صفحه 12 از 54 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط mrahimipanah نمایش پست ها
    با سلام.
    به طور خلاصه اول شرایطمو می گم.
    1.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد (جداسازی)
    2. معدل دوره ارشد 17.51
    3. IBT=95
    4. یک مقاله ISI با IF پایین در زمینه غیر از موضوع پروژه
    5. دو مقاله ISI در مراحل داوری
    6. سه مقاله داخلی
    7.GRE ندارم
    با توجه به شرایطی که گفتم در دوره دکترا روی چه دانشگاهایی از کانادا و اروپا و استرالیا می تونم حساب باز کنم؟
    کلا روی چه رنکی از دانشگاها کار کنم؟
    دوست عزیز شما میتوانید با شرایط موجود برای دانشگاههای top کانادا مثل UBC, Toronto,McGill, Calgary اقدام کنید. آمریکا چون GRE ندارید بعید میدونم و استرالیا رو خبر ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط MJahan نمایش پست ها
    دوست عزیز شما میتوانید با شرایط موجود برای دانشگاههای top کانادا مثل UBC, Toronto,McGill, Calgary اقدام کنید. آمریکا چون GRE ندارید بعید میدونم و استرالیا رو خبر ندارم.
    با تشکر از جوابتون. فقط می خواستم بدونم اگه مقالات در مرحله داوریم، چاپ نشه، باز هم با یک مقاله ای که دارم و if پایینی داره چه قد شانس برای این دانشگاه ها دارم.

ApplyAbroad Hero

با تشکر از جوابتون. فقط می خواستم بدونم اگه مقالات در مرحله داوریم، چاپ نشه، باز هم با یک مقاله ای که دارم و if پایینی داره چه قد شانس برای این دانشگاه ها دارم.
    رزومه خوبی دارید ولی این دانشگاههایی که دوستمون گفتن خیلی رقابت سرشون زیاده حتما برای دانشگاههای پایینتر مثل اوتاوا، کنکوردیا، مموریال و.. هم اقدام کنید. معدل و دانشگاه لیسانستونم نگفتید که خیلی مهمه. برای استرالیا چاپ مقالاتی که اصطلاحا ISI نامیده میشن مهمه و معمولا ایمپکتشون رو هم در ارزیابیاشون لحاظ میکنن. اگه معدل لیسانس خوبی دارید برای استرالیا شانستون به نسبت بد نیست ولی اگه پایینه برای کانادا اقدام کنید بهتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    رزومه خوبی دارید ولی این دانشگاههایی که دوستمون گفتن خیلی رقابت سرشون زیاده حتما برای دانشگاههای پایینتر مثل اوتاوا، کنکوردیا، مموریال و.. هم اقدام کنید. معدل و دانشگاه لیسانستونم نگفتید که خیلی مهمه. برای استرالیا چاپ مقالاتی که اصطلاحا ISI نامیده میشن مهمه و معمولا ایمپکتشون رو هم در ارزیابیاشون لحاظ میکنن. اگه معدل لیسانس خوبی دارید برای استرالیا شانستون به نسبت بد نیست ولی اگه پایینه برای کانادا اقدام کنید بهتره.
    متشکرم از وقتی که گذاشتید.
    لیسانس دانشگاه سرارسری اراک معدل 13:95
    1.می تونم با شرایطم فاند کامل بگیرم؟
    2.از طرفی زمینه کاری من در دوره ارشد راکتور غشایی تولید هیدروژن بود. (membrane reactor)
    اگر در این زمینه بخوام ادامه بدم از نظر امنیتی به من اجازه ادامه در زمینه راکتور رو می دن؟
    ممنونم از جوابتون

ApplyAbroad Hero

متشکرم از وقتی که گذاشتید.
    لیسانس دانشگاه سرارسری اراک معدل 13:95
    1.می تونم با شرایطم فاند کامل بگیرم؟
    2.از طرفی زمینه کاری من در دوره ارشد راکتور غشایی تولید هیدروژن بود. (membrane reactor)
    اگر در این زمینه بخوام ادامه بدم از نظر امنیتی به من اجازه ادامه در زمینه راکتور رو می دن؟
    ممنونم از جوابتون
    1. برای کانادا معدل دو سال اخر رو در نظر میگیرن یعنی ارشد، پس شانس دارید ولی این شانس در پیدا کردن استاد خلاصه میشه! استاد پیدا نکنید زیاد شانس نخواهید داشت. استاد هم معمولا به تجربه مشابه با کارای خودش نگاه میکنه و نقش مقالات خیلی پر رنگ میشه.
    برای استرالیا نه اینکه شانس نداشته باشید ولی به اندازه ی جاهای دیگه مثل امریکا، کانادا و اروپا نیست چون هم معدل مهمه براشون هم مقالات زیاد.
    2. من راستش اشنایی با این فیلد ندارم ولی اگه با هسته ای یا صنایع نظامی ارتباط داره، برای امریکا و استرالیا به مشکل برمیخوری (برای ویزا نه پذیرش) سعی کن حتی المقدور به هسته ای و صنایع نظامی نزدیک نباشه.
    توصیه من اینه که مقالاتت رو بیشتر کنی و دانشگاههای تاپ مثل تورنتو، یو بی سی، مک گیل رو بی خیال شی و تو رنک های متوسط مثل همونا که بالاتر گفتم و همینطور رجاینا... دنبال استاد باشی که فاند بگیری.

1. برای کانادا معدل دو سال اخر رو در نظر میگیرن یعنی ارشد، پس شانس دارید ولی این شانس در پیدا کردن استاد خلاصه میشه! استاد پیدا نکنید زیاد شانس نخواهید داشت. استاد هم معمولا به تجربه مشابه با کارای خودش نگاه میکنه و نقش مقالات خیلی پر رنگ میشه.
    برای استرالیا نه اینکه شانس نداشته باشید ولی به اندازه ی جاهای دیگه مثل امریکا، کانادا و اروپا نیست چون هم معدل مهمه براشون هم مقالات زیاد.
    2. من راستش اشنایی با این فیلد ندارم ولی اگه با هسته ای یا صنایع نظامی ارتباط داره، برای امریکا و استرالیا به مشکل برمیخوری (برای ویزا نه پذیرش) سعی کن حتی المقدور به هسته ای و صنایع نظامی نزدیک نباشه.
    توصیه من اینه که مقالاتت رو بیشتر کنی و دانشگاههای تاپ مثل تورنتو، یو بی سی، مک گیل رو بی خیال شی و تو رنک های متوسط مثل همونا که بالاتر گفتم و همینطور رجاینا... دنبال استاد باشی که فاند بگیری.
    متشکرم از جوابتون

Banned

تورنتو رو میدونم که لیسانس هم مهمه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    تورنتو رو میدونم که لیسانس هم مهمه
    یکی از دوستان با لیسانس 14 و ارشد 18 (دانشگاه تهران) از تورنتو فول فاند گرفت. استاد داشت.

Senior Member siavash86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام دوستان
    من میخوام واسه دکتری از نروژ یا کانادا در رشته شیمی دارویی پذیرش بگیرم، شنیدم خیلی سخته، درسته؟
    لیسانس شیمی محض با معدل 16.88 و فوق لیسانس شیمی آلی با معدل 17.68 و شاگرد اول دوره ارشد(از دانشگاههای سراسری و روزانه شهرستان)
    4 تا مقاله submit دارم هنوز accept نشده و بابت همین خیلی نگرانم، یک پوسترم در کنکره شیمی داخل ارائه دادم و گواهی ش رو دارم.
    تا 3 ماهه دیگه هم امتحان زبان میدم، آماده ام
    به نظرتون شانسی واسه پذیرش و فاند دارم؟ ممنون
    ببخشید امیدوارم سوالم رو در مکان مناسبش ارسال کرده باشم
    ممنون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام واسه دکتری از نروژ یا کانادا در رشته شیمی دارویی پذیرش بگیرم، شنیدم خیلی سخته، درسته؟
    لیسانس شیمی محض با معدل 16.88 و فوق لیسانس شیمی آلی با معدل 17.68 و شاگرد اول دوره ارشد(از دانشگاههای سراسری و روزانه شهرستان)
    4 تا مقاله submit دارم هنوز accept نشده و بابت همین خیلی نگرانم، یک پوسترم در کنکره شیمی داخل ارائه دادم و گواهی ش رو دارم.
    تا 3 ماهه دیگه هم امتحان زبان میدم، آماده ام
    به نظرتون شانسی واسه پذیرش و فاند دارم؟ ممنون
    ببخشید امیدوارم سوالم رو در مکان مناسبش ارسال کرده باشم
    ممنون
    تا جایی که من میدونم رشته ی شیمی برای کانادا و امریکا فاند ها به صورت TA داده میشه و اساتید کار خاصی نمیکنن. پس سعی کنید برای کانادا حتما نمره زبان لازم رو کسب کنید. برای نروژ مقالات براشون مهم هست و سعی کنید تا موقع اپلای حداقل یکی دو ژورنال اکسپت کنید. اون کنفرانس داخلی هم تقربیا ارزش خاصی برای اپلایتون نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)