صفحه 6 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Member sharifi.chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی، شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkabir نمایش پست ها
    پذیرش در مهندسی پلیمر
    با سلام خدمت تمامی کسانی که پیام من را می خوانند.
    من دانشجوی مهندسی پلیمر امیرکبیر هستم و ترم گذشته (تیر 90)از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شذم. معدل لیسانسم 17.30 است، 3 مقاله ISI و سه مقاله در کنفرانس های بین المللی داشتم. زبان را تازه شروع کردم و سطح فعلی من intermediate هست. می خواهم برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟ به نظر شما آیا فرصت کافی برای گرفتن تافل یا GRE دارم؟ ضمنا از کدام دانشگاه های آمریکایی و کانادایی شانس گرفتن پدیرش دارم؟
    با تشکر!
    به نظر من که می تونید از بهترین دانشگاه های کانادایی پذیرش بگیرین تعداد مقالاتتون رزومه شما را خاص کرده و فقط یه نمره زبان نسبتا خوب می خواهید
    سعی کنید بین فاراغ التحصیلی و پذیرش گرفتنتون زیاد وقفه نخوره
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    شما شرایطت خیلی خوبه.شما برای کشور های اروپایی اکثرا شانست بالاست.میتونی واسه المان یا فنلاند و نروژ اقدام کنی.

برای کانادا چطور؟چون شنیدم اروپا زیاد خوب فاند نمیده

سلام
    معدل لیسانسم 18/52
    ارشد 18/36
    آیلتز 6/5
    GRE 900
    سه تا سمینار خارجی معتبر و 5 تا داخلی
    واسه آکرون یا جای معتبر دیگه با این نمره GRE شانس دارم؟

سلام
    من تازه قرار است پروژه ام را ارائه بدهم و فارغ التحصیل شوم. دانشگاه آزاد خوندم. زبانمم در حد intermediateهست. معدل لسسانسم هم 15. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش یا شاید فاند دارم؟ با اینکه مطمئنم اصلا شرایط خوبی ندارم. ولی می خواستم ببینم اگه شانس دارم از چه کشوری و با چه رده ای شروع کنم؟مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی خوندم اما داخل سایت فقط این قسمت را برای مهندسی شیمی پیدا کردم. یک سوال دیگه این که برای خواندن در آنجا شنیدم کانادا بهتر است و گرایش محیط زیست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi12345 نمایش پست ها
    سلام
    من تازه قرار است پروژه ام را ارائه بدهم و فارغ التحصیل شوم. دانشگاه آزاد خوندم. زبانمم در حد intermediateهست. معدل لسسانسم هم 15. آیا شانسی برای گرفتن پذیرش یا شاید فاند دارم؟ با اینکه مطمئنم اصلا شرایط خوبی ندارم. ولی می خواستم ببینم اگه شانس دارم از چه کشوری و با چه رده ای شروع کنم؟مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی خوندم اما داخل سایت فقط این قسمت را برای مهندسی شیمی پیدا کردم. یک سوال دیگه این که برای خواندن در آنجا شنیدم کانادا بهتر است و گرایش محیط زیست؟
    دوست عزیز اطلاعاتتون ناقص هست الان لیسانس هستی یا فوق؟
    برای زبان نمره تافل بگید (به صورت کیفی نمیشه گفت) همچنین امریکا نمره GRE هم میخواد.
    اگه کارشناسی هستی،به صورت کلی:
    کانادا خیلی رو مینیمم هاش حساس هست مثلا دانشگاه UBC صراحتا گفته معدل کارشناسی ایران بالای 16 باشه...اگه معدلت بالای 15 هست برای پذیرش تو رنک های نه چندان بالا شانس داری. فاند گرفتن برای مقطع ارشد تو امریکا و کانادا خیلی سخت هست بیشتر فاندهاشون برای دکترای پیوسته- Direct PhD -هست که تو اون شرایط باید رزومه خیلی قوی داشته باشی(مثل معدل لیسانس بالای 17-18 ، مقاله، نمره جی آر ای بالا...و حتی دانشگاه لیسانستم مهمه)
    میتونی اینجوری شانستو افزایش بدی : نمره GRE بالا بیاری و تافل قابل قبول اساتیدی تو امریکا تو ضمینه کاریت پیدا کنی و بتونی مخشونو بزنی
    بچه های مهندسی شیمی تو کانادا خیلیاشون برای دانشگاه آلبرتا اپلای میکنن.. برای امریکا موضوع CO2 Sequestration یا به دام اندازی دی اکسیدکربن خیلی داغ هست و خوشبختانه هم به مهندسی شیمی مربوطه هم به محیط زیست بد نیست شانس خودتو تو این ضمینه با ایمیل زدن به استادا امتحان کنی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsencanada نمایش پست ها
    سلام
    معدل لیسانسم 18/52
    ارشد 18/36
    آیلتز 6/5
    GRE 900
    سه تا سمینار خارجی معتبر و 5 تا داخلی
    واسه آکرون یا جای معتبر دیگه با این نمره GRE شانس دارم؟
    دوست عزیز رشتتون چیه؟
    لیسانس و فوقتون از کدوم دانشگاهها گرفتید؟
    جدای از رشته و دانشگاتون معدلتون خیلی خوبه پس قطعا شانس خوبی دارید در مورد نمره جی آر ای اگه بتونی مخ استادو بزنی یا مقالاتت در راستای علاقه ی اون استاد بشه میتونه برات جی آر ای رو waive کنه یا پذیرش مشروط بهت بدن که دوباره جی آر ای بدید
    کلا در 3 حالت با شما راه میان:
    معدل های خیلی بالا
    نمره جی ار ای خیلی بالا
    مقالات زیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوست عزیز اطلاعاتتون ناقص هست الان لیسانس هستی یا فوق؟
    برای زبان نمره تافل بگید (به صورت کیفی نمیشه گفت) همچنین امریکا نمره GRE هم میخواد.
    اگه کارشناسی هستی،به صورت کلی:
    کانادا خیلی رو مینیمم هاش حساس هست مثلا دانشگاه UBC صراحتا گفته معدل کارشناسی ایران بالای 16 باشه...اگه معدلت بالای 15 هست برای پذیرش تو رنک های نه چندان بالا شانس داری. فاند گرفتن برای مقطع ارشد تو امریکا و کانادا خیلی سخت هست بیشتر فاندهاشون برای دکترای پیوسته- Direct PhD -هست که تو اون شرایط باید رزومه خیلی قوی داشته باشی(مثل معدل لیسانس بالای 17-18 ، مقاله، نمره جی آر ای بالا...و حتی دانشگاه لیسانستم مهمه)
    میتونی اینجوری شانستو افزایش بدی : نمره GRE بالا بیاری و تافل قابل قبول اساتیدی تو امریکا تو ضمینه کاریت پیدا کنی و بتونی مخشونو بزنی
    بچه های مهندسی شیمی تو کانادا خیلیاشون برای دانشگاه آلبرتا اپلای میکنن.. برای امریکا موضوع CO2 Sequestration یا به دام اندازی دی اکسیدکربن خیلی داغ هست و خوشبختانه هم به مهندسی شیمی مربوطه هم به محیط زیست بد نیست شانس خودتو تو این ضمینه با ایمیل زدن به استادا امتحان کنی

ممنون از در اختیار قرار دادن اطلاعاتتون. من تازه دارم پروژه ارائه میدم که لیسانس بگیرم و می خوام برای ارشد پذیرش بگیرم. گرایش صنایع غذایی خوندم اما می خواستم که گرایشمو عوض کنم و محیط زیست بخونم. فقط یک سوال دارم،،، اگر من از طریق یک استاد اقدام کنم و او مرا قبول نکرد، امکانش هست و شانسی دوباره هست تا از طریق دانشگاه اقدام کنم؟ ممنون از اطلاعات خوبتون

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi12345 نمایش پست ها
    ممنون از در اختیار قرار دادن اطلاعاتتون. من تازه دارم پروژه ارائه میدم که لیسانس بگیرم و می خوام برای ارشد پذیرش بگیرم. گرایش صنایع غذایی خوندم اما می خواستم که گرایشمو عوض کنم و محیط زیست بخونم. فقط یک سوال دارم،،، اگر من از طریق یک استاد اقدام کنم و او مرا قبول نکرد، امکانش هست و شانسی دوباره هست تا از طریق دانشگاه اقدام کنم؟ ممنون از اطلاعات خوبتون
    هرچند پروژه لیسانس زیاد مهم نیست ولی میتونی پروژتو محیط زیستی برداری که بعد تو نامه SOP رو علاقت مانور بدی (مثلا بگی دیر علاقمو پیدا کردم و...)-اگه بتونی از تو پروژت مقاله (حداقل کنفرانسی) دربیاری واقعا شانستو زیاد کردی.
    درمورد سوال دومت من بچه هایی رو دیدم که گفتن به فلان استاد ایمیل میزدیم جواب نمیداد بعدا که اپلای کردیم همون استاد مارو گرفته!! ولی این دسته متقاضیان معمولا رزومه قوی دارن.
    در شرایط شما اگه از استاد اوکی نگیرید، احتمال اینکه از کمیته پذیرش، اوکی بگیرید خیلی کمه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkabir نمایش پست ها
    پذیرش در مهندسی پلیمر
    با سلام خدمت تمامی کسانی که پیام من را می خوانند.
    من دانشجوی مهندسی پلیمر امیرکبیر هستم و ترم گذشته (تیر 90)از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شذم. معدل لیسانسم 17.30 است، 3 مقاله ISI و سه مقاله در کنفرانس های بین المللی داشتم. زبان را تازه شروع کردم و سطح فعلی من intermediate هست. می خواهم برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟ به نظر شما آیا فرصت کافی برای گرفتن تافل یا GRE دارم؟ ضمنا از کدام دانشگاه های آمریکایی و کانادایی شانس گرفتن پدیرش دارم؟
    با تشکر!
    یکی از بچه ها از لیسانس برای دکترا از یه دانشگاه خوف تو امریکا فاند گرفته بود، قبل از پذیرشش از استادش تو مصاحبه پرسیده بود شما چی براتون مهمه؟
    استاده گفته بود ما سابقه ریسرچ برامون مهمه ولی از اونجایی که ما انتظار نداریم یه دانشجوی لیسانس مقاله داشته باشه به معدلش نگاه میکنیم.
    با این پیش ضمینه بهتون تبریک میگم 6 تا مقاله اونم 3 تاش ISI اونم از یه دانشگاه خوب، و معدل قابل قبول
    من مطمئنم اگه جی آر ای رو خراب نکنی میتونی رو مینه سوتا، کلتک و دانشگاههای زیر 20 آمریکا خیلی جدی امیدوار باشی.
    از کانادا هم از دانشگاهها خوفش شانس خیلی بالایی داری..فقط حواست باشه کانادایی ها خیلی رو تافل حساسن بتونی تافل کاغذی بالا 600 بیاری واسه تورنتو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا شانس خوبی داری
    موفق باشی
    ویرایش توسط mahmoudb : July 27th, 2011 در ساعت 10:54 PM دلیل: تکرار یک کلمه

درود
    دوستان من ایمیل یک استاد مرتبط با نفت رو در دانشگاه های خارجی میخوام ، 1 سری سئال دارم ، اصلا" مهم نیست کدوم دانشگاه ، اما ترجیحا" از نروژ باشه .

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)