صفحه 7 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    دوستان از آلمان و فرانسه ترجيح مي دين كدوم زبان رو بخونيد...آلماني يا فرانسه؟كدوم حيطه ي نفوذش بيشتره؟كدوم فقط مخصوص اروپاست؟كدوم بيشتر به درد رشته هاي فني مي خوره؟
    دروود.
    به نظر بنده زبان فرانسوی از هر حیث جایگاه بالاتری نسبت به المانی دارد بدلیل اینکه این زبان تقریباً بعنوان زبان دوم در دنیا جا میوفته و بیشتر کشورهای افریقایی و کشورهای بخشهایی از کشور بلژیک، لوگزامبورگ و فرانسه و برخی از ایالتهای کانادا بنابراین هم از لحاظ زندگی و صنعت میشه با این زبان به موقعیتهای بهتری دست پیدا شه. اما از این قضیه هم نمیشه به این راحتی گذشت که قطب صنعت در اروپا در اختیار آلمانه اما جز است نه کل!
    با تشکر

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دقیقا بستگی داره که برای چی میخوای یاد بگیری.اگر بحث درس خواندن به اون زبان رو باشه خوب مطمئنا المانی در حال حاضر بهتره.چون فرانسه ویزا نمیده و فایده ای نداره که یاد بگیری.اما از لحاظ های زیبایی باشه خودم به شخصه زبان فرانسه رو ترجیح میدم(اشنایی سطحی با هردو زبان دارم).از نظر تادا افرادی که به این دو زبان صحبت میکنن خوب مشخصه که فرانسه بیشتر مکالمه کننده داره.البته المان هم در المان اتریش لیشختن اشتاین بعضی جاهاش و سوئیس هم کاربردی داره اما همون طور که پویا عزیز گفتن جز هستند.از دید خودم هم زیاد فاکتور مهمی نیست که چند کشور به اون زبان صحبت میکنن.مهم اینه که چه کاری میخوای با اون زبان کنی.وگرنه زبان ایسلندی هم شاید مفید تر باشه از فرانسه یا المانی گاهی اوقات1!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    دقیقا بستگی داره که برای چی میخوای یاد بگیری.اگر بحث درس خواندن به اون زبان رو باشه خوب مطمئنا المانی در حال حاضر بهتره.چون فرانسه ویزا نمیده و فایده ای نداره که یاد بگیری.اما از لحاظ های زیبایی باشه خودم به شخصه زبان فرانسه رو ترجیح میدم(اشنایی سطحی با هردو زبان دارم).از نظر تادا افرادی که به این دو زبان صحبت میکنن خوب مشخصه که فرانسه بیشتر مکالمه کننده داره.البته المان هم در المان اتریش لیشختن اشتاین بعضی جاهاش و سوئیس هم کاربردی داره اما همون طور که پویا عزیز گفتن جز هستند.از دید خودم هم زیاد فاکتور مهمی نیست که چند کشور به اون زبان صحبت میکنن.مهم اینه که چه کاری میخوای با اون زبان کنی.وگرنه زبان ایسلندی هم شاید مفید تر باشه از فرانسه یا المانی گاهی اوقات1!
    البته ناگفته نماند که اگر به فکر مهاجرت به کبک کانادا باشی، باید فرانسه یاد بگیری. به نظر من فرانسه از این لحاظ که تو کشور کانادا دونستنش حسن محسوب می شه خیلی مهم تر هست.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نه ما مستر ميخوايم بريم اروپا دكترا كانادا...پس فرانسه اينجوري بهتره ديگه؟آقا فرانسه نشد خو ميريم بلژيك!!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    میشه بیشتر در مورد این قانون توضیح بدید؟ شامل چه رشته هایی میشه؟
    دقیقا از لیست رشته ها خبر ندارم. اما در مورد رشته کامپیوتر این قانون صدق میکنه. در مورد رشته مدیریت هم در اخبار موردی را گزارش کردند که با داشتن کار نتوانسته بود ویزای خودش را تمدید کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    نه ما مستر ميخوايم بريم اروپا دكترا كانادا...پس فرانسه اينجوري بهتره ديگه؟آقا فرانسه نشد خو ميريم بلژيك!!
    بهترین کار همینه که برای مستر فرانسه درس بخونی و بعد برای دکترا بری کانادا.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    در ارتباط با لیست رشته ها، مدرک دریافتی بایستی حداقل معادل فوق لیسانس یا master M2 باشه که شامل مدارک مدارس مهندسی (école d'ingénieur) نیز میشه. لیست کامل مدارک و رشته ها رو در لینک زیر میتونید ببینید:

http://www.gisti.org/IMG/pdf/noriocl1109636a.pdf

در ارتباط با گزینه های سؤال شده در عنوان تاپیک : "فرانسه يا کشوری دیگر"

بنده هم عرض میکنم >> دیگر

موفق باشین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا نروژ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    سلام.
    به نظر من:
    1-هزينه دانشگاه تو نروژ رايگان و در فرانسه حدود 500يورو
    ---بدون احتساب بیمه 237 یورو. این مبلغ در کل پولی که خرج می کنین خیلی کمه بنا بر این از فرایند تصمیم گیریتون خارجش کنید

2-تحصيل در فرانسه به زبان فرانسوي هست(انگليسي هم هست كه شهريه داره)ولي در نروژ انگليسي
    -- این نه تنها یه مزیت نیست بلکه عمده ترین عیب کشور های اینچنینی هست. به عنوان کسی که دارم تو همچین کشوری درس می خونم می دونم که دوباره به هیچ عنوان همچین اشتباهی رو نمی کنم. چون شما از بدنه واقعی جامعه جدا و ایزوله هستین ولو اینکه همه بلد باشن انگلیسی حرف بزنند. مثلا تصور کنین شما می خواهید برید تو یه فعالیت فوق برنامه تو دانشگاه شرکت کنید. خب فرض اتباع اون کشور 3 نفر هستند و شما یکی! هیچوقت اون سه نفر با هم انگلیسی حرف نمی زنند به خاطر گل روی شما! هرچند انگلیسی رو خیلی خوب بلدند ولی زبان مادری براشون یه چیز دیگست و خوشایند تره.(خیلی طبیعیه) خوب حالا حال خودتونو تصور کنین. خیلی زود فقط به جمع دانشجوهای خارجی می رید که اونجا هم انگلیسی همه در همین سطح متوسط هست و مشکل برقراری ارتباز کم و بیش هست. نکته اینجاست که هیچ امید بهبودی نیست چون هیچ کی نمی تونه از یکی دیگه یاد بگیره و بهتر بشه چون همه در یه سطح پایین صحبت می کنن. آخرین راه حل این میشه که هر کس فقط با دوستان هموطنش می گرده. و اینطوری میشه که از نظر تجربه و رشد فردی تحصیلتون در اون کشور حاصل زیادی نداره.

3-رفاه اجتماعي طبق امار سازمان ملل نروژ چند ساليه كه تو 3تاي اوله
    این آمار ها برای سیاست مدار ها و برنامه ریزان اقتصادی خوبه. به عنوان یه دانشجو شما فرقی بین رتبه 3 و رتبه 8 (فرانسه) حس نمی کنین. این فاکتور رو هم حذف کنید

4-هزينه ي زندگي در فرانسه بجز پاريس و ليون نصف نروژ هست
    --خب این کاملا مهمه.

5-نروژ دكترا رو 100% بورس ميكنه با حقوق رويايي اما فرانسه معلوم نيست
    نکته مهمیه. فقط در نظر داشته باشید به طور تقریبی نصف دانشجوهای دکترا در فرانسه هم بورس هستند.(منبع campusfrance)

6-ميرم ترم 5.يعني 1سال وقت دارم كه مدرك زبان بگيرم.از فرانسه خيلي كم مي دونم.يعني سخته كه b2بگيرم.اما انگليسي تقريبا با چند ماه وقت مي تونم ايلتس رو بگيرم.
    -- این یه فرق اساسیه. یادگیری یه زبان مث فرانسه تا سطح ب2 گاو نر می خواهد و مرد کهن.

7-از نظر طبيعت زياد راجب فرانسه اطلاع ندارم اما نروژ اس دنياست
    -- خب اطلاع داشته باشین(!) که فرانسه با سالی 80 میلیون توریست اولین کشور توریستی دنیاست

8-نروژ سياه پوست خيلي كم داره.اما فرانسه تا دلت بخواد
    -- این هم شد فاکتور؟

9-از نظر صنعتي فرانسه خيلي خيلي جلوتره
    -- درست نیست. نروژ هم کشور صنعتی ای هست. ولی مثل فرانسه برند های معروف و جهانی که از بچگی شنیده باشیم ندارن (مث پژو، کنکورد، موشک آریان!...) کشور های سوئیس بلژیک هلند همه از همین قبیل هستند. ثانیا ممکنه که بله در آمار کلان کشور ها تولیدات صنعتی فرانسه بالاتر باشه. ولی فکر می کنین این مسئله چقدر تاثیر مستقیم داره روی کیفیت تحصیل و زندگی شما به عنوان یه دانشجو؟
    یکی از قوی ترین دپارتمان های کشتی سازی اروپا در سوئیس هست (ETHZ) در حالیکه سوئیس اصلا دریا نداره! بنا بر این خیلی راحت و خطی نمیشه ارتباط بین این مسائل برقرار کرد. به نظر من این فاکتور رو هم حذف کنین.

10-از نظر رنكينگ دانشگاهي فرانسه بهتره اما خيلي تفاوت ندارن
    -- خواهش می کنم این رنک رو بیخیال بشین! هیچ ارزشی تو دنیای واقعی نداره. اگه نروژ دانشگاه خوبی پیدا کردی بخاطر رنک بیخیالش نشین.

11-از نظر ويزا نروژ خيلي راحت تر ويزا ميده و انصافا من تو بچه هاي نروژ ريجكت نديدم.اما تا دلتون بخواد فرانسه ريجكتي داره
    --خیلی نکته مهمیه

فقط یه نکته خیلی مهم
    مقایسه فرانسه و نروژ از نظر ابعاد و گستردگی سیستم دانشگاهی یه جور مقایسه فیل و فنجون هست. بریا مثال در فرانسه حدود 60 دانشگاه و اکول و ... فوق لیسانس مکانیک سیالات ارائه میدن. ولی در نروژ چند تا گروه مکانیک وجود داره؟ کلا ظرفیت پذیرشش چند نفر میشه؟ من ندید(!) حدس می زنم حداکثر سه یا 4 تا دپارتمان مکانیک بیشتر تو کل نروژ نیست که این کارتو سخت می کنه.

سلام دوستان ...یکی از دوستان گفت دانشگاهای ecole شهریه داره به زبان انگلیش تدریس میشه
    اما École des Ponts, ParisTech این دانشگاه رشته ای که من میخوامو به زبان فرانسوی داره
    این به این معنیه که شهریه نداره؟؟؟؟؟
    اگر شهریه داره مبلغش چنده؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنايي با دانشگاههای فرانسه (مسائل تخصصي تر)

[QUOTE=dexoey;593831]میشه توضیح بدید بر چه اساسی میفرمایید که سطح علمی فرانسه از المان به مراتب بالاتره؟ در اینجا میبینید که فقط 5 دانشگاه فرانسوی جزو 200 تای برتر هستند و بهترینشون هم رتبش 59 هستش در حالی که 12 دانشگاه المانی جزو 200 تای برتر هستند و بهترینشون هم رتبش 44 هستش.
    در ضمن در بلژیک و سویس مردم به زبان فرانسوی صحبت میکنند![/QUOT
    دوسته عزیز یک سری به معتبر ترین سایت رنکینک دنیا بزن خواهی دید فرانسه معتبر تره
    www.topuniversities.com

این دعوای بالاتر بودن رنک دانشگاههای فرانسه یا آلمان بنظر من اصلا منطقی نیست. هر زمان که خواستید بین آلمان یا فرانسه انتخاب کنید، می توانید دانشگاه به دانشگاه در رشته خودتان مقایسه را انجام بدین. شاید دانشگاهی در رشته خودتان در آلمان پیدا کنید که رتبه خوبی نداشته باشه اما در همان زمان بتوانید از دانشگاه بهتری در رتبه جهانی از فرانسه پذیرش بگیرید. به هر حال اعتبار دانشگاه پارامتر مهمی است اما باید در هر رشته جداگانه ارزیابی بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)