صفحه 9 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

کشور فرانسه برای phd مناسب تره یا کانادا؟منظورم از لحاظ اقامت و...
    ویرایش توسط aida_11041 : July 15th, 2012 در ساعت 01:34 AM دلیل: سوال تکراری

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    کشور فرانسه برای phd مناسب تره یا کانادا؟منظورم از لحاظ اقامت و...
    پیشنهاد من اینه که دکترا در کانادا به هیچ وجه با دکترا در فرانسه قابل مقایسه نیست و همیشه بالاتر هست. بخصوص اینکه شما بعد از دکترا می توانید براحتی در کانادا مانده و کار کنید اما در فرانسه کلی اما و اگر داره.

سلام دوستان
    اگر phd از فرانسه بگیریم و به فرض اقامت هم بدن!اجازه میدن یه دفتر طراحی بزنیم؟!
    (من رشتم معماریه)با این خواسته من فرانسه میتونه بهتر باشه یا کانادا یا حتی اسپانیا؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    ببینید اصولاً همونطور که جناب arezae گفتن کانادا در مقاطعی مثل دکترا و البته آیندۀ بعدش، بهتر هست. خصوصاً که بخواهید self employed باشید یا اشتغالزایی کنید، تصورم این هست که گرفتاری و دنگ و فنگ زیادی با سیستم اداری این کشور (فرانسه) دارید!!
    خیلی ها ازینجا مهاجرت میکنن به کانادا یا در واقع فرانسه رو سکوی پرتابی برای اقامت نهاییشون در کانادا قرار میدن.. / بعضی با مقاطع پایین تحصیلی و ادامه در کانادا، بعضی با مختصر تجربۀ کاری و آینده اش در کانادا..

اگر شرایط کانادا رو دارید احتمالاً اونجا مسیر راحت تری رو در پیش خواهید داشت، و بنظر من فرانسه برای کسانی خوب هست که خیلی به این کشور و خصوصیات خاص خودش علاقه مند باشن، والا شاید بعضاً ترجیح بدن در کشورهای بزرگتر و قدرتمندتر برای پیشرفت حرفه ای و زندگی دراز مدت برنامه ریزی کنند.

پس با این اوصاف و با توجه به شرایط من کانادا رو توصیه میکنید؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

عرض کردم، به هرحال در اونجا مسیر هموارتر هست. اما شرایط و دیدگاههای شخصی افراد هم برای خودشون متفاوت هست..
    فرضاً خود من به کانادا به جز در شرایط بحرانی فکر نخواهم کرد! و محیط فعلیم رو با معیارهایی که دارم، ترجیح میدم.
    اما خود شما باید ارزیابیهاتون رو از گزینه هاتون با معیارهای شخصیتون انجام بدید و بعد انتخاب مناسب رو انجام بدید.
    مزایا، معایب، هزینه ها، دوری، نزدیکی، اداری، اقامتی، کاری، فرهنگی، اجتماعی و پارامترهای مختلف دیگری که به ذهنتون بیاد..
    نهایتاً یقین داشته باشید که انتخابی که خودتون انجام میدید، بهترین انتخاب هست و نه نظرات فردی. دریچۀ دنیا از دید هر شخص متفاوت است.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط massoud : July 19th, 2012 در ساعت 01:26 AM

تشکر،در این زمینه موسسات میتونن کمک کنن؟

با سلام خدمت دوستان.
    من کل تاپیک رو خوندم اومدم جلو، حقیقتش اینه که بیشتر از این که به هدفم نزدیک شَم، راه های بیشتری جلوم باز شد :دی
    ترجیح میدم قبل از اینکه نظرتون رو بپرسم یه معرفی کوچیک از وضعیت خودم داشته باشم.
    من الان 23 سالمه و مدرک کاردانی نرم افزارم رو تا 2-3 ماه دیگه فک کنم بگیرم.
    هدفم هم از رفتن از ایران تحصیل در یکی از رشته های IT هست، نقطه ی ایده آلم دکترا هست و بعدش هم اقامت.
    از نظر حرفه هم طراح وب هستم. به مفاهیم طراحی وب اشنا هستم، نه فقط عملی، بلکه تئوریک هم :دی یه تعداد نمونه کار هم دارم.
    از نظر خدمت هم 2 راه دارم، یا اینکه با پول مشکل رو حل کنم که 10 ملیونی واسم آب میخوره، یا اینکه 1 سال و نیم برم خدمت!
    کل پولی هم که میتونم روش حساب کنم حداکثر 25 ملیون هست. اگه خدمت رو بپیچونم 15 تا واسم میمونه. که فقط میتونسم برم اکراین واسه تحصیل، اونم چند ماه دیگه.

اما با مشورت هایی که امروز داشتم، دوستان گفتم برو خدمت تو این زمان آیلتس یا تافل رو با نمره خوبی بگیر، بعد برو.
    با این تفاسیر، و از اونجایی که من خودم عاشق فرانسه هستم چند تا موضوع پیش میاد که واقعآ خوشحال میشم راهنماییم کنید:

1 - با آیلتس برم نروژ، اما هزینه ی زیاد زندگی خیلی تاثیر داره؛ از اونطرف زبان تدریس دانشگاه ها انگلیسی هست که خیلی خوبه. و بعدش هم برای ارشد یا دکترا در صورت گرفتن بورسیه برم امریکا یا کانادا و بعدش هم دنبال کار اقامت.
    2 - برم زبان فرانسه بخونم، برم فرانسه، اما خوب اونجا هم هزینه زندگی زیاده، نمیدونم امیدی به پذیرش تو مقطع کارشناسی هست یا نه، اگرم باشه چون واقعآ فرانسه رو دوست دارم، امیدی به کار پیدا کردن و مراحل اقامت هست یا نه؟
    3 - خدمت رو با همون هزینه بپیچونم و برم اوکراین، بعد از 4 سال کارشناسی تصمیم بگیرم برم یه کشور اروپایی عضو شینگن یا شایدم کانادا یا امریکا.

اما موضوعات خیلی زیادی هست که تاثیر گذارند؛ مهم ترینشون خوب شانس گرفتن پذیرش هست. مثلآ من برم 1 سال (حداقل) فرانسه بخونم، بعد فرانسه پذیرش بهم نده، خوب رسمآ یک سال بر باد رفته.
    نکته مهم بعدی پیدا کردن کار در مدت زمان تحصیل هست. من اگر برم اوکراین بصورت قانونی نمیتونم کار کنم، اما واقعآ هزینه زندگی پایین ه(توجه داشته باشین که نصف پولم تقریبن برای خدمت میره). نکته ی مهم بعدی اینه که بتونم با مدرکی که از اون کشور میگیرم، دنبال کار های کار کردن و گرفتن اقامت باشم که فک میکنم تو نروژ این داستان خیلی راحت.
    اما از همه ی این ها که بگذریم خلق و خوی آدم ها هم خیلی مهمه. من آدمی اجتماعی نیستم خیلی، ولی خودمم میشناسم که نمیتونم تنها زندگی کنم، دٍق کنم شاید بیوفتم بمیرم تو غربت :دی
    در ضمن دوستان اگر فک میکنید دارم تصیمی اشتباهی میگیرم( در 3 مورد بالا) خواهشآ گوشزد کنید، اگر هم فکر بهتری دارین که با شرایطی که گفتم میتونم انجام بدم، واقعآ ممنون میشم بگین.

احساس میکنم که خیلی پر رو شدم دیگه، اما واقعآ نیاز به راهنمایی دارم، خوشحال میشم کمکم کنید.
    ویرایش توسط zaroxolyn : July 20th, 2012 در ساعت 06:50 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    من کل تاپیک رو خوندم اومدم جلو، حقیقتش اینه که بیشتر از این که به هدفم نزدیک شَم، راه های بیشتری جلوم باز شد :دی
    ترجیح میدم قبل از اینکه نظرتون رو بپرسم یه معرفی کوچیک از وضعیت خودم داشته باشم.
    هدفم هم از رفتن از ایران تحصیل در یکی از رشته های IT هست، نقطه ی ایده آلم دکترا هست و بعدش هم اقامت.
    از نظر حرفه هم طراح وب هستم. به مفاهیم طراحی وب اشنا هستم، نه فقط عملی، بلکه تئوریک هم :دی یه تعداد نمونه کار هم دارم.
    از نظر خدمت هم 2 راه دارم، یا اینکه با پول مشکل رو حل کنم که 10 ملیونی واسم آب میخوره، یا اینکه 1 سال و نیم برم خدمت!
    کل پولی هم که میتونم روش حساب کنم حداکثر 25 ملیون هست. اگه خدمت رو بپیچونم 15 تا واسم میمونه. که فقط میتونسم برم اکراین واسه تحصیل، اونم چند ماه دیگه.

اما با مشورت هایی که امروز داشتم، دوستان گفتم برو خدمت تو این زمان آیلتس یا تافل رو با نمره خوبی بگیر، بعد برو.
    با این تفاسیر، و از اونجایی که من خودم عاشق فرانسه هستم چند تا موضوع پیش میاد که واقعآ خوشحال میشم راهنماییم کنید:

1 - با آیلتس برم نروژ، اما هزینه ی زیاد زندگی خیلی تاثیر داره؛ از اونطرف زبان تدریس دانشگاه ها انگلیسی هست که خیلی خوبه. و بعدش هم برای ارشد یا دکترا در صورت گرفتن بورسیه برم امریکا یا کانادا و بعدش هم دنبال کار اقامت.
    2 - برم زبان فرانسه بخونم، برم فرانسه، اما خوب اونجا هم هزینه زندگی زیاده، نمیدونم امیدی به پذیرش تو مقطع کارشناسی هست یا نه، اگرم باشه چون واقعآ فرانسه رو دوست دارم، امیدی به کار پیدا کردن و مراحل اقامت هست یا نه؟
    3 - خدمت رو با همون هزینه بپیچونم و برم اوکراین، بعد از 4 سال کارشناسی تصمیم بگیرم برم یه کشور اروپایی عضو شینگن یا شایدم کانادا یا امریکا.

اما موضوعات خیلی زیادی هست که تاثیر گذارند؛ مهم ترینشون خوب شانس گرفتن پذیرش هست. مثلآ من برم 1 سال (حداقل) فرانسه بخونم، بعد فرانسه پذیرش بهم نده، خوب رسمآ یک سال بر باد رفته.
    نکته مهم بعدی پیدا کردن کار در مدت زمان تحصیل هست. من اگر برم اوکراین بصورت قانونی نمیتونم کار کنم، اما واقعآ هزینه زندگی پایین ه(توجه داشته باشین که نصف پولم تقریبن برای خدمت میره). نکته ی مهم بعدی اینه که بتونم با مدرکی که از اون کشور میگیرم، دنبال کار های کار کردن و گرفتن اقامت باشم که فک میکنم تو نروژ این داستان خیلی راحت.
    اما از همه ی این ها که بگذریم خلق و خوی آدم ها هم خیلی مهمه. من آدمی اجتماعی نیستم خیلی، ولی خودمم میشناسم که نمیتونم تنها زندگی کنم، دٍق کنم شاید بیوفتم بمیرم تو غربت :دی
    در ضمن دوستان اگر فک میکنید دارم تصیمی اشتباهی میگیرم( در 3 مورد بالا) خواهشآ گوشزد کنید، اگر هم فکر بهتری دارین که با شرایطی که گفتم میتونم انجام بدم، واقعآ ممنون میشم بگین.

احساس میکنم که خیلی پر رو شدم دیگه، اما واقعآ نیاز به راهنمایی دارم، خوشحال میشم کمکم کنید.
    با سلام
    دوست عزیز به هیچ وجه روی زبان فرانسه سرمایه گذاری نکن(تجربه شخصی خودم و چند نفر از دوستان) دلیلشم فقط و فقط بی حساب کتاب بودن ویزای فرانسه است بهترین کار اینکه مدرک انگلیسی بگیری تا هم دانشگاه های فرانسه رو داشته باشی هم کلی انتخاب دیگه و قطعا هم موفق خواهی شد.
    در مورد سربازی هم ترجیحا سعی کن نری تا عمرت بی خودی تلف نشه حتی اگه شده کارشناسی رو اینجا بخون ولی فوق رو حتما به فکر رفتن باش هدفتم اول و اخرم به نظر من بزار برای امریکا در این 2 سال کارشناسی هم با یه برنامه ریزی خوب می تونی یه نمره تافل خوب90 به بالا عالیه+جی ار ای خوب +معدل خوب (حداقل 15) اگه هم مقاله تونستی که دیگه خودت رو برای فاندگرفتن تضمین میکنی .روش 1 خودت هم به نظر من هم روش خوبیه.
    موفق و سعادتمند باشید.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.

درود
    1) زبان تدریس کارشناسی در نروژ عموما انگلیسی نیست(مگه بعضی رشته های خیلی خاص در دانشگاه ها خاص تر) شما با آیلتس یا تافل میری اونجا یک سال دوره زبان نروژی میخونی و بعدش میری توی رشته خودت به زبان نروژی.
    2)هزینه زندگی در فرانسه نسبت به کیفیت زندگی بسیار پایین تر از نروژه. بخصوص زندگی دانشجویی در شهرستان. فرانسه از نظر هزینه مشکلی نداره. از نظر ویزا خیلی مشکل داره که مثل اینکه تمومیم نداره. حتی با عوض شدن دولت هم همون روند داره ادامه پیدا میکنه. با توجه به اینکه هدفت اقامته به نظر من فرانسه رو از لیستت خارج کن. چون کاملا وقتت رو میگیره(خوندن زبان فرانسوی و بعدش هم پروسه پردردسر پذیرش برای مقطع کارشناسی، و در نهایت ریسک بسیار بسیار بالای ویزا)
    3) شما به غیر از اوکراین میتونی روی قبرس و دانشگاه EMU هم فکر کنی. به نظر من مکان بهتریه و دانشگاهش هم بهتره. و در نهایت سکوی پرتاب حوبی برای کشورهای دیگه (مثل آمریکا و ...) هست. هزینه زندگی هم پایینه و میتونی بورس هم بگیری(با یه نمره زبان نسبتا خوب)
    4) آلمان رو هم به لیست گزینه ها بد نیست اضافه کنی. شرایط و هزینه زندگی مثل فرانسه، ولی وضعیت ویزا به مراتب بهتر از فرانسه(البنه نمیشه گفت خوب، ولی بهتر از فرانسه هست) ضمن اینکه رشتت به زبان انگلیسی در بعضی دانشگاه ها ارائه میشن. (در مقطع کارشناسی) برای اقامت هم شرایط خوبی داره.
    5) ایتالیا هم میتونه گزینه مناسبی باشه، ولی زبان ایتالیایی باید بلد باشی.
    6) دقت کن که برای مقطع کارشناسی نمیتونی معافیت تحصیلی برای نظام وظیفه بگیری. یا باید بری خدمت و یا اینکه معافیت دائم داشته باشی.
    پیروز باشی
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)