نقل قول نوشته اصلی توسط sheri_sheri نمایش پست ها
من هم M.Eng پذيرش دارم و سعي دارم كه اونجا تبديل كنم به M.Sc . سوالي كه برام پيش اومده اينه كه اگه نشد من در حين تحصيل تبديل كنم با همين M.Eng ميتونم براي PHD اقدام كنم مستقيما؟ يا بايد بعد درسم يه دوره خاصي رو بگذرونم بعد براي دكترا اقدام كنم؟ ممنون ميشم اگه جواب سوال منو بدين...
والا تو یکی از سایت های دانشگاههای کانادا (یادم نیست دقیقا کدوم دانشگاه) دیدم نوشته بود اگه بعد M.ENG بخواهید PHD بخونید در همین دانشگاه باید 1 سال دوره به اسم Fast Track رو بگزرونید بعدش که تبدیل به M.Sc بشید و بعد ادامه بدید در همین دانشگاه ! (البته من اینو فقط تو یه دانشگاه دیدم). ولی خب مسلما بستگی به قانون دانشگاه داره. مسلما منعی برای شما نداره بعد M.ENG دکترا بخونید و جایی هم همچین چیزی نوشته نشده بجز اون دانشگاهی که بالاتر گفتم !! آمریکارو که میدونم مشکلی نیست. کانادا هم کسایی بودن که بعدش دکترا خوندن. به نظر من چون جو رقابتی هست و شما از قضا تز هم ندارید بستگی به رزومتون داره که آیا در دوران تحصیل M.ENG (بجز معدل) کار تحقیقاتی کردین ! مقاله دارین! یا نه. در رزومتون خوب باشه مسلما استادی پیدا میشه که شما رو واسه دکترا برداره.