صفحه 2 از 80 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

سلام،دوستان من رنکینگ های مختلفی رو نگاه کردم برای رشته سازه (عمران) در انگلیس،نتونستم نتیجه گیری کنم!top3 دانشگاههای انگلیس تو این رشته کدوما هستند؟مرسی
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

با سلام
    درباره دانشگاههايي كه نوشته بودي خيلي اطلاعاتي ندارم
    ولي در مورد آيتم چهارم خيلي شكه شدم.
    دانشگاه علي آباد كتول هم بري بهتر از اين است كه اينجا بموني
    بنده خودم ارشد اميركبير هستم و اواخر 86 دفاع كردم. از 4 پايان نامه كه استاد من براي ارشد تعريف كرد و گرفت 2 تاي آنها اشتباه در آمد يكي از از آنها هم خود من بودم كه پس از 3 ماه مجبور شدم دوباره يك موضوع جديد تعريف كنم. اصلا درس خواندن توي دانشگاههاي ايران وقت تلف كردن است. مخصوصا با سياستهاي جديد كه ظرفيت پذيرش ارشد رو دو برابر كردن، سطح كيفي دانشگا هها به شدت افت كرده. يكي ديگر از فجايع رخ داده در اين سيستم آموزشي اين بود كه نمره پايان نامه من 1 نمره به دليل اشتباه مسئول تحصيلات تكميلي دانشكده وارد سيستم دانشگاه شد و من پس از 4 ماه دويدن و حتي مراجعه به وزارت علوم نتوانستم اين نمره رو برگردانم حالا تو ميگي ميخواهي اينجا ارشد بخوني؟؟؟ در اينجا حق و شخصيتت را به راحتي به سخره مي گيرند و هيچ كس جوابگو نيست.
    يه كمي بيشتر دربارش تصميمت فكر كن
    به نظرم يكي از 3 دانشگاه فوق را انتخاب كن و براي دكترا برو دانشگاههاي درجه يك دنيا. خوش باشي
    Best Wishes

Junior Member

از همه دوستای خیلی خیلی خوبم که منو با اطلاعات خودشون کمک کردن ممنونم.
    آقای منتظر واقعا چیزایی که تعریف کردین ادمو شوکه میکنه. آخه من که لیسانسمو توی دانشگاه آزاد گرفتم حیلی کم در مورد دانشگاه های دولتی اطلاع دارم ولی هرگز فکر نمی کردم ایط جوری باشه!

از سایر دوستانم ممنونم. من که در نهایت دانشگاه چالمرز سوئد و انتخاب کردم و دارم کارای ویزا رو انجام میدم فعلا. البته فکر کنم بشه این تاپیکو ادامه داد و دوستان سوالات خودشونو در زمینه انتخاب رشته مطرح کنن.
    اگه از اساتید هم باز در مورد این دانشگاه ها و مزایا و معایبشون توضیح بدن که دیگخ میشه نور علی نور و میتونه یه منبع واسه عمرانیای عزیز بشه. من که خودم فکر می کنم بچه های گروه عمران زیاد در مورد دانشگاه های اروپا در زمینه رشته عمران کار نکردن . که البته اگه این واقعیتو در نظر بگیریم که دانشگاه های اروپا می تونن یه پل خیلی خوب برای رسیدن به دانشگاه های مطرح آمریکا و کانادا و حتی استرالیا باشن , این موضوع مهم تر هم میشه و ضرورت پرداختن به اون به خوبی مشخص تر میشه.
    به هر حال من خودم سعی می کنم اطلاعاتمو تا حدی که میدونم توی این تاپیک قرار بدم و اگه کسی اطلاعات بهتری داره خوشحال میشم اونم وارد گود بشه.

مرسی همگی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط montazar

بنده خودم ارشد اميركبير هستم و اواخر 86 دفاع كردم. از 4 پايان نامه كه استاد من براي ارشد تعريف كرد و گرفت 2 تاي آنها اشتباه در آمد يكي از از آنها هم خود من بودم كه پس از 3 ماه مجبور شدم دوباره يك موضوع جديد تعريف كنم. اصلا درس خواندن توي دانشگاههاي ايران وقت تلف كردن است.

جای تاسف فراوان هست.

من در همون دانشگاه و همون رشته ای که شما درس خوندین بودم و به نظرم این سیستم آموزشی بسیار قوی بود.

بهتره به جای مقصر دونستن دانشگاه و استاد ها خودتون رو مقصر بدونین که نتونستین از این برنامه ی آموزشی بهره ببرین

با سلام
    آقا يا خانم BZN
    ميشه لطفا بفرماييد كه يه كمي واضح تر حرف بزنيد ميشه بگيد لطفا ضعف من چه چيزي بودي. براي اينكه حرفهايم مستند تر بشه با اسم براي شما مختصري از داستان رو مي گم. بنده در اواخر اسفند 86 دفاع كردم و طبق قانون تصويب شده در خود دانشگاه امير كبير و بقيه دانشگاهها با نوشتن مقاله به نمره پايان نامه شما اضافه مي شه. بنده 2 مقاله در چهارمين كنگره ملي عمران و 2 مقاله در كنفرانس سازه 2008 استراليا دادم. دقيقا فرداي دفاع كليه مقالات با تاييديه آنها را تسليم خانم خيرآبادي منشي تحصيلات تكميلي دانشكده عمران كردم. بعد از 2 هفته در عين ناباوري مشاهده نمودم كه نمره بنده به جاي 20، 19 وارد سايت كل دانشگاه شده است. پس از تماس با خانم خيرآبادي، به ايشان گفتم كه بنده 4 مقاله براي بررسي داده بودم آيا به هيچ از اين 4 مقاله نمره اي تعلق نگرفته و ايشان در جواب گفتند بررسي مي كنم. سرتان را درد نياورم بالاخره پس از گذشت 1 هفته مشخص شد كه خانم خيرآبادي، اصلا مقالات بنده را در گوشه اي از اتاق خود گذاشته بودند و فراموش كرده بودند كه براي بررسي به دكتر موسوي،مسئول تحصيلات تكميلي دانشكده عمران، ارائه دهند. در نهايت در پي رايزني هاي مختلف دكتر موسوي راضي شدند نامه اي به دكتر علي نيا، مسئول تحصيلات تكميلي دانشگاه امير كبير، نوشته و از ايشان درخواست نمايند كه نمره من را مجددا باز گرداند. پس از مراجعه به دكتر علي ايشان رو به اينجاب كردند و با لحني تمسخر آميز فرمودند"شما مثل شخصي هستيد كه دارد در پياده رو راه ميرود و ناگهان راننده مستي به او زده و او را مي كشد آن راننده خانم خيرآبادي و آن شخص مقتول شما هستيد و حالا اگر حتي رئيس جمهور هم بيايد نمره تو را نمي تواند عوض كند". آن لحظه بود كه فهميدم چرا بعضي افراد مثل فلسطيني ها دست به عمليات انتحاري ميزنند.
    پس از آن من با افراد مختلفي نظير دكتر رهايي، رئيس دانشگاه، و همچنين با رئيس دانشكده عمران صحبت كردم و گفتم كه شما مسئول اشتباه پرسنل خود هستيد و من براي اين پايان نامه شب ها بي خوابي كشيدم و آنها به راحتي گفتند همين كه هست و هيچ كاري نمي تواني بكني. خود دكتر علي نيا به من شخصا گفتند كه نمره اي بوده كه به جاي 19، 9 رد شده و وارد سيستم كامپيوتري دانشگاه شده و هيچ كسي نتوانسته آن را عوض كند چه رسد به نمره شما كه به جاي 20 شده 19. در آخر به بخش بازرسي وزارت علوم رفتم وپس از 3 ماه پيگيري به نتيجه اي نرسيدم و در اثر اين پيگيري ها روزي دكتر علي نيا در دفتر خود من را خواست و من را تهديد كرد كه ديگر پرونده را پيگيري نكنم. جالب اين است كه اين افراد در عوض عذرخواهي و پذيرش اشتباه رخ داده، به راحتي دانشجو ها مورد تمسخر قرار مي دهند و از قدرت خود سوء استفاده مي كنند. و هيج ارگاني در كشور موجود نيست كه بتواند حقوق دانشجويان را باز پس بگيرد.
    آقا يا خانم BZN در ضمن بنده نامه درخواست اصلاح نمره ام را كه دكتر موسوي به دكتر علي نيا نوشته را دارم اگر مايل باشيد مي توانم آن را برايتان بفرستم يا به نحوي شير كنم. تنها آرزويي كه مي توانم برايتان كنم اين است كه از اين گونه مشكلات برايتان پيش نيايد و توصيه مي كنم كمي واقع نگر باشيد و مثل بعضي ها ...... بدون پشتوانه حرفي نزنيد. بله تخريب و سيا ه نمايي بد است ولي كتمان حقايق و تغيير واقعيت موجود از آن هم بدتر است. در ضمن اگر خواستيد نام پايان نامه هايي كه در ارسال قبلي گفتم را مي توانم برايتان بفرستم. فكر مي كنم تا همين اندازه كافي باشد.

آزاده باشيد.

Best Wishes

راستي ممكن است دوستان فكر كنند كه بنده شاگرد تنبلي در دانشگاه بودم و به خاطر ياس فلسفي كه برايم به وجود اومده اين حرف ها رو ميزنم مثل BZN، من 2 تا ISI دادم، 4 تا كنفرانس خارجي، 3 تا كنفرانس داخلي و معدلم هم 16.8 بوده راستي تافل هم 590. بد نيست نه غلام .....

خوش باشيد.
    Best Wishes

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط montazar
    راستي ممكن است دوستان فكر كنند كه بنده شاگرد تنبلي در دانشگاه بودم و به خاطر ياس فلسفي كه برايم به وجود اومده اين حرف ها رو ميزنم مثل BZN، من 2 تا ISI دادم، 4 تا كنفرانس خارجي، 3 تا كنفرانس داخلي و معدلم هم 16.8 بوده راستي تافل هم 590. بد نيست نه غلام .....

خوش باشيد.

من بابت مشکلی که در نمره ی شما پیش اومد متاسفم. اما همین مقالات و سابقه ی تحصیلی شما نشون دهنده ی قوی بودن برنامه ی آموزش هست.

بسیار بی انصافی است بگوییم درس خواندن در ایران اتلاف وقت است.

نقل قول نوشته اصلی توسط bzn

من بابت مشکلی که در نمره ی شما پیش اومد متاسفم. اما همین مقالات و سابقه ی تحصیلی شما نشون دهنده ی قوی بودن برنامه ی آموزش هست.

بسیار بی انصافی است بگوییم درس خواندن در ایران اتلاف وقت است.
    نه اصلا اینگونه نیست.
    من با شما مخالف هستم. بخش اعظمی از نتیجه گیری خوب بچه ها ناشی از پشت کار شخصی و توانایی های فردی است و ارتباطی به سیستم آموزشی کارآمد و بهینه ندارد. جالب این است که بدانید مشارکت استاد بنده در تدوین این مقالات کمتر از 5 درصد بوده یعنی می توان گفت که اصلا اطلاع دقیقی از محتوای مقاله ها نداشته و ندارد و فقط درباره یک سری کلیات اطلاع دارد.
    به طور نمونه ترم اول ورود من به دانشگاه امیرکبیر، درس دینامیک سازه ارائه گردید و طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط دانشکده، دو جلسه 5/1 ساعته در هفته به آن اختصاص داده شده بود. همه دانشجوهای ارشد می دانند که این درس یکی از مهمترین و اساسی ترین دروس در مقطع فوق لیسانس است. در آن زمان استاد آن درس به صورت کاملا شخصی تصمیم گرفتند به جای دو جلسه در هفته تنها یک جلسه بیایند و جلسه دیگر را به دانشجوی دکتری خود،که هیچگونه تسلطی روی درس نداشت، محول کند. و این سلیقه شخصی استاد محترم به بهای محروم ماندن دانشجویان از بخش مهمی از درس دینامیک سازه تمام شد.
    نمونه دیگر درس ریاضیات مهندسی بود که در همان ترم ارائه گردید. همگی مطلع هستند که اصولا این گونه دروس را صبح ها یا حداکثر ساعت 1 تا 3 می گذارند. به دلیل پر بودن وقت استاد دعوت شده از دانشکده ریاضی این درس در یک روز از هفته و از ساعت 5/4 تا 5/7 بعدازظهر ارائه گردید و تمامی دانشجویان از گرایشهای مختلف سازه، زلزله، سازه های هیدرولیکی و ... ،جمعیتی بین 50 تا 60 نفر، داخل آن کلاس نشسته بودند و علاوه بر آن زمان ارائه این درس در ماه رمضان بود. عملا همه فقط برای حضور و غیاب به کلاس می آمدند. و تمامی دانشجویان، از جمله خودم، هیچ یادگیری از کلاس نداشتیم و در روز امتحان خودمان کل کتاب را از ابتدا خواندیم. این وضعیت تحصیلات تکمیلی ما می باشد.
    بنابراین معلوم است که اگر این سیستم آموزشی خروجی ای هم داشته باشد مرهون دانشجویان توانای آن است. چون بهترین دانشجویان ایران در دانشگاههای تهران تحصیل می کنند و این نتایج به صورت مستقیم در ارتباط با دانشجویان است نه با اساتید و سیستم آموزشی.
    موفق باشید.
    Best Wishes

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

در ادامه بحث دوستان...
    متاسفانه تو دانشگاه های به اصطلاح برتر کشور یه سری آدم اسم استاد دارن که آدم وقتی باهاشون برخورد میکنه، طوری از بالا به آدم نگاه میکنن که آدم از برخورد باهاشون پشیمون میشه. همین آقای علی نیا که اینجا اسم برده شد یکی از بی اخلاق ترین آدمایی هست که تا حالا دیدم. از وقتی هم استاد شده حتی به کسی حاضر نیست نگاه کنه چه برسه به جواب سلام. بقیه اساتید هم دارای القاب دکتر،پروفسور، استاد تمام و... به نظر من که حسن آقای دانشکده عمران از همه اساتید بار علمی بیشتری داره!!!
    بقیه اساتید هم دست کمی از ایشون ندارن. به غیر از تعداد کمی، بقیه نه از اخلاق بویی بردن و نه از علم. من هیچ موقع دانشجوی تاپی نبودم. اما الان تنها چیزی که توی جو هیات عمی دانشگاه میبینم مسابقه برای مقاله دادنه و نه مسابقه برای بالا بردن اطلاعات. هیچ کدوم حاضر نیستن با تغییر روش تدریس یه کم متفاوت باشن.
    توی پایان نامه خودم استاد بنده به مسایلی گیر میداد که خدا رو شکر کردم که بیش از یه پایان نامه باهاش کار نمیکنم و دلم به حال دانشجوهای دکتراش میسوزه که باید 4 سال با همچین کسی بسازه. اساتید بافرهنگی که ما دیدیم دو به دو با هم مشکل دارن. علی نیا و کبیر با هم و...
    خیلی از این اساتید حتی عارشون میاد یه ریکامندیشن بنویسن و اونقدر بچه ها رو اذیت میکنن که بنده خداها پشیمون میشن. این حرف من شاید به خیلیا بر بخوره اما بعضی از دانشجوهای این دانشگاه ها هم خودشون و برتر میدونن و... پا جای پای پیشکسوتاشون گذاشتن.
    بعد از دو سال درس تو این دانشگاه اگه به من بگن بیا اینجا دکتری بخون نگاهشون هم نمیکنم(شاید بعضیا بگن گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده) .به نظر بنده درس خوندن تو این دانشگاهها چیزی به آدم اضافه نمیکنه بلکه کم کم آدم تبدیل به جزئی از سیستم غلط خودشون میشه.
    دوست عزیزم bzn من فقط موندم اگه درس خوندن تو ایران اتلاف وقت نیست چرا آمار اعضای این سایت روز به روز بیشتر میشه؟ چرا شاگرد اول شریف و ... حاضر نیستن ایران بمونن؟
    نشوندهنده قوی بودن برنامه آمزش ملزم کردن دانشجو به ارائه مقاله نیست. اگر دانشجو اتوماتیک وار دنبال این چیزا باشه مهمه...

Junior Member

To bzn:

I am sure you had a good advisor such as Prof. Lotfi in Amirkabir ... My advisor was Kabir and I strongly agree with Montazer. I know his advisor, so he has been very good student to publish such papers with his advisor, when I was in Amirkabir (2001-2004), his advisor found that "Overturning is useful to buildings!" or in one MS defence, they said "not merging the nodes (in Ansys), will cause some freedom which is realistic!".Terrible conclusions

Currently, I am PhD student in USA and when I compare USA professors with my MS advisor, I wish I was here for MS as well. They are very updated,polite and friendly to their students

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)