صفحه 4 از 80 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

سلام آقا محسن
    بهتون تبریک میگم که تونستید از اینجا برید .
    من هم پیگیر هستم واسه ارشد برم . ولی نمی دونم مدیریت ساخت بهتره یا سازه (اگه بخوام برگردم ایران)
    بین دانشگاه های اتریش و سنگاپور شما کدوم رو توصیه می کنید (با درنظر گرفتن هزینه ها...البته اگه از هزینه ها اطلاع دارید)
    راستی اونجا زندگی کردن واستون سخت نیست ؟
    ممنون میشم جواب سوالامو بدید

Junior Member

سلام
    كسي ميتونه من رو راهنمايي كنه من مهندسي عمران از فرانسه ميخوام پذيرش بگيرم كسي هست كه بتونه ليست دانشگاهاي مربوطه رو بده ؟
    مرسي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil- IUST

پیش فرض مسائل مربوط به پذیرش مهندسی عمران

سلام دوستان.
    ميخاستم بپرسم آيا گرايش آب در ارشد براي پذيرش گرفتن مساعده؟(دانشگاه علم وصنعت)و اينكه چه معدلي نياز هست برا كانادا؟
    آخه من شنيدم خارج از ايران عمران گرايش بندي نميشه و فقط به اسم CIVILميشناسن.اين حرف درسته؟و اينكه آيا كسي رو ميشناسيد كه تونستهاز كانادا fundبگيره؟
    ببخشيد سوالا زياد شدن

persian_knight
    Guest

سلام بچه ها من یه سوال داشتم: به نظر شما یک نفر فارغ التحصیل لیسانس از دانشگاه آزاد با رتبه دو رقمی در کنکور ارشد (مسلما عمران) و زبان در سطح متوسط یه بالا (ولی تافل نداده) و یک اختراع ثبت شده و قبولی در سازه دانشگاه تهران یا شریف (روزانه یا شبانه) ، اگر این شربیط رو ول کنه و بره سربازی و بعد از سربازی برای دانشگاه دلفت تو هلند یا دانشگاهی در آمریکا اقدام کنه ارزششو داره ؟ یا بره دانشگاه تهران یا شریف بخونه بهتره ؟ (با توجه به اینکه بعد از قبولی اگه نره دو سال از کنکور دادن محروم میشه؟؟ )

askariar
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط montazar نمایش پست ها
    نه اصلا اینگونه نیست.
    من با شما مخالف هستم. بخش اعظمی از نتیجه گیری خوب بچه ها ناشی از پشت کار شخصی و توانایی های فردی است و ارتباطی به سیستم آموزشی کارآمد و بهینه ندارد. جالب این است که بدانید مشارکت استاد بنده در تدوین این مقالات کمتر از 5 درصد بوده یعنی می توان گفت که اصلا اطلاع دقیقی از محتوای مقاله ها نداشته و ندارد و فقط درباره یک سری کلیات اطلاع دارد.
    به طور نمونه ترم اول ورود من به دانشگاه امیرکبیر، درس دینامیک سازه ارائه گردید و طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط دانشکده، دو جلسه 5/1 ساعته در هفته به آن اختصاص داده شده بود. همه دانشجوهای ارشد می دانند که این درس یکی از مهمترین و اساسی ترین دروس در مقطع فوق لیسانس است. در آن زمان استاد آن درس به صورت کاملا شخصی تصمیم گرفتند به جای دو جلسه در هفته تنها یک جلسه بیایند و جلسه دیگر را به دانشجوی دکتری خود،که هیچگونه تسلطی روی درس نداشت، محول کند. و این سلیقه شخصی استاد محترم به بهای محروم ماندن دانشجویان از بخش مهمی از درس دینامیک سازه تمام شد.
    نمونه دیگر درس ریاضیات مهندسی بود که در همان ترم ارائه گردید. همگی مطلع هستند که اصولا این گونه دروس را صبح ها یا حداکثر ساعت 1 تا 3 می گذارند. به دلیل پر بودن وقت استاد دعوت شده از دانشکده ریاضی این درس در یک روز از هفته و از ساعت 5/4 تا 5/7 بعدازظهر ارائه گردید و تمامی دانشجویان از گرایشهای مختلف سازه، زلزله، سازه های هیدرولیکی و ... ،جمعیتی بین 50 تا 60 نفر، داخل آن کلاس نشسته بودند و علاوه بر آن زمان ارائه این درس در ماه رمضان بود. عملا همه فقط برای حضور و غیاب به کلاس می آمدند. و تمامی دانشجویان، از جمله خودم، هیچ یادگیری از کلاس نداشتیم و در روز امتحان خودمان کل کتاب را از ابتدا خواندیم. این وضعیت تحصیلات تکمیلی ما می باشد.
    بنابراین معلوم است که اگر این سیستم آموزشی خروجی ای هم داشته باشد مرهون دانشجویان توانای آن است. چون بهترین دانشجویان ایران در دانشگاههای تهران تحصیل می کنند و این نتایج به صورت مستقیم در ارتباط با دانشجویان است نه با اساتید و سیستم آموزشی.
    موفق باشید.
    با سلام
    من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه امیرکبیر هستم و تونستم سهمیه بدون کنکور سازه این دانشگاه رو هم بگیرم . الان ترم 7 هستم . با توجه به این مسایلی که شما میگین آیا اصلا استادی تو این دانشکده هست که بتونم واسه ارشدم روش حساب کنم ؟؟؟
    در ضمن گرچه فکر می کنم الان واسه تهیه application برا MS دیر شده ، ولی به نظرتون می تونم با معدل 16.8 (0.6 کم تر از نفر اول - نفر چهارم هستم) یه فول فاند از یکی از دانشگاه های تاپ کانادا بگیرم ؟؟؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط askariar نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه امیرکبیر هستم و تونستم سهمیه بدون کنکور سازه این دانشگاه رو هم بگیرم . الان ترم 7 هستم . با توجه به این مسایلی که شما میگین آیا اصلا استادی تو این دانشکده هست که بتونم واسه ارشدم روش حساب کنم ؟؟؟
    در ضمن گرچه فکر می کنم الان واسه تهیه application برا MS دیر شده ، ولی به نظرتون می تونم با معدل 16.8 (0.6 کم تر از نفر اول - نفر چهارم هستم) یه فول فاند از یکی از دانشگاه های تاپ کانادا بگیرم ؟؟؟

البته که هست دکتر لطفی برای سازه عالیه هم اخلاق و هم سوادش بعدش مهندس طاحونی اگر بتونی اخلاق کبیر رو تحمل کنی سوادش بد نیست خصوصا تو کامپوزیت

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

سلام به همه.
    من دانشجوی سال آخر مهندسی عمران دانشگاه آزاد هستم.قصد دارم برای سازع نستر سوئد یا هر جایه دیگه ای که بشه اقدام کنم.آذر ماه آیلتس امتحان دارم.معدلم هم حدود 15 است.
    میخواستم ببینم میشه با این وضعیت دانشگاه های آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟فاند به چه کسانی تعلق میگیره؟از کجا باید راجع بهش اطلاعات پیدا کنم؟
    Every success has been a dream at the beginning

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی عمران آب و فاضلاب توو یکی از دانشگاهای سراسری روزانه تهران خوندم معدلم حدود 13 هستش.مقاله ای هم تا به حال نداشنم.برای دو سال کارشناسی ارشد هم کلآ میتونم حدود 5 میلیون تومن هزینه کنم.میخوستم ببینم با این شرایط چقدر شانس پذیرش گرفتن دارم؟ترجیح من هم دانشگاهایی که تدریس توی اونها یه انگلیسی باشه..
    راستی یه دایی هم دارم که توو آمریکا استاد دانشگاه فنی ویرجینیاست به نظر شما میتونه بهم بکنه یا نه؟
    البته سالهاست که ایران نیومده و منم باهاش ارتباطی نداشتم

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط lord010 نمایش پست ها
    سلام.من کارشناسی مهندسی عمران آب و فاضلاب توو یکی از دانشگاهای سراسری روزانه تهران خوندم معدلم حدود 13 هستش.مقاله ای هم تا به حال نداشنم.برای دو سال کارشناسی ارشد هم کلآ میتونم حدود 5 میلیون تومن هزینه کنم.میخوستم ببینم با این شرایط چقدر شانس پذیرش گرفتن دارم؟ترجیح من هم دانشگاهایی که تدریس توی اونها یه انگلیسی باشه..
    راستی یه دایی هم دارم که توو آمریکا استاد دانشگاه فنی ویرجینیاست به نظر شما میتونه بهم بکنه یا نه؟
    البته سالهاست که ایران نیومده و منم باهاش ارتباطی نداشتم
    1-نمره زیان بسیار مهم است
    2- نمره GRE
    3-معدلتون خوب نیست ! ولی اگر دانشگاهتان خوب و شناخته شده باشد شاید تا حدی جبران کند
    4- توصیه نامه قوی می توانید فراهم کنید؟
    5-البته به نظر من ایشان خیلی می توانند کمک کننده باشند البته اگر مشکل فامیلی دارید ممکن است برعکس شود !! من جای شما بودم یک نامه می نوشتم و با دایی عزیزم که دلم هم برایش تنگ شده است یه چاق سلامتی می کردم
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member EMAD RSH آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

Smile بهترین گرایش رشته ی عمران ؟

با سلام .
    میخواستم ببینم بهترین گرایش رشته ی عمران چیه ؟ و دیگر اینکه در کدام کشور رشته ی عمران بیشتر در بورسه ؟ از راهنمایی خوبتون پیشاپیش ممنونم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)