صفحه 3 از 80 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

سلام
    من به عنوان مهمان یه پسی بذارم.ببینید این تنیجه وبرداشت کلی من هست.تا دلتان بخواهد در ایران مشکل هست برای ادامه تحصیل و این مشکل با توجه به وضعیت مالی خانواده شما بالا پایین میشه.نتیجه کلی اینه به قول رضا امیرخانی تو کتاب نشت نشائ شریفی سال سومی که به فکر اپلای نباشه یا خنگ وتنبل هستش یا فقیر بگذریم که بچه فقیر دیگه توشریف جا نداره.حالا شما بچه شریفی رو بسط بده به کسی که میخواد بیشتر درس بخونه وتحقیق بخونه شووخی که نداریم اهل علمه.
    من تو دوستام هستند طرف وضع مالیش خوب نیست اصلا فکر خارج نیست میخواهد همینجا زن بگیرد ویا شوهر کند وشرکت نفتی جایی استخدام بشه ویا علی....
    اگه هدفت اینه اصلا به خارج فکر نکن.بدجور عقب می افتی میری ومیآی میبینی یه آدم درجه چند رو بهت ترجیح میدن اینجا مدرک مهمه فقط بگیر وبرو دنبال زندگیت.

اما اگه اهل علمی ومیخوای به بهترین دانشگاه ها بری اگه میتونی ودستت میرسه به یه دانشگاه متوسط بری حتما از ایران برو حتی شرف هم ارزش نداره اما اگر به هر دلیل نمیتونی (یه دو دوتا چهارتای منطقی واقعا بهت نشون میده )ریسک نکن که عقب میافتی بچسب به ارشد همینجا انشا.. در آینده تصمیم می گیری.
    استاد هم همه مدل پیدا میشه
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

سلام محسن
    بهت تبریک میگم،منم مثل تو فقط می‌خوام سازه بخونم،ممنون میشم اگه به سوال هم جواب بدی
    من شرایطم اینه
    ۱-منم لیسانس عمران ا دانشگاه آزاد
    ۲-معدل ۹۷/۱۴
    ۳- سطح زبان فعلا اینترمدیت

البته زبان می‌خوام امتحانTOEFL IBT بدم احتمالا بالای ۸۰ بشم

بنظرت من چه شرایطی باید داشته باشم که توو چالمرز سازه قبول بشم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aryan.mehrsad
    سلام محسن
    بهت تبریک میگم،منم مثل تو فقط می‌خوام سازه بخونم،ممنون میشم اگه به سوال هم جواب بدی
    من شرایطم اینه
    ۱-منم لیسانس عمران ا دانشگاه آزاد
    ۲-معدل ۹۷/۱۴
    ۳- سطح زبان فعلا اینترمدیت

البته زبان می‌خوام امتحانTOEFL IBT بدم احتمالا بالای ۸۰ بشم

بنظرت من چه شرایطی باید داشته باشم که توو چالمرز سازه قبول بشم؟
    سلام و مرسی بابت تبریکت
    ببین اینکه لیسانست دانشگاه آزاده فکر نمی کنم روی بررسی مدارکت اصلا هیچ تاثیری بذاره. اونا براشون نمرات درسای مرتبطت و همین طور نمره زبان و سابقه کار مرتبط خیلی بیشتر مهمه. به نظر من شما سعی کن زبانت خیلی خوب بشه تا جبران معدلتو بکنه هر چند معدلتم خوبه نسبتا.
    اگه سابقه کار داشته باشی اون هم خیلی موثره و البته توصیه نامه هم اگه بتونی از اساتیدت بگیری بد نیست. تنظیم کردن یه CV خوب هم نمیتونه بی تاثیر باشه. توی CV باید تسلط خودتو روی بحثای سازه ای با آوردن اسم مقالاتت و یا موضوع های مورد علاقت نشون بدی. البته نرم افزار های مرتبط هم که باید بنویسی با کدومش آشنایی. من البته خودم یه متن Motivation letter هم آماده کرده بودم و اونم فرستادم ولی فکر نمی کنم تاثیری داشته باشه توی چالمرز. حالا شما هم یه متنی در مورد اینکه چرا می خوای بری این رشته و چه موضوعاتی برای تحقیق مد نظرته بنویس. باشه بهتر از اینه که نباشه!
    من کلا سعی کردم به ترتیب اولویت پارامترهای مهم رو بگم بهت. پس اول تمرکزت رو بذار روی نمره زبان و بعد هم سابقه کار و ... .
    البته چالمرز خیلی متقاضی پیدا کرده این چند ساله. ولی خوب شانس شما هم کم نیست واسه سال آینده.

امیدوارم موفق باشی

Junior Member

به نظر من چالمرز رو از دست نده.

نقل قول نوشته اصلی توسط montazar
    با سلام
    درباره دانشگاههايي كه نوشته بودي خيلي اطلاعاتي ندارم
    ولي در مورد آيتم چهارم خيلي شكه شدم.
    دانشگاه علي آباد كتول هم بري بهتر از اين است كه اينجا بموني
    بنده خودم ارشد اميركبير هستم و اواخر 86 دفاع كردم. از 4 پايان نامه كه استاد من براي ارشد تعريف كرد و گرفت 2 تاي آنها اشتباه در آمد يكي از از آنها هم خود من بودم كه پس از 3 ماه مجبور شدم دوباره يك موضوع جديد تعريف كنم. اصلا درس خواندن توي دانشگاههاي ايران وقت تلف كردن است. مخصوصا با سياستهاي جديد كه ظرفيت پذيرش ارشد رو دو برابر كردن، سطح كيفي دانشگا هها به شدت افت كرده. يكي ديگر از فجايع رخ داده در اين سيستم آموزشي اين بود كه نمره پايان نامه من 1 نمره به دليل اشتباه مسئول تحصيلات تكميلي دانشكده وارد سيستم دانشگاه شد و من پس از 4 ماه دويدن و حتي مراجعه به وزارت علوم نتوانستم اين نمره رو برگردانم حالا تو ميگي ميخواهي اينجا ارشد بخوني؟؟؟ در اينجا حق و شخصيتت را به راحتي به سخره مي گيرند و هيچ كس جوابگو نيست.
    يه كمي بيشتر دربارش تصميمت فكر كن
    به نظرم يكي از 3 دانشگاه فوق را انتخاب كن و براي دكترا برو دانشگاههاي درجه يك دنيا. خوش باشي
    قربون تمام بلاهايي كه سرت آوردن برم ;D آخه عزيز من اصلا ميدوني علي آباد كتول كجاي دنياست كه ميگي "دانشگاه علي آباد كتول هم بري بهتر از اين است كه اينجا بموني"!!! علي آباد يه شهري نزديكاي گرگانه.
    براي اجتناب از پست هاي اضافه، در صورت مفيد بودن مطلب لطفا از +\_ براي تشكر استفاده كنيد. البته در صورت غير مفيد بودن هم اين دكمه به كارتون مياد

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

من کارشناسی ناپیوسته عمران می خونم تهران جنوب بعد معدلمم تا الان 15.05 هستش . ترم بعد ترم آخرمه. معدل کاردانیمم 16.85 (دو ترم آخرش کاردانیم بالای 18 بوده ) .

ایلتس هم آبان امتحان می دم . شیرین 6 یا 6.5 می آرم

مقاله هم ندارم. .

به نظر شما واسه سازه کجا شانس دارم.؟ یا مدریت ساخت و پروژه ؟

نظرتتون درباره شانس من توی چالمز هم بگید. سازه

مرسی
    The road is better than inn, So shut up! and drive

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_plove
    من کارشناسی ناپیوسته عمران می خونم تهران جنوب بعد معدلمم تا الان 15.05 هستش . ترم بعد ترم آخرمه. معدل کاردانیمم 16.85 (دو ترم آخرش کاردانیم بالای 18 بوده ) .

ایلتس هم آبان امتحان می دم . شیرین 6 یا 6.5 می آرم

مقاله هم ندارم. .

به نظر شما واسه سازه کجا شانس دارم.؟ یا مدریت ساخت و پروژه ؟

نظرتتون درباره شانس من توی چالمز هم بگید. سازه

مرسی
    من فکر کنم شما برای چالمرز شانس خوبی دارین البته هیچ چیزو نمیشه تضمین کرد.
    اگه آیلتس هر چه قدر میتونین بالاتر بشین شانستون خیلی میره بالا.
    سوئد که فقط چالمرز سازه داره. بقیه کشورها هم نروژ دانشگاه ntnu , فنلاند Helsinki university of technology , هلند دانشگاه Delft , ایتالیا دانشگاه Milano , آلمان من توی دوره های International رشته سازه معتبر پیدا نکردم , هلند دانشگاه آیندهون هم هست Tu Eindhoven , سوئد دانشگاه KTH یه رشته تقریبا سازه ای با نام Infrastructure داره که بشتر به سازه های مرتبط با راه مثل پل مربوط میشه, دیگه اگه کشور خاصی مد نظرتون هست بگین تا بهتون در مورد رشته عمران توی اون کشور اطلاعات بدم.
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_pce
    من فکر کنم شما برای چالمرز شانس خوبی دارین البته هیچ چیزو نمیشه تضمین کرد.
    اگه آیلتس هر چه قدر میتونین بالاتر بشین شانستون خیلی میره بالا.
    سوئد که فقط چالمرز سازه داره. بقیه کشورها هم نروژ دانشگاه ntnu , فنلاند Helsinki university of technology , هلند دانشگاه Delft , ایتالیا دانشگاه Milano , آلمان من توی دوره های International رشته سازه معتبر پیدا نکردم , هلند دانشگاه آیندهون هم هست Tu Eindhoven , سوئد دانشگاه KTH یه رشته تقریبا سازه ای با نام Infrastructure داره که بشتر به سازه های مرتبط با راه مثل پل مربوط میشه, دیگه اگه کشور خاصی مد نظرتون هست بگین تا بهتون در مورد رشته عمران توی اون کشور اطلاعات بدم.
    موفق باشین
    البته تا جایی که می دونم NTNU نروژ و پلی تکنیک میلان گرایش سازه رو به انگلیسی ارائه نمی کنن .

Banned

سلام دوستان.می‌خوام بدونم با مدرک کارشناسی عمران دانشگاه آزاد معدل ۱۶،تافل ۹۰ می‌شه از این دانشگاه بدون پرداخت هزینه پذیرش بگیرم؟مقاله ندارم. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin82
    البته تا جایی که می دونم NTNU نروژ و پلی تکنیک میلان گرایش سازه رو به انگلیسی ارائه نمی کنن .
    دانشگاه پلي تكنيك ميلان رشته اي تحت عنوان Civil Engineering در دوره هاي International Master خودش داره كه بعد از تحقيق متوجه شدم كه پس از اخذ پذيرش مي تونيد گرايش مورد نظر خودتون رو انتخاب كنيد.
    دانشگاه NTNU رو مطمدن نيستم ولي تا جايي كه يادمه براي سال قبل داشت ولي Deadline اقدام كردن براي اين دانشگاه خيلي زور تموم ميشه , بايد زود دست به كار شد. البته باز تاكيد مي كنم كه در مورد گرايش سازه توي اين دانشگاه مطمئن نيستم و احتمالا دوستمون شاهين داره درست ميگه ولي حالا يه سري هم به سايتش بزنين ضرر نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aref.civilengineer
    سلام دوستان.می‌خوام بدونم با مدرک کارشناسی عمران دانشگاه آزاد معدل ۱۶،تافل ۹۰ می‌شه از این دانشگاه بدون پرداخت هزینه پذیرش بگیرم؟مقاله ندارم. ممنون
    اگه منظورت از اين دانشگاه , دانشگاه Chalmers هستش , اونا كاري به اينكه شما دانشگاه آزاد بودي يا تهران ندارن. نمرات دروس تخصصيت , نمره زبان ( 90 نمره نسبتا خوبيه) و سابقه كار مرتبط از مهمترين فاكتور هاي پذيرش هستند. اگه چندتا پست بالاتر رو مي خوندين جواب سوالتونو ميديدن.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)