نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 نمایش پست ها
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان .
من ارشد عمران-سازه دارم و برای ادامه تحصیل میخوام اقدام کنم. ولی هدف اصلی م اقامت در اون کشور هست.
من نمیدونم اقامت در کجا راحت تر هست تا بعد از دکتری در اونجا اقامت بگیرم.
فقط میدونم امریکا بسیار مشکل و نشدنی هست. و حتی شنیدم که در کانادا و امریکا چون اقامت راحت نیست دانشجوها برای پست دکتری اقدام میکنن. دوستان اگه اطلاعاتی دارن در اختیار بنده قرار دهند ممنون میشم.
سپاس
گرفتن پست داک لزوما به معنی روشی برای گرفتن اقامت یا طولانی نمودن زمان برای دریافت اقامت نیست. بیشتر به علت Overqualify شدن برای بسیاری پوزیشنهای کاری در شرکتها برای فارغ التحصیلان دکتری است که نمی توانند پوزیشن دیگری پیدا کنند و برخی نیز به علت علاقه به ادامه کارهای تحقیقاتی یا تلاش برای جذب در بازار آکادمیک و... ممکن است علاقه مند به چنین دوره ای باشند. در کل پیدا کردن پست داک هم با توجه به رشته و تخصص ممکن است ساده نباشد.
برای اقامت باید تاپیکهای مربوطه را ببینید ولی نیوزلند، کانادا و استرالیا به صورت جنرال برای مهاجرت هنوز شرایط مساعدتری دارند هرچند بازار کار امریکا قابل مقایسه با هیچ گزینه دیگری نیست و هنوز هم برخی با وجود محدودیتها موفق به اقدام برای اقامت و پیدا کردن آفر شغلی میشوند. بسته به شرایط فرد و علاقه مندیها و نیز توانمندیهای فرد می توان توصیه های مختلفی داشت و نسخه یکسان برای همه وجود ندارد.
موفق باشید