صفحه 14 از 80 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی. لطفاً جهت حفظ نظم فروم سعی کنید سوالاتتان را در مرتبط ترین تاپیک مطرح کنید. (برای کانادا و آمریکا به تاپیک های مرتبط مراجعه کنید.) برای شروع و کسب اطلاعات کلی در زمینه پذیرش بخش ویکی را مطالعه بفرمائید.
    http://www.applyabroad.org/wiki
    در مورد سوالی که پرسیدید یک توصیه دوستانه به شما و دیگر دوستان مشتاق تحصیل در خارج از کشور دارم و آن این است که بهتر است تا قبل از اخذ فوق لیسانس در داخل برای تحصیل در خارج اقدام نکنید و اگر به تحصیل علاقه نسبی دارید این تصمیم را برای مقطع دکترای خارج بگیرید. قصد جسارت ندارم اما به غیر از فارغ التحصیلان ممتاز با وضعیت علمی کاملاً مطلوب (معدل خوب+ نمره زبان بالا+ معتبر بودن دانشگاه محل اخذ مدرک) و افرادی که برای رفتن به خارج دلایل موجه شخصی دارند، برای بقیه افراد که برای تحصیل در داخل مشکل خاصی نداشته و شانس قبولی در داخل دارند، تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در خارج از نظر هزینه تحصیل و زندگی در خارج، دوری از خانواده، تفاوت سطح علمی دانشگاههای داخل و خارج و... دستاورد چندان شگرفی در برنخواهد داشت. ضمن این که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس کمک هزینه های تحصیلی بسیار محدودند و آن تعداد محدود هم مختص متقاضیان بومی یا ممتاز خارجی است، پس طبیعتاً هزینه ها بایستی از جیب پرداخته شود. با توجه به این مطلب چون هزینه تحصیل و زندگی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا کمرشکن است، فرد مجبور است رو به گزینه های ارزانتری مثل هند، مالزی و کشورهای اسکاندیناوی بیاورد و امیدوار باشد که این کشورها سکوی پرتابی برای آمریکا و کانادا باشند. (که تضمینی نیست که باشند.) در حالی که شاید اگر پس از فارغ التحصیلی در فوق لیسانس داخل و تقویت رزومه از نظر معدل، نمره زبان و مقاله مستقیم برای آمریکا و کانادا اقدام کنند متحمل هزینه و زحمت کمتری شوند. امیدوارم این جو ، "رفتن به خارج به هر قیمتی" کمی تعدیل شود، چون گاهی "نرفتن" یا "دیرتر رفتن" خیلی بهتر از "به هر قیمتی رفتن" است. (البته منکر موارد نقض و استثناء برای حرفهایم نیستم.)
    موفق باشید.
    دوست عزیز این روزها قبولی در ارشد هم چندان آسان نیست . نگاه به آمار شرکت کنندگان و درصد قبولی آنها بیانگر این موضوع است.همچنین تفاوت آشکارایی بین سطح علمی دانشگاه های سراسری و آزاد و غیر انتفاعی وجود دارد. و عمده ی کلاس های خوب آمادگی برای ارشد در تهران برگزار میشود و پر هزینه هم هستند.دوست خودم برای قبولی در ارشد حدود 3 میلیون تومان هزینه کلاس و آزمون پر داخت کرد.
    از طرف دیگر در مملکت عزیز ما هر سال تصمیمات جدیدی جهت قا فلگیر کردن و شوکه کردن دانشجویان اتخاذ می شود .
    حتما دوستان یادشون هست که در نیمه های مرداد پارسال به یک باره هفت درس به دروس مورد امتحان ارشد رشته عمران اضافه شد و یا سهمیه ی 20 درصدی برای دانشجویان متعهل که همه رو شوکه کرد. و نکته دیگر آنکه همه به دنبال اخذ phd و رسیدن به درجه رفیع استادی نیستند. پس لزومی ندارد وقت و انرژی خودشون رو برای ارشد حروم کنند و همین وقت و انرژی رو برای بالا بردن معدل و نمره ی زبان صرف می کنند و بعد از پذیرش و اخذ فوق وارد بازار کار می شوند.
    و دسته آخر هم که تعدادشون کم نیست معتقد هستند: هر جایی به غیر از اینجا.

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه و نکات مهم در گرفتن پذیرش - مهندسی عمران - ارشد

بیشتر جا ها معدل 2 سال اخر براشون مهمتره چون که تو این 2 سال 90 درصد درسا اختصاصیه....

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط salamzandagi نمایش پست ها
    دوست عزیز این روزها قبولی در ارشد هم چندان آسان نیست . نگاه به آمار شرکت کنندگان و درصد قبولی آنها بیانگر این موضوع است.همچنین تفاوت آشکارایی بین سطح علمی دانشگاه های سراسری و آزاد و غیر انتفاعی وجود دارد. و عمده ی کلاس های خوب آمادگی برای ارشد در تهران برگزار میشود و پر هزینه هم هستند.دوست خودم برای قبولی در ارشد حدود 3 میلیون تومان هزینه کلاس و آزمون پر داخت کرد.
    از طرف دیگر در مملکت عزیز ما هر سال تصمیمات جدیدی جهت قا فلگیر کردن و شوکه کردن دانشجویان اتخاذ می شود .
    حتما دوستان یادشون هست که در نیمه های مرداد پارسال به یک باره هفت درس به دروس مورد امتحان ارشد رشته عمران اضافه شد و یا سهمیه ی 20 درصدی برای دانشجویان متعهل که همه رو شوکه کرد. و نکته دیگر آنکه همه به دنبال اخذ phd و رسیدن به درجه رفیع استادی نیستند. پس لزومی ندارد وقت و انرژی خودشون رو برای ارشد حروم کنند و همین وقت و انرژی رو برای بالا بردن معدل و نمره ی زبان صرف می کنند و بعد از پذیرش و اخذ فوق وارد بازار کار می شوند.
    و دسته آخر هم که تعدادشون کم نیست معتقد هستند: هر جایی به غیر از اینجا.
    سلام، ضمن تشکر از شما دوست عزیز بابت نظرات سازنده ای که دادید. چند نکته تکمیلی به نظرم رسید که بد ندیدم مطرح کنم. فکر می کنم این مطالب بی ارتباط با موضوع این تاپیک نیست:
    1 - در مورد آزمون کارشناسی ارشد شکی در رقابتی بودن و دشواری قبولی در آزمون نیست. اما اگر دایره انتخاب هایمان را صرفاً محدود به چند دانشگاه معتبرتر دولتی تهران نکنیم، متوجه می شویم قبولی در مقطع ارشد داخل آنقدرها هم دشوار نیست. به نظر بنده دانشگاههای معتبر دولتی صرفاً ابزار کار بهتری در اختیار دانشجو قرار می دهند و کار دانشجو را در فرآیند پذیرش تسهیل می سازند، مثل اساتید مجرب، فضای رقابتی مناسب، آزمایشگاهها و تجهیزات مناسب و... . اما باز هم تحصیل در یک دانشگاه معتبر تنها ملاک موثر در فرآیند پذیرش نیست. با یک برنامه ریزی خوب و تلاش مضاعف می توان در یک دانشگاه شهرستانی هم یک رزومه علمی قابل قبول برای پذیرش فراهم کرد. مثال هم در این مورد زیاد داریم. (اگر در نتایج پذیرش همین فروم جستجو کنید دوستانی از دانشگاههای دولتی شهرستان و آزاد در همین رشته عمران حتی از آمریکا هم توانسته اند پذیرش با فاند بگیرند.) در مورد سنگین بودن هزینه کلاس و آزمون برای قبولی هم تصدیق می فرمایید که این قضیه بستگی به استعداد و پایه علمی افراد دارد و نمی توان آن را به همه تعمیم داد.
    2 - در مورد این که "همه به دنبال Phd و رسیدن به درجه رفیع استادی نیستند." حق با شماست. البته تصدیق می فرمایید تدریس در دانشگاه یکی از گزینه های پیش رو برای اشتغال یک فارغ التحصیل با مدرک Phd می باشد و نه همه آن. در مورد این که فرموده اید:" بعد از پذیرش و اخذ فوق وارد بازار کار می شوند." چندان با شما موافق نیستم. بخش قابل توجهی از افرادی که برای تحصیل به خارج می روند، هدف اصلیشان مهاجرت و اشتغال در بازار کار خارج است. با توجه به محدود بودن کمک هزینه های تحصیلی برای فوق لیسانس، اگر افراد ممتاز علمی و افرادمتمکن از نظر مالی را از دایره بحث خارج کنیم، اکثر افرادی که برای فوق لیسانس به خارج می روند و تمایلی هم برای ادامه تحصیل در دکترا ندارند، باید به دنبال جایی باشند که هزینه های تحصیلشان رایگان یا پائین باشد مثل هند، مالزی، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان، بلاروس و کشورهای اسکاندیناوی. برخی از این کشورها نسبت به ایران برتری خاصی برای ماندن و اقامت ندارند مثل هند، ارمنستان، بلاروس و... و برخی که اوضاع بهتری دارند یا امکان اقامت بعد از فارغ التحصیلی ندارند یا قوانین سختگیرانه ای در این مورد دارند مثل عمده کشورهای اسکاندیناوی. برای مثال در مورد کشور فنلاند اگر متوجه شوند بعد از تحصیل قصد ماندن و اقامت دارید احتمالاً برایتان ویزای تحصیلی صادر نمی کنند. (می توانید مطالب موجود در انجمن فنلاند بخش سوالات مربوط به ویزای تحصیلی همین فروم که حاصل تجربه دوستان است را مطالعه کنید.) ضمن این که اکثر این کشورها قوانین اشتغال را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی طوری تنظیم کرده اند که برای اقامت در این کشورها تشویق نشده و به کشور خود برگردند. در کشورهای مهاجرپذیر مثل انگلیس، استرالیا، آمریکا و کانادا وضع به مراتب بدتر است. برای دانشجوی فوق لیسانس هزینه ها سرسام آور، امکان کار دانشجویی محدود و کمک هزینه های تحصیلی بسیار کمیاب هستند. ضمن این که در اکثر این کشورها اشتغال فرد خارجی پس از فارغ التحصیلی مترادف با دریافت ویزای اقامت دائم نیست. در واقع با وضع فعلی بحران اقتصادی به سختی می توان کشوری یافت که برای فارغ التحصیلان فوق لیسانس، هم از نظر هزینه ها مناسب باشد، هم ارزش ماندن داشته باشد و هم این که امکان اشتغال و اقامت پس از فارغ التحصیلی به سهولت در آن فراهم باشد. (اگه بشه چی میشه!)
    3 - در مورد دسته آخر که معتقدند: هر جایی به غیر از اینجا، متاسفانه این قضیه در بین دانشجویان به یک اپیدمی تبدیل شده است. به هر حال افرادی که چشم بسته انتخاب می کنند و همراه با جو تصمیم می گیرند این سه واقعیت تلخ را دیر یا زود درک خواهند کرد که:
    " هیچ جای دنیا برای ما فرش قرمز پهن نکرده، نمی کنند و نخواهند کرد."
    " ما همیشه در چشم غربی ها غریبه ایم صرف نظر از این که از نظر تحصیلات و پرستیژ اجتماعی در چه سطحی هستیم."
    " رنگ آسمان شاید در همه جا یک رنگ نباشد اما در جاهای مختلف خیلی هم با یکدیگر فرقی نمی کند."
    امیدوارم دوستانی که برنامه رفتن دارند، به خصوص دوستانی که برای ارشد قصد خروج از کشور را دارند روی اهدافشان و وضعیت کشورهای مقصد بیشتر بررسی و تحقیق کنند، تا بعداً دچار پشیمانی نشوند.
    البته بنده معتقد به "نرفتن و در داخل ماندن" نیستم، بلکه به "با برنامه و با هدف درست رفتن" اعتقاد دارم. ضمن این که همان طور که قبلاً هم گفتم، همه این مطالب صرفاً پیشنهاد و نظر شخصی است و برای حرفهای بنده نیز مثال نقض فراوان است.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : July 31st, 2010 در ساعت 12:35 AM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سازه‌هاي آبي، دانشگاه تربيت مدرس

پیش فرض پاسخ : سوالات مربوط به گرایشهای مختلف رشته عمران

سلام، منم رشته سازه‌هاي آبي خوندم و حالا مي‌خوام براي دكترا اقدام بكنم. سوالاي خيلي زيادي دارم. مثلا كدوم دانشگاه‌هاي آمريكا و كانادا اين گرايشو دارن و كدوما بهتر فاند ميدن و ..... به نظرم خوب باشه هركس كه اطلاعاتي در اين زمينه داره (در خصوص رشته‌هاي آب: Hydraulic, water resources management , ...) اينجا بذاره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

ممنون جناب كريمي و مشكي جان ،‌من هم با شما موافقم جناب كريمي كه اين موضوع نسبي و در همه جا صادق نيست ولي تا حدودي بي تاثير هم فكر مي كنم نباشه ! در مورد فرق بين بتن و تنطيم خانواده هم مشكي جان اون استادي كه نتونه فرق اين دو تا رو متوجه بشه باس تو مدركش شك كرد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    همونطور که قبلا گفتم به نظر من بیمه اصلا نیازی نیست و فقط گرفتن توصیه نامه به انگلیسی از مدیران شرکت که توش میزان سابقه کار شما ذکر شده باشه کافیه. البته اگر بخواهید به فارسی سابقه کار بگیرید باید در سربرگ شرکت باشه و برای ترجمه و تاییدات مربوطه نیاز دارید که سابقه بیمه و دفترچه بیمه داشته باشید.
    در مورد بيمه هم من با چند نفر ديگه هم مشورت كردم و اونها هم گفتن به يه توصيه نامه مي شه اكتفا كرد و نياز به بيمه نيست ، ولي الان متوجه نشدم ، يعني الان من براي بيمه كه شرايطش فراهمه اقدام كنم يا نمي خواد بي خودي هزينه كنم ؟! ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همراه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamnn نمایش پست ها
    من عمران transportation planning و city planning دارم اقدام میکنم. کسی با علاقه مندی مشابه هست؟
    درود من هم برای city planning ,Rela Estate ,transportation planning میخوام اپلای کنم واسه آمریکا ،ولی تا جایی که میدونم اینا رشته های شهرسازین نه عمران ،نه؟
    من لیسانس شهرسازی از ایتالیا دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همراهی برای پذیرش گرفتن در رشته عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    من امسال برای چند جا اقدام کردم و اطلاعاتم خوبه. از چند جا هم پذیرش گرفتم. خوشحال می شم بتونم کمک کنم
    درود ،آیا از وضعیت فاند در رشته های Real Estate ,City Planning , Transportation Planning اطلاعی داری؟ مخصوصا در آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

Post تأثير نرم افزار هاي عمراني در گرفتن پذيرش و بازار كار

سلام

من خيلي دنبال اين موضوع در تاپيك عمران گشتم ولي چيزي پيدا نكردم !

چند سوال داشتم، كه ممنون مي شم دوستاني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارن راهنمايي كنن .

1.مي خواستم بدونم آشنايي با نرم افزار هاي عمراني ( E-Tabs و AutoCAD و SAP و ..) چقدر در امكان گرفتن پذيرش تأثبر داره ؟!

2. آيا در رزومه اشاره اي به بلد بودن اين نرم افزارها و كار كردن با اونا بشه يا خير ؟!

3. در صورت اينكه اشاره شد حتماً بايد از يك License رسمي و خريداري شده از خود شركت CSI ذكر شود در رزومه و يا نيازي نيست ؟! ( چون مي دونين كه همون بحث كپي رايت و ... )

4. بعد از بحث تأثير در گرفتن پذيرش اين نرم افزارها، آيا آشنايي با اين نرم افزارها امكان وارد شدن به كار در كشور مزبور را داره يا نه ؟! و اين پروسه چقدر طول مي كشه ؟!

5. درباره نرم افزار E-Tabs (ضميمه : همونطور كه دوستاني كه با اين نرم افزار آشناييت دارن براي كار با اين نرم افزار 2 بحث وجود داره : 1) تحليل خطي 2) تحليل غير خطي (‌ وارد زير شاخه هاي هر دسته نمي شم و بطور كل بحث مي كنم ) همونطور كه مي دونين در ايران آموزش و كار بر اساس تحليل شبه استاتيكي خطي ست و تا اونجايي كه من اطلاع دارم فقط خانه عمران هست كه فقط در يك زير شاخه غير خطي شبه استاتيكي (Push Over) آموزش مي ده ( تا اونجايي كه من اطلاع دارم ....)‌ )

من تحليل خطي شبه استاتيكي و تا حدودي تحليل خطي ديناميكي طيفي رو بلدم ...

6. حالا با اين شرايط كدوم بحث بايد مهمه در خارج از ايران چه در زمينه كار و چه در زمينه گرفتن پذيرش ! خطي يا غير خطي ( استاتيكي يا ديناميكي ) و ... !؟

ممنون مي شم كسي تجربياتشو در اختيارمون بذاره ...

Member m.a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : تأثير نرم افزار هاي عمراني در گرفتن پذيرش و بازار كار

سلام
    1. نرم افزارهایی که اشاره کردین کاملا عمومی هستن و هر دانشجوی عمرانی که درسشو تموم کرده باشه می تونه با این نرم افزارا کار کنه پس به نظر نمی رسه اولویت خاصی ایجاد کنه.
    2. بهرحال اشاره بشه که بلدین بهتره.
    3. لازم نیست
    4. بعید میدونم صرف اشنایی با این نرم افزارها کافی باشه.
    5.6. دوست عزیز در ایران هم مثه بقیه جاها بسته به نوع سازه و شرایط کار از هر دو نوع تحلیل استفاده میشه. اگه تحلیل خطی کفایت کنه که هیچ و گرنه از غیرخطی استفاده میشه. در کل خودتو درگیر این جزییات واسه پذیرش و یا حتی کار نکن.اما شما به عنوان یه مهندس باید از این متودها اگاهی لازم رو داشته باشین که بسته به شرایط به کار ببرین.
    موفق باشین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng

پیش فرض پاسخ : تأثير نرم افزار هاي عمراني در گرفتن پذيرش و بازار كار

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a نمایش پست ها
    سلام
    1. نرم افزارهایی که اشاره کردین کاملا عمومی هستن و هر دانشجوی عمرانی که درسشو تموم کرده باشه می تونه با این نرم افزارا کار کنه پس به نظر نمی رسه اولویت خاصی ایجاد کنه.
    2. بهرحال اشاره بشه که بلدین بهتره.
    3. لازم نیست
    4. بعید میدونم صرف اشنایی با این نرم افزارها کافی باشه.
    5.6. دوست عزیز در ایران هم مثه بقیه جاها بسته به نوع سازه و شرایط کار از هر دو نوع تحلیل استفاده میشه. اگه تحلیل خطی کفایت کنه که هیچ و گرنه از غیرخطی استفاده میشه. در کل خودتو درگیر این جزییات واسه پذیرش و یا حتی کار نکن.اما شما به عنوان یه مهندس باید از این متودها اگاهی لازم رو داشته باشین که بسته به شرایط به کار ببرین.
    موفق باشین.
    ممنون m.a جان بابت جوابت .

1. در مورد عمومي بودن حق با شماست و هركسي مي تونه استفاده كنه ولي اين موضوع در كشور ما كه حق كپي رايت نداريم فراگيره و همه مي تونن حتي نسخه هاي گرون قيمتش روي سيستمشون نصب كنن و استفاده كنن ... (‌اما با اين حال باز هم خيلي ها هستن كه به صورت اصولي آموزش نديدن و نمي تونن اونطوري كه انتظار ميره با اين نرم افزار كار كنن...) اما در مورد كشورهاي خارجي كه بعضي از شركت هاي مهندسي نيز حتي نسخه هاي پايين اين نرم افزار را در اختيار ندارن هم باز به همين صورت است ؟!!

2. ....
    3. آخه من شنيدم كه اونها رو كپي رايت خيلي حساسن ، البته من چيزي كه شنيدم بيشتر روي تحقيقات علمي بوده و نمي دونم كه در اين زمينه هم مصداق داره يا نه ! اما گفتم بپرسم كه بعداً مشكلي پيش نياد !

4. دوست عزيز منظورم از آشنايي كار با اين نرم افزار است نه صرفاً آشنايي كلي !

5. در اين مورد باز هم تا جايي كه من مي دونم افراد كمي هستن كه از تحليل غير خطي سر در ميارن و مي تونن با اون كار كنن ! حتي خانه عمران كه دوره هاي آموزشيش رو برگذار مي كرد، فقط يه نفر به اين بحث مسلط بود و آموزش ميداد ! از اين لحاظ پرسيدم چون سوال كه كردم گفتن روش شبه استاتيكي نسبت به خطاي بيشتر و اعتماد كمتر به ساير موارد تحليل تقريباً از دور خارج شده !

بازم ممنون از جواب (m.a) جان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)