صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ: گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

دوست عزیز. جهت اطلاع این که من خودم پلیمر پلی تکنیک بودم و نه مهندسی شیمی، ولی چون اعتقادی به این تقسیم بندی ها ندارم و ضمنا این ور دنیا هم رشته ای که ملت بشناسن یه دونه مهندسی شیمی هستش (بله منم می دونم UMass یا Umichigan رشته های خاص مثل پلیمر دارند. بگذریم که دیگه اکثر دانشکده های م. شیمی اینجا روی پلیمر و مواد و بایو کار می کنن نه طراحی برج تقطیر) ، این مطلب رو با دید پذیرش توی مهندسی شیمی نوشتم. بله منم وقتی برای لیسانس انتخاب رشته می کردم، رتبه مهندسی شیمی شریف رو داشتم و می تونستم برم.
    در مورد بحث صنعت و پلی تکنیک و شریف و "خفن" بودن پلیمر پلی تکنیک و م. شیمی اونجا و مقایسه با شریف و این قضایا ... حرفی نمی زنم چون بحث بیش از حد سلیقه ای می شه و به شکل دعوای استقلال-پرسپولیس در میاد، ضمنا فایده ای هم برای کسی نداره.
    من پ.ن. دوم متن رو برای جلوگیری از همین دلخوری ها گذاشته بودم.

سلام
    حقیقتش من نمی خواستم این حرف رو اینجا بزنم ولی دیدم که درست نیست با حرفامون خیلی هارو زیره سوال ببریم. من نمی دونم این آقای ZAGURIT این حرف که دانشگاه امیرکبیر(پولی تکنیک به قولش) همه تو صنعت هستند و هی شریف شریف کردنو بدون دلیل و مدرک از کجا در می آره. من لیسانس، مهندسی پلیمر و مهندسی شیمی امیر کبیر خوندم master هم همین امیر کبیر(پولی نکنیک به قول ایشون البته) گرفتم. در حال حاضرم از 3 جا پذیرش دارم تو امریکا و می تونم بگم که حداقل 70% بچه های فوق مهندسی پلیمر همین وضعیت منو دارند. نکته اول اینکه من و تقریبا همه دوستام در مقطع لیسانس با رتبمون می تونستیم شریف بیایم ولی همه میدونن که شریف اصلا رشته ای به نام مهندسی پلیمر نداره (تنها ادعاش از مهندسی پلیمر محدود هست به یه گروه پلیمر با 3 استاد و یه کارگاه محقر)و حتی همه اساتیدشونم شاگردای استادای بزرگ دانشکده مهندسی شیمی امیر کبیر بودند. نکته دوم راجع به دانشجوها این هست که قبل از گفتن این حرفا بهتر بود یه سری به همین نتایج پذیرش تو همین فروم میزدی بعش می فمیدی کجا بیشتر پذیرش داره توی مهندسی شیمی.(لابد شریف؟ لبخند) ) نکته سوم اینکه باید بگم اعتبار شریف تو دنیا همون طور که خودت گفتی بر می گرده به برق و رشته های دیگر نه مهندسی شیمی!!!!!!!!!!!!! (حرف ایشون مثه اون بنده خدایی هست که خودشو بین دو تا ادم بزرگ میندازه و میگه ما 3 تا رو کجا می برین؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!) در آخر هم باید از همه دوستان دانشگاه شریف معذرت بخوام به خاطر این بحث. من واسه همشون احترام زیادی قائل هستم.
    بدرود

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

آقای Zagurit عزیز،
    مطالبی که عنوان کردید فوق العاده جالب و تا حد زیادی با حقیقت منطبق هست. مخصوصا مطالبی که در مقایسه ی کشور ها و امریکا و کانادا نوشتید.
    فقط در مورد دانشگاه ها مطلبی رو اضافه می کنم :
    در امریکا می تونید روی اعتبار دانشگاهتون یا همون "Credential" حساب کنید، به نظر نمی رسه که دانشگاه های خوب ایرانی تفاوت قابل ملاحظه ای توی این زمینه داشته باشند.
    مساله ی تعیین کننده اینه که اگر دانشگاهی(در امریکا) به دلیل دانشجوهای ایرانی، ایرانی ها رو بشناسه، معمولا رنکینگ داخلی رو هم تا حدی (حد بسیار کمی!!) می شناسه. بنابراین امیرکبیری ها ناراحت نباشن!!
    In GOD We Trust, All Others Pay Cash

نتیجه گیری شخصی من هم همین است. یعنی:

دانشگاههای کانادا به رنکینگ داخلی ایران بسیار بیشتر از آمریکا اهمیت می دهند. چون اونجا دانشگاه کمتر از آمریکا داره و دانسیته دانشجو و استاد ایرانی در دانشگاههای کانادا بالاست. ولی دانشگاههای آمریکا به کاری که کردین و کاری که می خواهین بکنین اهمیت می دن (البته شانس هم موثره).

یک فاکتور دیگه هم فراموش نشه و اوون اینه که اکثر دانشجوهای ایرانی از کانادا و آمریکا با هم پذیرش می گیرن بعد که ویزای آمریکا اوومد کانادیه رو می پیچونن. نتیجه این شده که کانادایی ها یه کم به ایرانیها بی اعنمادن و استادا سخت تر قبول می کنن.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Junior Member

سلام به همه دوستان

از افرادی که در این زمینه تجربه و یا اطلاعات دارنمی خواستم بپرسم آیا با این شرایطی که عنوان می کنم می تونم به یه دانشگاه تو کانادا فکر کنم بخصوص وسترن آنتاریو (خودم که اصلاً خوش بین نیستم):

1. معدل لیسانس 13.7 و فوق لیسانس 16.1 از تربیت مدرس
    2. 5 سال سابقه کار که 3 سالش رو تو یه واحد تحقیقاتی بودم
    3. دو تا مقاله کنفرانس بین المللی
    4. یک مقاله ISI
    5. هنوز وقت آزمون زبانم نشده ولی SO SO در نظر می گیرمش
    6. رشته م. شیمی

پیشاپیش هم بابت اطلاعات احتمالی متشکرم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پاسخ: گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

سلام.من دانشجوی ترم اخر صنایع شیمیایی هستم.تصمیم دارم برای ادامه تحصیل در زمینه ی محیط زیست فعالیت کنم.میخواستم بدونم با داستن bse مهندسی شیمی میتونم علاوه بر پذیرش فاند هم بگیرم؟

Junior Member

سلام ! من دانشجوی نفت شریف هستم ! میخواستم بدونم میتونم برای مستر مهندسی شیمی پذیرش بگیرم یا نه ؟! با تاکید بر دانشگاه های امریکا و کانادا ! ممنون

Junior Member

گرفتن پذیرش phd در مهندسی شیمی
    من لیسانس مهندسی شیمی(دولتی شهرستان) و ارشد نفت(آزاد تهران)دارم
    پیشنهاد شما باسه گرفتن fund برای phdدر مهندسی شیمی چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط nima24 نمایش پست ها
    گرفتن پذیرش phd در مهندسی شیمی
    من لیسانس مهندسی شیمی(دولتی شهرستان) و ارشد نفت(آزاد تهران)دارم
    پیشنهاد شما باسه گرفتن fund برای phdدر مهندسی شیمی چیه؟
    سلام
    بستگی داره که میخوای کجا بری؟ ولی برای شروع Canada گزینه خوبیه:
    یه سری دانشگاه های معروف تو زمینه نفت هم : Alberta, Calgary, Saskatchewan
    بهترین کار اینه که مینیمم های پذیرش رو داشته باشی و از یک طرف یه استاد که کارش نزدیک پروژه خودت بوده رو بپزی (خوندن CV استادها برای اطلاعات بیشتر در مورد زمینه کاریشون- پروژه های جاری و اینکه آیا Grant دستشون هست یا نه توصیه میشه)
    در این مورد یه توصیه کوچولو (گرچه آدما متفاوتند) ولی چینیا و ایرونیا طبق تجربه دوستان بیشتر ازت کار می کشن گرچه حسن استاد ایرونی اینه که همزبونی باهاش
    بسته به شرایطت می تونی دانشگاه های آمریکا رو هم امتحان کنی، گرچه مسائل مربوط به اخذ ویزا کمی پیچ و خمش زیاد تره
    در کل دوستانی که حالا یا نمره زبانشون زیاد نیست یا اینکه GRE نمیدند و واسه هزینه های بالا (در صورت عدم گرفتن بورس ) میرند سراغ کشورهای اروپایی
    یکی از دوستان جدیدا از آلمان در مقطع دکترا پذیرش گرفت، با وجود اینکه دانشگاه بورس نمی داد ولی تونست با مکاتبه با یه استاد یونانی که اونجا هیئت علمی بود فاند خوبی برای تحصیل و زندگیش بگیره
    همه چیز برمیگرده اول به انتخاب محل تحصیل شما و شرایطتون مثل معدل و سابقه کاری و داشتن CV خوب- مقاله - Recommandation و البته گاهی به اوضاع جوی- آب و هوایی دو تا کشور ( اگه مثلا دانشگاتون Partner یه دانشگاه دیگه باشه، خودش یک امتیازه)
    در کل تو پست های مختلف هر کشور اطلاعات مفیدی برای شروع هست
    موفق باشید

دوستان عزیز ، لطفا مباحث مربوط به شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های مختلف رو در تاپیک مربوطه با لینک زیر دنبال کنید

http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%87
    ممنون
    ---این هم نمی ماند ، خویش را تدبیر کن.
    -------ارسال پست به منظور تشکر خلاف قوانین فروم میباشد. برای تشکر کردن از کاربران ، از گزینه تشکر در کنار پست ارسالی استفاده کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    آفای nima_sh63 شما که مهندسی شیمی خوندین تو دانشگاه امیرکبیر(پولی تکنیک به قول اوشون) و از چند جا واستون پذیرش اومده
    این پذیرش ها بیشتر تاکید بر دانشگاه داره یا مدرک و سطح علمی؟!
    چون واقعیتش منم دارم م.شیمی می خونم تو دانشگاه صنعتی سهند می خواستم ببینم من هم می تونم از اونجا پذیرش بگیرم یا دانشگاه های خارجی دانشگاه سهند رو معتبر نمی دونن!!؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)