صفحه 49 از 54 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

سلام بچه ها
    میشه نظرتون رو راجع به روزمه من بگین
    لیسانس دانشگاه آزاد تهران رشته مهندسی پلیمر با معدل 13.5
    ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه تبریز با معدل 16.29(البته بدون پایان نامه .نمره پایان نامه ام 20 شده. از سال 94 به بعد نمره پایان نامه در معدل حساب نمیشه و کیفی شده)
    یک مقاله تازه پابلیش شده با ایمپکت 2.3 در applied organometallic chemistry (اسم اول هستم) ..(البته دو تا در دست نگارش اونم با اسم اول دارم)
    زبان در حال خوندن هستم
    فاند کامل می خوام
    حاالا موندم برای کجاها می تونم اپلای کنم
    میشه نظرتون رو بگید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط motherland نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    میشه نظرتون رو راجع به روزمه من بگین
    لیسانس دانشگاه آزاد تهران رشته مهندسی پلیمر با معدل 13.5
    ارشد مهندسی پلیمر دانشگاه تبریز با معدل 16.29(البته بدون پایان نامه .نمره پایان نامه ام 20 شده. از سال 94 به بعد نمره پایان نامه در معدل حساب نمیشه و کیفی شده)
    یک مقاله تازه پابلیش شده با ایمپکت 2.3 در applied organometallic chemistry (اسم اول هستم) ..(البته دو تا در دست نگارش اونم با اسم اول دارم)
    زبان در حال خوندن هستم
    فاند کامل می خوام
    حاالا موندم برای کجاها می تونم اپلای کنم
    میشه نظرتون رو بگید
    ممنون
    سلام.
    متاسفانه معدل لیسانست که مهم تر از ارشد هست پایینه یه مقدار ولی اگه استاد پیدا کنی شانست خیلی بیشتر میشه (بازم ممکنه گرد اسکول یا کمیته دانشکده محالفت کنن ولی احتمال بیشتری هست که استاد پادرمیونی کنه وقتی بخوادت).
    پس برای پوزیشن های اروپا اپلای کن (فکر کنم همش یا لااقل بیشترش مجانی اپلای کنی) که براشون مقاله مهمه (و معدل و زبان کم تر) و برای جاهای دیگه هم مانند آمریکا و کانادا هم حتما استاد پیدا کن و بعد اپلای کن چون بدون استاد داشتن شانست زیاد نیست به نظرم و سر معدل رد میشی. البته آمریکا و کانادا (یکم کمتر) سر زبان و جی آر ای (آمریکا) هم حساس هستند و نمرات خوب (تافل 105 به بالا و جی آر ای حدود 320-325) میتونه تا حدی جبران کنه ولی بازم معدل لیسانس فاکتور مهم تری هست. استاد پیدا کردی که تاثیر این دو تست هم خیلی کم تر میشه و میشه گفت مینیمم رو رد کنی حله...

موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

سلام دوستان میشه یه راهنمایی کنید در مورد اینکه اسکولارشیب دانشگاهای اروپا و کانادا و استرالیا معمولا از چه تاریخی شروع میشه و تا کی فرصت هست برای ثبت نام من یه زمان تقریبی میخوام بدونم چون فکر کنم برای هر دانشگاه ممکنه متفاوت باشه تاریخش اگه کسی یه اطلاع کلی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه یه راهنمایی کنید در مورد اینکه اسکولارشیب دانشگاهای اروپا و کانادا و استرالیا معمولا از چه تاریخی شروع میشه و تا کی فرصت هست برای ثبت نام من یه زمان تقریبی میخوام بدونم چون فکر کنم برای هر دانشگاه ممکنه متفاوت باشه تاریخش اگه کسی یه اطلاع کلی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
    برای استرالیا: ددلاین راند اصلی اسکولارشیپ که بیشترین فاند رو ارائه میدن از آگوست تا آخر اکتبر هست (دانشگاه به دانشگاه فرق داره ولی همه در همین محدوده زمانی هستن). برخی دانشگاه ها (عمومن G8) بیشتر از یک راند در سال اسکولارشیپ دارن که برای هرکدوم باید به سایت خود دانشگاه رجوع کنید.

خیلی از دانشگاه های اروپا در طول سال پوزیشن ارائه میدن و زمان خاصی نداره. بعضی ها هم دیدم عمدتن در طول پاییز و زمستون بوده..
    کانادا رو اگه اشتباه نکنم (مطمئن نیستم) حدودای پاییز و زمستونه..

حالا بقیه دوستان شاید دقیق تر بتونن برا کانادا و اروپا نظر بدن.

Junior Member

ممنون که جواب دادین، من چون دارم برا زبان میخونم مردد بودم که اگه اسفند مدرکمو بگیرم میتونم به پوزیشنی برسم یا نه، و یه سوال داشتم که من با شرایط زیر میتونم جایی بورس بگیرم یا
    مهندسی شیمی گرایش فرایند
    معدل لیسانس 15.45
    معدل ارشد18.20
    هردو دانشگاه ازاد ، دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت 2.7 به بالا فک کنم جز Q1 هستن.و دو مقاله سابمیت شده، دو سال سابقه کاری بدون بیمه، گپ تحصیلی 4سال، زبانم که دیگ نهایتا تا چند ماه دیگه به 6.5 میرسم. موضوع پایانامه در رابطه با نانوکاتالیست و در حوزه انرزی و.گاز ...، دوست دارم دوباره تو همین حیطه فعالیت کنم کجاها میشه بیشتر روشون حساب کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    ممنون که جواب دادین، من چون دارم برا زبان میخونم مردد بودم که اگه اسفند مدرکمو بگیرم میتونم به پوزیشنی برسم یا نه، و یه سوال داشتم که من با شرایط زیر میتونم جایی بورس بگیرم یا
    مهندسی شیمی گرایش فرایند
    معدل لیسانس 15.45
    معدل ارشد18.20
    هردو دانشگاه ازاد ، دو تا مقاله ای اس ای با ایمپکت 2.7 به بالا فک کنم جز Q1 هستن.و دو مقاله سابمیت شده، دو سال سابقه کاری بدون بیمه، گپ تحصیلی 4سال، زبانم که دیگ نهایتا تا چند ماه دیگه به 6.5 میرسم. موضوع پایانامه در رابطه با نانوکاتالیست و در حوزه انرزی و.گاز ...، دوست دارم دوباره تو همین حیطه فعالیت کنم کجاها میشه بیشتر روشون حساب کرد؟
    من رشته م صنایعه و از ناوکاتالیست و این چیزا سر در نمیارم ولی با این رزومه ی خوب همه جا شانس دارید. برا امریکا و کانادا زبان اهمیت زیادی داره ولی برعکس برا استرالیا زبان جزو شاخص های ارزیابی برای اسکولارشیپ نیست و داشتن نمره حداقل کافیه. از طرفی برای استرالیا مقاله خیلی مهمه ولی امریکا و کانادا ارزش مقاله کمتر از زبانه. و اینکه برای امریکا GRE بالا حرف اول رو میزنه..

پس بنظرم هدفتونو مشخص کنید تا راحت تر به سمتش حرکت کنید. برای استرالیا رزومه تون عالیه و با آیلس 6.5 همه دانشگاه هاش شانس دارید.. حتی دانشگاه های قوی مثل سیدنی، ملبورن، موناش و کوینزلند که رنک همه شون زیر 100 هست. اگه تا موقع اپلای اون دو مقاله سابمیت شده هم اکسپت بگیرید شانستون بشدت بالاست (همین الان هم البته خوبه)..

برای استرالیا اگه قصد اپلای دارید بچسبید به مقاله. ولی برای کانادا و امریکا بیشتر رو زبان و GRE وقت بزارید..

موفق باشید..

Junior Member

سلام به همه عزیزان
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت-حفاری از دانشگاه صنعت نفت هستم ولی متاسفانه به خاطر معدل کم (12/41) امید زیادی ندارم، نمره آیلتس بنده هم 7/5 شده، میخواستم بدونم برای ارشد با هزینه شخصی برای کدوم دانشگاه ها میتونم اقدام کنم؟ آیا میتونم با چاپ مقاله شانس خودم رو بالا ببرم؟ بعضی از دوستانم گفتن برای ایتالیا یا مالزی میشه اقدام کرد خواهش میکنم اگه کسی از دوستان اطلاعاتی در این مورد داره راهنمایی کنه
    با تشکر

Junior Member

سلام به همگی
    ممنون میشم شانس من رو هم بررسی کنید با توجه به شرایطم
    لیسانس مهندسی شیمی- طراحی فرآیند با معدل 16/64 از دانشگاه دولتی قوچان
    ارشد مهندسی شیمی-پلیمر با معدل 18/33 از فردوسی مشهد
    مدرک زبان هنوز ندارم ولی برای آیلتس اقدام کردم
    مقاله: 2 تا کنفرانس داخلی، 1 نشریه داخلی، 3 تا کنفرانس بین المللی و 1 isi در مرحله داوری
    سابقه کار: همکاری در پروژه پژوهشی با شرکت ملی گاز که رزومه هم میتونم بگیرم، دستیار پژوهشی آزمایشگاه و همچنین حل تمرین 3 تا درس که توصیه نامه هم داره
    فقط اینکه متاهل هستم و احتیاج دارم که حتما فاند کامل بگیرم که هزینه تحصیل خودم و زندگی دو نفره تامین بشه.
    آیا با این شرایط امکانش رو دارم برای اروپا مقطع دکترا درخواست بدم؟ و کدوم کشور به نظرتون فاند بالاتری میده و زندگی دو نفره راحت تره؟ و همسرم میتونه با ویزای همراه بیاد.
    خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    oil engineering

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

با سلام
    من لیسانس مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت با معدل 17.85 و ارشد دانشگاه تهران با معدل 17.75 دارم و مدرک آیلتس 7 مقالات سابمیت شده دارم منتهی هنوز جوابشون نیومده . ممکنه راهنمایی کنید که از بین دانشگاههای کانادا و استرالیا کدومشون شانس گرفتن فاند و پذیرش دارم؟ (ازونجایی که نفت پذیرش زیادی نداره برای ژئوفیزیک و ژئومکانیک اکتشافی میخوام اقدام کنم)
    ممنون

Junior Member

با سلام.
    من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دارم. معدلم پایینه. حدود 14.5 هست. برای اپلای کردن با فاند برای کانادا چطور می توانم معدلم را جبران کنم. ایا امتحان GRE Subject اونو جبران میکنه؟ این ازمون برای فیزیک و شیمی هست و مستقیم برای مهندسی نداره، ایا برای مهندسی شیمی تاثیر گذاره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)