صفحه 23 از 80 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط sheri_sheri نمایش پست ها
    من هم M.Eng پذيرش دارم و سعي دارم كه اونجا تبديل كنم به M.Sc . سوالي كه برام پيش اومده اينه كه اگه نشد من در حين تحصيل تبديل كنم با همين M.Eng ميتونم براي PHD اقدام كنم مستقيما؟ يا بايد بعد درسم يه دوره خاصي رو بگذرونم بعد براي دكترا اقدام كنم؟ ممنون ميشم اگه جواب سوال منو بدين...
    والا تو یکی از سایت های دانشگاههای کانادا (یادم نیست دقیقا کدوم دانشگاه) دیدم نوشته بود اگه بعد M.ENG بخواهید PHD بخونید در همین دانشگاه باید 1 سال دوره به اسم Fast Track رو بگزرونید بعدش که تبدیل به M.Sc بشید و بعد ادامه بدید در همین دانشگاه ! (البته من اینو فقط تو یه دانشگاه دیدم). ولی خب مسلما بستگی به قانون دانشگاه داره. مسلما منعی برای شما نداره بعد M.ENG دکترا بخونید و جایی هم همچین چیزی نوشته نشده بجز اون دانشگاهی که بالاتر گفتم !! آمریکارو که میدونم مشکلی نیست. کانادا هم کسایی بودن که بعدش دکترا خوندن. به نظر من چون جو رقابتی هست و شما از قضا تز هم ندارید بستگی به رزومتون داره که آیا در دوران تحصیل M.ENG (بجز معدل) کار تحقیقاتی کردین ! مقاله دارین! یا نه. در رزومتون خوب باشه مسلما استادی پیدا میشه که شما رو واسه دکترا برداره.
    The road is better than inn, So shut up! and drive

Junior Member

سلام
    من کارشناسی عمران علم و صنعت دارم:14
    ارشد ژئوتکنیک دارم می گیرم : معدل فعلا 15.5
    دلم می خواد برای گرایش راه phd یا ms اقدام کنم
    می خوام بدونم اگر برای ms+phd اقدام کنم از لحاظ سربازی مشکلی پیدا می کنه
    یا اینکه میشه برای phd راه بدون در نظر گرفتن ارشد اقدام کنم و مدارکشو نفرستم از نظر نظام وظیفه میشه؟
    وبا این نمره ها امیدی هست؟

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط sheri_sheri نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز....
    اول از همه بگم كه پذيرش براي معماري خودش سخت هست چه برسه به اينكه با فاند باشه...من كه خودم نرفتم دنبال Master of Architecture و بيشتر رفتم سمت گرايشهاي فني اما يكي از دوستام با portfolio خوب معدل 17 و آيلتس 7 هرچي معماري كانادا اپلاي كرد رد شد حتي دانشگاه ميلان ايتاليا...
    البته رزومه خوبي داري از نظر مقاله اما سعيتو بيشتر بزار براي آمريكا..اونجا براي معماري راحتتر ميتوني پذيرش بگيري....2تا از دوستام با portfolio خوب و نمره تافل معمولي رفتن آمريكا....
    این پستم رو اینجا هم میزارم شاید جواب سئوال خیلی ها باشه

نتایج اپلیکیشن های من برای پاییز 2011 :

:Rejected at
    1/1university of toronto, canada
    2/2university of manitoba, canada
    3/3McGill university, canada
    4/4carlton university, canada
    5/5Ryerson university, canada
    6/6Oulu University, finland
    7/7Tampere University of Technology, finland

:Waitlisted at
    Univrsity of british columbia, canada

:Accepted at
    1/1university of edinburgh, UK
    2/2Technical University Cottbus, Germany
    3/3Städelschule Architecture Class (SAC) , Frankfurt, Germany

Course: Master of Architecture
    Bachelor GPA: 17/20 BuAli Sina University
    IELTS: 7
    Papers: 0
    Related work experience: 2years
    من تجربه گرون و سنگینی رو برای اپلای کردن بعنوان یک اپلیکنت اینترنشنال برای مستر معماری تو کانادا بدست آوردم که اگه کسی خواست برای همین رشته تو کانادا اپلای کنه خوشحال میشم بهش انتقال بدم چون نتیجه حدود یک سال تلاش از روزیه که تصمیم به این کار گرفتم تا الان که دنبال کارای ویزام هستم.
    فقط در مورد مستر معماری تو کانادا بطور خلاصه این رو میتونم بگم در کل10 تا دانشگاه تو کانادا این رشته رو دارن و هر کدومشون هم حداکثر 10 تا 15 درصد ظرفیتشون رو به اپلیکنت های اینترنشنال میدن یعنی کسانی که لیسانس معماریشون رو تو یک کشور غیر از آمریکا و کانادا گرفته باشند و هر کدوم هم سالی بطور متوسط 30 تا دانجو میگیرن و با یک جمع و ضرب ساده متوجه میشید حداکثر سالی 30 ال 40 نفر اینترنشنال اپلیکنت از کل دنیا میتونن پذیرش مستر معماری تو کانادا بگیرن و این در حالییه که هر کدوم این دانشگاها سالی حدود 100 تا 200 اپلیکیشن از کشور های غیر کانادا و امریکا دریافت میکنن و یعنی از بین این 100 تا 200 نفر 3 تا 4 نفرشون رو انتخاب میکنن.
    متاسفانه در زمینه فاند هم بدترین رشته دنیا رو داریم و اصلا سال اول نباید حتی اگه پذیرش تونستید بگیرید رو فاند حساب باز کنید
    به هرحال من هم بدلیل شاگرد اولی دانشگاه و بقیه شرایط خوبی که داشتم و به رویای PR کانادا رو انتخاب کردم و کلی زمان و هزینه سرفش کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
    بهتره بدونید university of edinburgh که تونستم پذیرش بگیرم رنکینگش از همه این دانشگاه ها بالاتر بود رنکینگ 22 بر اساس پایگاه QS و 30 بر اساس مجله تایمز سال تحصیلی 2011 - 2010
    و حدود 10 گرایش فقط برای مستر معماری داره در حالیکه دانشگاه های کانادا به ندرت Landscape design or construction management دارن و تنها و تنها دلیل رقابت شدید سر ورود بهشون همون قضیه PR از طریق canadian experience class
    به هر حال بعد از یک سال پر ماجرا که حتی آخرش یک ماه آموزشی سربازی هم رفتم تا جواب اپلیکیشن هام اومد خوشحالم که بعنوان اولین ایرانی تو برنامه ASG دانشگاه کتبوس آلمان قبول شدم و همین رو دارم میرم.برنامه ای که به نظرم قوی ترین برنامه مستر معماری دنیاست باز هم یه شاهکار از طرف آلمانی ها:
    این دانشگاه (یعنی پروفسور داگمار که دایرکتور این برنامه هست) یک برنامه ترکیبی بین 8 دانشگاه داخل اتحادیه اروپا برای مستر معماری طراحی کرده و 24 دانشجو از 8 کشور شرکت کننده تو این طرح و 6 دانشجوی اینترنشنال هر سال جذب می کنند.
    دانشجوهای این کورس اینترنشنال هر 2 ماه تو یکی از این 8 کشور تحصیل میکنند و تحت نظر فکلتی اون دانشگاه که سبقه بهتری توی دروس اون نیم ترم داره کار میکنن و ما بین هر دو کشور هم 10 روز زمان فرصت دارن تا خودشون رو به هر طریقی که خودشون انتخاب میکنند به دانشگاه بعدی برسونند و تا جایی که من فهمیدم معمولا اکیپی و با قطار سفر میکنن تا تمام کشور ها و شهرهای مهمی که ارزش بازدید معماری دارن ببینن.
    کشورهایی که توی این کورس اینترنشنال شریک هستن:
    آلمان تو شهر کتبوس و برلین /// فرانسه شهر مارسی /// اسپانیا شهر سویل /// پرتغال شهر لیسبون /// اتریش شهر اینبروک /// لهستان شهر ورشو /// استونی شهر تالین
    همچنین به لطف سیستم آموزش عالی آلمان هزینه این دانشگاه خیلی خوبه و حدود یک سوم تمام دانشگاه های کانادا یا امریکا میشه و برای تمام طول دوره هماهنگی برای خوابگاه این 30 نفر دانشجو انجام بشه.
    درباره دانشگاه های فنلاند هم اطلاعات خوبی پیدا کردم که اگر کسی لازم داشته باشه خوشحال میشم کمکش کنم
    موفق باشید

Junior Member

با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن در گرایش استخراج هستم،می خواستم بدونم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق در یکی ار رشته های عمران یا نفت در دانشگاه های مالزی برای بنده وجود دارد؟

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzaei1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن در گرایش استخراج هستم،می خواستم بدونم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق در یکی ار رشته های عمران یا نفت در دانشگاه های مالزی برای بنده وجود دارد؟
    بله.در عمران میتوانید مهندسی خاک و پی و یا تونل بخونید.
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member

بله.در عمران میتوانید مهندسی خاک و پی و یا تونل بخونید.
    سایر گرایش ها مثل گرایش سازه چی؟در مورد رشته نفت چطور؟

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzaei1 نمایش پست ها
    سایر گرایش ها مثل گرایش سازه چی؟در مورد رشته نفت چطور؟
    بعضی رشته ها هست که در توضیحاتش نوشته مثلا کسایی میخوان اپلای کنند باید مهندسی عمران یا فارغ التحصیل رشته مرتبط باشند. بعضی ها هم نوشته مثلا فقط مهندسی داشته باشند کفایت میکنه. بعضی ها با صراحت نوشته که فقط مهندسی عمران قبول میکنیم. بستگی به اون رشته و دانشگاه داره. مسلما هرچی رشته تخصصی تر باشه سر این موضوع (1-قبول کردن اپلای شما 2- پذیرش دادن ) بیشتر سختگیری میکنند. شما شانس بیشتری تو رشته های خاک وپی و تونل در مهندسی عمران و حفاری در مهندسی نفت دارید. بهتره رشته های مورد علاقتونو پیدا کنید و توضیحاتشو بخونید و سپس از طریق ایمیل با منشی رشته ارتباط برقرار کنیدو ازشون سوال کنید که قبول میکنند یا نه.
    The road is better than inn, So shut up! and drive

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط f_a_r_i_d نمایش پست ها
    سلام
    یا اینکه میشه برای phd راه بدون در نظر گرفتن ارشد اقدام کنم و مدارکشو نفرستم از نظر نظام وظیفه میشه؟
    لطفا یکی جواب بده
    مممنون

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط f_a_r_i_d نمایش پست ها
    سلام
    البته سوال شما خیلی‌ به تاپیک مربوط نیست.
    در صورتی‌ که اینجا مستر بگیرید دیگه اجازه خروج برای مستر مجدد نمیدهند. در صورتی‌ که پذیرش دکترا رو بهشون بدید و اونجا مستر بخونید، اجازه خروج میدهند اما وقتی‌ رفتید اونجا باید براشون ریز نمره و گواهی اشتغال بفرستید. اونوقت متوجه میشوند و وثیقه شما رو بر می‌دارند!
    در مورد شانستون هم پذیرش با فاند بعید هست بتونید بگیرید.
    لطفا نتایج پذیرش خود را در اینجا وارد کنید.
    با عرض پوزش از پاسخ دادن سوالات در پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

کسی برای رشته مهندسی زلزله اپلای کرده تا حالا؟؟؟ من به این رشته علاقمندم ولی توی سایت دانشگاه ها این رشته رو نتونستم پیدا کنم ... زمین شناسی هست اما من خود مهندسی زلزله رو میخوام

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)