سلام
من به عنوان مهمان یه پسی بذارم.ببینید این تنیجه وبرداشت کلی من هست.تا دلتان بخواهد در ایران مشکل هست برای ادامه تحصیل و این مشکل با توجه به وضعیت مالی خانواده شما بالا پایین میشه.نتیجه کلی اینه به قول رضا امیرخانی تو کتاب نشت نشائ شریفی سال سومی که به فکر اپلای نباشه یا خنگ وتنبل هستش یا فقیر بگذریم که بچه فقیر دیگه توشریف جا نداره.حالا شما بچه شریفی رو بسط بده به کسی که میخواد بیشتر درس بخونه وتحقیق بخونه شووخی که نداریم اهل علمه.
من تو دوستام هستند طرف وضع مالیش خوب نیست اصلا فکر خارج نیست میخواهد همینجا زن بگیرد ویا شوهر کند وشرکت نفتی جایی استخدام بشه ویا علی....
اگه هدفت اینه اصلا به خارج فکر نکن.بدجور عقب می افتی میری ومیآی میبینی یه آدم درجه چند رو بهت ترجیح میدن اینجا مدرک مهمه فقط بگیر وبرو دنبال زندگیت.

اما اگه اهل علمی ومیخوای به بهترین دانشگاه ها بری اگه میتونی ودستت میرسه به یه دانشگاه متوسط بری حتما از ایران برو حتی شرف هم ارزش نداره اما اگر به هر دلیل نمیتونی (یه دو دوتا چهارتای منطقی واقعا بهت نشون میده )ریسک نکن که عقب میافتی بچسب به ارشد همینجا انشا.. در آینده تصمیم می گیری.
استاد هم همه مدل پیدا میشه