صفحه 50 از 54 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط SANAYE نمایش پست ها
    با سلام.
    من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم. معدلم پایینه. حدود 14.5 هست. برای اپلای کردن با فاند برای کانادا چطور می توانم معدلم را جبران کنم. ایا امتحان GRE Subject اونو جبران میکنه؟ این ازمون برای فیزیک و شیمی هست و مستقیم برای مهندسی نداره، ایا برای مهندسی شیمی تاثیر گذاره؟
    سلام.
    تا جایی که میدونم کانادا که جی آر ای معمولا نمیخواد و اگه هم به فرض بخواد یا امتیازی داشته باشه، همون جنرال رو میخواد برای این رشته...
    با مقاله میتونی جبران کنی و اینکه استاد پیدا کنی...
    دانشگاه های متوسط و رو به پایین اپلای کنی بهتره...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    تا جایی که میدونم کانادا که جی آر ای معمولا نمیخواد و اگه هم به فرض بخواد یا امتیازی داشته باشه، همون جنرال رو میخواد برای این رشته...
    با مقاله میتونی جبران کنی و اینکه استاد پیدا کنی...
    دانشگاه های متوسط و رو به پایین اپلای کنی بهتره...
    موفق باشی

ممنون از جوابتون و تشکر از راهنماییتون. منظور از دانشگاههای متوسط به پایین کدوم دانشگاههای کاناداست؟ مثلا Western university of ontario که رنک کلیش 190 هست جزو دانشگاههای خوب هست و شانسی براش ندارم؟ یعنی برم رو دانشگاههای روی 400؟

Junior Member

با سلام
    دوستان من رشتم مهندسی شیمی هست. کارشناسی معدلم شهرستان ۱۱۵.۲ بود. ارشد هم الان دانشگاه تربیت مدرس هستم و احتمالا معدلم ۱۶ میشه.
    من تصمیم به اپلای گرفتم. حالا دو تا سوال داشتم.
    ۱- تعداد مقالات چقدر می تونه معدلم رو پوشش بده؟ چه تعدادیش وضعیت من رو قابل قبول می کنه؟
    ۲- موضوع کاری چقدر مهمه؟(روی کراکینگ با زئولیت های طبیعی کار کنم بهتره یا غشاهای گازی که مقالات بهتری باهاش میشه داد؟)
    ممنون میشم دوستان سریع جواب بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط mezofer نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من رشتم مهندسی شیمی هست. کارشناسی معدلم شهرستان ۱۱۵.۲ بود. ارشد هم الان دانشگاه تربیت مدرس هستم و احتمالا معدلم ۱۶ میشه.
    من تصمیم به اپلای گرفتم. حالا دو تا سوال داشتم.
    ۱- تعداد مقالات چقدر می تونه معدلم رو پوشش بده؟ چه تعدادیش وضعیت من رو قابل قبول می کنه؟
    ۲- موضوع کاری چقدر مهمه؟(روی کراکینگ با زئولیت های طبیعی کار کنم بهتره یا غشاهای گازی که مقالات بهتری باهاش میشه داد؟)
    ممنون میشم دوستان سریع جواب بدن
    سلام. من زیاد وارد نیستم ولی نظرم رو میگم.
    معدلت درست وارد نشده...
    اگه 15.2 هست که زیاد نگرانی نیست و با یکی دو مقاله مرتبط با کار استاد آینده شانس خوبی داری؛ بهتره موضوعی کار کنی که تا حد امکان از نفت دور باشه به خاطر ویزا اگه برای آمریکا اپلای میکنی. نمره زبان (و جی آر ای برای آمریکا) هم خیلی بستگی داره کجا اپلای میکنی و حتی دانشگاه به دانشگاه فرق داره چه برسه به کشور که اشاره ای نکرده ای. شنیده ام اروپا کم تر جساسه؛ استرالیا مینیمم رو رد کنی کافیه؛ آمریکا مهمتر هست برای بیشتر دانشگاه ها. بالای 100 خوبه و بالانس هم باشه.
    اگه 11.52 بوده که خیلی کار سخت میشه و راستش رو بخوای نمیدونم چطور باید پوشش داد ولی شاید جاهایی که استاد خیلی خیلی دستش بازه بشه امیدوار بود اگه مقالات خیلی با کیفیت و مرتبط داشته باشی. کیفیت و مرتبط بودن مهم تر از تعداد بالا و بی کیفیت بودنه...
    کلا موضوع کاری رو میتونی نغییر بدی موقع اپلای و یا حتی بعد وارد شدن ممکنه استاد انتخاب بشه برای بعضی دانشگاه ها (آمریکا رو میدونم میشه). بدون مقاله هم میشه پذیرش با فاند گرفت (دانشکده میده و بعدا باید TA بشی چند ترم علاوه بر RA بودن یا فلوشیپ بگیری) ولی بقیه موارد رزومه باید خیلی خوب باشه...
    موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام. من زیاد وارد نیستم ولی نظرم رو میگم.
    معدلت درست وارد نشده...
    اگه 15.2 هست که زیاد نگرانی نیست و با یکی دو مقاله مرتبط با کار استاد آینده شانس خوبی داری؛ بهتره موضوعی کار کنی که تا حد امکان از نفت دور باشه به خاطر ویزا اگه برای آمریکا اپلای میکنی. نمره زبان (و جی آر ای برای آمریکا) هم خیلی بستگی داره کجا اپلای میکنی و حتی دانشگاه به دانشگاه فرق داره چه برسه به کشور که اشاره ای نکرده ای. شنیده ام اروپا کم تر جساسه؛ استرالیا مینیمم رو رد کنی کافیه؛ آمریکا مهمتر هست برای بیشتر دانشگاه ها. بالای 100 خوبه و بالانس هم باشه.
    اگه 11.52 بوده که خیلی کار سخت میشه و راستش رو بخوای نمیدونم چطور باید پوشش داد ولی شاید جاهایی که استاد خیلی خیلی دستش بازه بشه امیدوار بود اگه مقالات خیلی با کیفیت و مرتبط داشته باشی. کیفیت و مرتبط بودن مهم تر از تعداد بالا و بی کیفیت بودنه...
    کلا موضوع کاری رو میتونی نغییر بدی موقع اپلای و یا حتی بعد وارد شدن ممکنه استاد انتخاب بشه برای بعضی دانشگاه ها (آمریکا رو میدونم میشه). بدون مقاله هم میشه پذیرش با فاند گرفت (دانشکده میده و بعدا باید TA بشی چند ترم علاوه بر RA بودن یا فلوشیپ بگیری) ولی بقیه موارد رزومه باید خیلی خوب باشه...
    موفق باشی
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون
    بله معدلم 15.2 بوده
    من قصدم اپلای با فاند کامل هست برای مقطع دکتری
    برای این حالت هم مطالبی که گفتین صادق هست یا برای اپلای با فاند قضیه سخت تره و فرق می کنه؟
    کشور هم کانادا استرالیا و اروپا مد نظرم هست
    ویرایش توسط mezofer : January 13th, 2018 در ساعت 11:14 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط mezofer نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون
    بله معدلم 15.2 بوده
    من قصدم اپلای با فاند کامل هست برای مقطع دکتری
    برای این حالت هم مطالبی که گفتین صادق هست یا برای اپلای با فاند قضیه سخت تره و فرق می کنه؟
    کشور هم کانادا استرالیا و اروپا مد نظرم هست
    خواهش میکنم.
    خب بدون فاند و اگه سلف فاند بری که خیلی راحتتره و منظور من همراه با فاند بود.
    شانس فاند برای دکترا معمولا بیشتره تا مستر.
    این قضیه فاند بدجور دست و پای استاد رو میبنده برای گرفتن دانشجو و خیلی از استادا پروژه و تجهیزات دارن ولی به خاطر همین فاند دانشجو نمیگیرن و یا بگیرن هم معمولا یکی یا دو تا میگیرن...

Junior Member

سلام . لطفا کسی میتونه با شرایط زیر من رو راهنمایی کنه:
    - کارشناسی مهندسی شیمی از صنعتی شاهرود با معدل 14.92 سال فارغ التحصیلی در سال نود و دو
    -ایلتس با 6.5 نمره
    -ارشد دو ترم خوندم ولی انصراف دادم.
    -سابقه کار 5سال در صنعت پتروشیمی
    -مقاله فعلا ندارم ولی میتونم یکی یا دوتا isi بدم
    میخوام برای مستر برام کانادا بخونم. یه بودجه حدودو 40000$ هم برای این کار در نظر گرفتم. ولی ظاهرا هزینه تحصیل و زندگی در کانادا سالانه حدود 33000-40000 $ هست. (15000تا 20000 تحصیل بقیه اش هم خرج زندگی)
    خب حالا سوالم اینه ایا میشه با این شرایطی که دارم استادی رو پیدا کرد که یه فاند 7-8 هزار دلاری (سالانه) بتونه بده تا من از پس مخارج بر بیام. ممنون میشم کسانی که تجربه دارن راهنمایی کنن

سلام.عذر میخوام یه راهنمایی میخواستم.میخواستم بدونم تو چه گرایشی از مهندسی نفت بیشتر پذیرش میگیرن؟مخزن؟بهره برداری؟حفاری؟اکتشاف؟

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه باهنر کرمان با معدل 14.25 و معدل دو سال آخرم تقریبا بالای 15 است و بدبختانه ترم دو مشروط شدم، و برج 8 سال 96 از خدمت ترخیص شدم یعنی 5 ماه پیش و سابقه ندارم و قصد دارم برای مقطع ارشد و دکترا واسه سه سال دیگه که هم سابقه کار جورکنم و هم پولی پس انداز کنم ، اپلای کنم -نمیخوام تو مقطع ارشد فاند یا اسکالرشیپ بگیرم، چون میخوام تومقطع ارشد کاردانشجویی کنم و واسه دکترا فول فاند بگیرم- اولویت اولم هم کاناداست و بعدش انروژ و آلمان و استرالیا . از آمریکا خیلی خوشم نمیاد.اگز کشور دیگه ای هم خوب باشه معرفی کنید لطفا. بعدشم میخوام بمونم وکارکنم و اصلا قصد برگشتن به ایران رو ندارم......بیشتر علاقم هم کار تو صنایع نفت وگاز وپتروشیمیه.
    زبانم هم تا سه سال دیگه ردیف میکنم به امید خدا و در کنار سابقه کار دنبال اینم که یه مقاله آی اس آی هم بدم یا یه کنفرانسی ، چیزی ....
    میخواستم راهنمایی کنید وبگید که من با این شرایط( که زبانم رو تا اونموقع اوکی میکنم و پول و یه مقاله ای ،کنفرانسی ، یه ترجمه ای، یه همچین چیزایی جورکنم به امیدخدا) چقدر شانس پذیرش دارم از کشورهایی که گفتم مخصوصا کانادا،میشه پذیرش گرفت؟ بااین معدل میشه رفت؟چقدر رو معدل حساسن؟روی چه چیزای دیگه حساسن و مهمه براشون؟
    ممنون اگر کامل راهنمایی کنید یا اگر یکی دیگه از دوستان میدونه و راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط seyedali313 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه باهنر کرمان با معدل 14.25 و معدل دو سال آخرم تقریبا بالای 15 است و بدبختانه ترم دو مشروط شدم، و برج 8 سال 96 از خدمت ترخیص شدم یعنی 5 ماه پیش و سابقه ندارم و قصد دارم برای مقطع ارشد و دکترا واسه سه سال دیگه که هم سابقه کار جورکنم و هم پولی پس انداز کنم ، اپلای کنم -نمیخوام تو مقطع ارشد فاند یا اسکالرشیپ بگیرم، چون میخوام تومقطع ارشد کاردانشجویی کنم و واسه دکترا فول فاند بگیرم- اولویت اولم هم کاناداست و بعدش انروژ و آلمان و استرالیا . از آمریکا خیلی خوشم نمیاد.اگز کشور دیگه ای هم خوب باشه معرفی کنید لطفا. بعدشم میخوام بمونم وکارکنم و اصلا قصد برگشتن به ایران رو ندارم......بیشتر علاقم هم کار تو صنایع نفت وگاز وپتروشیمیه.
    زبانم هم تا سه سال دیگه ردیف میکنم به امید خدا و در کنار سابقه کار دنبال اینم که یه مقاله آی اس آی هم بدم یا یه کنفرانسی ، چیزی ....
    میخواستم راهنمایی کنید وبگید که من با این شرایط( که زبانم رو تا اونموقع اوکی میکنم و پول و یه مقاله ای ،کنفرانسی ، یه ترجمه ای، یه همچین چیزایی جورکنم به امیدخدا) چقدر شانس پذیرش دارم از کشورهایی که گفتم مخصوصا کانادا،میشه پذیرش گرفت؟ بااین معدل میشه رفت؟چقدر رو معدل حساسن؟روی چه چیزای دیگه حساسن و مهمه براشون؟
    ممنون اگر کامل راهنمایی کنید یا اگر یکی دیگه از دوستان میدونه و راهنمایی کنید.
    سلام
    در مورد آلمان، می دونم که آلمان به درد رشته ی نفت و اینا نمی خوره. بهتره خیلی روش سرمایه گذاری نکنین اگر اصرار دارین دقیقا تو همین گرایش بمونین. نروژ از این نظر بهتره. اما دقت کنین که اگر بخواین برین نروژ، بهتره زبنونشونو یاد بگیرین. کلا اروپا این مشکلو داره که برای کار کردن توش در نهایت نیاز دارین اون زبونو بلد باشین، وگرنه بسیاری از پوزیشن ها رو از دست میدین. با این تصور که همه اونجا انگلیسی بلدن، پس نیازی به انگلیسی نیست نیاین اروپا.
    من در مورد کانادا و استرالیا اطلاعی ندارم. نمی تونم راهنماییتون کنم. شرمنده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)