صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

سلام دوست عزیز .من راهنمایی هاتون و امید دادنتونو خوندم . جناب من یه سوال در مورد نفتی ها داشتم نمیدونم اینجا جاشه یا نه ولی بیان میکنم . در مورد رشته نت دوست عزیز آیا من میتونم پذیرش شم با این وضعیتم ؟ دوست عزیز میخواستم بدونم که اگه جوابتون نه بود باید چه کارایی رو که از بقیه برای فوند گرفتن لازمه انجام بدم . با تشکر.
    الان دانشجوی ترم 4 دانشگاه علوم و تحقیقات تهران . تا ترم 6 معدلمو به بالای 16 میرسونم الان حدود 15.5
    تازه شروع کردم و زبانمو تا 1.5 ساله دیگه کامل میکنم با یه نمره خوب (نخندید اخه تصمیم جدی گرفتم و حدود 2 ماهه همه چیزو شروع کردم ) مقاله داخلی 2 تا با 2یا 3 مدرک نرم آزار.
    ویرایش توسط m_naderi : July 4th, 2012 در ساعت 07:17 PM

همگی سلام،

می خواستم ببینم میشه مستقیم برای Ph.D. در NTNU ادمیشن گرفت؟ (مهندسی نفت) اگه آره حدودا رزومه در چه حدی باید باشه؟
    ::Never say never::

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    همگی سلام،

می خواستم ببینم میشه مستقیم برای Ph.D. در NTNU ادمیشن گرفت؟ (مهندسی نفت) اگه آره حدودا رزومه در چه حدی باید باشه؟
    سلام.پاسخ خیر است. چون دکتری در نروژ یک روند آموزشی ندارد.منظورم اینه که هروقت پول داشته باشن پوزیشن باز کرده و اعلام وصول دانشجو می نمایند
    موفق باشید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    از طرفی فکر نمیکنم اینی که میگین 14 درست باشه چون من زنگ زدم از graduate office پرسیدم و گفت حتما حتما باید مینیمم ها رو داشته باشه و مینیمم معدل کارشناسی تورنتو 15 هست. کانادا به اینکه به مینیمم ها گیر میده معروفه
    نه دوست عزیز 14 بود. از 6-7 دانشگاه در امریکا و کانادا پذیرش داشت که در نهایت رفت تورنتو

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط miladolad نمایش پست ها
    همگی سلام،

نروژ دکترای پیوسته ندارد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    نه دوست عزیز 14 بود. از 6-7 دانشگاه در امریکا و کانادا پذیرش داشت که در نهایت رفت تورنتو
    پس با این اوصاف باید یک پارامتر خیلی عالی دیگه داشته باشه مثلا کارش فیت استاد باشه یا خیلی مقاله مرتبط با کار استاد داشته باشه که پذیرفته شده باشه. امریکا رو ول کرد رفت کانادا؟

Senior Member ali1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

یه تجربه شاید مفید برای دوستان

دانشگاه های top 20 آمریکا در رشته های مهندسی شیمی/پلیمر اصولا کارایی که میکنند تو فاز کارایی که ما تو ایران میکنیم چندان دور نمیخوره(لااقل غیر از مباحث Bio که بنده سررشته ای از اساس ندارم)، دلیل اصلیش هم Interdisciplinary بودن پژوهش ها تو اونجاست..رو همین حساب معدل کارشناسی و رتبه و GRE بالاترین اولویت ها رو براشون داره..اصولا این دانشگاه ها یه استاد به شما پذیرش نمیده بلکه یه هیئت هست که تصمیما رو میگیره و میبینه که چه کسی research potential بالاتری داره و شما تا ترم اول استادتون اساسا معین نیست!!..
    جالبه بدونین که رشته هایی مثل برق هم همینطوره، همین 2012 اگه تو نتایج همین فروم نگاه کنید میبینید بالای 5 نفر بچه های لیسانس شریف بدون مقاله پذیرش های خوب گرفتند..
    من خودم هم مقاله چاپ شده ندارم ( هر چند 4 تا سابمیت شدن و یه کنفرانس بین المللی) ولی تونستم از top 20 پذیرش بگیرم به جرات بگم فقط به خاطر معدل و رتبم..دوستان دیگه ای هم بودند با همین معدل خالی بدون مقاله قبل از من تونستند از top 20 پذیرش بگیرند.. این مطلب حتی تو admission criteria خیلی دانشگاه ها تاکید شده..
    دوستان مقالات رو لا اقل برای پذیرش آمریکا به چشم یه جبران کننده معدل نگاه کنند..
    البته صد در صد مقالات به هیچ عنوان چیز بدی نیست ولی بیشتر اونجوری که من دیدم اگر مقاله تو مهندسی شیمی/پلیمر حداقل دارای if بالای 3 باشه خیلی به چشم میاد تو پذیرش و گرنه تو رشته های ما همه میدونیم و اونوریا هم! که دادن مقاله با If نزدیک 1 چندان کار شاقی (با تمام احترام به دوستان) نیست..
    با امید موفقیت برای همه

Banned

ini
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1987 نمایش پست ها
    یه تجربه شاید مفید برای دوستان

دانشگاه های top 20 آمریکا در رشته های مهندسی شیمی/پلیمر اصولا کارایی که میکنند تو فاز کارایی که ما تو ایران میکنیم چندان دور نمیخوره(لااقل غیر از مباحث Bio که بنده سررشته ای از اساس ندارم)، دلیل اصلیش هم Interdisciplinary بودن پژوهش ها تو اونجاست..رو همین حساب معدل کارشناسی و رتبه و GRE بالاترین اولویت ها رو براشون داره..اصولا این دانشگاه ها یه استاد به شما پذیرش نمیده بلکه یه هیئت هست که تصمیما رو میگیره و میبینه که چه کسی research potential بالاتری داره و شما تا ترم اول استادتون اساسا معین نیست!!..
    جالبه بدونین که رشته هایی مثل برق هم همینطوره، همین 2012 اگه تو نتایج همین فروم نگاه کنید میبینید بالای 5 نفر بچه های لیسانس شریف بدون مقاله پذیرش های خوب گرفتند..
    من خودم هم مقاله چاپ شده ندارم ( هر چند 4 تا سابمیت شدن و یه کنفرانس بین المللی) ولی تونستم از top 20 پذیرش بگیرم به جرات بگم فقط به خاطر معدل و رتبم..دوستان دیگه ای هم بودند با همین معدل خالی بدون مقاله قبل از من تونستند از top 20 پذیرش بگیرند.. این مطلب حتی تو admission criteria خیلی دانشگاه ها تاکید شده..
    دوستان مقالات رو لا اقل برای پذیرش آمریکا به چشم یه جبران کننده معدل نگاه کنند..
    البته صد در صد مقالات به هیچ عنوان چیز بدی نیست ولی بیشتر اونجوری که من دیدم اگر مقاله تو مهندسی شیمی/پلیمر حداقل دارای if بالای 3 باشه خیلی به چشم میاد تو پذیرش و گرنه تو رشته های ما همه میدونیم و اونوریا هم! که دادن مقاله با If نزدیک 1 چندان کار شاقی (با تمام احترام به دوستان) نیست..
    با امید موفقیت برای همه

اینی که میگین برای پذیرش فوق هاست یا دکترا؟

Senior Member ali1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    ini

اینی که میگین برای پذیرش فوق هاست یا دکترا؟
    دکترا.. اکثر تاپ 20 برا فوق به ندرت فاند میدند..

کمتر از 2 سال پیش برای ویزای کاری (نیروی متخصص) اپلای کرده بودم اما کمتر از یه هفته میشه که کانادا ریجکتمون کرده ...می خواستم برای دانمارک اقدام کنم که متاسفانه این رشته از لیست جدید خط خورده ....حالا برای کجا اپلای کنم ؟
    فوق لیسانس مهندسی شیمی با 10 سال سابقه کار در پتروشیمی فعلا ایلتس 5/5 کجا میشه ویزای کار گرفت ....یا اینکه برای ویزای تحصیلی کجا بهتره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)