صفحه 42 از 54 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    در حال حاضر مگر تحریم های نفتی لغو نشده؟ وقتی شده قاعدتا باید روی دانشجویان نفت هم حساسیت کم بشه اینطور نیست؟
    منطقا باید همینجوری باشه که می گید. ولی متاسفانه روابط آمریکا با ایران هنوز بده و فکر نمی کنم این چیزا تاثیری تو تغییر دادن قوانینشون و ویزا دادن داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط andres نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    1-بستگی داره که شما برای چه کشوری و چه دانشگاهی بخواید اپلای کنید. اگر برای fall می خواید اقدام کنید. معمولا ایمیل زدن به اساتید رو از شهریور اگر شروع کنید بهتره و نهایتا تا آخر مهر سعی کنید که جواب گرفته باشید(هر چی زودتر بزنید بهتره چون خیلی دیر به دیر جواب میدن). امتحان زبانتون و جی آر ای ( برای جایی که جی آر ای نیاز دارند مثل آمریکا) رو هم سعی کنید که دیگه تا آخر مهر داده باشید.حتی خیلی ها هم توصیه می کنند که تا آخر تابستون داده باشید که تا حد امکان با deadline فاصله داشته باشید. برای spring رو دقیق نمیدونم.
    2-زمان اپلای متفاوت هست با توجه به deadline ها. معمولا deadline ها از اوایل دسامبر شروع میشن و تا آپریل ادامه دارن. حتی بعضا دیده شده که تا may و june هم ادامه دارن. البته اگر برای فاند بخواید اقدام کنید تا قبل از ژانویه این کارو انجام بدین.
    3-شانس پذیرش و بورس هم با توجه به رزومتون و دانشگاهی که انتخاب می کنید معین می شه. مسلما هر چی دانشگاه رنک بالاتر انتخاب کنید، بطور کلی پذیرش گرفتن و بورسیه شدن سخت تره. مثلا اگر برای آمریکا می خواید اقدام کنید، علاوه بر نمره زبانتون، نمره جی آر ای بالا و معدل بالایی نیاز دارید.
    شما برای کجا می خواید اقدام کنید؟

راستش من هدفم فاند کامل هست بعد زیاد حساس نیستم ک کجا باشه ولی خوب از جاهای خوب دیگه بشه پذیرش گرفت که بهتره منظورم اینه ک ب ترتیب امریکا بعد کشورای اروپایی البته ک بستگی داره ببینم اصلا استاد جوابتو میده یا کجا ادم شانسش بگیره

Junior Member

من رشتم مهندسی شیمی گرایش فرایند هست پایانامه هم مرتبط با صنعت نفت و نانو بوده من دو تا مقاله isi دارم و دو تا دیگ هم سابمیت شده و معدل ارشد 18 و خورده ای هست معدل لیسانس هم 15.60 و اینک احتمالا تا اخر شهریور هم بتونم مدرک زبانمو بگیرم فقط از زمان فارغ التحصیل شدنم 2.5 میگذره و دو سالم سابقه کاری تو زمینه طراحی تو پروژهای نفت و گاز ولی بدون بیمه دارم مدارک فنی و حرفه ای و نرم افزاری هم خیلی زیاد دارم ک بصورت بین المللی هست با شرکت در همایش و از این چیزا دارم فقط اینکه نمیدونم میشه فاند کامل گرفت یا نه و اینکه ب نیمه دوم سال نمیدونم میشه رسید یا نه ؟ اخه یجا خوندم ک اکثرا اونایی ک فاند میدن تو نیمه اول سال هست خیلی کم تو نیمه دوم سال فاند میدن نمیخوام زیاد طول بکشه چون معلوم نیست هر سال یا هر سری چ شرایطی پیش بیاد ممکنه شرایط سختر بشه یا بگن تو این مدت کجا بودی چرا دیر اقدام کردی و یکی هم اینکه یه سوال دارم همه استادا میخوان که حتما تو اسکایپ باهاشون صحبت کنی؟

Junior Member

یه سوال دیگ هم داشتم من اول باید مدرک زبانمو بگیرم و بعد استاد پیدا کنم یعنی ممکنه اگ بهاشون مکاتبه کنی و اون موقع مدرک زبان نداشته باشی جوابتو ندن یا اینکه میشه مثلا از خرداد یا تیر شروع کنم ب تحقیق و ایمیل و مکاتبه کردن با اساتید بعد اواخر شهریور هم مدرکمو زبانمو بگیرم شما گفتین اگ فاند مبخوایی باید تا قبل ژانویه کارا ردیف باشه خوب اگ زانویه مدارک رو بفرستی بعد جوابش کی میاد یعنی برا چه موقع میشه ثبت نام کردالبته بفرض اینکه بهت اوکی داده باشن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    من رشتم مهندسی شیمی گرایش فرایند هست پایانامه هم مرتبط با صنعت نفت و نانو بوده من دو تا مقاله isi دارم و دو تا دیگ هم سابمیت شده و معدل ارشد 18 و خورده ای هست معدل لیسانس هم 15.60 و اینک احتمالا تا اخر شهریور هم بتونم مدرک زبانمو بگیرم فقط از زمان فارغ التحصیل شدنم 2.5 میگذره و دو سالم سابقه کاری تو زمینه طراحی تو پروژهای نفت و گاز ولی بدون بیمه دارم مدارک فنی و حرفه ای و نرم افزاری هم خیلی زیاد دارم ک بصورت بین المللی هست با شرکت در همایش و از این چیزا دارم فقط اینکه نمیدونم میشه فاند کامل گرفت یا نه و اینکه ب نیمه دوم سال نمیدونم میشه رسید یا نه ؟ اخه یجا خوندم ک اکثرا اونایی ک فاند میدن تو نیمه اول سال هست خیلی کم تو نیمه دوم سال فاند میدن نمیخوام زیاد طول بکشه چون معلوم نیست هر سال یا هر سری چ شرایطی پیش بیاد ممکنه شرایط سختر بشه یا بگن تو این مدت کجا بودی چرا دیر اقدام کردی و یکی هم اینکه یه سوال دارم همه استادا میخوان که حتما تو اسکایپ باهاشون صحبت کنی؟
    بله اگر برای فاند می خواید اقدام کنید زودتر اینکارو انجام بدید و نذارید به نیمه دوم سال بکشه. تو سایت دانشگاه مورد نظرتون بگردید و deadline ها برای فاند رو توجه داشته باشید که زودتر از deadline اصلی هست. شما رزومه ی خوبی دارید و شانستون بالاست برای پذیرش با توجه به معدل بالای ارشد و مقاله هایی که دارین. تا آخر شهریور یه نمره خوبی بیارید برای تافل یا آیلتس دیگه حله. می تونید راحت فاند بگیرید. برای آمریکا اگه بخواید اقدام کنید ریسکیه با توجه به پایان نامه و کارتون. اگر هدف نهاییتون آمریکاست به نظرم حالا بطور موقت یه جایی تو اروپا یا کانادا برید که بعد از اونور اگه خواستید برای آمریکا اقدام کنید. اگه بخواید مستقیما الان برای آمریکا اقدام کنید، موقع ویزا گرفتن ممکنه به مشکل بخورید.
    ارتباط برقرار کردن با اساتید هم هرکدومش روش خودشو داره. بعضیاشون اصلا جوابتونو نمیدن. بعضیاشون میگن فقط اپلای کنید و اصلا دست ما نیست. بعضیاشون هم ممکنه فقط با ایمیل جوابتونو بدن و بگن از کارتون خوششون اومده. بعضیاشون هم میگن بیاین اسکایپ تا صحبت کنیم، ولی کم پیش میاد. دیگه بستگی به استادش داره

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    یه سوال دیگ هم داشتم من اول باید مدرک زبانمو بگیرم و بعد استاد پیدا کنم یعنی ممکنه اگ بهاشون مکاتبه کنی و اون موقع مدرک زبان نداشته باشی جوابتو ندن یا اینکه میشه مثلا از خرداد یا تیر شروع کنم ب تحقیق و ایمیل و مکاتبه کردن با اساتید بعد اواخر شهریور هم مدرکمو زبانمو بگیرم شما گفتین اگ فاند مبخوایی باید تا قبل ژانویه کارا ردیف باشه خوب اگ زانویه مدارک رو بفرستی بعد جوابش کی میاد یعنی برا چه موقع میشه ثبت نام کردالبته بفرض اینکه بهت اوکی داده باشن
    لزومی نداره که حتما برای مکاتبه با اساتید مدرک زبان رو داشته باشید. یعنی اگه هنوز تافل یا آیلتس نداده باشید اونا محلتون نمیذارن؟ نه اینطوری نیست. شما هنگام مکاتبه از کارها و تجاربتون میگین و میگین که از چه کاری خوشتون میاد. این مهمه. کاری که با زمینه research استاد یکی باشه یا مستقیما مربوط باشه. یه چیزی باشه که هم جدید باشه برای اون استاد و کاری که باشه که هم خودتون و هم استاد مشترکاً دنبالشین. می تونید موقع مکاتبه بگید که دارم برای تافل یا آیلتس آماده میشم و اونا رو زود امتحان میدم.
    اینکه کی اپلای می کنید و کی جوابش میاد بستگی به دانشگاهش داره. بعضی جاها 2 3 ماه بعد deadline ممکنه جواب بدن بعضیاشون دو هفته بعد از اپلایتون بعضیاشون 1 ماه بعد از deadline. بعد از اینکه جواب پذیرشتون بیاد دیگه خودشون میگن که چکار کنین.

Junior Member

با سلام خدمت اساتید
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم دانشگاه کاشان معدلم ۱۷/۴ هست(البته تا الان که ترم ۴ام) پایه ی زبان انگلیسیم خیلی خوبه و میدونم که تو یه سال شایدم کمتر میتونم نمره تافل یا ایلتس خوبی بگیرم. میخواستم برای مستر با فاند اپلای کنم اولا میخواستم ببینم شانسم برای کجا بیشتره؟ یعنی اگه وقت بذارم برای جی آر ای خوندن برای آمریکا منطقی تره یا وقت بذارم مثلا زبان آلمانی بخونم برای آلمان رفتن یا کار تحقیقاتی کنم رزومم بهتر شه؟ بعد اینکه اگه برای فال بخوام برم با توجه به مشکل سربازی ۸ ترمه تموم کنم یا ۹ ترمه؟ یه ترس دیگه هم که دارم اینه که واقعا شانس دارم اصلا؟ یعنی اگه برای ارشد نخونم هیچی به امید اپلای و نشه اونوقت شرایطم چی میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    petroleum engineering- UNSW

با سلام
    میخواستم بدونم تحریمهای استرالیا برای دانشجویان نفت پابرجاست یا نه؟ کسی اطلاعی داره یا نه؟
    از دكمه امتياز استفاده كنيد

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedz928 نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم تحریمهای استرالیا برای دانشجویان نفت پابرجاست یا نه؟ کسی اطلاعی داره یا نه؟
    سلام

لینک زیر در مورد تغییرات در تحریم ایران (از طرف کشور استرالیا) توضیح داده و همونطور که دیده میشه در تحریم های جاری نامی از Oil and Gas برده نشده و میشه اینطور متصور بود که تحریم های نفتی از طرف استرالیا لغو شده ، اما تجربه ثابت کرده همیشه به غیر از این موارد کلی ممکنه تبصره های دیگه ای هم وجود داشته باشه . در اکثر دانشگاه های استرالیا فردی وجود داره که از همه قوانین تحریم مطلع هست و این فرد به جهت پذیرش دانشجو های کشور های تحریمی مثل ایران ، در دانشگاه استخدام شده و کارش چک کردن پروپوزال های این دانشجو ها است . بهترین روش این هست که اگر در دانشگاه مورد نظر سوپروایزر دارید ازش بخواید این فردی رو به شما معرفی کنه و شما میتونید از طریق ایمیل با این فرد مکاتبه کنید و دقیق ترین پاسخ رو دریافت کنید.

http://dfat.gov.au/international-rel...ages/iran.aspx

موفق باشید
    "When You Want It Bad Enough, The Universe Will Conspire To Turn A Goal Into A REALITY"

"Success is walking from failure to failure with no loss of enthusiasm"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering PhD Imperial College London

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtinsh نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم دانشگاه کاشان معدلم ۱۷/۴ هست(البته تا الان که ترم ۴ام) پایه ی زبان انگلیسیم خیلی خوبه و میدونم که تو یه سال شایدم کمتر میتونم نمره تافل یا ایلتس خوبی بگیرم. میخواستم برای مستر با فاند اپلای کنم اولا میخواستم ببینم شانسم برای کجا بیشتره؟ یعنی اگه وقت بذارم برای جی آر ای خوندن برای آمریکا منطقی تره یا وقت بذارم مثلا زبان آلمانی بخونم برای آلمان رفتن یا کار تحقیقاتی کنم رزومم بهتر شه؟ بعد اینکه اگه برای فال بخوام برم با توجه به مشکل سربازی ۸ ترمه تموم کنم یا ۹ ترمه؟ یه ترس دیگه هم که دارم اینه که واقعا شانس دارم اصلا؟ یعنی اگه برای ارشد نخونم هیچی به امید اپلای و نشه اونوقت شرایطم چی میشه؟
    سربازیتو حتما انجام بده و در حین سربازی نمره زبانتو بگیر. به خاطر اپلای سربازیتو عقب ننداز. در صورت قبولی اگه سرباز باشی هنوز ترخیصت میکنن.
    اگه فوق لیسانستو همینجا بخونی و برای دکتری بری شانست بیشتره.
    اگه برای ارشد هم میخای بری برای آلمان اقدام کن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)