صفحه 18 از 80 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای برای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط shabgard66 نمایش پست ها
    سلام.من لیسانس عمران-عمران خوندم تو دانشگاه مازندران.الان هم فوق میخونم گرایش راه و ترابری دانشگاه گیلان.میخواستم بدونم واسه phd تو کانادا و اروپا چجوریه!
    امیدوارم امسال بتونم paper در بیارم.دانشگاه های کانادا رو چک کردم.ولی تو اروپا فقط یک دانشگاه پیدا کردم که گرایش منو که روسازی و آسفالتی هست ارائه کنه.اگه ممکنه چند تا دانشگاه اروپایی واسه دکترای راه در زمینه روسازی و اسفالتی معرفی کنین!
    سلام و درود
    شما این سایت برو http://www.universityportal.net/ دانشگاهها رو بر اساس رشته میتونی پیدا کنی حالا یا تو امریکا یا کانادا یا اروپا
    گرایش هاشو دیگه خودت باید بری چک کنی
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

دوستان من دانشجوی ترم هفت مهندسی عمران دانشگاه آزاد قزوین هستم.معدل15.82.امتحان زبان هم 6 آذر دارم ایلتس.تلاشم واسه 6.5 هست ولی احتمالات رو روی 6 حساب میکنم(یعنی بد بینانه نگاه می کنم).با توجه به مهاجرت خانواده ،من هم قصد تحصیل در خارج از کشور رو دارم.حالا می خواستم ببینم چه کشور هایی می تونم پذیرش بگیرم.البته خودم یک سری اطلاعاتی دارم ولی دوست دارم نظرات شما رو هم بدونم. هزینه ی تحصیل تا 2000 یورو(سالی یا ترمی) رو هم می تونم پرداخت کنم(هزینه زندگی جدا از این 2000 یورو رو هم مد نظرم هست).

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tomcat نمایش پست ها
    دوستان من دانشجوی ترم هفت مهندسی عمران دانشگاه آزاد قزوین هستم.معدل15.82.امتحان زبان هم 6 آذر دارم ایلتس.تلاشم واسه 6.5 هست ولی احتمالات رو روی 6 حساب میکنم(یعنی بد بینانه نگاه می کنم).با توجه به مهاجرت خانواده ،من هم قصد تحصیل در خارج از کشور رو دارم.حالا می خواستم ببینم چه کشور هایی می تونم پذیرش بگیرم.البته خودم یک سری اطلاعاتی دارم ولی دوست دارم نظرات شما رو هم بدونم. هزینه ی تحصیل تا 2000 یورو(سالی یا ترمی) رو هم می تونم پرداخت کنم(هزینه زندگی جدا از این 2000 یورو رو هم مد نظرم هست).
    سلام دوست عزیز.
    به بخش نتایج پذیرش سایت و تاپیکهای نتایج پذیرش در سالهای 2009 و 2010 همین انجمن سری بزنید، اطلاعات خوبی خواهید یافت.
    با توجه به مواردی که ذکر کردید شرایط شما برای اخذ پذیرش از مالزی و کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، فنلاند، نروژ) مناسب است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

1.First of all: you shouldn't write PIN ENGLISH .it is not allowd
    2.do not speak generally you should speak about your GPA, TOEFL (or IELTS) and....
    3.are you witting a paper now?! if not so do it Definitely
    4.improve your GPA=> GPA >17 is good
    5.try to work in your Uni Lab=>it is another positive point
    6.if you don not participate in TOEFL or IELTS exam so improve your English as much as you can
    7.The most important part is : Decide where you want to go? USA,Canada,Europ.......?! where?!

Good LUCK
    ویرایش توسط hamman : November 5th, 2010 در ساعت 06:30 PM

سلام
    اگه امکان داشته باشه من رو راهنمای کنید. من میخوام برا ارشد اقدام کنم و بورس بگیرم بهتره ولی اگر هم نشد باز می تونم برم. می خواستم بدونم شانسم چطوره و برا کجاها اقدام کنم؟(برا Fall 2011و کشور زیاد فرقی نداره ولی خوب کانادا و آمریکا اولویت اوممه)
    کارشناسی عمران-سازه دانشگاه تبریز
    معدل کل 17.01
    معدل 2 سال آخر: 18.94
    رتبه 1/32
    TOEFL:108(Reading 30,Listening 28, speaking 22, Writing 28)a
    Gre رو دادم و منتظر جوابشم البته به قسمت verbal امیدوار نیستم!(ریاضی فکر کنم +750 )
    3-2 تا workshop رفتم و مدرک شو دارم ولی مقاله ندارم.(البته دارم رو یک موضوع کار می کنم ولی می دونم دیره و برا پذیرش بدرد نمی خوره)
    رشته هم فقط مدیریت ساخت می خوام اقدام کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط a.moghaddam نمایش پست ها
    سلام
    اگه امکان داشته باشه من رو راهنمای کنید. من میخوام برا ارشد اقدام کنم و بورس بگیرم بهتره ولی اگر هم نشد باز می تونم برم. می خواستم بدونم شانسم چطوره و برا کجاها اقدام کنم؟(برا Fall 2011و کشور زیاد فرقی نداره ولی خوب کانادا و آمریکا اولویت اوممه)
    کارشناسی عمران-سازه دانشگاه تبریز
    معدل کل 17.01
    معدل 2 سال آخر: 18.94
    رتبه 1/32
    TOEFL:108(Reading 30,Listening 28, speaking 22, Writing 28)a
    Gre رو دادم و منتظر جوابشم البته به قسمت verbal امیدوار نیستم!(ریاضی فکر کنم +750 )
    3-2 تا workshop رفتم و مدرک شو دارم ولی مقاله ندارم.(البته دارم رو یک موضوع کار می کنم ولی می دونم دیره و برا پذیرش بدرد نمی خوره)
    رشته هم فقط مدیریت ساخت می خوام اقدام کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام.
    شانس اخذ پذیرش بدون فاند برای شما بالاست.
    برای دریافت پذیرش با فاند هم کم شانس نیستید (به خصوص برای دریافت TA). اگر حتماً برای مقطع ارشد می خواهید اقدام کنید، خیلی وقتتان را بابت مقاله تلف نکنید چون تاثیرش در شانس پذیرش چندان محسوس نیست و احتمالاً با وقت باقیمانده شما هم سازگار نخواهد بود. در عوض روی SOP، توصیه نامه، ارتباط و مکاتبه با اساتید خارجی و GRE (اگر احیاناً نمره خوبی نیاوردید) وقت بگذارید. حتماً برای گزینه لیسانس مستقیم به دکترا هم شانستان را امتحان کنید، به خصوص برای دانشگاههای آمریکا که در آنجا به عنوان جایزه برای افراد ممتاز مقطع لیسانس (معمولاً شاگرد اول یا همان Firs Honours) امکان اقدام مستقیم برای دکترا وجود دارد.
    با توجه به این که دارای سهمیه ممتازی هم هستید، می توانید به گزینه ارشد داخل و سپس اقدام برای دکترای خارج هم به عنوان یک گزینه جنبی فکر کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

با سلام .
    من فارغ التحصیل کارشناسی عمران-عمران با معدل 18/02 از دانشگاه آزاد هستم و 22 سال سن دارم. رتبه اول دانشگاه شدم.1/5 سابقه کار در یک شرکت پیمانکاری را دارم.زبانم خوب هست ولی مدرک آیلتس یا تافل ندارم ولی میتونم برای گرفتنش اقدام کنم.
    می خواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه های کانادا یا آمریکا برای من وجود داره یا خیر؟(با توجه به اینکه دانشگاه آزاد درس خواندم)
    اگر نتونم فاند بگیرم امکان گرفتن فاند در چه صورتی برای من وجود داره؟
    با توجه به اینکه رتبه اول دانشگاه هستم می تونم رو گزینه لیسانس مستقیم به دکترا شانسم رو امتحان کنم یا نه؟(چند درصد احتمالش وجود داره؟)
    اگر راهنمایی کنید ممنون می شم

نقل قول نوشته اصلی توسط mkh2010 نمایش پست ها
    با سلام .
    من فارغ التحصیل کارشناسی عمران-عمران با معدل 18/02 از دانشگاه آزاد هستم و 22 سال سن دارم. رتبه اول دانشگاه شدم.1/5 سابقه کار در یک شرکت پیمانکاری را دارم.زبانم خوب هست ولی مدرک آیلتس یا تافل ندارم ولی میتونم برای گرفتنش اقدام کنم.
    می خواستم بدونم امکان گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه های کانادا یا آمریکا برای من وجود داره یا خیر؟(با توجه به اینکه دانشگاه آزاد درس خواندم)
    اگر نتونم فاند بگیرم امکان گرفتن فاند در چه صورتی برای من وجود داره؟
    با توجه به اینکه رتبه اول دانشگاه هستم می تونم رو گزینه لیسانس مستقیم به دکترا شانسم رو امتحان کنم یا نه؟(چند درصد احتمالش وجود داره؟)
    اگر راهنمایی کنید ممنون می شم
    سلام دوست عزیز.
    - سابقه کار خیلی تاثیری در شانس پذیرش شما ندارد.
    - به طور کلی فاند در مقطع ارشد نه فقط در آمریکا و کانادا بلکه در اکثر کشورها بسیار محدود است. آن هایی هم که هست مختص افراد ممتاز دوره لیسانس است.
    - این که معدلتان بالای 18 هست و شاگرد اول هستید یک مزیت هست، منتهی این واقعیت را هم در نظر بگیرید که اعتبار مدرک شما قابل مقایسه با فلان دانشگاه معتبر دولتی تهران یا آن دانشگاه کانادایی یا آمریکایی نیست. (قصد جسارت نداشتم منظورم این بود رقبای شما از چنین دانشگاههایی می آیند و شرایط ممتازی شما در مقایسه با ممتازی آنها سنجیده می شود و نه به صورت مطلق، لذا بایستی به واقعیت ها توجه داشت.)
    - اگر حاضر هستید در جایی غیر از آمریکا و کانادا درس بخوانید، جاهایی دیگری هم هستند که دوره های مستر معتبر ارائه می دهند و البته اسکالرشیپ هم می دهند که البته بسیار رقابتی است و ممکن است هزینه ها را کامل پوشش ندهد. پیشنهاد می کنم اینجا، اینجا، اینجا و اینجا را ببینید.
    - برای گزینه لیسانس مستقیم به دکترا، رزومه تان به اندازه کافی وزین نیست. این گزینه معمولاً به افرادی پیشنهاد می شود که روزمه آنها برای فوق لیسانس Overqualify (بیش از اندازه خوب) هست (به خصوص افرادی که چند مقاله ژورنالی و نمره زبان بسیار عالی دارند)، به هرحال شانستان را می توانید امتحان کنید ولی خب سطح توقعتان هم نبایستی خیلی بالا باشد.
    - اگر قصدتان برای فوق لیسانس خارج جدی است، وقتتان را بابت مقاله هدر ندهید، چون تاثیرش در شانس پذیرش شما قابل توجه نیست.
    - در مورد زبان که حتماً به آن نیاز خواهید داشت بهتر است برای آمریکا و کانادا سراغ تافل و GRE (در صورت درخواست دانشگاه مبنی بر داشتن GRE) بروید و برای بقیه کشورها نمره آیلتس (معمولاً نمره 6) کفایت می کند. (البته باز هم در این مورد ملاک اصلی، شرایط ذکر شده در سایت دانشگاه مورد نظر است.)
    - یک گزینه دیگر این است که فوق لیسانس را به کشورهایی بروید که هزینه تحصیل و زندگی نسبتاً پایین است مثل مالزی یا برخی از کشورهای اسکاندیناوی که هنوز تحصیل در مقطع ارشد رایگان است(نروژ و فنلاند- هر چند برخی از دانشگاههای فنلاند در حال پولی شدن هستند)
    - گزینه دیگر تحصیل در ارشد داخل و سپس اقدام برای دکترای خارج است. احتمالاً اینجا سهمیه شاگرد اولی می تواند برای قبولی ارشد به کمکتان بیاید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران صنعتی خواجه نصیر

سلام ..من دانشجوی ترم 3 عمران - عمران دانشگاه خواجه نصیر تهرانم و معدلم 15.55 هست..می خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش تو مقطع ارشد با فاند تو کانادا(می دونم آمریکا خیلی پایینه) چقدره و اصولا امکان همچین کاری هست؟ ...آیا داشتن رتبه تو مسابقاتی مثل پل ماکارونی امیرکبیر تاثیر داره تو رزومه؟... اگه هست الان باید تمرکزمو بیشتر رو چی بگذارم؟... یا بهتره که ارشدو اینجا بخونم و واسه دکترا پذیرش بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط payammo نمایش پست ها
    سلام ..من دانشجوی ترم 3 عمران - عمران دانشگاه خواجه نصیر تهرانم و معدلم 15.55 هست..می خواستم ببینم شانسم واسه پذیرش تو مقطع ارشد با فاند تو کانادا(می دونم آمریکا خیلی پایینه) چقدره و اصولا امکان همچین کاری هست؟ ...آیا داشتن رتبه تو مسابقاتی مثل پل ماکارونی امیرکبیر تاثیر داره تو رزومه؟... اگه هست الان باید تمرکزمو بیشتر رو چی بگذارم؟... یا بهتره که ارشدو اینجا بخونم و واسه دکترا پذیرش بگیرم؟
    سلام دوست عزیز. پست قبلی بنده (شماره 178) در همین تاپیک را بخوانید، توصیه هایی که به آن دوست عزیز کردم در مورد شما هم تا حد زیادی صادق است. به طور کلی سختگیری دانشگاههای کانادایی در اعطای فاند مشابه دانشگاههای هم رده آمریکایی (و شاید هم کمی بیشتر) هست. ضمناً مسابقاتی مثل بتن، ماکارونی و از این دست بیشتر جنبه Entertainment دارند تا Research، لذا ذکر رتبه کسب شده در آنها تاثیر مثبت چندانی در بهبود رزومه ندارد. (می توانید در رزومه تان ذکرش کنید ولی خیلی نمی توانید روی موثر بودن آن حساب باز کنید.) من پیشنهاد می کنم شما تا پایان دوره تحصیلی لیسانس تمرکز اصلی خود را بر روی دروس دوره لیسانس و آوردن معدل بالا (به خصوص دروس تخصصی دو سال آخر) بگذارید، چون اگر قصدتان برای اخذ فاند مقطع ارشد از دانشگاههای کانادا و آمریکا جدی است حداقل به معدل بالای 17 ، گواهی شاگرد اولی یا چیزی شبیه به این نیاز خواهید داشت. گزینه ارشد داخل هم یک گزینه خوب است، منتهی چون تا پایان تحصیلتان هنوز حدود 3 سالی مانده از الان نمی توان راجع به این که کدام گزینه بهتر است، اظهار نظر کرد، ولی این که از الان به فکر آینده هستید فی النفسه کار خوبی است، حتماً در این مدت به خواندن زبان نیز اهمیت بدهید.
    موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)