صفحه 38 از 80 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    اینکه شما انگلیسی پاسخ میدید نشون از کم لطفیتونه هرچند احتمالا به دلیل نبودن کیبورد فارسه اه...
    بهرحال در صورت امکان سعی کنید از کیبورد مجازی استفاده کنید تا بشه فارسی پاسخ داد
    در واقع این کم لطفی شما نسبت به ایشونه! من جسارت میکنم به جای ایشون جواب میدم که جزو قوانین فروم یا فارسی و یا انگلیسی نوشتنه(به هر دلیل) و فینگلیش ممنوعه پس این فروم الزاما فروم فارسی نیست و اتفاقا خیلی هم خوبه که پست ها به انگلیسی باشه (به نظر شخصی من)
    موفق باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

دوستان سلام
    تا حالا فول فاند دکترای معماری مخصوصن در دانشگاههای آمریکا و استرالیا داشتیم؟.( البته درسته، حتمن هست اما به نسبت رشته های دیگه خیلی کمه.)

من خودم 2 ساله که دور و بر اپلای میگردم اما کسی رو ندیدم که برای دکترای معماری فول فاند بشه. البته دانشگاه پلی تکنیک میلان فول فاند میده اما ظاهرن در مقطع دکترای معماری کیفیت چندانی نداره. بنده رتبه 5 دانشجوهای خارجی و 15 کل رو داشتم و احتمال قبولیم زیاد بود این بود که تحقیق کردم و اکثرن تاییدش نکردند. قبلن هم از دانشگاه ناتینگهام در همین معماری پذیرش داشتم. خلاصه من هر کاری کردم نتونستم با 5 مقاله کنفرانس خارجی بین المللی و 3 مقاله ژورنال بین المللی یه ریال هم فاند بگیرم. و این بود که بخاطر هزینه هام اپلای کردم دانشگاه فنی استانبول و خدا رو شکر اونجا هم برای رشته طراحی معماری پذیرش داد و من هم قراره که برم ثبت نام کنم. چون دیگه نمیتونم تحمل کنم و ترجیح میدم فعلن از ایران خارج بشم تا شرایط سخت نشده! از طرفی هم مشکل زبان ترکی ندارم و فعلن هم این دانشگاه هم در فیلد من (مورفولوژی و ریخت شناسی معماری و مطالعه فرهنگی-احتماعی معماری) جزو چند دانشگاه فعال دنیا هست.

حالا برنامم اینه که در حین دانشجویی دوباره امتحان زبان بدم و سعی کنم نمره بالا بگیرم و برای فاند دانشگاههای آمریکا استرالیا و کانادا اپلای کنم. نظر شما در این مورد چی هست؟

پیشاپیش از اظهار نظرتون ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط al60a نمایش پست ها
    دوستان سلام
    تا حالا فول فاند دکترای معماری مخصوصن در دانشگاههای آمریکا و استرالیا داشتیم؟.( البته درسته، حتمن هست اما به نسبت رشته های دیگه خیلی کمه.)

من خودم 2 ساله که دور و بر اپلای میگردم اما کسی رو ندیدم که برای دکترای معماری فول فاند بشه. البته دانشگاه پلی تکنیک میلان فول فاند میده اما ظاهرن در مقطع دکترای معماری کیفیت چندانی نداره. بنده رتبه 5 دانشجوهای خارجی و 15 کل رو داشتم و احتمال قبولیم زیاد بود این بود که تحقیق کردم و اکثرن تاییدش نکردند. قبلن هم از دانشگاه ناتینگهام در همین معماری پذیرش داشتم. خلاصه من هر کاری کردم نتونستم با 5 مقاله کنفرانس خارجی بین المللی و 3 مقاله ژورنال بین المللی یه ریال هم فاند بگیرم. و این بود که بخاطر هزینه هام اپلای کردم دانشگاه فنی استانبول و خدا رو شکر اونجا هم برای رشته طراحی معماری پذیرش داد و من هم قراره که برم ثبت نام کنم. چون دیگه نمیتونم تحمل کنم و ترجیح میدم فعلن از ایران خارج بشم تا شرایط سخت نشده! از طرفی هم مشکل زبان ترکی ندارم و فعلن هم این دانشگاه هم در فیلد من (مورفولوژی و ریخت شناسی معماری و مطالعه فرهنگی-احتماعی معماری) جزو چند دانشگاه فعال دنیا هست.

حالا برنامم اینه که در حین دانشجویی دوباره امتحان زبان بدم و سعی کنم نمره بالا بگیرم و برای فاند دانشگاههای آمریکا استرالیا و کانادا اپلای کنم. نظر شما در این مورد چی هست؟

پیشاپیش از اظهار نظرتون ممنونم.

بله دوست عزیز
    من خودم یه بنده خدایی رو دیدم تو همین اپلای ابرود گویا از دانشگاه تگزاس فول فاند شده بودن واسه دکترای معماری....... این موضوع درسته که مواردش کمه اما بهرحال هستند.... قضیه به این صورته که از اونجایی که بچه های معماری خیلی اهل research نیستن نتیجتا سوابق پژوهشی قابل ملاحظه ای هم ندارن ( یعنی دقیقا اون چیزی که واسه RA یا TA شدن اهمیت داره ) پس شما مورد زیادی نمی بیند... اما به نظر میاد شما فعالیت داشتید .. بنابراین زبانتو( GRE مخصوصا ) قوی کنید و دوباره اقدام کنید
    کلا ایده خوبیه ...... پیگیرش باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

بله دوست عزیز
    من خودم یه بنده خدایی رو دیدم تو همین اپلای ابرود گویا از دانشگاه تگزاس فول فاند شده بودن واسه دکترای معماری....... این موضوع درسته که مواردش کمه اما بهرحال هستند.... قضیه به این صورته که از اونجایی که بچه های معماری خیلی اهل research نیستن نتیجتا سوابق پژوهشی قابل ملاحظه ای هم ندارن ( یعنی دقیقا اون چیزی که واسه RA یا TA شدن اهمیت داره ) پس شما مورد زیادی نمی بیند... اما به نظر میاد شما فعالیت داشتید .. بنابراین زبانتو( GRE مخصوصا ) قوی کنید و دوباره اقدام کنید
    کلا ایده خوبیه ...... پیگیرش باشید
    arch_one عزیز ممنونم از نظر شما. من ایشون رو میشناسم. فک کنم 17 هزار و خرده ای از تگزاس تک گرفته بودند. اگر ایشون بوده که فول فاند نیست.
    جهت اطلاع سایر دوستان ، نکته دیگه هم اینکه با توجه به اطلاعاتی که دارم اصلن معماری RA خیلی خیلی خیلی به ندرت داره که بیشتر در تکنولوژی و مواد و مصالح و ... هست (در واقع بخشهایی که مرتبط با صنعت هست) و معمولن این گرایشها هم از اونجایی که بعد خیلی صنعتی دارند زیاد باب میل دانشجویان معماری نیست.
    حالا بنظر شما اگه نتونم بورس بگیرم و همین دانشگاه فنی استانبول بمونم از درس خوندن در دانشگاههای تاپ ایران بهتره یا نه؟
    من خودم فک میکنم با توجه به اینکه معماری در این دانشگاه جزو رشته های مهندسی هست (از خودشون پرسیدم و سایتشون رو دیدم) و نه هنر، و رتبه مهندسی این دانشگاه هم نسبت به همه دانشگاههای ایران پایینه، اینه که گرفتن دکترا از این دانشگاه میتونه بهتر از دانشگاههای ایران باشه. شما هم همین نظر رو دارید؟
    ویرایش توسط al60a : August 11th, 2012 در ساعت 06:47 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط al60a نمایش پست ها
    arch_one عزیز ممنونم از نظر شما. من ایشون رو میشناسم. فک کنم 17 هزار و خرده ای از تگزاس تک گرفته بودند. اگر ایشون بوده که فول فاند نیست.
    جهت اطلاع سایر دوستان ، نکته دیگه هم اینکه با توجه به اطلاعاتی که دارم اصلن معماری RA خیلی خیلی خیلی به ندرت داره که بیشتر در تکنولوژی و مواد و مصالح و ... هست (در واقع بخشهایی که مرتبط با صنعت هست) و معمولن این گرایشها هم از اونجایی که بعد خیلی صنعتی دارند زیاد باب میل دانشجویان معماری نیست.
    حالا بنظر شما اگه نتونم بورس بگیرم و همین دانشگاه فنی استانبول بمونم از درس خوندن در دانشگاههای تاپ ایران بهتره یا نه؟
    من خودم فک میکنم با توجه به اینکه معماری در این دانشگاه جزو رشته های مهندسی هست (از خودشون پرسیدم و سایتشون رو دیدم) و نه هنر، و رتبه مهندسی این دانشگاه هم نسبت به همه دانشگاههای ایران پایینه، اینه که گرفتن دکترا از این دانشگاه میتونه بهتر از دانشگاههای ایران باشه. شما هم همین نظر رو دارید؟

والا این بنده خدا اگه همونی باشه که من پستشونو یه جا دیدم خودشون عنوان کرده بودند فول فاند اند........
    بله این یه واقعیتیه که RA در معماری کم هست به همون دلیلی که شما گفتید اما به عوض چیزی که زیاده TA .... خود من امسال از یه دانشگاه ایلتی تو امریکا واسه مقطع یه همچین شرایطی داشتم که مدیر دپارتمان قول RA بم داد با توجه به سوابق و مکاتباتم... توضیحشم این بود که چوتن دانشکده بخش آموزش undergraduate وسیعی داره احتیاج به نیروی تدریسی و آکادمیک دارند ... حالا شرایطی که به من میدادند این بود
    In -state tuition ---- tuition waiver
    700 $ per month for 10 hours a week teaching
    که خوب البته من نرفتم... اما منظور اینکه اصولا assisstantship یعنی فول فاند ... حالا میخوادTA باشه یا RAیا GA یا Fellowship
    اما راجع به سوالتون والا من اطلاعاتم بیشتر راجع به دانشگاه های امریکا و تا حدی اروپاست... خیلی از جاهای دیگه مثل ترکیه خبر ندارم ... اما به نظرم خیلی به خودتون بستگی داره که کلا برنامتون بعد از تحصیل چیه... ضمن اینکه با این وضعی که الان هسا دکترا داخل قبول شدن خودش یه جریانیه ..............

و
    بله این یه واقعیتیه که RA در معماری کم هست به همون دلیلی که شما گفتید اما به عوض چیزی که زیاده TA .... خود من امسال از یه دانشگاه ایلتی تو امریکا واسه مقطع یه همچین شرایطی داشتم که مدیر دپارتمان قول RA بم داد با توجه به سوابق و مکاتباتم... توضیحشم این بود که چوتن دانشکده بخش آموزش undergraduate وسیعی داره احتیاج به نیروی تدریسی و آکادمیک دارند ...
    میبخشید اشتباه تایپی رخ داد !!! درستش اینه:
    دانشگاه ایالتی تو امریکا واسه مستر یه همچین شرایطی داشتم که مدیر دپارتمان قول TA بم داد

Junior Member

سلام به همگی
    می خواستم بدونم کسی هست که به تازگی برای مستر معماری در کانادا اقدام کرده باشه و پذیرش گرفته باشه؟اگه دوستان کسی رو میشناسن لطفا راهنمایی کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط flakflik نمایش پست ها
    سلام به همگی
    می خواستم بدونم کسی هست که به تازگی برای مستر معماری در کانادا اقدام کرده باشه و پذیرش گرفته باشه؟اگه دوستان کسی رو میشناسن لطفا راهنمایی کنن.

دوست عزیز:
    به نتایج پذیرش مراجعه کنید.... فکر کنم یه شخصی بود با نام adelaeed که از manitoba پذیرش گرفته بود.... اما بازم خودتون چک کنید

Junior Member

سلام دوستان ، من ترمه ۹ مهندسی عمران هستم ، دانشگاه علم و صنعت، معدلم ۱۳.۸۰ هستش ، البته ترمه ۹ و ۱۰ رو که بگذرونم بالای۱۴ خواهد بود، میخواستم بدونم
    برای کجا میتونم اقدام کنم

سلام
    من دانشجوی ارشد معماری هستم و واحد علوم و تحقیقات درس میخونم...معدل دوره لیسانسم 17.5 هست و من بسیار علاقه مند به ادامه تحصیل در آمریکا هستم...از دوستان ممنون میشم اگه بتونن به سوالهای من پاسخ بدن
    من با ترم بهمن امسال 3 ترم رو پشت سر میزارم ولی نمیدونم آیا موافقت میکنن که من پایان نامم رو تا تابستون آینده دفاع کنم؟ آیا تا به حال موردی با شرایط من وجود داشته؟
    من فکر میکنم که ممکنه برای PHD گرفتن پذیرش و FUND ممکنه سخت باشه آیا شما میتونید یه سری دانشگاه به من معرفی کنید؟(بنده فکر میکنم شاید بهتر باشه من با مدرک لیسانسم برای دکترای یکسره اقدام کنم چون نمیدونم مدارک ارشدم کی آماده میشه)
    سطح زبانم بالاست ولی تا به حال آزمونهای ETS,روندادم...تصمیم دارم که آزمونهای آبان ماه رو شرکت کنم...
    چه گرایشی از معماری رو پیشنهاد میدید؟آیا سایتی هست که گرایشهای جدید رو معرفی کنه؟
    ویرایش توسط mehrnoosh25 : August 15th, 2012 در ساعت 07:27 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)