نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

پیش فرض پاسخ : بهترین گرایش رشته ی عمران ؟

دوستان عزیر من چند تا سوال راجع به گرایشهای عمران در مقطع فوق داشتم. ممنون می شم راهنمایی کنید.
    1- رشته construction management فقط شامل ساختمانها می شه و یا سایر سازه ها مثل پل یا سازه های دریایی رو هم شامل می شه؟
    2- برای ادامه دادن در مقطع phd از بین construction management, transportation management or water management کدوم گرایش بهتره؟
    3- برای کار چطور؟
    ممنون از لطفتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

با سلام دوست عزيز.
    رشته construction management مربوط به سازه هاي دريايي و پل نميشه.اينا در حيطه كار گرايش سازه هاي دريايي و سازه هاي هيدروليكي هستند.البته بچه هاي سازه توانايي انجام كارهاي پل رو دارند.
    براي ادامه تحصيل در خارج از كشور گرايش هاي water resources managment و Environment از بخت بالايي برخوردارند.
    من خودم گرايش water resources managment ميخونم.خوشحال ميشم كمكي بكنم.
    ---------------------------------------

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam54 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزيز.
    رشته construction management مربوط به سازه هاي دريايي و پل نميشه.اينا در حيطه كار گرايش سازه هاي دريايي و سازه هاي هيدروليكي هستند.البته بچه هاي سازه توانايي انجام كارهاي پل رو دارند.
    براي ادامه تحصيل در خارج از كشور گرايش هاي water resources managment و Environment از بخت بالايي برخوردارند.
    من خودم گرايش water resources managment ميخونم.خوشحال ميشم كمكي بكنم.
    ---------------------------------------
    مرسی از راهنماییت. می دونم که رشته های سازه دریای و پل جداست. منظورم از نظر بحث management توی کلیه سازه های عمرانی بود و نه طراحی. من خوذدم الان فوق سازه های هیدرولیکی دارم ولی به خاطر سنگین بودن مباحث تصمیم دارم یه فوق دیگه توی راه یا مدیریت پروژه بگیرم و بعد برم دکترا. الانم این سوالو برای این کردم که من از دانشگاه توئنته پذیرش civil engineering and management و همینطور construction management گرفتم و باید یکیشو انتخاب کنم. حالا توی رشته اول سه تا track داره که شامل construction management or water management or transportation managementمیشه. حالا موندم کدومو انتخاب کنم که هم برا دکتری و یا برای کار بهتر باشه. ممنون می شم که نظر خودتونو بگید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

تبريك ميگم.
    توئنته كجا ميشه؟ميشه رزومتون رو بگيد؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Red face پاسخ : بهترین گرایش رشته ی عمران ؟

تبريك ميگم.
    عمران همه گرایش هاش همه جای دنیا تو بورسه. من شخصا گرایش آب رو دوست دارم. چون همه دنبال سازه می رند. اما من با وجود داشتن لیسانس عمران عمران فوق و دکترا آب انتخاب کردم.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    عمران همه گرایش هاش همه جای دنیا تو بورسه. من شخصا گرایش آب رو دوست دارم. چون همه دنبال سازه می رند. اما من با وجود داشتن لیسانس عمران عمران فوق و دکترا آب انتخاب کردم.
    آقاي jason_mac يا سايرين من يه سوالي داشتم.ممنون ميشم جواب بديد.اينكه ميخاستم بدونم با چه معدل و شرايطي(رزومه) ميتونم برا دكترا پذيرش بگيرم؟اولويت هاي من به ترتيب:آمريكا كانادا استراليا سوئد .
    آخه ميدونيد اينجا(علم وصنعت)بد نمره ميدن .مخصوصا گروه آب.يخورده استرس گرفتم واسه معدل.
    مرسي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    سلام
    آقای jason_mac شما نظرتون در مورد آینده شغلی این گرایش یعنی آب چیه؟!
    آیا در ایران هم آینده شغلی داره؟!
    در خارج از ایران چطوریه؟!
    لطف کنید و کمی بیشتر توضیح بدید

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط Limper نمایش پست ها
    سلام
    آقای jason_mac شما نظرتون در مورد آینده شغلی این گرایش یعنی آب چیه؟!
    آیا در ایران هم آینده شغلی داره؟!
    در خارج از ایران چطوریه؟!
    لطف کنید و کمی بیشتر توضیح بدید
    دوست من سلام
    قبل از بررسی گرایش های عمران بگم که من هیچ تعصب خاصی به گرایش خودم که سازه های هیدرولیکی هست ندارم و تمام گرایش های عمران غیر از زلزله رو دوست دارم. پس اگر تعریف و تقبیحی از گرایشی انجام دادم نظر شخصی من هست.

کلا گرایش های عمران در تمام دنیا دارای آینده شغلی خوبی میباشند. اگر بخواهیم به صورت خاص در مورد گرایش عمران آب بحث کنیم باید بگم که در داخل ایران پروژه های خطوط انتقال آب در مقایسه با پروژه های ابنیه سود دهی بهتری دارند. شرکتی که من در ایران دارم و هنوز هم به شدت فعال هست گواه این مساله میباشد. در پروژه های آب رسانی و احداث سد و احداث خطوط آب و فاضلاب حرف اول رو ماشین آلات میزند. اگر شرکت از نظر ماشین آلات کامل باشد، سود دهی بسیار بالا میرود.
    و اما در مورد خارج از ایران. متاسفانه من از کارهای field خارج از ایران زیاد اطلاع ندارم اما خودم که در ورطه research کار میکنم باید بگم که نظر خودم این هست که research در مورد عمران آب بسیار بیشتر از عمران سازه و یا سایر گرایش های عمران در حال جریان هست. به عنوان مثال گرایشی که در ایران اصلا داوطلبی نداره گرایش عمران محیط زیست هست که واقعا آینده شغلی بسیار خوبی در آمریکا داره. (من خودم خوشم نمیاد) توصیه من به شما دوستانی که در ابتدای این راه هستند این هست که همواره به علاقه خود فکر کنید چون از نظر آینده شغلی واقعا ایران قابل بررسی نیست. به عنوان مثال سال سردار سازندگی ما کلی ساختو ساز انجام دادیم اما در سال های اخیر مسکن و ساخت و ساز کاملا راکد بوده است. پس نمیشه حکم کلی صادر کرد. در خارج از ایران هم که همواره برای تمام رشته ها کار هست به شرط اینکه واقعا شرایط رزومتون خوب باشه.

سوال شما خیلی کلی بود. امیدوارم که تونسته باشم گوشه ای از اون رو جواب داده باشم.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

رشته و دانشگاه

تبريك ميگم.
    netherlans
    my resume:
    BSc arak uni gpa 16
    MSc Tarbiat Modares gpa 16.2
    1 isi paper under review
    1 conference paper(Europe
    4 years related work experience
    ielts 7.5

Junior Member

سلام وقتتون خوش من ترم ۳ ارشد عمران سازه های هیدرولیکی هستم واسه پایان نامه میخوام موضوعی رو انتخاب کنم که باهاش بشه پذیرش بگیرم توی کانادا یا آمریکا میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)