صفحه 14 از 26 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 251

موضوع: تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

سلام من فارغ التحصیل مهندسی صنایع در تاریخ اسفند 92 هستم.معدلم 17.87 و رتبه سوم دانشگاه هستم و در موسسه غیرانتفاعی زند درس خوندم. زبان انگلیسیم هم خوبه و مدرک advance دارم. قصد دارم بورسیه بگیرم برای ارشد ولی اطلاع دقیقی ندارم که باید چکار کنم ممنون می شوم اگر منو راهنمایی کنید
    1.چه کشورهایی برای ارشد صنایع بورسیه میده؟و شرایطشون چجوریه؟
    2.حتما باید مقاله داشته باشم؟به غیر از اینکه باید ielts بگیرم لازمه که GRE هم بگیرم؟
    3.چجوری باید خودمو واسه آزمون GRE آماده کنم؟ این آزمون کی و کجا برگزار می شود؟
    4.اگر بخوام 1سال دیگه کلا شروع کنم واسه جمع کردن مذرک ielts و gre و هرچیز دیگه که لازمه مشکلی پیش میاد؟ منظورم این که از لحاظ زمانی محدودیت دارم؟
    5.آیا اعتبار دانشگاه مهم؟از کجا بفهمم که دانشگام معتبر است برای اون کشوری که میخوام افدام کنم؟

Junior Member M_NSF آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    eMBA دانشگاه تبریز

دوستان لطفا یکی منو راهنمایی کنه، من لیسانس صنایع و ارشد mba دارم، الان هم دانشجوی دکترای صنایع هستم در قبرس(سال اول هستم می خوام اگر بشه هر چه زودتر برای امریکا اپلای و ترانسفر کنم).با توجه به اینکه ارشدم صنایع نیست، برای امریکا شانس اپلای دارم؟ چطوری دوره ی مرتبط با مهندسی صنیع رو پیدا کنم؟ قبلا برای بیزنس که می گشتم سایت های به خصوصی بود که می شد تمام دوره های مرتبط با بیزنس رو برای دکترا توش سرچ کرد، برای مهندسی صنایع هم همچین سایت هایی هست؟ ممنون می شم راهنماییم کنید
    I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط M_NSF نمایش پست ها
    دوستان لطفا یکی منو راهنمایی کنه، من لیسانس صنایع و ارشد mba دارم، الان هم دانشجوی دکترای صنایع هستم در قبرس(سال اول هستم می خوام اگر بشه هر چه زودتر برای امریکا اپلای و ترانسفر کنم).با توجه به اینکه ارشدم صنایع نیست، برای امریکا شانس اپلای دارم؟ چطوری دوره ی مرتبط با مهندسی صنیع رو پیدا کنم؟ قبلا برای بیزنس که می گشتم سایت های به خصوصی بود که می شد تمام دوره های مرتبط با بیزنس رو برای دکترا توش سرچ کرد، برای مهندسی صنایع هم همچین سایت هایی هست؟ ممنون می شم راهنماییم کنید
    این فایل را دانلود کنید. لیست تمام دانشگاههای آمریکا است که مهندسی صنایع ارائه می کنند.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط M_NSF نمایش پست ها
    هیچ دانشگاهی برای اپلای دکترا از شما مدرک فوق لیسانس نمیخواهد، بنابراین اصولا مدرک ام بی ای شما تاثیری نخواهد داشت (مشکلی ایجاد نمیکند) شاید حتی در شرایطی بتواند یک سیگنال خوب هم باشد که شما با مسائل دنیای واقعی بیزینس اشنایی دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering , K.N.Toosi University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrafamori نمایش پست ها
    سلام من فارغ التحصیل مهندسی صنایع در تاریخ اسفند 92 هستم.معدلم 17.87 و رتبه سوم دانشگاه هستم و در موسسه غیرانتفاعی زند درس خوندم. زبان انگلیسیم هم خوبه و مدرک advance دارم. قصد دارم بورسیه بگیرم برای ارشد ولی اطلاع دقیقی ندارم که باید چکار کنم ممنون می شوم اگر منو راهنمایی کنید
    1.چه کشورهایی برای ارشد صنایع بورسیه میده؟و شرایطشون چجوریه؟
    2.حتما باید مقاله داشته باشم؟به غیر از اینکه باید ielts بگیرم لازمه که GRE هم بگیرم؟
    3.چجوری باید خودمو واسه آزمون GRE آماده کنم؟ این آزمون کی و کجا برگزار می شود؟
    4.اگر بخوام 1سال دیگه کلا شروع کنم واسه جمع کردن مذرک ielts و gre و هرچیز دیگه که لازمه مشکلی پیش میاد؟ منظورم این که از لحاظ زمانی محدودیت دارم؟
    5.آیا اعتبار دانشگاه مهم؟از کجا بفهمم که دانشگام معتبر است برای اون کشوری که میخوام افدام کنم؟

سلام دوست عزیز.
    تعداد سوالاتون خیلی زیاده اما من خلاصه سعی میکنم جوابتون رو بدم ;-)
    ۱- اروپا معمولا برای مستر فاند بیشتری میده. آمریکا و استرالیا به ندرت فاند میدن مگه اینکه رزومتون خیلی خیلی عالی باشه
    ۲- واسه اپلای مستر اونا ازتون انتظار کار پژوهشی کردن ندارن اما مسلما اگه داشته باشید یک امتیاز خیلی خیلی خوب محسوب میشه برای شما
    ۳-آرمون جی آر ای در سال چندین مرتبه تو ایران و تو شهرهای تهران-آمل-اصفهان و کرمان برگزار میشه. اینکه چه جوری واسه این آزمون باید اماده شی مفصل تو قسمت آزمون های زبان های خارجی بخش جی آر ای جواب همه سوالاتتون رو میگیرید (اگه باز هم سوالیتون بدون جواب باقی موند پیام خصوصی بدید که جوابتون رو بدم)
    ۴-این بستگی به این داره که تارگتتون واسه اپلای کی باشه و همچنین سطح زبانیتون چطور باشه (جکر شده امکانواب این سوال با دونستن موارد ذکر شده امکان پذیره)
    ۵-اگه اعتبار از دیدگاه وزارت علوم مد نظرتون باشه که تو سایت وزارت علوم دانشگاه ها رو طبقه بندی کردن و اون میتونه کمکتون کنه. اما اگه اعتبار از دیدگاه رنکینگ بین المللی مدنظرتونه چندین رنکینگ جهانی وجود داره که معتبرترین اونها (کیو اس-شانگهای-وبومتریک - یو اس نیوس (فقط امریکا)) هستند.
    مسلما هرچه اعتبار اون دانشگاه بالاتر باشه واسه کار و استاد شدن کارتون راحت تر خواهد بود اما این قضیه کاملا نسبیه.

موفق باشید

با سلام
    دوستان من فارغ التحصیل لیسانس با معدل 14.68 (چهار سال) در سال 91 بودم
    یه سال پشت کنکور بودم،و سال 92 در مقطع ارشد صنایع-صنایع پذیرفته شدم(معدلم در حال حاضر 16.5)
    بعد از ارشد روی زبانم کار می کنم و سربازی رو تموم کنم!
    مهمه چقدر از مدرک ارشد گذشته باشه؟
    بعدش برای آمریکا یا اروپا اقدام کنم.
    به نظرتون استراتژی که در پیش گرفتم مناسبه؟!
    می تونم زمینه کاری رو توی دکتری تغییر بدم؟!
    دانشگاه های مطرح که روی زمان بندی تولید و زمان بندی نیروی کار فعالیت می کنند(کلا روی مبحث زمان بندی) کدوم دانشگاه هان؟در کدوماشون احتمال قبولی دارم؟(این مبحث فعلی منه به نظرتون به درد بخور هست؟)
    دانشگاه هایی که روی شبیه سازی و مکان یابی تسهیلات کار می کنن هم لطفا معرفی کنید(چیزایی که دوست دارم در دکتری بخونم)

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadreza21 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من فارغ التحصیل لیسانس با معدل 14.68 (چهار سال) در سال 91 بودم
    یه سال پشت کنکور بودم،و سال 92 در مقطع ارشد صنایع-صنایع پذیرفته شدم(معدلم در حال حاضر 16.5)
    بعد از ارشد روی زبانم کار می کنم و سربازی رو تموم کنم!
    مهمه چقدر از مدرک ارشد گذشته باشه؟
    بعدش برای آمریکا یا اروپا اقدام کنم.
    به نظرتون استراتژی که در پیش گرفتم مناسبه؟!
    می تونم زمینه کاری رو توی دکتری تغییر بدم؟!
    دانشگاه های مطرح که روی زمان بندی تولید و زمان بندی نیروی کار فعالیت می کنند(کلا روی مبحث زمان بندی) کدوم دانشگاه هان؟در کدوماشون احتمال قبولی دارم؟(این مبحث فعلی منه به نظرتون به درد بخور هست؟)
    دانشگاه هایی که روی شبیه سازی و مکان یابی تسهیلات کار می کنن هم لطفا معرفی کنید(چیزایی که دوست دارم در دکتری بخونم)

ممنون

سلام دوست عزیز
    به نظر من استراتژیت خوبه فقط بهتره زبان و جی آر ای رو از همین حالا شروع کنی نه بعد از ارشد.
    تو دکترا به راحتی میتونی تغییر گرایش بدی
    تعداد اساتیدی که روی زمان بندی (چه زمان بندی ماشین (تولید) چه زمان بندی پروژه و .... کار می کنن خیلی زیاده. کافیه یه سرچ تو گوگل کنی چندین و چند استاد و دانشگاه میتونی پیدا کنی آمریکا و کانادا بیشتر میتونی پیدا کنی مخصوصا امریکا

موفق باشی ;-)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها
    سلام
    بنده متولد سال 70 / فارغ التحصیل مقطع کارشناسی /دانشگاه صنعتی امیرکبیر / رشته مهندسی صنایع گرایش سیستم/
    معدل 15.2 (در ضمن معدلم سیر نزولی دارد و معدل ترم های آخر پایین هست که میگن کانادا بدش میاد) /در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. (اگه زمان سربازی برسه الکی ارشد پیام نوری .. ثبت نام میکنم تا سرباز نشوم!)/
    زبان : آزمون Toeflf &GRE شرکت نکرده ام فعلا./ ولی کتاب 504 و استنتیال تافل خوندم و اسپیکینگ تقریبا خوبی دارم /و ریاضیاتم هم خیلی خوب هست.چون ریاضی کنکورم 100 بود./
    یعنی احساس میکنم اگر یک سال وقت بذارم میتونم تافل و جی آر ای نمره ی خیلی خوبی بیارم.
    دلیل معدل متوسط من هم بخاطر کار بود.اونم کار تدریس ریاضیات کنکوری،خصوصی و.. به دلیل مشکلات مالی
    مقاله ی پژوهشی و... ندارم.
    حدود 14 ماه هست بیزینس خودم را شروع کردم.بیزینس اینترنتی مشاوره و فروش دی وی دی های ریاضی تدریس خودم از طریق سایتی که خودم طراحی کردم. به این آدرس که در حال حاضر روزانه 500 بازدید دارد .تخصص من ترکیب مهندسی صنایع با دنیای تبلیغات و آموزش و بهبود بود.
    مهارت های بنده : تدریس ریاضیات به روش مفهومی و تکنیکی با سابقه 4 سال و درصد 100ریاضی کنکور
    مهارت توجیه و مخ زدن و به اصطلاح مهندسی اجتماعی بالا - مدیریت عملیات و فرآیند-بازاریابی و تبلیغات-بهینه سازی سایت برای گوگل- حل مسایل مختلف با ایده های جدید (یعنی خیلی زود ایده میدم).ایده های اقتصادی خیلی زیادی دارم در زمینه های زیادی. قدرت تحلیل و آنالیز رقیب-شکاک به همه چیز-
    علاقمند به : کار در ناسا- از فیلدهای مهندسی صنایع به کنترل پروژه،تفکر سیستمی،مدیریت عملیات،تحقیق در عملیات،برنامه ریزی حمل و نقل و داده کاوی علاقمند هستم.
    و در سایت خود دقیقا اکثر این ها را پیاده کردم مخصوصا : مدریت عملیات،داده کاوی،بازاریابی،ارتباط با مشتری،آموزش،مشاوره بصورت کاملا عملی در کار خود اجرا کردم و موفق هم بودم. میشه سایتو انگلیسی کرد نشونشون داد؟
    از کنترل موجودی و تولید و تعمیرات نگهداری وکنترل کیفیت و... حالم بهم میخوره و راستش اینا معدلمو کشیدن پایین!
    ببخشید این همه چیز گفتم و سرتان را درد آوردم.
    تمامی صفحات و مطالب این تاپیک را نیز خوندم. حال درس خوندن تو ایران رو هم ندارم الان مگر اینکه خیلی مجبور بشم!
    اگر قرار باشه تو ایران ارشد بخونم فقط میتونم MBA شریف بخونم و میتونم قبول هم بشم امتحان کردم!
    با توجه به شرایط فعلی میتونم برای دکترای مستقیم با فاند رشته هایی مانند مدیریت عملیات و علایق دیگری که گفتم برای کشور آمریکا و دانشگاه های نسبتا خوبش داشته باشم؟ چون اگر هست لطفا بگید باید رو چه تافل و جی آر ای بایستی تلاش کنم چون میتونم به اهدافم برسم. میدونم هرچه بالاتر باشند بهتره،میخوام یخورده شما روحیه بدین بهم

سوابق آموزشی و تدریس خیلی موفق و طولانی بنده به همراه یک نمره اسپیکینگ خوب در تافل میتونه TA فاند را بیاره برام.نه؟ حتی اگر دکترای مستقیم یک چیز پژوهشی به حساب بیاید.
    ممنون میشم توصیه ای دارید بگید چون احساس میکنم تمامی موارد را ذکر کردم.
    خیلی خیلی ممنون.
    اگر دوستی باشه که صنایع باشه کمکم کنه ممنون میشم.
    سلام دوست عزیز
    ببخشید اگه خیلی خلاصه و کوتاه جواب سوالتون رو می دم
    به نظر من شما رزومه مناسبی دارید و با توجه به چیزایی که گفتید حتما می تونید تو ادامه دوران تحصیلتون موفق بشید و از ایده پردازی هاتون به نحو احسن استفاده کنید.
    در مجموع پارامترهای مهم برای گرفتن پذیرش تو مقطع ارشد اول از همه معدل خیلی خوب (ترجیحا بالای ۳.۵ از ۴) یعنی حدودا ۱۷.۵ ! فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه خوب- و داشتن نمره تافل مناسب و بعضی رشته و دانشگاه های آمریکا (جی آر ای)
    نکته ای که دونستنش برای شما مهمه اینه که کلا تو آمریکا (و حتی بقیه جاهای دنیا) تعداد اسکولارشیپ های مقطع ارشد خیلی خیلی کم و رقابت خیلی خیلی سنگین و فشرده است !
    من توصیه ام به شما اینه که یکی از این ۲ راه رو انتخاب کنید.
    ۱- نمره تافل و جی آر ای بالایی کسب کنید و پی اچ دی مستقیم رو امتحان کنید
    ۲- ارشد رو همین ایران بخونید و برای دکترا اقدام کنید به این ترتیب شانس اسکولارشیپ شما حتی با داشتن رزومه متوسط بیشتر میشه (البته تو ارشد از انتشار چند مقاله معتبر به هیچ عنوان غافل نشید)
    موفق و پیروز باشید ;-)

سلام دوستان.ليسانس من برق دانشگاه نحف آباد با معدل ١٤ و ارشد صنايع از دانشگاه علم و صنعت با معدل ١٧ در دوره مجازي هستش و پايان نامه هم ندارم.در واقع دوره مجازي علم و صنعت بدون پايان نامه بودش.٢ سال هم سابقه كار مرتبط و ٦ سال سابقه تدريس دارم.شانسي واسه دكترا صنايع آمريكا دارم؟ضمنا شرايط همسرم هم دقيقا مثل منه با اين تفاوت كه اون ٤ سال مدير توليد كارخونه بوده و الان ٢ ساله كه مدير عامل يه كارخونه با ١٠٠ تا كارمند هستش.شانس همسرم چطوره؟ممنون ميشم پاسخ بديد.ضمنا مقاله هم نداريم.

آهان راستي گرايش ارشدم مديريت سيستم و بهره وري بود.
    ویرایش توسط darklord : January 10th, 2015 در ساعت 05:45 PM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

Banned
    رشته و دانشگاه
    University of Southern California (USC) Aerospace, Aeronautical and Astronautical Engineering

دوستانی که علاقه مند هستند برای ادامه تحصیل مهندسی صنایع و سیستم در آمریکا برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا دانشگاه Binghamton , State University of New York میتونند پذیرش بگیرند اگر نمرات TOEFLو GRE قابل قبولی داشته باشند. به دانشجویان فوق لیسانس معمولا فاند داده نمیشه ولی دانشجویان دکترا شانس زیادی برای گرفتن فاند دارند.تعداد زیادی دانشجوی ایرانی هم در حال حاضر در حال تحصیل هستندو اگر تمایل داشتید به صفحه دانشگاه مراجعه کنید و روند اپلیکیشن رو آغاز کنید. لازمه اپلای حنما داشتن نمرات TOEFLو GRE هست. چنانچه ظرف چند هفته آینده اپلیکیشن تون رو سابمیت کنید تا قبل از عید نوروز جواب پذیرش صادر میشه. خواهشا مستقیما به صفخه دانشگاه State University of New York, Binghamton مراجعه کنید و سپس به قسمت Academics برید و بعد از تو آکادمیک Thomas J. Watson School of Engineering
    and Applied Science رو انتخاب کتید و بعد وارد دپارتمان صنایع و سیستم بشید. من اطلاعاتم در همین حد بود که گفتم . چنانچه برای دکترا مایلید اقدام کنید لازم نیست با استادان قبل از پذیرش در تماس باشید . دپارتمان بصورت اتوماتیک همه دانشجویان رو برای فاند در نظر میگیره و دانشجویان مستعد از ترم اول و سایر دانشجویان معمولا از ترم دوم فاند میگیرند. دانشگاه بینگهمتون در سه ساعتی شمال شهر نیویورک سیتی واقع شده . تابستنهای زیبا و زمستانهای سختی داره . تا این تاریخ در حدود شصت دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل هستند . به هموطن گفته باشم بهتره تا به اجنبی گفته باشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)