نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین گرایش رشته ی عمران ؟

ضمن عرض سلام به دوستان به نظر من انتخاب بهترین گرایش عمران برای ارشد تا حد زیادی نسبیه و به فاکتورهای مثل علاقه شخصی ، توانایی علمی ، بازار کار بستگی داره مثلا یک نفر به مدیریت علاقه داره مدیریت پروژه و ساختو انتخاب میکنه. یه نفر ممکنه اصلا خاک دوست نداشته باشه خب انتخاب نمی کنه . یکی ممکنه سازه دوست داشته باشه اما توانایی علمی موفق شدن تو اون رشته رو نداشته باشه مثلا ریاضیاتش ضعیف باشه(نه فقط فارغ التحصیل شدن)
    در مورد کشور ها هم خب سیاست های کلانی در کشور ها وجود داره و فرق هست بین کشور های توسعه یافته و در حال توسعه ، مثلا الان دیگه توی کشور های توسعه یافته بیشتر دارن رویEnviromental Engineering کار می کنند که طبیعتا در کشوری مثل ما بازارش خوب نیست چون ما فعلا به اون مرحله ای نرسیدیم که بخوایم روی این موضوع ها حساس بشیم و اینا رو خیلی اهمیت نمی دیم عقب تریم از اونا یا کشوری که خطرات زلزله تهدیدش می کنه مثل مثلا آمریکا یا ژاپن و حتی ایران علاقه مندی های بیشتری در دپارتمان های عمرانشون روی بحث های لرزه ای و مهندسی زلزله هست و طبیعتا روی بورس هم هستند . اما با تحقیقات من اگر بخوایم به طور کلی بگیم مجموعه عمران کلا در عمده کشور هاحساب خاصی روش هست یکی روی Enviromental یکیEQ و ...البته اینم بگم اینا نظرات شخصی من بود من خودم شخصا فکر می کنم زلزله الان رشته خوبیه چون هم تو ایران میشه توش کار کرد هم توی آمریکا (کلا همه رشته ها حرف اول رو می زنه)خیلی جای کار داره و هر دو رو زلزله حساسند اما خوب من ریاضیاتم ضعیفه به همین دلیلم بین زلزله و مدیریت ساخت مرددم اروپا هم که با توجه به تراکم جمعیتی و مساحت کم بدیهی که روی رشته های مرتبط با مهندسی محیط زیست حساسند
    ویرایش توسط zagros1985 : January 11th, 2010 در ساعت 01:39 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)