صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 251

موضوع: تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

سلام دوستان
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    (۲۹ سالمه) لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران گرفتم معدلم ۱۶.۳۶
    فوق لیسانس مهندسی صنایع - صنایع رواز همین دانشگاه گرفتم با معدل ۱۷.۷۸
    سابقه کار تو رشته مرتبط به مدت ۲سال در یکی از شرکت های معتبردارم
    ۱ مقاله علمی پژوهشی دانشگاه تهرانم دارم و دنبال فاند هم نیستم
    واینکه می خوام برا مستر مجدد اقدام کنم ، در یکی از فروم ها خوندم که میگن اگه در رشته های میان رشته ای اقدام کنی شانس بیشتری هست ، سوال واضح من اینه که منظور از رشته های میان رشته ای چیه ؟ میشه چند نمونه مثال بزنید که به حوزه صنایع بخوره ؟ و اینکه ما دقیقا باید دنبال چه program هایی در دانشگاه های کانادا باشیم .... ممنون میشم راهنمااایم کنید

سلام
    من یک سوال درم
    من ارشد برق خوندم و حوزه کاریم الان مدیریت هست و به MBA علاقه مندم
    میخوام بدونم با گزراندن دوره های یک ساله این رشته که در دانشگاه تهران و ... برگزار میشن شانس اپلای توی این رشته رو دارم؟
    حتما نیاز به مقاله برای شانس بلای اپلای هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط sorayanasiri88 نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال درم
    میخوام بدونم با گزراندن دوره های یک ساله این رشته که در دانشگاه تهران و ... برگزار میشن شانس اپلای توی این رشته رو دارم؟
    سلام.. اپلای برای ارشد یا دکتری؟!
    ارشد که فکر میکنم مشکلی نباشه. برای دکتری باید ببینید اون دوره ی یه ساله پیش نیاز های لازم رو برطرف میکنه یا نه.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

منهم معتقدم شما باید رشته هدف دکتریتان را مشخص بفرمایید. ضمنا پیشنهاد من این است که به جای MBA یکی از دوره های ارشد مدیریت که پایان نامه دارد را ادامه بدهید تا با مشکلات کمتری برای دریافت پذیرش دکتری مواجه باشید.

موفق و پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sorayanasiri88 نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال درم
    نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام.. اپلای برای ارشد یا دکتری؟!
    ارشد که فکر میکنم مشکلی نباشه. برای دکتری باید ببینید اون دوره ی یه ساله پیش نیاز های لازم رو برطرف میکنه یا نه.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    من سال 94 از دانشگاه دولتی با معدل خیلی بد 12.5 (به دلیل مشکلات شخصی) فارغ التحصیل شدم و سابقه کار غیر مرتبط با رشته صنایع دارم.تصمیم داشتم برای ارشد اپلای کنم و توی مطالب همین سایت خوندم که معدل پایین با زبان و GRE بالا و مقاله میتونه جبران بشه. با یک موسسه تماس گرفتم اما گفتن برای رشته صنایع چون فقط آمریکا هست و اروپا و کانادا خیلی محدود این رشته ارائه میشه با این معدل شانسی برای فاند حتی با نمرات بالای زبان و مقاله هم ندارم وبا توجه به اینکه قصد دکترا خوندن ندارم پیشنهاد کردن که دوباره برای لیسانس از یک دانشگاه آزاد یا پیام نور اقدام کنم. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahwa نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سال 94 از دانشگاه دولتی با معدل خیلی بد 12.5 (به دلیل مشکلات شخصی) فارغ التحصیل شدم و سابقه کار غیر مرتبط با رشته صنایع دارم.تصمیم داشتم برای ارشد اپلای کنم و توی مطالب همین سایت خوندم که معدل پایین با زبان و GRE بالا و مقاله میتونه جبران بشه. با یک موسسه تماس گرفتم اما گفتن برای رشته صنایع چون فقط آمریکا هست و اروپا و کانادا خیلی محدود این رشته ارائه میشه با این معدل شانسی برای فاند حتی با نمرات بالای زبان و مقاله هم ندارم وبا توجه به اینکه قصد دکترا خوندن ندارم پیشنهاد کردن که دوباره برای لیسانس از یک دانشگاه آزاد یا پیام نور اقدام کنم. ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
    سلام..

درسته که رشته های با نام مهندس صنایع بیشتر در امریکا، آلمان و ایتالیا پیدا میشه، ولی با سایر اسامی مشابه که جزو زیرشاخه های مهندسی صنایع هستن هم در سایر کشورها وجود داره که میتونید اونا رو انتخاب کنید. رشته های زیر شاخه مدیریت، حمل و نقل، محیط زیست، زنجیره تامین، داده کاوی و ...
    در حالت کلی با معدل پایین بدون مقاله و زبان و GRE که هنوز معلوم نیست قراره چند بشه شانستون بالا نیست. متوجه نمیشم که اگه قصد دکتری خوندن ندارید چطوری دنبال فاند هستید؟! چون فاند برا ارشد تقریبن نایاب و محدود هست.

خوندن ارشد در ایران و جبران معدل لیسانس با یه معدل 18 به بالای ارشد و چند تا مقاله یه گزینه ی خوب هست.
    خوندن ارشد در برخی کشورهای با هزینه پایین مثل ایتالیا که میشه بخشی از هزینه ها رو هم با فاند کاور کرد گزینه ی دیگه ست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..

درسته که رشته های با نام مهندس صنایع بیشتر در امریکا، آلمان و ایتالیا پیدا میشه، ولی با سایر اسامی مشابه که جزو زیرشاخه های مهندسی صنایع هستن هم در سایر کشورها وجود داره که میتونید اونا رو انتخاب کنید. رشته های زیر شاخه مدیریت، حمل و نقل، محیط زیست، زنجیره تامین، داده کاوی و ...
    در حالت کلی با معدل پایین بدون مقاله و زبان و GRE که هنوز معلوم نیست قراره چند بشه شانستون بالا نیست. متوجه نمیشم که اگه قصد دکتری خوندن ندارید چطوری دنبال فاند هستید؟! چون فاند برا ارشد تقریبن نایاب و محدود هست.

خوندن ارشد در ایران و جبران معدل لیسانس با یه معدل 18 به بالای ارشد و چند تا مقاله یه گزینه ی خوب هست.
    خوندن ارشد در برخی کشورهای با هزینه پایین مثل ایتالیا که میشه بخشی از هزینه ها رو هم با فاند کاور کرد گزینه ی دیگه ست.
    ممنونم از پاسختون
    در صورتی که ارشد رو ایران بخونم بالا رفتن سن امتیاز منفی حساب میشه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

برای "پذیرش" خیر . تاثیر منفی ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahwa نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    در صورتی که ارشد رو ایران بخونم بالا رفتن سن امتیاز منفی حساب میشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهتدسی نفت-دانشگاه تهران

سلام دوستان.
    من سی ساله م هست و فوق لیسانس مهندسی نفت دارم اما مدت سه سال تجربه ی شغلی کنترل کیفیت (Quality Control) دارم که به مهندسی صنایع مرتبطه. معدلای لیسانس و فوقم و کیفیت دانشگاه های محل تحصیلم خوبه ن.
    آیلتس هفت + جی.آر.ای با نمره ی اورال ۳۰۸ دارم.
    به نظرتون میتونم با این بک گراند آکادمیک اما سابقه کار مرتبط ، برای پی اچ دی صنایع فول فاند بشم؟
    ممنون از راهنمایی شما سروران.

Junior Member

سلام دوستان من لیسانس حسابداری با معدل 14.5 و آیلتس آکادمیک 6.5 دارم. با توجه به این که ارشد حسابداری نمره 7 به بالا میخواد و پروگرمش هم خیلی زیاد نیست توی کانادا هم چنین بعضی رشته های دیگه که مرتبط به رشته من هست مثل رشته هتی بیزنس GRE میخواد
    تصمیم گرفتم برای مهندسی صنایع اپلای کنم برای مقطع ارشد چون نزدیکترین رشته هست بین مهندسی ها به رشته من و نمره زبان و معدلم واسش قابل قبوله.
    کسی میدونه که میتونم پذیرش بگیرم یانه؟ البته به پروگرم کووردینیترش ایمیل زدم و گفت که اپلای کن ما از رشته های غیر مرتبط هم گرفتیم تا الان ولی قطعی نمیتونم بگم باید اپلای کنی.
    و شرایط کاری این رشته واسه کانادا چطوره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)