صفحه 11 از 26 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 251

موضوع: تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط spd7 نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از توضيحاتتون .
    فقط يه موضوع ديگه .تا جايي كه من متوجه شدم ريسرچ پروپوزال رو بايد بعد از مكاتبه با استاد ( و اگر خود استاد تمايل نشون بده )و بر اساس فيلدها و موضوعاتي كه مورد علاقه اش هست بايد تنظيم كني و خودتو مشتاق موضوعات تحقيقش نشون بدي و در واقع از خود استاد ايده بگيري واسه نوشتن پروپوزالت ! اگر درست متوجه شده باشم يعني به نوعي واسه هر استاد با هر زمينه تحقيقاتي يه پروپوزال ؟!!!
    والا همچین اینطوری هم نیست دقیقا !! ما که هر جا خواستیم اپلای کنیم استاده بدون اینکه بخواد با ما وارد صحبت شه یا مصاحبه کنه گفت اول خودت بشین ریسرچ پروپوزال بنویس و اپلای کن بعد در مقایسه با سایر اپلیکنت ها جواب مشخص می شود !!!!!! یعنی موضوع و ایده هم اول کاری با خودم !!! اینکه خیلی ظلمه که !! اگه بلد بودیم اینا رو تنهایی بنویسیم که همین دکترای ایران می خوندیم دیگه !! سر ارشد پوستمون کنده شد استاده ذره ای کمک نمی کرد حالا اینجا هم خودمون اول ب بسم الله باید بشینیم پروپوزال و ایده بدیم!!

Junior Member

سلام دوستان<br>ترم 6 مهندسی صنایع دانشگاه پیام نور;هستم . علاقه خوبی نسبت به رشتمون دارم.ابتدا ی دانشگاه تصمیم به رفتن به خدمت گرفتم بعد که دیدم پیام نور اونقدر راه هم بعد نیست(هم روی پای خودت درس میخونی هم نمره ای که میگیری واقعیه) از رشتمون هم خوشم اومده تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم.البته 2 ترم رو خیلی بعد با نمره های بدتر از دست دادم ولی تو این 4 ترم معدلم رو حدودا 3 تا 4 نمره افزایش دادمتا 16و امیدوارم بیشتر از این هم پیشرفت کنم ) البته تمام دلیل پیام نوری شدنم ورزش بود که هنوز هم دارم ادامه میدم .بیشتر دوستان هم رده من در دبیرستان در دانشگاه های خوب تهران و اصفهان دارن ادامه تحصیل میدن کسایی که از خیلیاشون بهتر هم بودم.حالا به هر حال خواستم ببینم یه دانشجو با این شرایط امیدی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور داره.(البته بیشتر برنامم اینه که ارشد رو یه دانشگاه خوب داخلی قبول بشم برای دکتری خارج از کشور) حالا شما چه توصیه هایی برای من دارید
    راستی زبان انگلیسی رو هم راحت صحبت میکنم و میفهمم البته تا حالا واسه تافل یا سایر ازمون ها اقدام نکردم ولی خوب فکر نکنم کار سختی پیش روم باشه. تا حدودی هم با زبان المانی اشنایی دارم و تصمیم دارم برای زبان سوم ادامش بدم .وضعیت مالی هم در حد متوسط .
    ممنون میشم اگه کمکم کنید از همین الان دوستان با استفاده از تجریه ای که دارن اهداف و برنامه ایی رو شروع کنم تا دیر نشده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    والا همچین اینطوری هم نیست دقیقا !! ما که هر جا خواستیم اپلای کنیم استاده بدون اینکه بخواد با ما وارد صحبت شه یا مصاحبه کنه گفت اول خودت بشین ریسرچ پروپوزال بنویس و اپلای کن بعد در مقایسه با سایر اپلیکنت ها جواب مشخص می شود !!!!!! یعنی موضوع و ایده هم اول کاری با خودم !!! اینکه خیلی ظلمه که !! اگه بلد بودیم اینا رو تنهایی بنویسیم که همین دکترای ایران می خوندیم دیگه !! سر ارشد پوستمون کنده شد استاده ذره ای کمک نمی کرد حالا اینجا هم خودمون اول ب بسم الله باید بشینیم پروپوزال و ایده بدیم!!
    مرسی از apocalypse2022 و ghazal85 که تجربتون رو گفتید .
    صنایع که ماشاالله!! فیلداش کم نیست ، هر استادی هم تو یه فیلد کار می کنه !با این شرایط یعنی اگر بخوای به 50 تا استاد میل بزنی (که تازه معلوم نیست چندتاشون جوابتو بدن ) باید 50 تا پروپوزال و 50 تا ایده داشته باشی؟!!!!!! مگر اینکه دو تا پروپوزال قوی تو دو تا موضوع خاص آماده کنی و فقط بگردی دنبال استادایی که تو اون زمینه کار کردن ، پوزیشن هم دارن و جواب هم بدن ! در هر دو صورت خداوندا عمر نوح و صبر ایوب عنایت بفرما !

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal85 نمایش پست ها
    دوست عزیز، استاد مسئول نوشتن ریسرچ پروپوزال شما نیست و این شمایید که باید با نوشتن یه پروپوزال قوی خودتون رو نشون بدید و البته این نشانگر توانایی شما در انجام امور تحقیقاتی است ... شما باید با دیدن زمینه های تحقیقاتی اون استاد که تو page خودش هست و همچنین آخرین مقالاتی که چاپ کرده بفهمید این استاد تو چه زمینه ای الان داره کار میکنه و برید سرچ کنید و موضوعات جدید اون حوزه رو پیدا کنید و بعد ایده خودتون رو با توجه به ادبیات موضوع و کم و کاستی هایی که اون حوزه داره و با استفاده از سوالات تحقیقی که درمیارین پروروش بدین!!! کلا هدف ریسرچ پروپوزال اینه که نشون بده چقدر بلدین تحقیق استاندارد رو انجام بدین و چقدر رو اون موضوع تسلط دارید و عمیق شدید! حالا اگه شما یا دانشگاهتون تو این حوزه در دوره لیسانس و ارشدتون کم کاری کردین مشکل شماست و باید حلش کنید نه استادی که اونور دنیاست و نه شما رو میشناسه و نه میدونه چقدر توانایی دارید!!! و تازه کلی هم اپلیکنت قوی ممکنه بهش ایمیل بزنن و براش پروپوزالهای قوی و قابل دفاع بنویسن! تو ایران یاد گرفتیم که باید لقمه رو بذارن دهنمون و مخصوصا الان که مخصوصا دوستان دانشجو در دانشگاههای آزاد و ... با پول سه سوته پایان نامه شون رو تحویل میگیرن و بعد هم با خوشحالی دفاع میکنن و دوسه تا مقاله آبکی هم تو ژورنالهای آبکی تر پولی که 3 روزه مقاله رو اکسپت میکنن چاپ میکنن و این شده رشد علمی کشور ما که تو دنیا اوله ....!! به هرحال اینا همه مشکلاتیه اینجا هست اما متاسفانه یا خوشبختانه اونور از این خبرا نیست و باید واقعا ثابت کنی کارت بلدی تا بگیرنت!!
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

دوستان یه سوالی داشتم ممنون میشم با تجربه ای که دارید راهنمایی بفرمایید. اگه بخوام واسه دکترای صنایع (حالا هر گرایشی) تو اروپا اقدام کنم برای زبان باید مدرک IELTS آکادمیک بگیرم یا جنرال؟ یا فرقی نداره؟
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان؛
    من 31 ساله هستم و ليسانس و فوق ليسانس در رشته مهندسي صنايع دارم . (از دانشگاه همدان با معدل 16.5) . شش سال سابقه كاري هم دارم. قصد ادامه تحصيل در مقطع دكتراي مهندسي صنايع (يا رشته اي مشابه) در آمريكا يا كانادا و يا استراليا رو دارم . نمره آيلتس آكادميك 7 و دو تا مقاله خارجي هم دارم (يكي ژورنال و يكي هم كنفرانس). به نظر شما شانس گرفتن پذيرش به همراه فاند از كدوم يكي از اين سه كشور براي من بالاتره؟ به نظر شما اولويت من كدوم كشور باشه؟ و در نهايت اگه واستون امكان پذيره يه لينك كه دانشگاه هاي اين كشورها رو با رتبه آنها داشته باشه رو معرفي بفرماييد.
    بي نهايت سپاسگزارم

دوستان سلام
    من 32 سال دارم و فوق ليسانس صنايع از علم و صنعت هستم سال 87 فارغ التحصيل شدم معدل ليسانس 16.12 فوق 717.77 و سه سال سابقه كار در يكي از خودرو سازي ها در حوزه كاري كنترل پروژه دارم مقاله ندارم و نمره آيلتس L:7.5 R:7.5 W6.4 S:6.5 Overall:7 شدم دوستاني كه تجربه اپلاي دارند خواهش ميكنم نظر بدن آيا شانسي براي گرفتن فاند براي دكترا دارم يا نه اگه نظرتون مثبته لطفا راهنمايي كنيد كجاها بيشتر شانس دارم.
    خيلي ممنونم

Junior Member

سلام دوستان

به نظر شما اگه کسی لیسانس و قوف لیسانس صنایع در دانشگاه شهرستان خونده باشد آیا شانسی برای گرفتن پذیرش از آمریکا یا کانادا در مقطع دکتری (با فاند البته!) داره؟
    راستش من دارم واسه فوق لیسانس انتخاب رشته میکنم و بین صنایع دانشگاه تهران واحد فومن (شبانه) و روزانه دانشگاه شهرستان خیلی خیلی شک دارم. هزینه شبانه واسم زیاده ولی از طرفی نمی خوام برم دانشگاه شهرستان و بعد نتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم.

با تشکر !

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_m7 نمایش پست ها
    سلام دوستان

به نظر شما اگه کسی لیسانس و قوف لیسانس صنایع در دانشگاه شهرستان خونده باشد آیا شانسی برای گرفتن پذیرش از آمریکا یا کانادا در مقطع دکتری (با فاند البته!) داره؟
    راستش من دارم واسه فوق لیسانس انتخاب رشته میکنم و بین صنایع دانشگاه تهران واحد فومن (شبانه) و روزانه دانشگاه شهرستان خیلی خیلی شک دارم. هزینه شبانه واسم زیاده ولی از طرفی نمی خوام برم دانشگاه شهرستان و بعد نتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم.

با تشکر !
    دانشگاه خوب شهرستان هم به تناسب خوبن. ضمن اینکه دانشگاه شما در فومن هست نه تهران!!! بنابراین اگر شهر بزرگی در شهرستان پذیرش دارید به اون توجه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه تهران

سلام دوستان از آنجا که هم واقعا چک کردن روزانه مطالب سخته هم یه حسی به آدم فشار میاره به دوستانش تجربیاتشو انتقال بده ازتون خواهش میکنم با دقت مطلب زیر رو بخونید: 1. فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مدیریت، فیزیک و ریاضیات (به عنوان سایرین) بیشترین شانس رو برای پذیرش در مهندسی صنایع دارند و در تمامی این رشته ها پذیرفته شدگانی دیده شدن. به طور مثال فیزیک در آریزونا استیت، مدیریت و ریاضی در فلوریدا استیت، ریاضی در سنترال فلوریدا و....(البته اینا فقط دوستان من بودن و ممکن است در تمامی دانشگاهها و از سایر رشته ها هم باشند افرادی که پذیرش گرفته اند.) 2. شدیدا توصیه میکنم هر نوع سوالی دارین از رپیس دپارتمان (chair)، منشی ها، coordinator ، graduate advisorو سایر کارمندان فقط دپارتمان صنایع سوال کنید و عادت کنید بجای مطرح کردن سوالات اساسی و برخی مشکلات پیش آمده در فروم ، از افراد اصلح (کارمندان دانشگاه مقصد) سوال فرمایید. 3. تاکید می شود هرگونه سوالی دارید فقط از دپارتمان بپرسید و نه از دانشگاه. برنامه دانشگاه، سیاست ها، ددلاین ها، برنامه های ریسرچ و سیاست های تخصیص بودجه به دانشجویان کاملا متفاوت از دپارتمان مهندسی صنایع و سایر رشته های آن دانشگاه میباشد. 4. مقاله نقش اساسی را ایفا نخواهد کرد و به امید جبران سایر آیتم ها در رزومه تان به دنبال ارائه ی مقاله نباشید. 5. GRE در اکثر دانشگاههای آمریکا نقش اساسی دارد و شدیدا به کمک کسانی می آید که وضعیت متوسطی در اعتبار دانشگاه (شهرستان های غیر معروف و دانشگاههای آزاد و پیام نور) خود یا پایین بودن معدل دارند. بسیار موارد دیده شده که افراد با مدارک دانشگاههای آزاد یا شهرستان و حتی از رشته های غیر مرتبط با GRE بالا موفق به کسب پذیرشو دریافت فاند شده اند(البته نه از top 30 (. 6. سطح توقع خود را خیلی بالا نبرید و دانشگاههای تاپ را انتخاب نکنید (مخصوصا برای ارشد) . مگر آنکه دریافت فاند برایتان مهم نباشد. یا آنکه رزومه ی بسیار قوی ای دارید(افرادی که حتی نیاز به خواندن این مطلب نخواهند داشت ). 7. در کل گرفتن پذیرش ارشد بسیار آسانتر از دکترا و دریافت فاند ارشد بسیار سخت تر از دکتراست. 8. اگر دانشجوی کارشناسی هستید و قصد ادامه تحصیل تا مقطع دکتری را دارید اکیدا توصیه میکنم حتما چند دانشگاه را با مشورت و در صورت اطمینان از دارا بودن پلن Direct PhD مستقیما برای دکترا اقدام کنید. این کار شانس شما را برای دریافت فاند بالا خواهد برد. مخصوصا اینکه چندین دانشگاه مانند Clemson و Texas Tech روی دکترا کاملا تمرکز بیشتری دارن. 9. باز هم تاکید میکنم برخی دانشگاهها مانند Wayne State دکترای مستقیم ندارند. (حتما چک و از دپارتمان سوال شود) 10. نمره ی بالای تافل صرفا برای دریافت TA Position کمک کننده خواهد بود و نقش جبران کننده یا آیتم حساس ندارد . مگر آنکه استادی روی نمره حساس باشد!! 11. در برخی دانشگاهها دادن پذیرش و تخصیص فاند با استاد، در برخی با کمیته ای متشکل از سه چهار و حتی یک نفر و در برخی با کل اعضای دپارتمان می باشد. 12. صرفا در دانشگاههای مانند: Wisconsin Milwaukee – Florida State - Mississippi State – Wichita State Tennessee - Wisconsin Madison - Ohio Stat پذیرش کاملا با اساتید میباشد و در نتیجه تماس از ابتدا با اساتید می تواند نقش مهم داشته باشد، لطفا قبل از درخواست از دانشگاه مطمئن شوید. در نتیجه در اکثر دانشگاهها داشتن تماس از قبل با اساتید فقط در مواردی خاص تعیین کننده بوده است و اکثرا تاثیری ندارد و طبیعی است که استاد فرد اصلح را بر میگزیند نه کسی که دائما مزاحمش میشد  (شوخی). اگر واقعا به استادی و ریسرچ هایش علاقه مندید به او بگویید مقاله هایش را خوانده اید و در مورد همکاری آینده و حتی زودتر از ورود به دانشگاه بحث کنید. 13. صرفا اگر مقاله ای اکسپت یا چاپ شده دارید برای استادی که جواب شما را می دهد ارسال کنید و از ارسال مقاله های سابمیت شده خودداری کنید. ضمن اینکه مقاله ی سابمیت شده و در حال کار عملا اعتباری ندارد حتی اگر تعدادش زیاد باشد. 14. باز هم تاکید میکنم دریافت ایمیل از اساتید مستحب است نه واجب  و باید به آنها حق داد که فرصت نکنند ایمیلها را حتی باز کنند. مخصوصا در دانشگاههایی که پذیرش با کمیته میباشد. چنانچه وضعیت خوبی در اسپیکینگ دارید می توانید با آنها تماس بگیرید. اکثر آنها مخصوصا اساتید آمریکایی و اروپایی با شما برخورد خوبی خواهند داشت و تاثیر آن به شدت بیشتراز ایمیل و ماندگاریش در ذهن استاد نیز طولانیتر و تاثیر گذار تر. اگر با استادی رابطه ی خوبی پیدا کردید آن را گسترش دهید و نگذارید فراموش شوید و اگر توانایی و وقت کافی دارید و امتحانات زبان خود را داده اید با او در مقاله ای همکاری کنید. 15. حتی الامکان سعی کنید حداقل یک ماه زودتر از موعد ددلاین مدارک خود را ارسال (برای دانشگاههایی که ارسال ریزنمرات الزامی است) و اپلیکیشن آنلاین خود را سابمیت کنید. هر چه زودتر اپلای کردن تاثیر قابل توجهی در افزایش شانس پذیرش و مخصوصا فاند شما در اکثر دانشگاهها خواهد داشت. مخصوصا دانشگاههای رنک 40 به بالا(به سمت 100)! 16. دقت کنید این توصیه به منظور عجله کردن نیست. باید توجه کرد که اپلای فرآیندی وقت گیر است و باید حوصله به خرج داد. بسیاری از دوستان با عجله اپلیکیشن را پر و فراموش میکنند برخی موارد را یادداشت و یا به قول خودمان سوتی فراوان میدهند. حتی بنده به رغم دقت زیاد چندین بار سوتی داده ام. واقعا دقت کنید مثلا تو SOP شما برای دانشگاه X به اشتباه ننوشته باشین بسیار علاقه مند به دانشگاه Y هستم. (به دلیل فرایند زیبای Copy-paste) 17. علاقه های مطالعاتی خود را در رزومه ترجیحا منطبق با ریسرچ های دانشگاه و اساتید و به تعداد کمتر از 7 تا بنویسید. امیدوارم به دردتون بخوره، سایر موارد را بعدا خواهم نوشت. دوستان عزیز توجه کنند این موارد تنها تجارب شخصی بنده و سر وکله زدن با دپارتمان بیش از 70 دانشگاه و 50 متقاضی و دانشجوی دانشگاههای آمریکا بوده و ممکن است برای سایر کشورها متفاوت باشد. دوستان اگر چنانچه سوالی برایشان پیش آمده یا با مواردی موافق نیستن می توانند به بنده گوشزد کنند تا در صورت اثبات حق ایشان مطلب ادیت شود. با تشکر 

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)