صفحه 72 از 80 نخستنخست ... 2262636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Askarzadeh نمایش پست ها
    با سلام
    من کارشناسی عمران عمران با معدل 17.63 از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد عمران- آب و فاضلاب با معدل 16.49 از دانشگاه تهران هستم. دو ساله که فارغ التحصیل شدم و مشغول به کارم و میخوام برای دکتری از دانشگاه های کانادا اپلای کنم. سعی ام بر اینه که آیلتس 7 رو تا آخر شهریور بیارم. 3 تا مقاله داخلی دارم ولی خارجی نه. میخواستم بدونم شانس پذیرش تو کدوم دانشگاه های کانادا رو دارم؟ ممنونم از راهنماییتون
    مقاله داخلی یا خارحی اگر نمایه ISI یا ISC داشته باشد (مقالات ژورنالی) تفاوت چندانی ندارد. بسیاری مجلات ایرانی دارای نمایه بین المللی در حال چاپ مقالات متعدد داخلی و بین المللی هستند و بعضا از بسیاری مجلات همرده به ویژه در کشورهای همسایه اعتبار بالاتری دارند. مقالات کنفرانس اگر منظور است در رده پایین تری نسبت به ژورنالهای معتبر قرار دارند که خود باز بسته به موضوع و تاپیک و به ویژه IF طبقه بندی میشوند. برای دکتری عموما مقالات ژورنال به دلیل اعتبارسنجی و داوری دقیقتر مورد نظر قرار میگیرند و تقریبا برای جذب پذیرش بافاند ضروری است. اگر بتوانید در این مدت مقاله ژورنال بفرستید (که با توجه به زمان اپلیکیشن احتمالی شما برای سپتامبر2017 زمان کافی دارید) میتوانید به پذیرش بافاند در یکی از دانشگاههای کانادایی که استادی با زمینه کاری نزدیک به تز ارشدتان وجود دارد امیدوار باشید.
    مک گیل، تورنتو و یو بی سی سه دانشگاه تاپ کانادا هستند که رزومه قوی و به ویژه مقالات معتبر عموما برای رقابت پذیری در اکثر رشته های مهندسی نیاز دارند. توصیه اینستکه به جهت شانس بیشتر اگر ترحیج ویژه ای روی دانشگاه و استاد خاصی ندارید دانشگاههایی نظیر منیتوبا، کنکوردیا و وسترن را درنظر بگیرید. رده دانشگاههایی نظیر واترلو،آلبرتا و کلگری، به ویژه در زمینه آب و فاضلاب نیز در صورتی که مقاله حداقلی بتوانید در ژورنال ارائه نمایید، دور از دسترس نخواهد بود. در هرحال دپارتمان عمران به ویژه گروه آب در برخی دانشگاهها نظیر واترلو پوزیشنهای بیشتری را در مقایسه با برخی دانشگاهها دارد (به علت تعداد استاد در گروه و فعالیت لب ورکها) که صرف نظر از رنک ممکن است شانس اپلیکیشنهای بلایند(بدون پاسخ قبلی از استاد) را بالا ببرد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام کسی از دوستان اطلاع داره که داشتن مقاله ای اس ای خوب از پایان نامه و نمره زبان خوب چقدر میتونه رو معدل بد سرپوش بذاره؟ با معدل کارشناسی و ارشد 15.5 تا 16 منظورمه ... ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Danny021 نمایش پست ها
    سلام کسی از دوستان اطلاع داره که داشتن مقاله ای اس ای خوب از پایان نامه و نمره زبان خوب چقدر میتونه رو معدل بد سرپوش بذاره؟ با معدل کارشناسی و ارشد 15.5 تا 16 منظورمه ... ممنون
    برای پذیرش دکتری اگر البته مینیمم معدل را پاس کنید بیشتر کیفیت و ماهیت تز ارشد و مقالات شما مورد ارزیابی قرار میگیرد. در شرایط رقابتی با سایر کاندیداها به ویژه در دانشگاههایی که انتخاب دانشجو به صورت استاد محور و نه کمیته محور است، عموما این مساله بیشتر نمود دارد و در صورت داشتن موضوع تز و مقالات مرتبط با پروژه و کسب مینیممهای تحصیلات تکمیلی، اولویت بیشتری از سوی استاد البته در رنج معقول نظیر کیس شما به دانشجویی فارغ التحصیل از همین رده های دانشگاهی شما ولی معدلی بالاتر بدون مقالات نزدیک مرتبط با موضوع داده خواهد شد. البته در دانشگاههای کمیته محور و برخی دانشگاههای عموما آمریکایی که انتخاب دانشجو در سال اول توسط کمیته و با فاند TA صورت میگیرد اهمیت معدل و رنک دانشگاه قبلی و کیفیت عمومی مقالات بیشتر مد نظر است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای پذیرش دکتری اگر البته مینیمم معدل را پاس کنید بیشتر کیفیت و ماهیت تز ارشد و مقالات شما مورد ارزیابی قرار میگیرد. در شرایط رقابتی با سایر کاندیداها به ویژه در دانشگاههایی که انتخاب دانشجو به صورت استاد محور و نه کمیته محور است، عموما این مساله بیشتر نمود دارد و در صورت داشتن موضوع تز و مقالات مرتبط با پروژه و کسب مینیممهای تحصیلات تکمیلی، اولویت بیشتری از سوی استاد البته در رنج معقول نظیر کیس شما به دانشجویی فارغ التحصیل از همین رده های دانشگاهی شما ولی معدلی بالاتر بدون مقالات نزدیک مرتبط با موضوع داده خواهد شد. البته در دانشگاههای کمیته محور و برخی دانشگاههای عموما آمریکایی که انتخاب دانشجو در سال اول توسط کمیته و با فاند TA صورت میگیرد اهمیت معدل و رنک دانشگاه قبلی و کیفیت عمومی مقالات بیشتر مد نظر است.
    موفق باشید
    سلام ممنونم از پاسختون. من لیسانسمو امیرکبیر بودم و ارشدمو دانشگاه تهران گرایش ژئوتکنیک( زمینه تزم ژئوتکنیک لرزه ای بوده). دوتا ای اس ای و یه کنفرانس بین المللی خوب هم از تزم دارم به نظر شما به کدوم دانشگاهای امریکا می تونم امید داشته باشم؟ به دانشگاهای رده الف یا ب وزارت علوم امیدی هست؟ صمن اینکه من از یه نفر شنیده بودم که اگر مثلا معدل ارشد کسی بالا نباشه میتونن بهش دکتری پیوسته بدن که سال اول درسای ارشد رو بخونه دوباره؛ آیا همچین چیزی صحت داره؟ موقع اپلای کردن خود فرد میتونه اینو پیشنهاد بده و ایا تاثیری در پذیرش داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Danny021 نمایش پست ها
    سلام ممنونم از پاسختون. من لیسانسمو امیرکبیر بودم و ارشدمو دانشگاه تهران گرایش ژئوتکنیک( زمینه تزم ژئوتکنیک لرزه ای بوده). دوتا ای اس ای و یه کنفرانس بین المللی خوب هم از تزم دارم به نظر شما به کدوم دانشگاهای امریکا می تونم امید داشته باشم؟ به دانشگاهای رده الف یا ب وزارت علوم امیدی هست؟ صمن اینکه من از یه نفر شنیده بودم که اگر مثلا معدل ارشد کسی بالا نباشه میتونن بهش دکتری پیوسته بدن که سال اول درسای ارشد رو بخونه دوباره؛ آیا همچین چیزی صحت داره؟ موقع اپلای کردن خود فرد میتونه اینو پیشنهاد بده و ایا تاثیری در پذیرش داره؟
    Direct PhD عموما برای افرادی که با مدرک لیسانس و رزومه ای عالی در جستجوی موقعیت دکتری هستند مناسب است. برای رزومه های عادی و به ویژه دارا بودن ارشد چندان مزیتی ایجاد نمیکند.
    امکان پذیرش مستر با آپشن سوییچ به PhDبعد از یک سال در برخی گروهها وجود دارد و ممکن است ترجیح برخی اساتید به این گزینه باشد. اعلام خودتان مبنی بر آمادگی ممکن است به افزایش شانس پذیرش منجر شود ولی شانس کمتر برای پذیرش مرحله اول PhD به علت این فیدبک و امکان عدم موفقیت در سوییچ بسته به عملکرد و نیز شانس کمتر ویزا در مستر مجدد از معایب چنین روشی است.
    البته باز شرایط را باید در مجموع ببینید و گزینه های نهایی در دسترس را برای تصمیم گیری مدنظر قرار دهید. برای بررسی دانشگاههای خاص به فرومهای مربوطه مربوط به هر دانشگاه مراجعه کنید اطلاعات لوکال مناسب تری پیدا میکنید اما در کل رده 100رنکینگ برای رزومه هایی نظیر شما مرزی منطقی است که با توجه به سایر فاکتورهای رزومه نظیر سوابق TA, گپ تحصیلی و کیفیت مقالات به رده Top50نیز قابل ارتقا و دستیابی است.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم آخر عمران امیرکبیر هستم با معدل کل 16.9 و اخر همین تابستون فارغ التحصیل میشم . ارشد هم توی همین دانشگاه بصورت بدون کنکور گرایش ژئوتکنیک قبول شدم ولی تصمیم گرفتم بصورت جدی برای اپلای گرفتن تلاش کنم.اولیتمم هم دانشگاه های امریکا یا کانادا بصورت دکترا مستقیم هستش
    زبانمم هم فکر میکنم خوب باشه و بتونم تافل بالای 100 یا حتی بیشتر بیارم . تا اخر تابستون امسال هم به امید خدا یه مقاله حداقل داخلی در توی زمینه ژئوتکنیک اماده میکنم.
    خواستم از حضورتون بپرسم شانسم برای اپلای چطوره ؟ درکل وضعمو چطور ارزیابی میکنید و چه پیشنهادی دارین
    متشکرم

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanir نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم آخر عمران امیرکبیر هستم با معدل کل 16.9 و اخر همین تابستون فارغ التحصیل میشم . ارشد هم توی همین دانشگاه بصورت بدون کنکور گرایش ژئوتکنیک قبول شدم ولی تصمیم گرفتم بصورت جدی برای اپلای گرفتن تلاش کنم.اولیتمم هم دانشگاه های امریکا یا کانادا بصورت دکترا مستقیم هستش
    زبانمم هم فکر میکنم خوب باشه و بتونم تافل بالای 100 یا حتی بیشتر بیارم . تا اخر تابستون امسال هم به امید خدا یه مقاله حداقل داخلی در توی زمینه ژئوتکنیک اماده میکنم.
    خواستم از حضورتون بپرسم شانسم برای اپلای چطوره ؟ درکل وضعمو چطور ارزیابی میکنید و چه پیشنهادی دارین
    متشکرم
    If you can pay for a year you will have great chance for the year after that
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

سلام دوستان اوقات خوش.سپهر هستم.بنده مدرک دیپلم دارم و شهریور امسال یعنی دو ماه دیگه وارد سن 18 سالگی خواهم شد.رشته ی بنده تجربی هست.10 روز دیگر هم کنکور خواهم داشت.معدل نهایی بنده حول و حوش 12 هست و معدل نهایی امسال هم احتمالا در همین حدود باشه.بنده قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشوری دیگر رو دارم.یه کشور میخوام که به شرایط و رشته های مورد علاقه ی بنده بخوره. خودم خیلی علاقه به مهندسی خودرو دارم و بعد از اون دندانپزشکی و فیزیوتراپی و دامپزشکی و رشته های طراحی و دیزاین و معماری و از اینجور رشته ها و رشته ی عمران.سوالی که دارم اینه که چه کشوری رو به بنده پیشنهاد میدید و چگونه بنده میتونم به اون کشور مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدم؟چه راه هایی هست و باید چه کار کرد.به چه چیز هایی نیاز هست و برای ورود به هر رشته از رشته های مورد علاقه ی بنده باید چه اقدامی بکنم؟
    ثانیا از بین این رشته های مورد علاقه ی بنده کدوم رشته امکان تحصیل در اون آسان تره و راحت تر میتونم وارد اون رشته بشم و کدام یک تحصیل در آن آسان تر هست و بازار کار بهتری داره؟
    ثالثا هزینه ی کلی که باید داشته باشم تا بتوانم به اون کشور مهاجرت کنم چقدر هست و هزینه ی ماهانه ای که اونجا باید داشته باشم تا بتونم بدون دردسر زندگی کنم چقدر هست؟
    ممنون میشم یه راهنمایی کلی بکنید که خیلی بلاتکلیف موندم..عذر خواهی میکنم ممکنه سوالم تکراری باشه ولی وقت جست و جو در این همه صفحه رو به خاطر درس هام ندارم.مرسی
    ویرایش توسط Sepehrad_sh : July 3rd, 2016 در ساعت 09:09 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering at HSU

با سلام به دوستان
    عیدتون مبارک باش
    من یه سوالی داشتم...
    من میخام برای کانادا اقدام کنم ، میخوام زودتر از ایران برم. با توجه به اینکه راههای خیل کمی برای ی دانشجو هست برای مهاجرت ب کانادا تصمیم به اپلای گرفتم.
    همونطور که همه میدونید ، هزینه زندگی تو کشورهای غربی به دلیل ارزش پولشون برا ما خیلی زیاد میشه برای همین باید دنبال یک منبع خارجی باشیم. من خودم فاند رو در نظر گرفتم که بتونم فاند بگیرمو برم. ولی مساله ای که هست تازه لیسانسمو گرفتم و دنبال فاند ارشدم . نمیدونم احتمال این هست که بتونم با برا ارشد فاند پیدا کنم یا نه. اگه دوستان اطلاعی دارند یا کسی رو اطرافشون دارن که با شرایطی مثل شرایط من رفتن اونور لطف میکنن توضیح بدن.
    معدلم 16 هستش یه مقاله ISI دارم که چاپ شده IF=0.6 و یه مقاله فارسی و ی ISI دیگه هم دوماه پیش فرستادم و یکی رو هم آخراش ام تا یه ماه دیگه میفرستم.

Junior Member

سلام
    دوستان ممنون میشم پاسخگوی سوال بنده باشید
    من در حال حاضر دارم روی پایان نامه ارشدم کار می کنم باتوجه به اینکه رشته من معماری است آیا می تونم برای دکتری محیط زیست برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)