صفحه 41 از 54 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

سلام
    من برای مقطع دکترا میخوام اقدام کنم ولی مراحلشو دقیق نمیدونم یعنی از چه زمانی باید شروع کنم در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی تا 6-7 ماه دیگه اونو میگیرم و اینکه از چه زمانی باید استاد پیدا کنم و موقع ثبت نام دانشگاها کی هستش معمولا چه زمانی در سال هست و شانس پذیرش و بورس شدن تو چه دانشگاهایی بیشتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    سلام
    من برای مقطع دکترا میخوام اقدام کنم ولی مراحلشو دقیق نمیدونم یعنی از چه زمانی باید شروع کنم در حال حاضر مدرک زبان ندارم ولی تا 6-7 ماه دیگه اونو میگیرم و اینکه از چه زمانی باید استاد پیدا کنم و موقع ثبت نام دانشگاها کی هستش معمولا چه زمانی در سال هست و شانس پذیرش و بورس شدن تو چه دانشگاهایی بیشتره؟
    شما تمام سوالاتونو از طریق سایت خود دانشگاه ها میتونید جوابشونو پیدا کنید و البته بهتره که همین کارو بکنید. چون ممکنه سیستم اپلای دانشگاه ها برای سال آینده یهویی عوض بشه. مثل NTNU که دقیقا از امسال که ما اپلای کردیم به کل عوض شد!
    اپلای سپتامبر 2016 که تقریبا ددلاین همه دانشگاه ها گذشته. البته خب شما هم که مدرک زبان ندارید. فکر میکنم بهترین حالت برای پاییز 2017 هست که باید براش تلاش کنید. شما اولین کاری که باید براش انجام بدید همون مدرک زبانه. چون بر اسال مدرک زبانتون باید دانشگاه هایی رو انتخاب کنید که اون مدرک زبان رو کاور کنه. بعدش دانشگاه هایی که مد نظرتون هست و اون پروگرام مورد نظرتونو ارائه میدن شناسایی کنید. اپلای دکترا با مستر باز خیلی فرق میکنه. شما باید ببینید دانشگاه مورد نظرتون سیستم اپلایش چطوریه. مثلا اگه استاد محور هست حتما باید در فصل پذیرش از طریق صفحه های شخصی اساتید اون دانشگاه استادی که زمینه کاریش به شما نزدیکه رو پیدا کنید و باهاش مکاتبه کنید و با توجه به توانمندی های رزومه خودتون یه جوری سعی کنید نظر یه استاد خاصی از اون دانشگاه رو به خودتون جلب کنید که بعدا بتونید ازش فاند بگیرید. اینم بگم باید بدونید کدوم استاد برای اون ترم فاند داره. چون یه استاد هرچقدرم از کارتون خوشش بیاد اگه فاند نداشته باشه عملا نمیتونه شما رو ساپورت مالی کنه. بعضی دانشگاه ها هم استاد محور نیستن و شما صرفا vacancy اون رشته رو نگاه میکنید و اپلای میکنید. خود دپارتمان تصمیم میگیره که شما رو قبول کنن یا نه. کلیه مدارک ثبت نام هم توی سایت دانشگاه ها نوشته. چیز ثابتی نیست و هر دانشگاهی ممکنه یه چیزی رو بخوان. ولی خب معمولا CV و SOP و توصیه نامه و مدرک زبان جرو مدارک مهم هستند که بهتره خوب روشون مانور بدید. حتما SOP تون رو خودتون بنویسید. اگه کپی کنید سرقت ادبی محسوب میشه و براتون گرون تموم میشه! بعضی دانشگاه ها اپلایشون آنلاینه بعضی ها باید مدارکو پست کنید واسشون که میتونید از پستهای بین المللی مثل DHL این کارو انجام بدید. بعضی دانشگاه ها هم اپلای آنلاین دارن و هم پست مدارک. نهایتا برای دانشگاه های مورد نظرتون اپلای میکنید و متتظر میشید تا نتیجه اپلای بیاد. اگه بهتون پذیرش دادن یه نامه رسمی بهتون میدن که اونو میبرید سفارت و تقاضای ویزا میدید. ویزاتونم که اومد بلیت هواپیما رو میگیرید و یه گودبای پارتی با دوستاتون

درباره زمان اپلای هم که خب برای سپتامبر 2016 که همین تازگیها تمام شده. ددلاین اپلای هر دانشگاه توی سایتش نوشته شده. بسته به دانشگاه داره. مثلا امسال NTNU یک دسامبر بود (2015). ولی پلی تکنیک تورین 1 آپریله. یعنی 4 ماه فرق دارن! بهتره از توی سایت دانشگاه نگاه کنید. معمولا از یک ماه یک ماه و نیم تا هرچقدر کرم دپارتمان دانشگاهه قبل از ددلاین اپلای باز میشه و تا ددلاین شما فرصت اپلای دارید. دیگه زمان بندیش با خودتون. ولی تا ددلاین باید همه ی مدارک آماده باشه!

این کلیت اپلای به صورت خیلی خلاصه بود ولی خب هر مرحلش هفت خوانیه واسه خودش که میتونید به فرومهای مربوطه در هر قسمت مراجعه کنید برای ریزتر شدن درباره مشکلات و مسائل مربوط به اون حیطه خاص.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash198766 نمایش پست ها
    سلام
    به نظره شما رشته Petroleum Geology and Geochemistry حساس حساب میشه از نظره سفارت باره ویزا؟
    با تشکر
    برای چه کشوری؟
    آمریکا که با شرایط فعلی کلا اگه کوچکترین ارتباطی به انرژی داشته باشید رد میشید. در کل در حال حاضر آمریکا اصلا ارزش تلاش کردن نداره متاسفانه و دانشجویان هم به نظر من چاره ای ندارن جز اینکه روی کشورهای دیگه متمرکز بشن. ولی خب کشورهای دیگه تا جایی که من اطلاع دارم حداقل به اندازه آمریکا دردسر ایجاد نمیکنن برای نفتی ها و رشته های مرتبط با نفت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر- دانشگاه تهران

سلام. رزومه من از این قراره:
    لیسانس مهندسی پلیمر دانشگاه تهران معدل 16.7
    ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه تهران معدل 19.06 (البته هنوز ترم دوام)
    از اونجایی که پایه زبانم خوبه و به پشتکارم هم اطمینان دارم میدونم میتونم نمره زبان خوب بیارم، به زبان سوم هم (فرانسه) تا حد خوبی آشنایی دارم
    زمینه کاریم برای تز ارشد رئولوژی و بایو پلیمر ها هست، موضوعم هم جدیده و احتمال خیلی زیاد مقاله خواهد داشت
    سابقه تی ای درس رئولوژی هم دارم
    سوالم اینه که من تو چه رنکینگی اپلای کنم که حتما پذیرش بگیرم برای PhD؟ امریکا کانادا و استرالیا مد نظرم هست
    دیگه همین دیگه
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط shkia نمایش پست ها
    سلام. رزومه من از این قراره:
    لیسانس مهندسی پلیمر دانشگاه تهران معدل 16.7
    ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه تهران معدل 19.06 (البته هنوز ترم دوام)
    از اونجایی که پایه زبانم خوبه و به پشتکارم هم اطمینان دارم میدونم میتونم نمره زبان خوب بیارم، به زبان سوم هم (فرانسه) تا حد خوبی آشنایی دارم
    زمینه کاریم برای تز ارشد رئولوژی و بایو پلیمر ها هست، موضوعم هم جدیده و احتمال خیلی زیاد مقاله خواهد داشت
    سابقه تی ای درس رئولوژی هم دارم
    سوالم اینه که من تو چه رنکینگی اپلای کنم که حتما پذیرش بگیرم برای PhD؟ امریکا کانادا و استرالیا مد نظرم هست
    دیگه همین دیگه
    ممنون
    چيزى که شما مى خواين يک قضاوت روى هواست يعنى چى. يک مقاله ندارين که نظر اساتيد توى کانادا جلب بشه. ثانيا نمره جى ار اى توى امريکا خيلى مهمه که سعى کنين 320 بشين. لازم به ذکره اگر دنبال TA شدن هستين بخش گفتار مهمه. در اخر نوشتار جى ار اى حداقل 3.5. رنک هم 20 تا 40 سه تا بردارين. 40 تا 80 هم 4 تا. و 80 تا 120 هم 2 تا براى امريکا. کانادا هم دو ج اپلاى کن بسته به موضوع تزت. نه مقاله دارى شما. نه نمره زبان و نه جى ار اى پس تلاش کنين هر چه بيشتر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر- دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadjavad3 نمایش پست ها
    چيزى که شما مى خواين يک قضاوت روى هواست يعنى چى. يک مقاله ندارين که نظر اساتيد توى کانادا جلب بشه. ثانيا نمره جى ار اى توى امريکا خيلى مهمه که سعى کنين 320 بشين. لازم به ذکره اگر دنبال TA شدن هستين بخش گفتار مهمه. در اخر نوشتار جى ار اى حداقل 3.5. رنک هم 20 تا 40 سه تا بردارين. 40 تا 80 هم 4 تا. و 80 تا 120 هم 2 تا براى امريکا. کانادا هم دو ج اپلاى کن بسته به موضوع تزت. نه مقاله دارى شما. نه نمره زبان و نه جى ار اى پس تلاش کنين هر چه بيشتر.
    بله دوست عزیز من خودم متوجه شرایط هستم و فرمایش شما متینه. ولی من گفتم که ترم دو ارشد هستم و هنوز وقتی کار اکسپریمنتال پروژه شروع نشده من چه مقاله ای داشته باشم؟ سعی کردم با توجه به شرایط موجود و با اطلاع از وضعیت و شرایط یه تصویری از آینده رسم کنم، وقتی اعتبار آزمون های زبان عمدتا دوسال هست و من حداقل یک سال و نیم تا پایان درسم باقی مونده، بازم طبیعیه که الان نمره زبان تو دستم نداشته باشم. پس می بینین که قضاوت خیلی هم روی هوا نیست! بازم ممنونم از راهنماییتون برای رنکینگ! من میخوام فال 2017 اپلای کنم. فکر نکنم خیلیییییی دیر شده باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parham_12 نمایش پست ها
    برای چه کشوری؟
    آمریکا که با شرایط فعلی کلا اگه کوچکترین ارتباطی به انرژی داشته باشید رد میشید. در کل در حال حاضر آمریکا اصلا ارزش تلاش کردن نداره متاسفانه و دانشجویان هم به نظر من چاره ای ندارن جز اینکه روی کشورهای دیگه متمرکز بشن. ولی خب کشورهای دیگه تا جایی که من اطلاع دارم حداقل به اندازه آمریکا دردسر ایجاد نمیکنن برای نفتی ها و رشته های مرتبط با نفت.

واقعا چ بد من اتفاقا پایانامم مرتبط هست گرایشمم مرتبط هست پس باید برا کجا اقدام کرد؟

Junior Member

سلام
    سلام دوست عزیز.
    1-بستگی داره که شما برای چه کشوری و چه دانشگاهی بخواید اپلای کنید. اگر برای fall می خواید اقدام کنید. معمولا ایمیل زدن به اساتید رو از شهریور اگر شروع کنید بهتره و نهایتا تا آخر مهر سعی کنید که جواب گرفته باشید(هر چی زودتر بزنید بهتره چون خیلی دیر به دیر جواب میدن). امتحان زبانتون و جی آر ای ( برای جایی که جی آر ای نیاز دارند مثل آمریکا) رو هم سعی کنید که دیگه تا آخر مهر داده باشید.حتی خیلی ها هم توصیه می کنند که تا آخر تابستون داده باشید که تا حد امکان با deadline فاصله داشته باشید. برای spring رو دقیق نمیدونم.
    2-زمان اپلای متفاوت هست با توجه به deadline ها. معمولا deadline ها از اوایل دسامبر شروع میشن و تا آپریل ادامه دارن. حتی بعضا دیده شده که تا may و june هم ادامه دارن. البته اگر برای فاند بخواید اقدام کنید تا قبل از ژانویه این کارو انجام بدین.
    3-شانس پذیرش و بورس هم با توجه به رزومتون و دانشگاهی که انتخاب می کنید معین می شه. مسلما هر چی دانشگاه رنک بالاتر انتخاب کنید، بطور کلی پذیرش گرفتن و بورسیه شدن سخت تره. مثلا اگر برای آمریکا می خواید اقدام کنید، علاوه بر نمره زبانتون، نمره جی آر ای بالا و معدل بالایی نیاز دارید.
    شما برای کجا می خواید اقدام کنید؟

Junior Member

واقعا چ بد من اتفاقا پایانامم مرتبط هست گرایشمم مرتبط هست پس باید برا کجا اقدام کرد؟
    گرایشتون دقیقا چیه؟
    ببینید آمریکا روی گرایش های انرژی، مثل انرژی هسته ای حساسه نه گرایشی مثل انرژی های پاک. روی گرایش پتروشیمی و پالایش و گاز هم حساسه. کلا هر چی که به صنعت نفت مربوط بشه یا انرژی هسته ای، اینا درجا ریجکت می کنن ویزا رو. طبق گفته خودشون مهندسی نفت رو گیر میدن ولی از مهندسی شیمی و گرایشاش هیچ حرفی نزدن. گرایش هایی که مطمئنا گیر نمیدن میشه گفت مثلا محیط زیست، صنایع غذایی و بیو تکنولوژی و زیست پزشکی. اگر مستقیما به نفت مربوط نباشید شاید بشه یکاریش کرد. گرایشتون چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط andres نمایش پست ها
    گرایشتون دقیقا چیه؟
    ببینید آمریکا روی گرایش های انرژی، مثل انرژی هسته ای حساسه نه گرایشی مثل انرژی های پاک. روی گرایش پتروشیمی و پالایش و گاز هم حساسه. کلا هر چی که به صنعت نفت مربوط بشه یا انرژی هسته ای، اینا درجا ریجکت می کنن ویزا رو. طبق گفته خودشون مهندسی نفت رو گیر میدن ولی از مهندسی شیمی و گرایشاش هیچ حرفی نزدن. گرایش هایی که مطمئنا گیر نمیدن میشه گفت مثلا محیط زیست، صنایع غذایی و بیو تکنولوژی و زیست پزشکی. اگر مستقیما به نفت مربوط نباشید شاید بشه یکاریش کرد. گرایشتون چیه؟
    در حال حاضر مگر تحریم های نفتی لغو نشده؟ وقتی شده قاعدتا باید روی دانشجویان نفت هم حساسیت کم بشه اینطور نیست؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)