صفحه 37 از 80 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Member
    رشته و دانشگاه
    Architectural Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    I suggest Architecture Engineering in Civil Engineering departments
    Your chance is low in Transportation and Environmental Engineering
    I have not find any choices of Architecture Engineering in civil departments
    Could you please let me know about those universities if you know any in US

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dyana نمایش پست ها
    I have not find any choices of Architecture Engineering in civil departments
    Could you please let me know about those universities if you know any in US
    Purdue has one and I think Washington has it as well
    It is a new field then only few schools offer it
    If I were you I would start looking for it among USNEWS Civil Engineering ranking from very top to lower ones
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

سلام. من لیسانس معماری دارم و 5 سال هم سابقه کار . می خواستم ببینم می تونم واسه ارشد Environmental engineering یا
    Transportation management تو دانشگاه های آمریکا یا سوئد بخونم ؟
    منظورم این هست که تغییر رشته از معماری به رشته های که گفتم امکان پذیر هست؟

بله این یه موضوع کاملا عادی و متداوله..
    در مورد امریکا که اصولا رشته های interdisciplinary آپشن های متعددی برای ورود از رشته ای مختلف دارن و بسیار هم مورد استقبال قرار میگیره
    در مورد environmental engineering که البته این رشته با این اسم بیشتر تو اروپا متداوله تا امریکا..... شما یه کاندیدای قوی هستی چون موضوعات محیطی واز جمله پایداری در مقطع لیسانس برای شما practical بوده تا نظری پس شانس بالایی دارید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    در مورد environmental engineering که البته این رشته با این اسم بیشتر تو اروپا متداوله تا امریکا..... شما یه کاندیدای قوی هستی چون موضوعات محیطی واز جمله پایداری در مقطع لیسانس برای شما practical بوده تا نظری پس شانس بالایی دارید.
    رشته Environmental Engineering هیچ ارتباطی با معماری نداره! بیشتر مباحثش water treatment و مدیریت پسماندهای خطرناکه که کاملا مرتبط با گرایش بایو مهندسی شیمیه (مثل روشهای بیولوژیکی و میکروبی، فرایند اسمز معکوس و membrane و...). بقیه مباحثش مثل groundwater هم بحثای مکانیک سیالاتی هستن که بین عمران و مکانیک مشترکه. یه سری شاخه ها هم مثل انتقال یونها و سایر particle ها (مهندسی شیمی و عمران) و همینطور الودگی هوا و شیمی اتمسفر (شیمی و م. شیمی) و یه شاخه فرعی دیگه هم مرتبط با remote sensing (شبیه گرایش های نقشه برداری عمران) داره.

اون چیزی که مد نظر شما هست احتمالا building energy and environmental modelling هست که اساسا فیلدی کاملا مستقل از مهندسی محیط زیسته و بیشتر به مباحث روشنایی ساختمانها، مدلهای thermal و جریان هوا...میپردازه.
    ویرایش توسط mahmoudb : August 6th, 2012 در ساعت 05:27 PM

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

بله این یه موضوع کاملا عادی و متداوله..
    در مورد امریکا که اصولا رشته های interdisciplinary آپشن های متعددی برای ورود از رشته ای مختلف دارن و بسیار هم مورد استقبال قرار میگیره
    What are you talking about? I think you do not know the Civil Engineering branches
    Almost every thing you said was wrong and misleading
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    رشته Environmental Engineering هیچ ارتباطی با معماری نداره! بیشتر مباحثش water treatment و مدیریت پسماندهای خطرناکه که کاملا مرتبط با گرایش بایو مهندسی شیمیه (مثل روشهای بیولوژیکی و میکروبی، فرایند اسمز معکوس و membrane و...). بقیه مباحثش مثل groundwater هم بحثای مکانیک سیالاتی هستن که بین عمران و مکانیک مشترکه. یه سری شاخه ها هم مثل انتقال یونها و سایر particle ها (مهندسی شیمی و عمران) و همینطور الودگی هوا و شیمی اتمسفر (شیمی و م. شیمی) و یه شاخه فرعی دیگه هم مرتبط با remote sensing (شبیه گرایش های نقشه برداری عمران) داره.

اون چیزی که مد نظر شما هست احتمالا building energy and environmental modelling هست که اساسا فیلدی کاملا مستقل از مهندسی محیط زیسته و بیشتر به مباحث روشنایی ساختمانها، مدلهای thermal و جریان هوا...میپردازه.

من عرض کردم . بله اون چیزی که در اروپا متداوله همینیه که شما میگید اما بد نیس یه سری به دانشگاه های امریکا مثل stanford زد و دید که رویکرد اونا نسبت به علوم محیطی اونم مرتبط با برنامه ریزی و طراحی به این قضیه کاربردیه یا نظری... منظور من اصلا building energy and environmental modelling نبود ... بله این که مشخصه ...
    حالا بهرحال قصد همه ما راهنمایی و کمک به این دوستمونه ... تصور من این بود که این دوستمون به دلیل background معماری که داره بیشتر دنبال بحثایی مثل پایداری (sustainable design ) اه که کاملا با موضوعات environmental science مرتبطه.... دیگه به عهده این دوستمونه که بخواد تو معماری ادامه بده یا عمران و محیط زیست.... اگه عمران و محیط زیست اه که بله فرمایش شما صحیحه

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    What are you talking about? I think you do not know the Civil Engineering branches
    Almost every thing you said was wrong and misleading

دوست عزیز
    من الان توضیح دادم منظورم از اون پست چی بوده ... فکر کنم شما ام بخونید بد نباشه....
    اما یه نکته دیگه:
    اینجا یه انجمن فارسی زبانه... مسلما اغلب افرادی که اینجا هستند سطح زبان خوبی دارند ... اینکه شما انگلیسی پاسخ میدید نشون از کم لطفیتونه هرچند احتمالا به دلیل نبودن کیبورد فارسه اه...
    بهرحال در صورت امکان سعی کنید از کیبورد مجازی استفاده کنید تا بشه فارسی پاسخ داد

Member
    رشته و دانشگاه
    Architectural Engineering

من عرض کردم . بله اون چیزی که در اروپا متداوله همینیه که شما میگید اما بد نیس یه سری به دانشگاه های امریکا مثل stanford زد و دید که رویکرد اونا نسبت به علوم محیطی اونم مرتبط با برنامه ریزی و طراحی به این قضیه کاربردیه یا نظری... منظور من اصلا building energy and environmental modelling نبود ... بله این که مشخصه ...
    حالا بهرحال قصد همه ما راهنمایی و کمک به این دوستمونه ... تصور من این بود که این دوستمون به دلیل background معماری که داره بیشتر دنبال بحثایی مثل پایداری (sustainable design ) اه که کاملا با موضوعات environmental science مرتبطه.... دیگه به عهده این دوستمونه که بخواد تو معماری ادامه بده یا عمران و محیط زیست.... اگه عمران و محیط زیست اه که بله فرمایش شما صحیحه
    ممنونم از همه دوستان بخاطر راهنماییشون .
    بله من دنبال موضوعات sustainable Architecture هستم اگه لیست از دانشگاه های آمریکا که ارائه میدن داشته باشید ممنون می شم که بهم اطلاع بدید..به شخصه بیشتر رشته های به این عنوان رو توی اروپا دیدم تا آمریکا

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

بله من دنبال موضوعات sustainable Architecture هستم اگه لیست از دانشگاه های آمریکا که ارائه میدن داشته باشید ممنون می شم که بهم اطلاع بدید..به شخصه بیشتر رشته های به این عنوان رو توی اروپا دیدم تا آمریکا
    Where are you looking for it? In Architecture schools or in Civil Engineering departments?....j

The major that I mentioned earlier is mainly focused on Energy from Arch. point of view although it depends on faculties in the group

If you are looking for a specific master program in Arch. Schools I have not seen such a major but it does not mean that there is not any
    Sustainability is a very wide field you can also look for related research in urban planning

اتفاقا توی امریکا بسیارند دانشگاه هایی با این رویکرد... یعنی کلا دو حالته... یه سری دانشگاه ها مستر یا دکترای معماری دارند (M.Arch , Ph.d in Architecture ) ولی به دلیل این که اون دانشگاه تو زمینه پایداری . تکنولوژی و انرژی بیشتر کار کردند یه گرایش نسبی روی این قضایا دارند تا طراحی معماری صرف.......
    اما یه سری دانشگاه هم هستند که کلا عنوان رشته هم همین sustainable design یا Sustainable architecture اه که اینا دیگه کلا پایدارند !!!!

چندتا دانشگاه معرفی میکنم سر بزنید:

Taubman College of Architecture and Urban Planning at the University of Michigan
    University of New Mexico Albuquerque
    University of Texas School of Architecture (UTSOA
    University of Virginia: School of Architecture
    Bond University
    Savannah College of Art and Design

بازم هست !!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)