صفحه 7 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 536

موضوع: تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

سلام.
    من این مطالب رو خوندم.خیلی مفید بود.یه راهنمایی می خواستم ازتون.
    من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش در مهندسی شیمی

با سلام
    ببین دوست خوبم هیچ چیز غیر ممکن نیست، ولی شاید شانست برای پذریش با فاند کم باشه
    من یه دوست داشتم که با معدل لیسانس13.5 مهندسی شیمی پذیرش با فاند برای فوق لیسانس گرفت
    ولی تافل 630 داشت و نمره جی ار هم 800 ریاضی و 460 و 3.5 رایتنگ بود
    به نظرم اگه یه تافل خوب بیگیری ( بالای 90 در آی بی تی و یا بالای 580 در پی بی تی ) و یه نمره ی خوب توی GMAT بگیری
    شانست توی مدریت می تونه خوب باشه
    من اگه جای شما باشم، 7 تا دانشگاه برای مدیریت اپلای می کنم، و 5 تا هم برای مهندسی شیمی،
    دانشگاه هایی با رنکینگ بدتر از 70 رو اپلای کن، ( رنکینگ رشته ای توی Usnews )
    من دانشجوهای زیادی رو دیدم که با معدل 13 لیسانس و 17 فوق و تافل و جی اری خوب تونستند پذیرش با فاند بگیرن
    اگه فوق شما هم شیمی بود، می تونستم بگم که صد در صد پذیرش با فاند می گیرید، ولی الان واقعا نمی دونم که می تونید پذیرش با فاند بگیرید یا نه
    شما یه تافل خوب بده، و یه جی مت
    امیدوارم که موفق باشی
    با بهترین ارزوها
    نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan65 نمایش پست ها
    سلام.
    من این مطالب رو خوندم.خیلی مفید بود.یه راهنمایی می خواستم ازتون.
    من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های شیمی مهندسی شیمی نفت و پلیمر

سلام دوست عزیز. خدمت شما عرض کنم که با توجه به اطلاعات شخصی بنده احتمال پذیرش در مهندسی شیمی بیشتر هست چرا که در دنیا مهندسی شیمی هم تعداد دانشکده های بیشتری دارد و هم شاخه هایی که مهندسی شیمی در آن کاربرد دارد بیشتر است. مثلا شما اگر مهندسی شیمی بخوانید می توانید در زمینه پلیمر هم فعالیت کنید.(بنده به طور همزمان در مهندسی شیمی و پلیمر امیرکبیر تحصیل می کنم) ضمنا راجع به دانشگاه هایی که احتمال قبولی شما در آن وجود دارد باید بگویم که این دانشگاه ها برای اساتید خارج از کشور شناخته شده نیستند اما شما در صورت ورود به آن ها اگر سعی کنید که معدل خوبی کسب کنید ویا حتی مقاله داشته باشید این شانس شما را در گرفتن پذیرش بیشتر خواهد کرد.
    در پناه خدا موفق باشید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkabir نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خدمت شما عرض کنم که با توجه به اطلاعات شخصی بنده احتمال پذیرش در مهندسی شیمی بیشتر هست چرا که در دنیا مهندسی شیمی هم تعداد دانشکده های بیشتری دارد و هم شاخه هایی که مهندسی شیمی در آن کاربرد دارد بیشتر است. مثلا شما اگر مهندسی شیمی بخوانید می توانید در زمینه پلیمر هم فعالیت کنید.(بنده به طور همزمان در مهندسی شیمی و پلیمر امیرکبیر تحصیل می کنم) ضمنا راجع به دانشگاه هایی که احتمال قبولی شما در آن وجود دارد باید بگویم که این دانشگاه ها برای اساتید خارج از کشور شناخته شده نیستند اما شما در صورت ورود به آن ها اگر سعی کنید که معدل خوبی کسب کنید ویا حتی مقاله داشته باشید این شانس شما را در گرفتن پذیرش بیشتر خواهد کرد.
    در پناه خدا موفق باشید.
    درسته در حالت کلی مهندسی شیمی هم شانس پذیرش هم فاندش از مدیریت بیشتره
    ولی دو نکته در مورد ایشون وجود داره که همینطور برای ما سواله برای اساتید هم سوال میشه:
    اول اینکه چرا ایشون اول شیمی خوندن بعد رفتن مدیریت و دوباره میخوان برگردن شیمی؟؟
    دوم اینکه اگه ایشون به شیمی علاقه دارن چرا معدل لیسانسشون کمه؟
    به نظر من اگر برای مدیریت اپلای کنید میتونید تو نامه SOP بگی که به مدیریت علاقه داشتی و علاقتو تو دوران کارشناسی پیدا کردی ولی مهندسی این خوبی رو هم داشته که ریاضی، برنامه نویسی و... تو قوی کرده ..نمره جی ار ای خوبی هم داره ایشون و نکته مثبتی هست
    این نظر شخصی بنده بود و زیادم مهم نیست!

Junior Member

ببخشید من نمی دونم جای درستی دارم سوال می پرسم یا نه اما جای بهتری پیدا نکردم
    من دانشجوی کارشناسی شیمی ترم 2 دانشگاه شریف هستم . با یک استاد شیمی تجزیه صحبت کردم که با شروع ترم جدید پروژه تحقیقاتی زیر نظر ایشون داشته باشم . اما می خوام در آینده شیمی آلی ادامه بدم (سنتز) می خواستم بدونم که به درد می خوره که این پروژه رو انجام بدم یا چون دو تا گرایش مختلفه بعدا تو رزومه فایده نداره؟
    در ضمن اگه می شه دوستان راهنمایی کنند که از الان چه فعالیت هایی تنجام بدم که شانسم واسه گرفتن پذیرش در آینده افزایش پیدا کنه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط larten نمایش پست ها
    ببخشید من نمی دونم جای درستی دارم سوال می پرسم یا نه اما جای بهتری پیدا نکردم
    من دانشجوی کارشناسی شیمی ترم 2 دانشگاه شریف هستم . با یک استاد شیمی تجزیه صحبت کردم که با شروع ترم جدید پروژه تحقیقاتی زیر نظر ایشون داشته باشم . اما می خوام در آینده شیمی آلی ادامه بدم (سنتز) می خواستم بدونم که به درد می خوره که این پروژه رو انجام بدم یا چون دو تا گرایش مختلفه بعدا تو رزومه فایده نداره؟
    در ضمن اگه می شه دوستان راهنمایی کنند که از الان چه فعالیت هایی تنجام بدم که شانسم واسه گرفتن پذیرش در آینده افزایش پیدا کنه
    اول اینکه سوالتون رو در جای مناسبی مطرح نکردید..اینکار باعث میشه کارایی فروم ها پایین بیاد و وقت بقیه گرفته بشه
    کلا از یه دانشجوی لیسانس انتظار کار خفن نمیره..اینکه تو یه پروژه مرتبط با رشتت Involve بشی 100% نتیجه خواهد داشت علی الخصوص اگر این کار منجر به Publication بشه..کم کمش این میشه که یه Recommendation توپ از استادت میگیری..پس تاثیر داره
    الان خیلی زوده برای اینکه به اپلای فکر کنی تنها کاری که میشه کرد اینه که معدلت رو بالا ببری/نگه داری و زبانت رو به تدریج قوی کنی..موفق باشی

Junior Member

خیلی ممنون دستت درد نکنه.
    حالا معدل بالا دقیقا یعنی چند به بالا؟ 17 به بالا 18 به بالا یا 19 به بالا؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط larten نمایش پست ها
    خیلی ممنون دستت درد نکنه.
    حالا معدل بالا دقیقا یعنی چند به بالا؟ 17 به بالا 18 به بالا یا 19 به بالا؟
    من بگم 18 به بالا دیگه واسه 19 نمیخونی؟
    18 به بالا عالیه میشه معدل A ..هرچی بالاتر بهتر

Junior Member

دوستان من مهندسی شیمی هستم، معدل لیسانسم 13.8 و دوسال آخر 14.8، یک ترجمه کتاب دارم و دو مقاله کنفرانس داخلی، ibt=108 و GRE آخر مهر دارم. با فرض اینکه GRE خوب بدم، چه رنکی از دانشگاه های امریکا شانس قبولی با فاند (حتی partial) دارم؟ راستی دانشگاه تهران درس خوندم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)