صفحه 4 از 26 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 251

موضوع: تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

پیش فرض تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

ببین اگه نخوای جی آر ای بدی باید اول به فکر ژاپن باشی چون توی حوزه ی فازی شاخی هستن واسه خودشون و یا سنگاپور. البته اگه آلمانی بلدی به فکر دانشگاه های آلمان هم باش فقط چیزی که باید یادت باشه اینکه دکتری مدیریت پروژه گرفتن سخته. الان آی اس آی های شما چاپ شده ؟ می تونید ریکام قوی داشته باشید؟ با چه اساتیدی کار کردید؟ تا جایی که من می دونم علم و صنعت استاد قوی توی مدیریت پروژه نداشت شریف هم دکتر شادرخ بودن اگه اشتباه نکنم. اگه می خوای واسه پی اچ دی اقدام کنی باید از الان زمینه های تحقیقاتیتو بدونی اگه مدیریت پروژه بخوای کار کنی که بستگی به سطح مقالاتت داره و اینکه استاد اونوری ازشون خوشش بیاد یا نه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosal92 نمایش پست ها
    در مورد حوزه مدیریت پروژه و کاربرد تئوری های فازی در این زمینه...به صورت اخص در مورئ مدیریت ارزش حاصله
    ویرایش توسط Olympia : March 27th, 2013 در ساعت 10:52 AM دلیل: تغییر عنوان پست به عنوان تاپیک کنونی

Junior Member

من توی علم و صنعت با دکتر باقرپور کار کردم، مقاله هام تازگی اکسپت شدن، و هنوز پابلیش نشدن، یکی از مقاله هام هم با یه استاد از امریکا هستش، پروفسور وانگ، که توی یه بیزینس اسکول تدریس میکنه و ادیتور چندین ژورنال هستش.....من به این موضوع واقفم که توی زمینه مدیریت پروژه دکترا خووندن خیلی سخته...یا اصلا بسیاری از دانشگاه ها نگاهشون به رشته مدیریت پروژه تا سطح کارشناسی ارشده که بعدشم انتظار دارن وارد بازار کار بشه طرف( بطور مثال دانشگاه های اروپا) و همچنین رشته مدیریت پروژه بیشتر جنبه کاربردی داره تا آکادمیک....لذا فقط میخام از مقاله هام در این زمینه استفاده کنم که بگم من با ادبیات تحقیق و پژوهش آشنام،....در مرود توصیه نامه میتونم از استادام توی علموص و از استادای شریف توصیه نامه بگیرم...البته خب بعضی ها توصیه نامه نمیدن یا خیلی سخت میدن ولی منظورتون از توصیه نامه قوی نمیدونم چیه؟...واسه من پیدا کردن استاد اون طرف هم یه دردسره؟....واقعا گیج شدم و ناامید
    ویرایش توسط Olympia : March 27th, 2013 در ساعت 10:51 AM دلیل: تغییر عنوان پست به عنوان تاپیک کنونی

اینجا افرادی بودن که با 11 تا آی اس آی نتونستن خوب اپلای کنن به نظر من اول باید رزومه تونو کامل کنید بعدش تصمیم بگیرید. مثلا نمره تافل و جی آر ای تون بیاد ببینید در چه محدوده ای هستید چون بدون اون دوتا صحبت کردن در مورد دانشگاه سخته. در مورد مدیریت پروژه با توجه به دید عملگرا ، شما می تونید به بیزنس اسکول ها هم مراجعه کنید که کارتون خیلی سخت میشه چون متقاضی واسش زیاده . به نظر من شما بهتره روی اروپا و آسیای جنوب شرقی سرمایه گذاری کنید البته اگه نمی خواهید جی آر ای بدید. اگه جی آر ای دادید و نتیجه خوبی گرفتید روی دانشگاه های آمریکا سرمایه گذاری کنید. در مورد دکتر باقرپور چیزی نشنیدم تازه اومدن؟ بهتره با کسی کار کنید که سرش به تنش بیارزه و حرفش برو داشته باشه.

من توی علم و صنعت با دکتر باقرپور کار کردم، مقاله هام تازگی اکسپت شدن، و هنوز پابلیش نشدن، یکی از مقاله هام هم با یه استاد از امریکا هستش، پروفسور وانگ، که توی یه بیزینس اسکول تدریس میکنه و ادیتور چندین ژورنال هستش.....من به این موضوع واقفم که توی زمینه مدیریت پروژه دکترا خووندن خیلی سخته...یا اصلا بسیاری از دانشگاه ها نگاهشون به رشته مدیریت پروژه تا سطح کارشناسی ارشده که بعدشم انتظار دارن وارد بازار کار بشه طرف( بطور مثال دانشگاه های اروپا) و همچنین رشته مدیریت پروژه بیشتر جنبه کاربردی داره تا آکادمیک....لذا فقط میخام از مقاله هام در این زمینه استفاده کنم که بگم من با ادبیات تحقیق و پژوهش آشنام،....در مرود توصیه نامه میتونم از استادام توی علموص و از استادای شریف توصیه نامه بگیرم...البته خب بعضی ها توصیه نامه نمیدن یا خیلی سخت میدن ولی منظورتون از توصیه نامه قوی نمیدونم چیه؟...واسه من پیدا کردن استاد اون طرف هم یه دردسره؟....واقعا گیج شدم و ناامید
    ویرایش توسط Olympia : March 27th, 2013 در ساعت 10:50 AM دلیل: تغییر عنوان پست به عنوان تاپیک کنونی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات مهم در اپلای برای مهندسی صنایع

واقعا؟ با 11 مقاله هم به جایی نرسیدن؟!!میشه بدونم شما کجا اپلای گرفتید؟! دانشگاه های نیوزلند چطورند یا استرالیا؟ آیا لازمه که من اول یک استاد رو اونور پیدا کنم یا اینکه میتونم بدون پیدا کردن استاد مدارکم رو برای ادمیشن آفیس دانشگاه بفرستم؟....بعدشم یه نکته داخل پرانتز اینکه توی ایران و اونم توی دوران کارشناسی نمیتونستم که با اساتید استنفورد همکاری کنم!!!درسته؟!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

واقعا؟ با 11 مقاله هم به جایی نرسیدن؟!!میشه بدونم شما کجا اپلای گرفتید؟! دانشگاه های نیوزلند چطورند یا استرالیا؟ آیا لازمه که من اول یک استاد رو اونور پیدا کنم یا اینکه میتونم بدون پیدا کردن استاد مدارکم رو برای ادمیشن آفیس دانشگاه بفرستم؟....بعدشم یه نکته داخل پرانتز اینکه توی ایران و اونم توی دوران کارشناسی نمیتونستم که با اساتید استنفورد همکاری کنم!!!درسته؟!!
    اولا در مورد مقاله تعداد تنها فاکتور نیست، فاکتور مهمتر میتونه میفیت ژورنال باشه. شما هیچ لزومی برای پیدا کردن استاد ندارید، اما در برخی موارد میتونید اگه از موضوعات ریسرچ استادی خوشتون اومد بهش ایمیل بزنید. بعدش هم هیچکس و هیچکس از دانشجوری لیسانس انتظار مقاله نداره. اگه کاری انجام داده باشید و در توصیه نامه و یا رزومتون ذکر بشه میتونه یک پوئن مثبت بزرک باشه.
    در مورد اپلای برای فوق، معدل، نمرات زبان، و اسم دانشکاه میتونه مهمتر باشه چون اکثر هیچکس مقاله نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    industrial eng

سلام
    میخواستم چند تا از دانشگاه های خوب آلمان که برای رشته مهندسی صنایع و زنجیره تامین پذیرش می دهند رو بهم معرفی کنید.

Junior Member karimix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_69 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم چند تا از دانشگاه های خوب آلمان که برای رشته مهندسی صنایع و زنجیره تامین پذیرش می دهند رو بهم معرفی کنید.
    سلام، به این بحث مراجعه کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...85%D8%A7%D9%86

برای مقطع کارشناسی‌ ارشد مهندسی صنایع مثلا این دانشگاه‌ها وجود دارند: دانشگاه کایزرز‌لاترن (University of Applied Sciences Kaiserslautern)، دانشگاه آخن، دانشگاه صنعتی دورتموند (Technische Universität Dortmund)، دانشگاه کیل، دانشگاه صنعتی برلین و دانشگاه صنعتی کلاسهال.

در ضمن در این سایت هم اطلاعات کاملی برای دوره های تحصیلات تکمیلی در آلمان میتونید پیدا کنید:

www.daad.de
    بنفش...

Junior Member

سلام دوستان
    من هیچ تجربه ای ندارم، ولی میخوام بگم که اگه معدل لیانستون زیر 2.5، بهتر وقتتون رو تلف نکنید برای اپلای، مگر اینکه واقعا مقاله های تاثیر گذار داشته باشید که فکر کنم تو ایران استادها هم چنین مقاله هایی ندارن.

من امسال اپلای کردم، تقریبا دانشگاه های سطح پایین مهندسی رو، به غیر از یکی، همشون بالای 100 بودم، یعنی خیلی داغون.
    لیسانسم از صنعتی اصفهان با معدل 13.99. چیزی که هست اونا اصلا نمیدونستن صنعتی اصفهان کجا هست و اینکه معدل 13 صنعتی اصفهان کم کم 16 تهران و امیر کبیر .
    فوق هم دانشگاه تهران معدل 17.79
    نمره تافل 97
    جی آر ای هم: وربال 150و کوانت 167 و آنالیتیکال 3
    1 مقاله ای اس ای داشتم و یه علمی پژو هشی.
    دانشگاه هایی که اپلای کردم برای مهندسی صنایع:
    USF
    UCF
    Wayne State
    Northeastern
    Arkansas
    همشون در واقع ریجکت کردن.
    الانم دنبال پروژه کسری خدمتم که برم خدمت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط btom نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هیچ تجربه ای ندارم، ولی میخوام بگم که اگه معدل لیانستون زیر 2.5، بهتر وقتتون رو تلف نکنید برای اپلای، مگر اینکه واقعا مقاله های تاثیر گذار داشته باشید که فکر کنم تو ایران استادها هم چنین مقاله هایی ندارن.

من امسال اپلای کردم، تقریبا دانشگاه های سطح پایین مهندسی رو، به غیر از یکی، همشون بالای 100 بودم، یعنی خیلی داغون.
    لیسانسم از صنعتی اصفهان با معدل 13.99. چیزی که هست اونا اصلا نمیدونستن صنعتی اصفهان کجا هست و اینکه معدل 13 صنعتی اصفهان کم کم 16 تهران و امیر کبیر .
    فوق هم دانشگاه تهران معدل 17.79
    نمره تافل 97
    جی آر ای هم: وربال 150و کوانت 167 و آنالیتیکال 3
    1 مقاله ای اس ای داشتم و یه علمی پژو هشی.
    دانشگاه هایی که اپلای کردم برای مهندسی صنایع:
    USF
    UCF
    Wayne State
    Northeastern
    Arkansas
    همشون در واقع ریجکت کردن.
    الانم دنبال پروژه کسری خدمتم که برم خدمت.
    این گفته شما صحیح نیست کاملا، شما از یکسری دانشگاه ریجکت شدی و بعد تنها علتی که پیدا کردی رو داری کلیت میدی. درسته که معدل لیسانس مهم هست [در نوع خود] اما همه چیز نیست. شما در انتخاب دانشگاه هاتون به نسبه خوب عمل کردید، اما تعداد اونها خیلی نیست، بنابراین، به نظر من شما لیاقت داشتید که از این دانشگاه ها ادمیشن بگیرید، اما خوب خیلی عوامل میتونه دخیل باشه، که معدل یکیش هست.

در مورد اینکه اونها دانشگاه های خوب ایران رو نمیشناشن کاملا حق با شما است، خیلی هم طبیعی هست، چون هیچ ارتباطی وجود نداره از لحاظ علمی بین دانشگاه های امریکا و ایران، دعوت، سمینار مشترک و قس علی هذا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_pourghannad نمایش پست ها
    این گفته شما صحیح نیست کاملا، شما از یکسری دانشگاه ریجکت شدی و بعد تنها علتی که پیدا کردی رو داری کلیت میدی. درسته که معدل لیسانس مهم هست [در نوع خود] اما همه چیز نیست. شما در انتخاب دانشگاه هاتون به نسبه خوب عمل کردید، اما تعداد اونها خیلی نیست، بنابراین، به نظر من شما لیاقت داشتید که از این دانشگاه ها ادمیشن بگیرید، اما خوب خیلی عوامل میتونه دخیل باشه، که معدل یکیش هست. در مورد اینکه اونها دانشگاه های خوب ایران رو نمیشناشن کاملا حق با شما است، خیلی هم طبیعی هست، چون هیچ ارتباطی وجود نداره از لحاظ علمی بین دانشگاه های امریکا و ایران، دعوت، سمینار مشترک و قس علی هذا.
    بله معدل لیسانس تنها یه معیار ولی یکی از مهمترین معیار هاست که به سختی جبران میشه در نتیجه هر چه تعداد اپلای ها رو بیشتر کنید، صرفا ممکن پولتون رو بیشتر هدر بدی. در حالت کلی، اونا به لیسانس ما اهمیت میدن چون میدونن که دانشگاه های ایران از نظر ریسرچی قوی نیستن وخب فوق لیسانس هم که اهمیتش تو تحقیق. از طرفی مقالات ایرانی همه تو زمینه مهندسی صنایع چندان قوی و حاصل یک تحقیق طولانی با پشتیبانی مالی نیست ( چیزی که اونور اتفاق میفته)، پس اونا تعداد مقالات حتی آی اس ای رو معیار قرار نمیدن مگر مقاله ای واقعا متفاوت و تاثیرگذار. از طرفی نمره تافل و جی آر ای تنها میتونه قسمتی ار معدل رو بپوشونه. خلاصه در کنارمدل بالا، همه اینا عامل مثبت، ولی درکنار معدل پایی همشون نقش پوشاننده دارن. خب باید این فکر رو هم بکنید که همسنگ های شما زیاد هستند که اپلای کردن معدل لیسانس بالاتری دارن. البته واقعا فرایند پیچیده تر از این حرف هاست. من یک بار با استادی تو مینسوتا و یک بار تو لویزویل صحبت کردم بعد از فرستادن رزومه. هر دو تاشون گفتم که رزومت خیلی خوب و تاثیر کذار ولی اپلای نکن. چون معیار ما برای فاند صرفا معدل لیسانس و نمره جی آر ای که هر سال هم بالاتر میره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)