيانه كه براي دانشجويان ارزونتر هم در مياد مي تونيد آخرهاي هفته ها را از مناظر زيبا، دشتهاي گل ، مزارع وسيع، كوههاي آلپ و يا ساحل رود زيباي دانوب لذت ببريد.

به نسبت كشوري مثل آلمان احساس آزادي بيشتري ميكنيد ، آلمان با يه خارجي خيلي قانون مند تر رفتار ميكنه و مدام اين احساس را داريد كه كنترل ميشيد. در اتريش جمعيت ترك نشين كه بعد از لائيك شدن تركيه براي حفظ دينشون به اونجا مهاجرت كردند خيلي زياد به چشم ميخوره كه اكثرا نسل قديمشون هنوز با حجاب هستند براي همين هم مساله مسلمان ها يه كم به نسبت كشورهاي ديگه جا افتاده. در عوض در آلمان عربهاي پول دار و محجبه بيشتر به چشم ميخوره. اتريشيها و آلمانها به اصليت آريايي بودنشون خيلي مي بالند و در صورتي كه بگيد ما هم اصالت آريايي داريم خيلي خوششون مياد.

گرچه قابل ذكره كه خيلي از تركها خوششون نمياد به خصوص كه كارهاي رده پاييني را دارند و بعضا خراب كاري ميكنند. براي اونهايي كه مساله غذاي حلال مهمه اتريش به دليل وجود تركها سوپرها و يا قصابي هايي مي تونيد پيدا كنيد كه يه ترك صاحب اون هست .

در صورت بچه دار شدن هزنيه خيلي خوبي به فرزندي كه متولد اتريش باشه ميدهند وبه همين دليل اكثر تركها 7 - 8 تا بچه دارند.

قابل توجه بچه پول دارها كه ميخواند جاهاي ديگه دنيا پرواز داشته باشند مثل كانادا، آسيا و ... فرودگاه اتريش معمولا محلي هست مسافرهاي ترانزيت اونجا مقصد يا پرواز عوض مي كنند. چون اكثر پروازها اونجا سوخت گيري يا توقف دارند. پس سه سوته مي تونيد به اكثر جاهاي دنيا پرواز داشته باشيد.

ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كه مغازه ها تعطيل ميشه خيابونها اونقدر خلوت و سوت و كوره كه فكر ميكنيد شهر را خالي كردند. به خصوص كه زمستون هم باشه مثل اين ميمونه كه 3 نصف شب تهران بياين تو خيابون. اما فرانسه ( پاريس)‌ به خصوص مركز شهر هر وقت بيايي بيرون شهر زنده و سر حاله و حالت ديناميك بودنش با روحيه ما ايروني ها بيشتر جور در مياد.

در كل توي اتريش جمعيت پير بيشتر ميبينيد تا جوان همشون هم با واكرهاشون تو خيابونها دارند قدم ميزنند يا به پرنده ها غذا ميدند اما توي فرانسه با جمعيت جوان بيشتري رو برو ميشيد.

فرانسوي ها بيشتر از آلماني تبارها آدم را تحويل ميگيرند، در مورد زبان اتريش هم تا حدي مثل فرانسه تعصب روي زبانشون دارند و جوابت را نميدند به خصوص قديمي هاشون، حتي يه كلمه آلماني را هم كه اشتباه تلفظ كني يه جوري بهت نگاه ميكنند كه انگار داري باشون چيني حرف ميزني، و وانمود ميكنند كه نميفهمند چي داري ميگي.

در مورد خود شهريت وين در مقايسه با پاريس ، وين خيلي زيباتر و طبيعت قشنگتري داره و شايد يه دليل عمده اون هم وجود رود بزرگ دانوب باشه كه از وسط شهر ميگذره و در اكثر كناره هاي اون فضاي سبز بسيار وسيع و زيبا و مسير دچرخه سواري مخصوص هست.در قسمتهايي از شهر انشعاباتي كه جريان آب در اون كند باشه را ايجاد كردند كه حالتي از درياچه كوچك پيدا كرده و مناسب آبتني و آفتاب گرفتنه ( ميدونيد كه از رود دانوب كشتي ها عظيم بار بري رد ميشه و در سواحل عادي اون امكان استفاده از رودخانه به دليل عمق و جريانش شديد و رفت و آمد كشتي ها وجود نداره) جالبه بدونيد كه در نقشه يه رودخانه به موازات دانوب اصلي وجود داره به نام Neue Donau (دانوب جديد)‌ كه با يك جزيره بسيار طولاني و سر سبز از رودخانه اصلي جدا شده به صورت دستي درست شده و براي جلو گيري از سر ريز شدن دانوب اصلي و جلوگيري از سيل در فواصل پر باران هست كه دريچه اي به رود فرعي وجود داره كه آب را به اون سر ريز ميكنه و اون رود فرعي هميشه محيطي آرام و به دور از رفت آمد كشتي ها بزرگ براي تفريح مردم هست.

شما در اكثر جاهاي شهر از فضاهاي سبز و پاركهاي چشم نواز و باغهاي زيباي كاخهايي كه ورودي اكثر باغهاي بي نظير اونها مجاني هست مي تونيد لذت ببريد. كه اين طبيعت در شهري مثل پاريس كمتر به چشم مي خوره و بافت شهري فشرده اي داره حتي رود خانه اون هم كه از وسط شهر مي گذره به صوت كانال هست و فضاي سبز خاصي در مركز شهر براي اون وجود نداره. توي گوگل مپ به وضوح متوجه متفاوت بودن بافت شهري اون ميشيد.

اجاره خونه در قسمتهايي كه كمي دور از مركز شهر باشه كه از اتفاق معمولا به قسمتهايي از رودخانه هم نزديك هست خيل ارزونتره و با وجود سيستم حمل نقل پيشرفته و آن تايمي كه دارند مشكلي برا رفت آمد پيش نمياد.

در مورد نحوه خرج كردن مردم عادي،‌همونطور كه ميدونيد فرانسوي ها مردم پر خرج و گرون پسندي هستند و حتي من شنيدم خجالت مي كشند كه بگند يه چيزي را از حراجي خريدند، در سطح شهر توي فرانسه مغازه هاي شخصي و لوكس زيادي به چشم مي خوره كه با زندگي دانشجويي جور در نمياد اما در آلمان و اتريش تا دلتون بخواد فروشگاه هايي زنجيره اي ديده مي شه كه توي ارزوني با هم رقابت دارند، و به هر بهونه حراج مي زنند به خصوص در شروع يك فصل ( برخلاف ايران كه وقتي مثلا تابستون تموم شد تابستونه ها را حراج مي كنند) و يا براي تبليغ براي جنس جديدشون يه وسيله جديد را با قيمت خيلي مناسبي مي تونيد گير بياريد. حراجي هاي واقعي تا قيمت 75 درصد دارند كه مي تونيد جنسهاي درجه يك بخريد نه بنجل.(مثلا يه تخت خواب به قيمت يه ساندويج)

در هنگام زندگي در شهر احساس اختلاف طبقاتي نمي كنيد و همه از همه چيز بر خوردار هستند، در صورتي كه اين حالت به شدت در ايتاليا و يا بعضا در فرانسه احساس ميشه.

سيستم پزشكي خوب و راحتي دارند و خيل خوب به بيمار رسيدگي مي كنند اما اگه از سرما خوردگي بارونم ازت بباره فوقش بهت توصيه مي كنند يه قرص ويتامين سي بخوري كه بدنت مقاوم بشه و دفعه بعد سرما نخوري خيلي اهل نسخه پيچيدن نيستند.

در آخر يادتون باشه سگهاي خيلي قانون مندري دارند از چراغ قرمز عابر پياده رد نشيد، كه جلوي همه ضايعتون مي كنند و شروع مي كنند پارس كردن.

موفق باشيد
    و هر جا هستيد دلتون شاد باشه
    ویرایش توسط motahhar : September 2nd, 2011 در ساعت 12:34 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

با سلام
    باز دوباره بحث کدوم کشور بریم یا نریم که ذهم من یکی رو سال ها مشغول کرده بود ، میریم توی سایت ها می خونیم فلان کشور اسکاندیناوی شادترین مردم رو داره ا فلان جا استاندارد زندگی بالایی داره ،
    من یک سال سوئد زندگی کردم در شهر مالمو بودم و استکهلم رفتم یوتهبوری رفتم دانمارک رفتم ، تو نروژ اسلو رفتم و چند شهر دانشجویی دیگه رو هم رفتم و دیدم

ولی الان که توی فرانسه هستم خیلی خیلی فرانسه رو بهتر می دونم تا هر کدوم از این کشور های اسکاندیناویه با استاندارد بالا !!!
    عزیزان اگه این کشور ها جای زندگی بود که جمعیتش نمی شد 5 میلیون می شد 50 میلیون !
    آلمان و فرانسه رو من ترجیح میدم به همه این کشور های کوچیک و دهات ! و مردمی دهاتی که 20 سال هم اونجا باشین باز هم یه خارجی هستین ، من کلی دوست آمریکایی و کانادایی و استرالیایی و آلمانی داشتم ولی دوست سوئدی ؟!؟ شاید به زور بشه گفت یکی و نصفی !
    اسکاندیناوی خوبه برای کسایی که می خوان پناهنده بشن ، Social Bidrag توی این کشور ها خیلی بیشتره ولی آیا امکان جذب شدن در جامعه رو هیچ در نظر گرفتین ؟
    اگه نتونید با مردم اون کشور بخندید و گریه کنید بهتره به اون کشور نرید ....

زبان اسکاندیناوی هم که به هیچ دردی نمی خوره !!! یک سال رفتم SFI زبون خوندم آخرش می رفتم خیابون ، باز هم هیچی نمی فهمیدم ! از بس که لهجه این جنوب سوئد مسخره است.
    آدم های Racist که توی قطار به همه طرف نگاه می کنن غیر از تو که یه وقت بهشون سلام ندی و یک صحبت کوتاهی باهاشون نداشته باشی !
    البته همشون این طوری نیستن ، آدم های باحال هم پیدا می شه توشون مخصوصا این هیپی ها سوئد که خیلی باحالن !!!

برین یک کشوری زندگی کنید که سر و ته نداشته باشه ، دهات نباشه .....
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

Member hosseiniran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medical Laboratory science-Arak

سلام .
    اگه فرانسه رو با آلمان مقایسه کنیم، آلمانی ها مقرراتی تر هستند ولی فرانسوی ها کمتر مقرراتی هستند(مثل خودمون).
    همچنین زبونشون رو هم مقایسه کنیم:
    فرانسه:
    مزیت: داشتن دو شخص مذکر و مونث
    عیب: یه چیز می نویسن یه چیز می خونن !
    آلمانی:
    مزیت:همون طور که می نویسن می خونن
    عیب:دارای سه شخص مذکر مونث و خنثی.
    مثلاً فلان چیز مذکر است بدون هیچ دلیلی.
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشید.
    به گروه ما بپیوندید : تحصیل کار و زندگی در فرانسه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)