صفحه 23 از 26 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 251

موضوع: تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

سلام
    کسی تا حالا از صنایع سیستمای اقتصادی اجتماعی برای دکترا تونسته اقتصاد پذیرش بگیره؟

Junior Member

سلام دوستان. خسته نباشید.
    من میخواستم برای یه دانشگاهی درخواست پذیرش بدم. بعد تو وبسایتشون که نگاه کردم در قسمت ارشد برای مهندسی صنایع، گرایش Engineering systems management رو داشتن.
    حقیقتش در مورد این رشته سرچ کردم اما چیز زیادی نفهمیدم که دروس مرتبط با این رشته چه هست. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تا کمی بیشتر در موردش بفهمم. یا اینکه بدونم این رشته شبیه کدوم گرایش در ایران هست ؟
    ممنون

باسلام. دوستان و همراهان عزیز، مبحث پذیرش گرفتن برای من هم خیلی گنگه. به سایت دانشگاهها مراجعه می کنم اما اطلاعات چندانی دستگیرم نمیشه. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کرد. پیدا کردن اساتید و ارتباط با اونا یا پیدا کردن موقعیت خالی توی دانشگاهها. از طرفی برای مهندسی صنایع توی بسیاری از کشورهای اروپایی کورسی تعریف نشده و به نظر میرسه گزینه های روی میز، زیاد نباشند. به هر حال ممنونتون میشم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی کنید که چه کشور اروپایی و عموما پذیرش در چه دانشگاههایی با شرایط من راحت تر و بهتر همخونی داره.
    لیسانس دانشگاه آزاد قزوین معدل ۱۴،۹۸
    فوق لیسانس دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل ۱۸،۰۷
    نمره پایان نامه ۱۹،۷۵
    زبان در حال خوندنم منتها فکر میکنم بالای ۶،۵ رو بتونم کسب کنم
    دو تا مقاله یکی isi و یکی هم اسکپوس دارم (Eng)

بازم ممنونم دوستان

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از استادا در چین این ایمیل رو بهم زده:
    Thank you for interesting in my researches. You are welcome to join my research group. As a foreign students, you need to fine financial support for yourself and meet all requirements of our university.
    Hope to see you soon in HUST,
    به نظرتون بخوام بگم از طرف شمایا دانشگاه نیاز به کمک مالی دارم و بخوام بگم تو زمینه مالی چجوری کمک بگیرم. چی بگم؟اصن به نظرتون بگم و اگه بگم چی بگم که بتونم جواب بگیرم
    ممنون میشم واقها یکی از دوستان کمکم کنه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad68 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از استادا در چین این ایمیل رو بهم زده:
    Thank you for interesting in my researches. You are welcome to join my research group. As a foreign students, you need to fine financial support for yourself and meet all requirements of our university.
    Hope to see you soon in HUST,
    به نظرتون بخوام بگم از طرف شمایا دانشگاه نیاز به کمک مالی دارم و بخوام بگم تو زمینه مالی چجوری کمک بگیرم. چی بگم؟اصن به نظرتون بگم و اگه بگم چی بگم که بتونم جواب بگیرم
    ممنون میشم واقها یکی از دوستان کمکم کنه

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    ایشون که گفتن خودتون باید بحث مالی خودتون رو تامین کنید (قاعدتا اگه خودشون میتونستند بهتون این رو میگفتند) در مورد دانشگاه هم ایشون مسیولش نیست که جوابگو باشه
    شما باید خودتون ببینید اون دانشگاه چه اسکولارشیپ هایی داره و چجوری و تا چه ددلاینی میتونید براشون اپلای کنید و ایا کفاف زندگیتونو میده یا نه و ...
    در نهایت پرسیدن از ایشون اشکالی نداره (هرچند ممکنه بی فایده هم باشه) میتونید ایمیل رو جواب بدید و تشکر کنید و بگید ایا ایشون میتونن در جهت ساپورت مالی کمکی بهتون بکنند یا نه
    یا اینکه فاند یا اسکولار خاصی رو در نظر دارند که بهتون پیشنهاد کنند یا نه

ولی عرض میکنم طبق ایمیل ایشون انگار خودتون باید خودتون رو ساپورت کنید

موارد بالا دلیلی نمیشه نا امید باشید و سعیتون رو نکنید
    ممکنه خود اون دانشگاه اسکولارهایی داشته باشه که به کارتون بیاد یا اینکه خود استاد بتونه کمکی کنه بهتون

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Industerialll نمایش پست ها
    باسلام. دوستان و همراهان عزیز، مبحث پذیرش گرفتن برای من هم خیلی گنگه. به سایت دانشگاهها مراجعه می کنم اما اطلاعات چندانی دستگیرم نمیشه. واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کرد. پیدا کردن اساتید و ارتباط با اونا یا پیدا کردن موقعیت خالی توی دانشگاهها. از طرفی برای مهندسی صنایع توی بسیاری از کشورهای اروپایی کورسی تعریف نشده و به نظر میرسه گزینه های روی میز، زیاد نباشند. به هر حال ممنونتون میشم با توجه به شرایطی که دارم راهنمایی کنید که چه کشور اروپایی و عموما پذیرش در چه دانشگاههایی با شرایط من راحت تر و بهتر همخونی داره.
    لیسانس دانشگاه آزاد قزوین معدل ۱۴،۹۸
    فوق لیسانس دانشگاه آزاد تهران جنوب معدل ۱۸،۰۷
    نمره پایان نامه ۱۹،۷۵
    زبان در حال خوندنم منتها فکر میکنم بالای ۶،۵ رو بتونم کسب کنم
    دو تا مقاله یکی isi و یکی هم اسکپوس دارم (Eng)

بازم ممنونم دوستان

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

این رو عرض کنم که من هم رشته ای شما نیستم و بنابراین حرف ها و فکرهای خودتون رو قبل از من مورد توجه قرار بدید
    نمیشه پروسه اپلای رو با یه الگوریتم خاص گفت
    مسورهای مختلف ممکنه استایل اپلایشون متفاوت باشه...کانادا یه جور اروپا یه جور استرالیا یه جور دیگه و....
    حالا دیتیل هر کدوم رو توی فروم های مربوطه میتونید راحت پیدا کنید
    ولی به طور خیلی خیلی خیلی خلاصه داستان اینه:

۱. شما یه رزومه ای دارید و میخوایید ادامه تحصیل بدید. زمینه کاریتون و علاقه علمیتون معلومه
    ۲. کشور و منطقه مورد نظرتون رو بر اساس شرایط مهاجرتی خودتون انتخاب میکنید
    ۳. توی اون منطقه (حالا میتونه هر جایی باشه) دانشگاه های هدفتون رو انتخابب میکنید. دانشگاه هایی که میخوایید برای ادامه احصیل اونجا باشید
    ۴. از لیست بالا دونه دونه دانشگاه ها رو چک میکنید دپوارتمان ها رو میبینید و زمینه کاری استاد ها رو چک میکنید
    ۵. به استادهایی که ززمینه کاری مورد علاقه و بر اساس رزومه شما رو دارند ایمیل میزنید و رزومه تون رو میفرستید و ابراز علاقه مندی میکنید که باهاشون کار کنید
    ۶. استاد رزومه شما رو میبینیه (اگه ببینه!) و ایمیلتون روجواب میدن بعدش میشه مصاحبه و کارهای اپلای و ویزا و ....

در مورد سوالتون:

۱. رشته مهندسی صنایع خیلی جاهخا دقیا به این اسم توی ایران نیست! شما باید همه رشته های مدیریتی-مهندسی رو هم چک کنید ممکنه خیلی جاها به اسم های دیگه ای باشه. مهندسی سیستم و تکنولوژی ....مهندسی مدیریت و ..... چیزهایی ازین دست هم باید روی میز شما باشه و چکشون کنید
    خیلی از رشته ها مولتی فیلد هستند. شما ممکنه مهندس صنایع باشی و از پارتمان مکانیک یا برق فارغ بشی. من مکانیکم و ممکنه از دانشکده پزشکی فارغ بشم و .....شما باید روی زمینه کاریتون بگردید نه دقیقا اسم مهندسی صنایع....مهم زمینه کاریتونه حالا توی هر دپارتمانی که کار بشه. بنابراین دیدتون رو باز تر کنید
    ۲. رزومه خوبی دارید و به نظرم حتما شانستون رو امتحان کنید
    ۳. در مورد اروپا من کشور خاصی رو پیشنهاد نمیکنم ولی شرایط کلی اپلای هلند رو میتونید توی این لینک پست ۹۰۷ بخونید. باقی کشورهای اروپایی که وکنسی پی اچ دی PhD vacancies اعلام میکنند هم پروسه مشابه ای خواهند داشت

موفق باشید

سلام به همه
    من دانشجوی ترم دو ارشد صنایع هستم
    میخوام برای دانشگاه های امریکایی یا دانشگاه هلند اقدام کنم. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید که توی چه حوزه ای برای پایان نامه کار کنم که برای دانشگاهای امریکایی بیشتر جذاب باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط eglantine92 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دانشجوی ترم دو ارشد صنایع هستم
    میخوام برای دانشگاه های امریکایی یا دانشگاه هلند اقدام کنم. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید که توی چه حوزه ای برای پایان نامه کار کنم که برای دانشگاهای امریکایی بیشتر جذاب باشه؟
    سلام
    دوست عزیز صنایع کلا زیاد خوب نیست واسه اپلای
    برید تو بخش مالی کار کنید،کوانتیتیو،بیزنس اسکول ها رو بتونید اقدام کنید.یا امار.

با سلام و احترام خدمت همه دوستان
    بنده رشته مهندسی مدیریت اجرایی در دانشگاه پیام نور اصفهان با معدل 15/43 و ارشد مهندسی صنایع گرایش سیستم و بهره وری در دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18/63 (و رتبه اول) هستم. مقاله خارجی ندارم.
    قصدم اینکه در حوزه مارکتینگ برای امریکایا کانادا (هر کدوم که احتمال بیشتری باشه) اقدام کنم، ولی پله اول یعنی پیدا کردن استاد، دانشگاه و ... رو نمیدونم چجوری باید انجام بدم. با توجه به کم بودن وقت برای ارسال ایمیل خواهشمندم راهنمایی فرمائید.

Junior Member

با سلام و عرض ادب
    من سوالی داشتم که در تاپیک تغییر رشته پرسیدم . اما وقتی تمام صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم دیدم موضوعم به اینجا هم مربوط میشه
    از دوستان ممنونم که وقت صرف می کنن و راهنمایی می فرمایند.
    شرایط بنده بصورت ذیل است :
    1-لیسانس مهندسی شمی از شریف با معدل 13.89 سال 1383 هستم.
    2-سابقه کار 14 سال در زمینه های مدیریت از جمله مدیر کنترل کیفیت -مدیر تضمین کیفیت (سیستمها و روشها ) -مدیر مهندسی (تحقیق و توسعه ) و در آخر کارشناس تحقیق و توسعه در مورد ارزان سازی کامپاند برای قطعات خودرویی را دارم .
    سوال واضح من این است که با توجه به اینکه در این تاپیک خوندم که برای ادامه تحصیل در رشته صنایع سابقه کار مهم است و می تونه نقش مثبتی داشته باشه مخصوصا برای برخی از دانشگاهها ، آیا من شانسی دارم تا در رشته صنایع مشغول به تحصیل بشم .(البته با فرض داشتن نمره تافل و جی آر ای ) البته چند سال پیش امتحان دادم و اکسپایر شده .
    با فاند یا فاند نصفه و نیمه .
    با سپاس فراوان از دوستان محترم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)