صفحه 4 از 54 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

جواب سوال اولت بستگی به خودت داره:
    1. اگه شرایط علمی و تحقیقاتیت خوبه و تو خودت میبینی که بتونی مستقلا بورس بگیری قطعا نمیرزه چون دانشگاههای روسیه خیلی شاخ نیستن
    2. اگه میخوای برگردی ایران بعد از فارغ التحصیلی بد نیست چون کارت تضمینه ولی این بدیو داره که باید بری همونجا که وزارت میگه
    سوال دوم:
    1. خیلی ربطی نداره که تهران باشی یا اونجا بلکه به این ربط داره که چندتا مقاله چاپ کنی یا معدلت چقد میشه
    2. به خدا امریکا رفتن خیلی هدف با ارزشی نیست، هیچ میدونی الان کانادا سختر فاند و پذیرش میدن؟ ازون گذشته فرقی نمیکنه امریکا یا کانادا یا استرالیا یا انگلیس مهم دانشگاهیه که میری
    مثلا فکر کردی دانشگاه Illinois چی داره که دانشگاه ملبورن نداره؟؟؟ فکر میکنی شهر شیکاگو چی داره که ملبورن یا لندن نداره؟ جز اینکه یه ویزایی بهت میدن که تا 4 سال حق نداری بیرون از امریکا پاتو بزاری تازه اگه ویزا بدن، یا شاید فکر کردی بازار کار بعد فارغ التحصیلی توی شیکاگو یا بوستون بهتر از لندن یا منچستره، میدونی shell, exxon, و British Petroleum کجان؟
    بهر حال امیدوارم موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی که من دارم شاید یه خورده متفاوت تر به نظر برسه ولی جوابش خیلی خیلی برام مهمه چون باید خیلی زود تصمیم بگیرم.
    من لیسانس مهندسی نفت-مخازن از دانشگاه صنعت نفت فارغ التحصیل شدم و الان دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم.
    یه بورس وزارت علوم به ما تعلق گرفته برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در کشور روسیه(که بعدش متعهد میشیم به عنوان هیئت علمی برای وزارت علوم کار کنیم)
    سوال بنده اینه که میرزه بریم؟(تقرتیبا کارا مصاحبه و.. انجام شده و باید سریعتر کارای دیگرو انجام بدیم)
    سوال دوم:رنک دانشگاه تهران از دانشگاه گوبکین روسیه به طور محسوسی بهتره..ایا تحصیل همراه با Scholarship در گوبکین میتونه شانسمو برا گرفتن فاند مقطع دکترا در امریکا افزایش بده؟(چون اونجا 3 زبان انگلیسی روسی فارسی رو مسلط میشیم و اینکه یه دانشگاه اینترنشنال هست)

ApplyAbroad Hero

مهدی خان ممنون
    علم نفت مربوط به کشور امریکاست و اگه اشنایی داشته باشید(که قطعا دارید)واحدها-استانداردهای API و کتب و مقالات عمدتا مربوط امریکاست
    شرکت شل و بی پی امریکایی نیستن ولی اینم در نظر بگیریم که امریکا شرکت های بزرگی مثل هالیبرتون(Halliburton)/آرامکو(Aramco)و... رو داره
    پس اگه تو گوبکین روسیه بتونم مقاله بدم و GPA رو بالا ببرم نسبت به دانشکده فنی ضرر نکردم؟؟
    در مورد تعهد وزارت علوم بعد اتمام دوره دکتری مارو ممکنه مثلا بندازن دانشگاه کرمان؟یا نه به احتمال قوی تهرانیم؟(با فرض تسلط به 3 زبان یاد شده و داشتن مقالات زیاد)
    چون این طرح(اعزام از دوره ارشد )اولین باره داره اجرا میشه ابهامات زیاده..ممنون میشم کمک کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

مهدی خان ممنون
    علم نفت مربوط به کشور امریکاست و اگه اشنایی داشته باشید(که قطعا دارید)واحدها-استانداردهای API و کتب و مقالات عمدتا مربوط امریکاست
    شرکت شل و بی پی امریکایی نیستن ولی اینم در نظر بگیریم که امریکا شرکت های بزرگی مثل هالیبرتون(Halliburton)/آرامکو(Aramco)و... رو داره
    پس اگه تو گوبکین روسیه بتونم مقاله بدم و GPA رو بالا ببرم نسبت به دانشکده فنی ضرر نکردم؟؟
    در مورد تعهد وزارت علوم بعد اتمام دوره دکتری مارو ممکنه مثلا بندازن دانشگاه کرمان؟یا نه به احتمال قوی تهرانیم؟(با فرض تسلط به 3 زبان یاد شده و داشتن مقالات زیاد)
    چون این طرح(اعزام از دوره ارشد )اولین باره داره اجرا میشه ابهامات زیاده..ممنون میشم کمک کنید.
    سلام دوست عزیز
    با این عبارت که علم مهندسی نفت مربوط به آمریکاست کاملا مخالفم-100%
    ثانیا اگه شما با بورس وزارت علوم بری روسیه دیگه نمیتونی واسه دکتری هرجا خودت بخوای بری، چه امریکا چه هرجا دیگه- باید هر جا اونا گفتن بری
    به فکر دور زدی وزارت علوم یا نفت هم نباش که محال ممکنه- دیدم به عینه یه بابایی که روسیه به خرج وزارت گاز میخوند و خواست دودرشون کنه ولی آنچنان دودر شد که خودش برگشت
    در مورد تعهد وزارت علوم هم بستگی به خیلی فاکتور ها داره ولی طبق روال کلیش خیلی احتمال ضعیفی داره که بذارنت تهران یا حتی کرمان- معمولا جاهایی میگذارن که خود وزارت نفت واسه دانشگاه سرمایه گذاری کرده و معمولا هم صفر کیلومترها رو میفرسن-بوشهر یه نمونشه
    البته اینا به این معنی نیست که موقعیت خوبی که الان داری رو از دست بدی و بعدا افسوس بخوری-ولی با چشم باز تصمیم بگیر
    در مورد امریکا هم بهتر بیشتر تحقیق کنی ببینی مثلا تحمل داری 4 سال خونوادت رو نبینی-به خاطر یه طرفه بودن ویزا
    موفق باشی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    در مورد تعهد وزارت علوم هم بستگی به خیلی فاکتور ها داره ولی طبق روال کلیش خیلی احتمال ضعیفی داره که بذارنت تهران یا حتی کرمان- معمولا جاهایی میگذارن که خود وزارت نفت واسه دانشگاه سرمایه گذاری کرده و معمولا هم صفر کیلومترها رو میفرسن-بوشهر یه نمونشه
    آخه طرف ما وزارت نفت نیست..ما طرفمون وزارت علوم و بورس هیئت علمی هست!

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

آخه طرف ما وزارت نفت نیست..ما طرفمون وزارت علوم و بورس هیئت علمی هست!
    چه فرقی میکنه مهم اینه که طرفت وزارته و وزارتم یعنی دولت و دولت رو هم نمیشه پیچوند

ApplyAbroad Hero

مهدی جان مرسی زود جواب میدی
    منظور من پیچوندن نبود... اخه گفتی بعد دکترا جاهایی میگذارن که خود وزارت نفت واسه دانشگاه سرمایه گذاری کرده و معمولا هم صفر کیلومترها رو میفرسن-بوشهر یه نمونشه...منظور من اینه بوشهر برا وزارت نفت میفرستن ما بورس وزارت علومیم یعنی دیگه با سکوهای نفتی و.. سر و کار نداریم
    فارغ التحصیلا دکترا بورسیه وزارت علوم چه سرنوشتی در انتظارشون هست؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مهدی جان مرسی زود جواب میدی
    منظور من پیچوندن نبود... اخه گفتی بعد دکترا جاهایی میگذارن که خود وزارت نفت واسه دانشگاه سرمایه گذاری کرده و معمولا هم صفر کیلومترها رو میفرسن-بوشهر یه نمونشه...منظور من اینه بوشهر برا وزارت نفت میفرستن ما بورس وزارت علومیم یعنی دیگه با سکوهای نفتی و.. سر و کار نداریم
    فارغ التحصیلا دکترا بورسیه وزارت علوم چه سرنوشتی در انتظارشون هست؟
    ببین عزیز دل
    اگه به این فکر میکنی که بعد از اینکه اومدی کجا باید کار کنی
    خودت بشین فکر کن
    تا پنج شش سال دیگه که مملکت پر از فارغ التحصیله و از این حرفا و کلی هم آدم قدیمی و پارتی کلفت به نظرت منو تو رو تهران یا شیراز یا اصفهان میگذارن؟ البته شانس و پارتی و مسائل اینچنینی هم خیلی دخیله
    واسه همینه که اگه خودت اقدام کنی و نه با بورس دولت اختیارت دست خودته
    ولی اگه در خودت مبینی که اقل کم 2 تا ISI و نمره زبان خوبی بیاری
    ولی جوری هم نشه که بعدا بگی حیف این موقیت رو هم از دست دادم
    یه تصمیم بگیر و روش واسا
    و اذا عزمت ، فتوکل الی الله ، ان الله یحب المتوکلین

موفق باشید

سلام دوستان
    سوالی که من دارم شاید یه خورده متفاوت تر به نظر برسه ولی جوابش خیلی خیلی برام مهمه چون باید خیلی زود تصمیم بگیرم.
    من لیسانس مهندسی نفت-مخازن از دانشگاه صنعت نفت فارغ التحصیل شدم و الان دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم.
    یه بورس وزارت علوم به ما تعلق گرفته برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در کشور روسیه(که بعدش متعهد میشیم به عنوان هیئت علمی برای وزارت علوم کار کنیم)
    سوال بنده اینه که میرزه بریم؟(تقرتیبا کارا مصاحبه و.. انجام شده و باید سریعتر کارای دیگرو انجام بدیم)
    سوال دوم:رنک دانشگاه تهران از دانشگاه گوبکین روسیه به طور محسوسی بهتره..ایا تحصیل همراه با Scholarship در گوبکین میتونه شانسمو برا گرفتن فاند مقطع دکترا در امریکا افزایش بده؟(چون اونجا 3 زبان انگلیسی روسی فارسی رو مسلط میشیم و اینکه یه دانشگاه اینترنشنال هست)
    Dear Mahmoudb
    I saw and met Gubkins students they were too weak in our school , Gubkin has no good reputation in the world as far as I know, prevent going there as u can

Junior Member

سلام
    من دانشجوی پلیمر دانشگاه امیر کبیرم.ترم 5.معدلمم فعلا 16.ولی فکر می کنم تا آخر لیسانس 16.5 شه.
    واسه فوق می خوام برم خارج. ولی نمی دونم کدوم دانشگاه ها واسه پلیمر خوبه و fund هم می ده.اصلا نمی دونم معدل چند می خوان و یا نمره ی زبانم باید چند باشه؟؟
    اگه کسی تجربه داره ممنون می شم راهنماییم کنه

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamooon نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی پلیمر دانشگاه امیر کبیرم.ترم 5.معدلمم فعلا 16.ولی فکر می کنم تا آخر لیسانس 16.5 شه.
    واسه فوق می خوام برم خارج. ولی نمی دونم کدوم دانشگاه ها واسه پلیمر خوبه و fund هم می ده.اصلا نمی دونم معدل چند می خوان و یا نمره ی زبانم باید چند باشه؟؟
    اگه کسی تجربه داره ممنون می شم راهنماییم کنه
    کلا خیلی زوده که از حالا به این فکر باشی ولی یادت باشه از نظر معدل و نمره زبان هر چه بیشتر بهتر
    اینو هم بدون که از نظر fund تقریبا امیدت زیر 5% باشه حتی اگه معدلت بالای 18 و نمره زبانت بالای 100 و مقاله داشته باشی چون کلا فاند به فوق نمیدن یا خیلی کم و محدود میدن البته به این معنی نیست که نا امید باشی کسایی هم بودن که گرفتن ولی روز به روز و سال به سال داره اوضاع بدتر میشه، به نظر من اگه دنبال ادامه تحصیلی همه امیدت رو نذار واسه اپلی که از کنکور فوق داخل هم باز بمونی مگه اینکه بابای پول داری داشته باشی
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)