صفحه 15 از 54 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Senior Member ali1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط nemo62 نمایش پست ها
    کمتر از 2 سال پیش برای ویزای کاری (نیروی متخصص) اپلای کرده بودم اما کمتر از یه هفته میشه که کانادا ریجکتمون کرده ...می خواستم برای دانمارک اقدام کنم که متاسفانه این رشته از لیست جدید خط خورده ....حالا برای کجا اپلای کنم ؟
    فوق لیسانس مهندسی شیمی با 10 سال سابقه کار در پتروشیمی فعلا ایلتس 5/5 کجا میشه ویزای کار گرفت ....یا اینکه برای ویزای تحصیلی کجا بهتره؟
    استرالیا خیلی وضعیتش خوب شده یه سالی هست، دوست من با فوق شیمی با خانومش به تازگی خیلی راحت رفتند استرالیا..ویزای کاری گرفتند..تازه سابقه کار نداشتند...
    موفق باشید

Member lionelmessi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chem Eng

با سلام خدمت همه دوستان عزيزم. من تازه ميخوام براي اپلاي كردن شروع كنم، چند تا سوال دارم، اول بهتره به طور خلاصه شرايطمو بگم

1.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه اميركبير (پيشرفته) و كارشناسي دانشگاه مازندران (طراحي فرآيندهاي صنايع نفت)
    2. معدل دوره ارشد 19.3 و معدل دوره كارشناسي 15.48 (البته ترمو 2 رو يك بار با نمره 9 در كارشناسي افتادم)
    3. IELTS=7
    GRE=1070 (320 verbal + 750 quant).4
    5.یک مقاله ISI با IF بالا (2.945) در زمینه غیر از موضوع پروژه
    6. يك مقاله ISI در مرحله داوری
    7. يك مقاله داخلي و دو كنفرانس داخلي كه يكيش مربوط به كنفرانس بين المللي كيشه
    8.سابقه كار در جنوب تو پتروشيمي دارم كه 16 ماه بوده و همينطور تو سكوي نفتي هم 3 ماهي كار كردم. ( هر دو مربوط مربوط به 6 تا 7 سال پيشه)
    من الان حدود 2 ساله فارغ التحصيل شدم و فقط روي مقالاتم و گرفتن نمره آيلتسم و ... وقت گذاشتم، هيچ جايي كار نكردم،‌ آيا اين برام خيلي نمره منفي محسوب ميشه؟ من الان 31 سالمه، سنم چطور؟ دانشگاه كارشناسي چطور و درس افتاده؟
    شرمنده سوالم طولاني شد ولي ممنون ميشم كمكم كنيد

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1987 نمایش پست ها
    استرالیا خیلی وضعیتش خوب شده یه سالی هست، دوست من با فوق شیمی با خانومش به تازگی خیلی راحت رفتند استرالیا..ویزای کاری گرفتند..تازه سابقه کار نداشتند...
    موفق باشید
    ولی استرالیا آیلتس 7 میخواد

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

دوست عزیز شما می تونید برای دانشگاه های کانادا (َبخصوص Alberta و Calgary) برای PhD اقدام کنید. با توجه به سابقه کار خوبتون احتمالا نمره IELTS رو نادیده بگیرن. ابتدا با استادهایی که زمینه کاری مشترک دارین برای fund مکاتبه کنید. در ضمن شما تو کدوم پتروشیمی فعالیت کردین؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط MJahan نمایش پست ها
    دوست عزیز شما می تونید برای دانشگاه های کانادا (َبخصوص Alberta و Calgary) برای PhD اقدام کنید. با توجه به سابقه کار خوبتون احتمالا نمره IELTS رو نادیده بگیرن. ابتدا با استادهایی که زمینه کاری مشترک دارین برای fund مکاتبه کنید. در ضمن شما تو کدوم پتروشیمی فعالیت کردین؟
    دوست عزیز
    اگه شما با پروسه اپلای کانادا و البرتا اشنایی داشته باشید، متوجه میشید که خیلی رو زبان و معدل حساسن. اگه مینیمم هارو نداشته باشید تو مرحله preliminary درجا ریجکت میشید و کار به ارسال مدارک نمیکشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

نقل قول نوشته اصلی توسط lionelmessi نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزيزم. من تازه ميخوام براي اپلاي كردن شروع كنم، چند تا سوال دارم، اول بهتره به طور خلاصه شرايطمو بگم

1.فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه اميركبير (پيشرفته) و كارشناسي دانشگاه مازندران (طراحي فرآيندهاي صنايع نفت)
    2. معدل دوره ارشد 19.3 و معدل دوره كارشناسي 15.48 (البته ترمو 2 رو يك بار با نمره 9 در كارشناسي افتادم)
    3. IELTS=7
    GRE=1070 (320 verbal + 750 quant).4
    5.یک مقاله ISI با IF بالا (2.945) در زمینه غیر از موضوع پروژه
    6. يك مقاله ISI در مرحله داوری
    7. يك مقاله داخلي و دو كنفرانس داخلي كه يكيش مربوط به كنفرانس بين المللي كيشه
    8.سابقه كار در جنوب تو پتروشيمي دارم كه 16 ماه بوده و همينطور تو سكوي نفتي هم 3 ماهي كار كردم. ( هر دو مربوط مربوط به 6 تا 7 سال پيشه)
    من الان حدود 2 ساله فارغ التحصيل شدم و فقط روي مقالاتم و گرفتن نمره آيلتسم و ... وقت گذاشتم، هيچ جايي كار نكردم،‌ آيا اين برام خيلي نمره منفي محسوب ميشه؟ من الان 31 سالمه، سنم چطور؟ دانشگاه كارشناسي چطور و درس افتاده؟
    شرمنده سوالم طولاني شد ولي ممنون ميشم كمكم كنيد
    دوست عزیز، من فکر میکنم شما به راحتی میتونید از دانشگاه های تاپ آمریکا و کانادا پذیرش با full fund بگیرید. نگران نمره لیسانستون نباشید چون اونها با آخرین مدرکتون کار دارن که نمرش عالیه و با داشتن سابقه کار و همچنین مقاله که دیگه خیلی عالی تر. نمره IELTS که حرف نداره. اگه غلو نکرده باشم ، رزومه تون رو برای چند تا استاد بفرستین، سر جذب شما با هم دعواشون میشه!!!
    در ارتباط با اون فاصله 2 ساله هم برای گرفتن پذیرش نگران نباشید، فقط سفارت برای ویزا یه کم گیر میده که تا اون زمان برای اون، دوستان با تجربه شما رو راهنمایی میکنن. سنتون هم مشکلی نداره. من خودم با لیسانس دانشگاه آزاد و 35 سال سن از 2 دانشگاه خوب کانادا برای فوق پذیرش گرفتم. نگران نباش دوست من. اقدام کنید حتما موفق میشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوست عزیز
    اگه شما با پروسه اپلای کانادا و البرتا اشنایی داشته باشید، متوجه میشید که خیلی رو زبان و معدل حساسن. اگه مینیمم هارو نداشته باشید تو مرحله preliminary درجا ریجکت میشید و کار به ارسال مدارک نمیکشه.
    دوست عزیز، اگه ایشون قبل از apply کردن با چند تا استاد مکاتبه کنه و شرایطش رو بگه، اگه استاد خوشش بیاد میتونه کمیته پذیرش رو متقاعد کنه که از نمره IELTS چشم پوشی کنن یا در بدترین حالت اون جا یه دوره 3 ماهه تقویتی زبان تو دانشگاه میگذرونه. به نظر من همش بستگی به نظر استاد راهنما و نفوذ وی توی دانشکده داره، بقیش فرمالیته هست.

Senior Member ali1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

به هر صورت هرجای دیگه دنیا هم برید زبان ازتون میخوان.. واقعا اگه پی اش باشید رفتنتون به چند ماه خوندن می ارزه..

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط MJahan نمایش پست ها
    دوست عزیز، اگه ایشون قبل از apply کردن با چند تا استاد مکاتبه کنه و شرایطش رو بگه، اگه استاد خوشش بیاد میتونه کمیته پذیرش رو متقاعد کنه که از نمره IELTS چشم پوشی کنن یا در بدترین حالت اون جا یه دوره 3 ماهه تقویتی زبان تو دانشگاه میگذرونه. به نظر من همش بستگی به نظر استاد راهنما و نفوذ وی توی دانشکده داره، بقیش فرمالیته هست.
    خودم قربانی این تفکر اشتباه هستم. من با معدل 18+ دانشگاه تهران، 11 مقاله بین المللی، دو سال سابقه کار، جی ار ای 1160 به خاطر تافل زیر مینیمم 527 و ارتباط با بیش از 10 استاد از رنک 1 تا رنک 200 ، سر همین نمره ی تافل از هیچ جای امریکای شمالی نگرفتم! فقط یه دانشگاه تو کانادا کاندیشنال افر میداد که تا سپتامبر تافل رو برسونم که با افر کاندیشنال ویزا نمیدن. ایشون باید حتما تافل یا ایلتس نمره مورد نظر رو کسب کنه. GRE رو دیدم نمرش رو waive کنن تافل رو خیر. نتایج پذیرش این سایت رو ببینید کسی با نمره زیر 550 تافل کاغذی، زیر 80 اینترنتی و زیر 6.5 ایلتس از امریکای شمالی پذیرش نگرفته.

Member
    رشته و دانشگاه
    9212

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    خودم قربانی این تفکر اشتباه هستم. من با معدل 18+ دانشگاه تهران، 11 مقاله بین المللی، دو سال سابقه کار، جی ار ای 1160 به خاطر تافل زیر مینیمم 527 و ارتباط با بیش از 10 استاد از رنک 1 تا رنک 200 ، سر همین نمره ی تافل از هیچ جای امریکای شمالی نگرفتم! فقط یه دانشگاه تو کانادا کاندیشنال افر میداد که تا سپتامبر تافل رو برسونم که با افر کاندیشنال ویزا نمیدن. ایشون باید حتما تافل یا ایلتس نمره مورد نظر رو کسب کنه. GRE رو دیدم نمرش رو waive کنن تافل رو خیر. نتایج پذیرش این سایت رو ببینید کسی با نمره زیر 550 تافل کاغذی، زیر 80 اینترنتی و زیر 6.5 ایلتس از امریکای شمالی پذیرش نگرفته.
    محمود جان برادر من قرار نیست با چند تا ایمیل زدن به چند تا استاد کسی قربونی بشه. همش کار یه روز و یه چند ساعت وقت گذاشتنه. آخرش اینه که میگن نمیشه بعد nemo جان لطف میکنه میشینه دوباره برای IELTS یا TOEFL میخونه. ولی دیگه ته دلش قرصه که زحمت دوباره زبان خوندنش الکی نیست. در ضمن من بیشتر منظورم دانشگاه های کانادا بود و نه آمریکا. مثلا همشون میگن IELTS Academic در صورتی که اون دوتایی که من اقدام کردم از من IELTS General رو قبول کردن! بعدش هم فکر نمیکنید بهتره به کسی که میخواد تازه شروع کنه ، بهتره دوستان باتجربه ای مثل شما یه کم ایجاد امیدواری کنن (به بهای ناچیز چند تا ایمیل ساده) تا ایجاد ناامیدی و یاس. موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)