صفحه 20 از 80 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    دانشگاههای خوب کانادا حداقل معدل برای ایران را 16 اعلام کردن.معمولا بیشتر دانشجویان ارشد و دکترا بورس میشوند.
    البته دانشگاههای درجه 2 امریکا شانس دارید.
    معدل دروس اختصاصی و دو سال اخر؟
    خیلی ممنون که جواب بنده دادید
    من هنوز 3 ترم دیگه از درسم مونده ولی بعید میدونم معدلم به 15.5 برسه و حولحوش همون 15.20 خواهد شد( معدل دروس اختصاصی و دو سال اخر هم همین طور) حالا در بین دانشگاههای کانادا (مثلا تورنتو مک گیل، بریتیش کلمبیا، واترلو، آلبرتا، مک مستر، مونترآل، کلگری) هیچ شانسی نیست که بشه پذیرش گرفت حتی بدون فاند؟؟؟

بعد هم اگه در مورد هزینه در 2 سال اطلاعی دارید دریغ نکنید( 40ملیون؟ 80 ملیون؟ 100 ملیون؟)

در مورد workshop لطفا توضیح بدید.

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط dsa نمایش پست ها
    خیلی ممنون که جواب بنده دادید
    من هنوز 3 ترم دیگه از درسم مونده ولی بعید میدونم معدلم به 15.5 برسه و حولحوش همون 15.20 خواهد شد( معدل دروس اختصاصی و دو سال اخر هم همین طور) حالا در بین دانشگاههای کانادا (مثلا تورنتو مک گیل، بریتیش کلمبیا، واترلو، آلبرتا، مک مستر، مونترآل، کلگری) هیچ شانسی نیست که بشه پذیرش گرفت حتی بدون فاند؟؟؟

بعد هم اگه در مورد هزینه در 2 سال اطلاعی دارید دریغ نکنید( 40ملیون؟ 80 ملیون؟ 100 ملیون؟)

در مورد workshop لطفا توضیح بدید.
    شما از اینجا و اینجا نتیجه بگیرید که میتوان از دانشگاههای Calgary manitoba Concordiaپذیرش گرفت
    ویرایش توسط hamman : February 11th, 2011 در ساعت 12:14 PM
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

من معدل لیسانسم پائینه(حدود13) از صنعتی اصفهان-معدل فوقم 17.34 از علوم و تحقیقات-مقاله یکی در حال رسیدگی-ایلتس6-دنبال پذیرش هستم-اگه بشه با فاند-نشه بدون فاند-شانسم چقدره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط zakariaee نمایش پست ها
    من معدل لیسانسم پائینه(حدود13) از صنعتی اصفهان-معدل فوقم 17.34 از علوم و تحقیقات-مقاله یکی در حال رسیدگی-ایلتس6-دنبال پذیرش هستم-اگه بشه با فاند-نشه بدون فاند-شانسم چقدره؟
    نمی دونم اظلاع دارید یا نه ولی باید برای دکترا حتما امتحان GRE داده باشید و نمره شما بالای 1100 بشه این یک ، دوم نمره آیلتس شما پایینه حتما باید 7 به بالا باشه! و با این شرایط هیچ کدوم از این دانشگاهها به شما بورس نمی دن چه برسه به فاند! و نمره فوق شما خوبه و خیلی از دانشگاهها به نمره فوق شما نگاه می اندازند و بیشتر در مقایسه افراد در بورسیه دانشگاه نمره لیسانس تاثیر داره اون هم خیلی کم پیش میاد!
    ویرایش توسط bahadorrahmat : February 24th, 2011 در ساعت 07:03 PM

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

سلام پچه ها
    شاید پستم خیلی مرتبت نباشه ولی برای بچه های مستر معماری مفید هست.
    من هم مثل اکثر شما موقع اپلای با وعدهی اینکه تا اواسط ماچ جواب اپلیکیشن ها رو میدن به 6 تا دانشگاه تو کانادا اپلای کردم.
    شرایط خوبی داشتم مثل شاگرد اولی تو دانشگاه دولتی روزانه . معدل 17.20 لیسانس.1ونیم سال سابقه کار تو مشاور وجاهای دیگه . آیلتس7
    4تا توصیه نامه قوی . پورتفولیوی خوبی داشتم به نظر همه کسایی که دیدند
    حالا بعد 2 3 هفته تاخیر جواب ریجکشن از دانشگاه تورنتو .مک گیل . رایرسون رسید دستم
    دانشگاه بریتیش کلمبیا هم تو ویت لسیت که احتمال پذیرش کمتر از 10درصد
    نکته ای که بدرد بچه هایی که مثل من برای مستر معماری تو کانادا میخوان اقدام کنند و من نمیدونستم اینه که تمام دانشگاه های کانادا سرجمع سالح حداکثر 50 تا 60 تا دانشجوی اینترنشنال میگیرند و درصد پذیرش برای اینترنشنال ها حدود 3 تا 5 درصد.
    جالب بدونین که دانشگاه رایرسون که به نظر خودم 100درصد قبول بودم تو ایمیلی که بهم زدن گفت متاسفانه ما فقط میتونستیم 2 نفر از 78 نفر اپلیکنت اینترنشنال رو که اپلای کردن رو قبول کنیم
    به هر حال من منتظر جواب دانشگاه کارلتون و منیتوبا هم هستم که از یه فروم که دانشجوهای 2010 باهم ارتباط داشتم فهمیدم جواب هاشون رو حدود جون و جولای اعلام میکنن که با این شرایط امیدی به اونها هم نیست
    توصیه دیگم به بچه های معماری این که شانسشونو تو امریکا امتحان کنن به جای کانادا چون توی اون فروم میگفتن اینقدر مستر معماری تو کانادا رقابت بالا و ظرفیت کمی داره که کسی که بتونه تو دانشگاه تورنتو یا مک گیل پذیرش بگیره حتما تو ام آی تی یا ییل یا استنفورد هم میتونه پذیرش بگیره و اینکه تو امریکا حداقل 80تا دانشگاه برنامه مستر معماری دارن و فقط ریسک گرفتن ویزا بالاتره نسبت به کانادا
    امیدوارم مفید بوده باشه و موفق باشین من که باید به فکر سربازیم باشم .

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    سلام پچه ها
    شاید پستم خیلی مرتبت نباشه ولی برای بچه های مستر معماری مفید هست.
    من هم مثل اکثر شما موقع اپلای با وعدهی اینکه تا اواسط ماچ جواب اپلیکیشن ها رو میدن به 6 تا دانشگاه تو کانادا اپلای کردم.
    شرایط خوبی داشتم مثل شاگرد اولی تو دانشگاه دولتی روزانه . معدل 17.20 لیسانس.1ونیم سال سابقه کار تو مشاور وجاهای دیگه . آیلتس7
    4تا توصیه نامه قوی . پورتفولیوی خوبی داشتم به نظر همه کسایی که دیدند
    حالا بعد 2 3 هفته تاخیر جواب ریجکشن از دانشگاه تورنتو .مک گیل . رایرسون رسید دستم
    دانشگاه بریتیش کلمبیا هم تو ویت لسیت که احتمال پذیرش کمتر از 10درصد
    نکته ای که بدرد بچه هایی که مثل من برای مستر معماری تو کانادا میخوان اقدام کنند و من نمیدونستم اینه که تمام دانشگاه های کانادا سرجمع سالح حداکثر 50 تا 60 تا دانشجوی اینترنشنال میگیرند و درصد پذیرش برای اینترنشنال ها حدود 3 تا 5 درصد.
    جالب بدونین که دانشگاه رایرسون که به نظر خودم 100درصد قبول بودم تو ایمیلی که بهم زدن گفت متاسفانه ما فقط میتونستیم 2 نفر از 78 نفر اپلیکنت اینترنشنال رو که اپلای کردن رو قبول کنیم
    به هر حال من منتظر جواب دانشگاه کارلتون و منیتوبا هم هستم که از یه فروم که دانشجوهای 2010 باهم ارتباط داشتم فهمیدم جواب هاشون رو حدود جون و جولای اعلام میکنن که با این شرایط امیدی به اونها هم نیست
    توصیه دیگم به بچه های معماری این که شانسشونو تو امریکا امتحان کنن به جای کانادا چون توی اون فروم میگفتن اینقدر مستر معماری تو کانادا رقابت بالا و ظرفیت کمی داره که کسی که بتونه تو دانشگاه تورنتو یا مک گیل پذیرش بگیره حتما تو ام آی تی یا ییل یا استنفورد هم میتونه پذیرش بگیره و اینکه تو امریکا حداقل 80تا دانشگاه برنامه مستر معماری دارن و فقط ریسک گرفتن ویزا بالاتره نسبت به کانادا
    امیدوارم مفید بوده باشه و موفق باشین من که باید به فکر سربازیم باشم .
    متاسفانه یه مشکل بزرگی که برای ما بچه های معماری پیش میاد همینه که موقع اپلای کردن تازه می بینیم محدودیت برای رشته مون خیلی خیلی زیاده. من می بینم که بچه های فنی (مثلا کامپیوتر، مکانیک...) میتونن برای n تا کشور اپلای کنن، چون تمام این کشور ها مستر رشته اونها رو به زبان انگلیسی ارائه میده. اما رشته ما رو هر کشوری به زبان خودش داره. توی اروپا هم دانشگاههای انگشت شماری که به انگلیسی معماری ارائه میکنن با انبوه اپلیکنت ها مواجه هستن.
    من تو زندگی بعدیم دیگه معماری نمیخونم!!!
    امیدوارم امسال حتما پذیرش بگیرین، منیتوبا دانشگاهیه که به ایرانیها نسبتا خوب پذیرش میده. امیدتون رو از دست ندین.
    و یه چیز دیگه: چرا شما برای کنکوردیا اپلای نکردین؟؟ من شنیدم اونجا هم خوب پذیرش میدن

Junior Member amish آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها

توصیه دیگم به بچه های معماری این که شانسشونو تو امریکا امتحان کنن به جای کانادا چون توی اون فروم میگفتن اینقدر مستر معماری تو کانادا رقابت بالا و ظرفیت کمی داره که کسی که بتونه تو دانشگاه تورنتو یا مک گیل پذیرش بگیره حتما تو ام آی تی یا ییل یا استنفورد هم میتونه پذیرش بگیره و اینکه تو امریکا حداقل 80تا دانشگاه برنامه مستر معماری دارن و فقط ریسک گرفتن ویزا بالاتره نسبت به کانادا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
    متاسفانه یه مشکل بزرگی که برای ما بچه های معماری پیش میاد همینه که موقع اپلای کردن تازه می بینیم محدودیت برای رشته مون خیلی خیلی زیاده. من می بینم که بچه های فنی (مثلا کامپیوتر، مکانیک...) میتونن برای n تا کشور اپلای کنن، چون تمام این کشور ها مستر رشته اونها رو به زبان انگلیسی ارائه میده. اما رشته ما رو هر کشوری به زبان خودش داره. توی اروپا هم دانشگاههای انگشت شماری که به انگلیسی معماری ارائه میکنن با انبوه اپلیکنت ها مواجه هستن.
    کاملا درسته . متاسفانه فاند در رشته معماری خیلی کمتر از رشته های فنی هست دلیلش هم اینه که تو رشته های فنی ارتباط مستقیم و محکمی بین دانشگاه و صنعت وجود داره و خیلی از استادا پروژه های دارند که صنعت ساپورت میکنه از نظر مالی اما معماری رشته ای هست که کار بیشتر توش خصوصیه و کمتر برای پروژه هاش اسپانسر پیدا میشه . اما تو همین معماری هم گرایشهای مختلف فرق داره از نظر موقعیتهای بورس و هر چی از جنبه های هنری اون کم بشه و به جنبه های منطقی . فنی و تحقیقاتی خودتون رو نزدیک کنید شانس پذیرش و بورس بیشتره مثل گرایش طراحی شهری یا مدیریت پروژه و ساخت. در کل هم موقعیتهای کنادا بسیار بسیار محدودتر از امریکاست مگر اینکه یک جواب قطعی از استادای کانادا داشته باشی. (چون کلا استاد محوریه اونجا) من که خودم امسال فقط امریکا اپلای کردم و اصلا به کانادا فکر هم نکردم ( البته برای PhD )

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

چی بگم یعنی چیزی ندارم بگم.
    اون زمان که دنبال دانشگاه میگشتم فقط میخواستم که master of architecture بخونم و تو کنکوردیا برنامش این نبود :-) اشتباه کردم دیگه

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام به همه..دوست من ترم2 ارشد عمران می خونه..آیا میتونه واسه fall2012 اقدام کنه؟ یعنی وقتی ترم3 هست؟
    ترم 4هم که داره..
    اونجا (آمریکا) مدرک ارشد و معدل کل و این چیزهارو می خوان موقعی که پذیرش میدن؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    سلام به همه..دوست من ترم2 ارشد عمران می خونه..آیا میتونه واسه fall2012 اقدام کنه؟ یعنی وقتی ترم3 هست؟
    ترم 4هم که داره..
    اونجا (آمریکا) مدرک ارشد و معدل کل و این چیزهارو می خوان موقعی که پذیرش میدن؟؟
    سلام دوست من
    تا جایی که من خبر دارم باید تموم کنی تا ریزه نمرات رو بهت بدن بعنی ترم چهارم رو گذروندی و اینکه اون موقع خیلی سخته چون باید یک سری مدارک رو مثله زبان و چیزایه دیگه بخونی و بری امتحان بدی بعد نتیجه رو براشون بفرستی با مدارک زمان اپلای مثلا برای دکترا اگه می خواد اقدام کنه باید به جز ILETS و TOFFEL باید امتحان GRE بده که خود این با دوره های آموزشو این چیزا تازه با درس خوندن حدود 1 سال طول می کشه به صورت کاملا حرفه ای و در سطح بالا. اگه دوست شما این مدارک رو داره که هیچ فقط باید به دنبال ریز نمرات کارشناسی و ارشد باشه که اون وقت به شما می دن که تقریبا تموم کردی که یک نامه می دن میری دانشگاه قبلیت که مدرک لیسانسو ریزنمرات و غیره رو برای دانشگاه ارشد به صورت محرمانه می فرستن که شما حتی ریز نمرات رو نداری ولی بعدش میتونی از دانشگاه ارشدت بگیری که این خودش تقریبا با کاغذ بازی اداری چیزی حدود 1-2 ماه طول می کشه!
    من تا اینجاش رو می دونم تازه جریان سربازی و اینارو بزار کنارش که برای سربازیت بیچاره ای انقدر می دوننت که خودت خسته می شی البته من اینا رو می دونم اگر دوستان دیگه چیزی می دونن بهتر بگن تا این رفیقمون مطلع شه!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)