صفحه 22 از 80 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezah نمایش پست ها
    سلام. ممنون از کمکتون. ولی با شرایط من به نظر شما پزیرش رو از UBC میتونم بگیرم؟
    و یک سوال دیگه: چون من ترم 6 هستم معدلم باید چه قدر باشه تا بتونم به فاند(حالا نه فول فاند) امیدوار باشم.
    بازم ممنون از لطفتون
    سلام دوست عزیز.
    در حال حاضر رزومه شما، برآورنده حداقل شرایط مورد نیاز (Minimum requirements) جهت اخذ پذیرش معمولی (بدون کمک هزینه) از اکثر دانشگاههای معتبر کانادا (از جمله UBC) هست. اگر بتوانید تا پایان تحصیل معدلتان را تا حدود 17 (این عدد تقریبی است) افزایش دهید، شانستان برای دریافت کمک هزینه به مراتب بیشتر خواهد شد. البته ناگفته نماند که برای گرفتن کمک هزینه، اسم دانشگاه محل اخذ مدرک هم بی تاثیر نیست، ضمن این که بهبود نمره زبان و داشتن گواهی شاگرد اولی (ممتازی) هم در افزایش شانس شما تاثیر خواهد گذاشت (داشتن مقاله انگلیسی حتی از نوع کنفرانسی هم می تواند شانس شما را تا حدی افزایش دهد، منتهی تاثیر آن برای پذیرش در مقطع ارشد، در حد معدل نیست، ضمن این که ممکن است با وقت باقیمانده شما تا زمان پذیرش، دادن مقاله چندان مقدور نباشد). البته باز هم با تمام این تفاصیل تضمینی برای اخذ پذیرش (از نوع معمولی یا با کمک هزینه) وجود ندارد. برای درک بهتر از وضعیت فعلی رزومه تان می توانید سری به بخش نتایج پذیرش بزنید و رزومه خودتان را با افرادی که قبلاً از دانشگاههای کانادا در مقطع ارشد پذیرش (از نوع معمولی یا با کمک هزینه) گرفتند، مقایسه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    در حال حاضر رزومه شما، برآورنده حداقل شرایط مورد نیاز (Minimum requirements) جهت اخذ پذیرش معمولی (بدون کمک هزینه) از اکثر دانشگاههای معتبر کانادا (از جمله UBC) هست. اگر بتوانید تا پایان تحصیل معدلتان را تا حدود 17 (این عدد تقریبی است) افزایش دهید، شانستان برای دریافت کمک هزینه به مراتب بیشتر خواهد شد. البته ناگفته نماند که برای گرفتن کمک هزینه، اسم دانشگاه محل اخذ مدرک هم بی تاثیر نیست، ضمن این که بهبود نمره زبان و داشتن گواهی شاگرد اولی (ممتازی) هم در افزایش شانس شما تاثیر خواهد گذاشت (داشتن مقاله انگلیسی حتی از نوع کنفرانسی هم می تواند شانس شما را تا حدی افزایش دهد، منتهی تاثیر آن برای پذیرش در مقطع ارشد، در حد معدل نیست، ضمن این که ممکن است با وقت باقیمانده شما تا زمان پذیرش، دادن مقاله چندان مقدور نباشد). البته باز هم با تمام این تفاصیل تضمینی برای اخذ پذیرش (از نوع معمولی یا با کمک هزینه) وجود ندارد. برای درک بهتر از وضعیت فعلی رزومه تان می توانید سری به بخش نتایج پذیرش بزنید و رزومه خودتان را با افرادی که قبلاً از دانشگاههای کانادا در مقطع ارشد پذیرش (از نوع معمولی یا با کمک هزینه) گرفتند، مقایسه کنید.
    موفق باشید.
    با تشکر از لطف شما دوست عزیز
    الان که من ترم 6 ام، فکر کنم اگه زور بزنم نهایتا معدلم و به 16 برسونم
    می خواستم بدونم آیا کنفرانس های بین المللی داخلی ارزشی داره یا نه؟
    فرق میکنه تو این کنفرانسا مقالتو فارسی بفرستی یا انگلیسی؟
    و آیا یه مقاله ISI یا IEEE میتونه جبران معدل و برای کمک هزینه بکنه یا نه؟
    ممنون از وقتی که دوستان میزارن.

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

ببین هیچ چیز به اندازه معدل مهم نیست. من جای شما بودم (و اگه بر میگشتم عقب) معدلم رو حتما به بالای 16 16.5 میرسوندم حتی اگه مجبور بودم باقی واحدمو بالای 19 بگیرم.
    از این مقوله که بگزریم حتما هر نوع مقاله ای رزومه شمارو پربارتر میکنه و روحیه و علاقه شما رو به تحقیق نشون میده که در روند تماس با استادها خیلی کمکتون میکنه. حالا می خواد کنفرانس داخلی باشه یا ISI . واضحه اگه ISI باشه تاثیر بیشتری میزاره. حالا اگه کنفرانس داخلی باشه از نبودنش به مراتب بهتر است. سعی کنید اگه مقاله میخواهید بنویسید کار تحقیقاتون با رشته ای میخواهید دز ارشد ادامه بدین در یک راستا باشه.
    موفق باشید.
    The road is better than inn, So shut up! and drive

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام.
    دوستمان پاسخ نسبتاً کاملی دادند. فقط دو نکته تکمیلی دیگر این که:
    1 - داشتن مقالات کنفرانس های داخلی، مزیت آنچنانی برای رزومه ایجاد نمی کنند، اما در هر صورت بهتر است اگر برای کنفرانس های داخلی مقاله می فرستید، آن را به زبان انگلیسی بفرستید که برای اشخاص غیرفارسی زبان هم قابل ارزیابی باشد (به قولی "کاچی به از هیچی")
    2 - داشتن مقاله بیشتر برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا مهم است که دارا بودن تجربه پژوهش برای افراد ارزیابی کننده اهمیت ویژه ای دارد، در حالی که در مقطع ارشد بیشتر از دانشجو انتظار می رود که قبلاً در درک مفاهیم و مطالب دروس دوره کارشناسی موفق عمل کرده باشد (یعنی همان معدل خوب، هر چند معتقدم نمره ملاک جامعی از فهم درسی مطالب نیست ولی خوب یا بد این قضیه امری جاافتاده است) و در واقع خیلی از دانشجوی کارشناسی انتظار کار پژوهشی نمی رود (به خصوص دانشجوی کارشناسی رشته عمران که خیلی فرصت عمیق شدن در یک موضوع خاص را نداشته و مطالب کلی مربوط به چندین گرایش تخصصی مختلف را در حدود 140 واحد گذرانده است). در هر صورت داشتن مقاله بی تاثیر نیست ولی به قول دوستمان برای متقاضی ورود به دوره کارشناسی ارشد "هیچ چیز به اندازه معدل مهم نیست".
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil eng. pwut

سلام و درود بر دوستان
    یه سوالی که برام پیش اومده میخاستم بپرسم
    فرق M.S و M.ENG چیه؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط simanejat نمایش پست ها
    سلام و درود بر دوستان
    یه سوالی که برام پیش اومده میخاستم بپرسم
    فرق M.S و M.ENG چیه؟
    ممنون
    در M.ENG تز ندارید و جاش واحد پاس میکنید. در M.Sc تز هم دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil eng. pwut

پس یعنی اگه M.ENG بخونیم PHD گرفتن سخت تر میشه؟

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط simanejat نمایش پست ها
    پس یعنی اگه M.ENG بخونیم PHD گرفتن سخت تر میشه؟
    در M.ENG چون تز ندارید پس احتمالا کار تحقیقاتی کمتری انجام میدهید پس رزومه شما کم بار تر ازM.Sc ها خواهد بود که شرایط رو برای پذیرش شما سخت تر میکنه. ولی بودن کسانی که بعد از M.ENG در مقطع دکترا پذیرش با فاند گرفتند.

Member
    رشته و دانشگاه
    architecture- IAUM

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_plove نمایش پست ها
    در M.ENG چون تز ندارید پس احتمالا کار تحقیقاتی کمتری انجام میدهید پس رزومه شما کم بار تر ازM.Sc ها خواهد بود که شرایط رو برای پذیرش شما سخت تر میکنه. ولی بودن کسانی که بعد از M.ENG در مقطع دکترا پذیرش با فاند گرفتند.
    من هم M.Eng پذيرش دارم و سعي دارم كه اونجا تبديل كنم به M.Sc . سوالي كه برام پيش اومده اينه كه اگه نشد من در حين تحصيل تبديل كنم با همين M.Eng ميتونم براي PHD اقدام كنم مستقيما؟ يا بايد بعد درسم يه دوره خاصي رو بگذرونم بعد براي دكترا اقدام كنم؟ ممنون ميشم اگه جواب سوال منو بدين...

Member
    رشته و دانشگاه
    architecture- IAUM

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed123 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    لطفا منو راهنمایی کنید. میخوام واسه ارشد از یه دانشگاه توی امریکا یا کانادا رشته معماری پذیرش با فاند بگیرم
    معدل کارشناسی: 17.5
    مقاله داخلی:2
    مقاله ISI:1
    توصیه نامه
    workshop:1
    مسلط به نرم افزارهای مربوط به رشته
    داشتن یه وب سایت تخصصی معماری با بازدید بالا و رنکینگ بالا توی گوگل
    داشتن portfolio خوب
    هنوز تافل و gre ندادم
    به نظر شما الان می تونم درخواست بدم بگم نمره زبانمو بعد واستون میفرستم؟
    سلام دوست عزيز....
    اول از همه بگم كه پذيرش براي معماري خودش سخت هست چه برسه به اينكه با فاند باشه...من كه خودم نرفتم دنبال Master of Architecture و بيشتر رفتم سمت گرايشهاي فني اما يكي از دوستام با portfolio خوب معدل 17 و آيلتس 7 هرچي معماري كانادا اپلاي كرد رد شد حتي دانشگاه ميلان ايتاليا...
    البته رزومه خوبي داري از نظر مقاله اما سعيتو بيشتر بزار براي آمريكا..اونجا براي معماري راحتتر ميتوني پذيرش بگيري....2تا از دوستام با portfolio خوب و نمره تافل معمولي رفتن آمريكا....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)