صفحه 41 از 80 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

سلام دوستان
    من دانشجوی فوق معماری هستم.معدل لیسانسم حدود 14 از دانشگاه آزاد زنجان و معدل فوقم 3.5 از دانشگاه قاضی آنکاراست.مقاله ندارم ولی قراره با استادم یه کارایی بکنم.سابقه کاری 7_8 سال دارم ولی نمی دونم چه سابقه کاری مد نظره؟با نرم افزارهای مربوط به معماری هم کار کردم و به مدرک دارم.
    چند تا سئوال دارم
    1_منظور از سابقه کار چیه؟
    2_برای پایان نامم به پیشنهاد استادم معماری اسلامی و معماری مساجد رو اتخاب کردم ولی هنوز تثبیت نکردم می خوام بدونم این موضوع برای اساتید اونجا جالبه یا بهتر تغییرش بدم؟کدوم موضوعات بهتره؟
    در ضمن من می خوام از دانشگاههای کانادا پذیرش و بورس بگیرم برای مقطع دکتری با این شرایط می تونم؟
    ممنون می شم جوابم رو بدین

Junior Member wednesdaynight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط wednesdaynight نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من لیسانس مهندسی نفت- بهره برداری از دانشگاه آزاد با معدل 15.72 و ارشد مهندسی نفت از دانشگاه تهران با معدل 17.3 دارم.
    9 ماه سابقه کار در پزوهشگاه صنعت نفت. 1 مقاله چاپ شده و 4 -5 تا هم هنوز وضعیتشون مشخص نشده دارم. یک کتاب ترجمه کرم که مربوط میشه به هیدرات گازی. استاندارد API برای سیمان حفاری رو هم کاملاً ترجمه کردم و تسلط دارم. موضوع پایان نامه لیسانس و ارشدم هر دو مربوط به سیمان میشه و میشه گفت که بیشتر عمرانیه تا نفت. در ضمن یک شغل در سازمان محیط زیست هم جدیدا پیدا کردم که ایشاالله به زودی مشغول میشم (در بخش تغییرات آب و هوا). حالا موضوع اینه که به طور جدی قصد کردم که در رشته محیط زیست ادامه تحصیل بدم. در ضمن GRE 1140 دارم و فقط و فقط میخوام برم آمریکا. و همچنین فقط و فقط میخوام مدرک ارشد رو بگیرم دوباره و اصطلاحاً Double Masters بشم. خواهشم از دوستان اینه که با توجه به شرایطی که گفتم وضعیت من رو بررسی کنن و نظر بدن.
    پیشاپیش ممنون.
    از بین دوستان کسی نظری نداره؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط wednesdaynight نمایش پست ها
    از بین دوستان کسی نظری نداره؟
    سلام.
    براساس چیزی که شنیدم کار شما از نظر گرفتن کمک هزینه و همچنین ویزای تحصیلی برای مستر مجدد در مقایسه با پی اچ دی به طور نسبی سخت تر هست. در همین رابطه به تاپیکهای مربوط به ویزا در انجمن آمریکا و بخش نتایج پذیرش مربوط به آمریکا مراجعه کنین. در هر صورت برای پیدا کردن گزینه مناسب، اول باید با اساتید ارتباط ایمیلی برقرار کنین و ببینین نظرشون چیه و چه جوابهایی ازشون میگیرین. بقیه اطلاعات مهم تا حد زیادی از سایت دانشگاههای آمریکا قابل دریافت هست.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام
    من لیسانس معماری دارم معدل لیسانسم 15.41 از دانشگاه آزاد تهران
    GRE:300 out of 340
    تافل هم تو آذر امتحان دارم وضعیتم خوبه رو 90 به بالا حساب میکنم
    6سال سابقه کار مرتبط دارم هم طراحی هم مدیریت پروژه
    الانم دارم با یکی از استادام روی 2 مقاله کار میکنم که قراره یا isi چاپ کنیم یا تو کنفرانس ACCUS شرکت کنم
    به نظر شما احتمال پذیرش همراه با فاند از دانشگاه های آمریکا یا کانادا برای من چقدر است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط cameliapm نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس معماری دارم معدل لیسانسم 15.41 از دانشگاه آزاد تهران
    GRE:300 out of 340
    تافل هم تو آذر امتحان دارم وضعیتم خوبه رو 90 به بالا حساب میکنم
    6سال سابقه کار مرتبط دارم هم طراحی هم مدیریت پروژه
    الانم دارم با یکی از استادام روی 2 مقاله کار میکنم که قراره یا isi چاپ کنیم یا تو کنفرانس ACCUS شرکت کنم
    به نظر شما احتمال پذیرش همراه با فاند از دانشگاه های آمریکا یا کانادا برای من چقدر است؟
    سلام.
    برای پذیرش مستر (به ویژه پذیرش با کمک هزینه)، معدل لیسانس فاکتور بسیار مهمی است (به طور معمول در اکثر دانشگاهها حداقل GPA قابل قبول 3 از 4 است که معادل آن از 20 برای دانشگاههای مختلف کمی متفاوت است). داشتن مقاله خوب است ولی برای پذیرش مستر اهمیت آن در حد معدل لیسانس نیست، ضمن این که در اکثر گرایشهای رشته شما Portfolio نسبت به بقیه موارد، به مراتب فاکتور تعیین کننده تری است. به هر حال بهتر است اول با اساتید از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنین و ببینین چه جوابهایی بهتون میدن. ضمن این که سابقه کار و داشتن توصیه نامه قوی و SOP تاثیرگذار هم می تونه در افزایش شانستون موثر باشه. در مورد تخمین شانستون می تونین به نتایج پذیرش همین سایت مراجعه کنین و ببینین قبلاً چند نفر با شرایط مشابه تونستن در رشته شما پذیرش با کمک هزینه بگیرن.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    برای پذیرش مستر (به ویژه پذیرش با کمک هزینه)، معدل لیسانس فاکتور بسیار مهمی است (به طور معمول در اکثر دانشگاهها حداقل GPA قابل قبول 3 از 4 است که معادل آن از 20 برای دانشگاههای مختلف کمی متفاوت است). داشتن مقاله خوب است ولی برای پذیرش مستر اهمیت آن در حد معدل لیسانس نیست، ضمن این که در اکثر گرایشهای رشته شما Portfolio نسبت به بقیه موارد، به مراتب فاکتور تعیین کننده تری است. به هر حال بهتر است اول با اساتید از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنین و ببینین چه جوابهایی بهتون میدن. ضمن این که سابقه کار و داشتن توصیه نامه قوی و SOP تاثیرگذار هم می تونه در افزایش شانستون موثر باشه. در مورد تخمین شانستون می تونین به نتایج پذیرش همین سایت مراجعه کنین و ببینین قبلاً چند نفر با شرایط مشابه تونستن در رشته شما پذیرش با کمک هزینه بگیرن.
    موفق باشید.
    من برای fall 2012 با این شرایط که مقاله نداشتم و نمره تافلم هم 80 بود پذیرش از university of Florida گرفتم ولی بدون فاند و بهم ویزا هم ندادن چون خواهرم سیتیزنه... ولی یعنی برای فاند خیلی روی مقاله و کنفرانس حساب نکنم؟ بیشتر portfolio قویتر کنم و نمره ی زبانمو؟

من برای fall 2012 با این شرایط که مقاله نداشتم و نمره تافلم هم 80 بود پذیرش از university of Florida گرفتم ولی بدون فاند و بهم ویزا هم ندادن چون خواهرم سیتیزنه... ولی یعنی برای فاند خیلی روی مقاله و کنفرانس حساب نکنم؟ بیشتر portfolio قویتر کنم و نمره ی زبانمو؟

بله ... شما انرژی رو بذار رو پورتفولیو

سلام.
    من در مورد Direct PhD در رشته شما و شرایطش اطلاع دقیق ندارم، منتهی با توجه به این که گفتین دارین مقاله میدین و به نظر میاد به کار تحقیقاتی علاقمندین، بد نیست به جای مستر شانستون رو برای Direct PhD امتحان کنین. با توجه به این که یک بار برای مستر ریجکت شدین و اصولاً در مقطع مستر تعداد کمک هزینه ها نسبتاً محدود هست، بهتره همون تجربه رو دوباره عیناً تکرار نکنین. البته برای Direct PhD لازمه اش این هست که استادی رو پیدا کنین که رزومه شما رو بپسنده و اصطلاحاً یه جواب غیرتمپلیت و امیدوارکننده از اساتید داشته باشین. با شرایط فعلی به نظرم یا آدم باید از نظر تمکن مالی شرایط واقعاً مناسبی داشته باشه که بتونه تو آمریکا مستر بدون فاند یا حتی با Partial Fund بخونه یا PR باشه که بتونه از وامها و تخفیفهایی که بهش تعلق میگیره استفاده بکنه. به خصوص در رشته هایی مثل معماری که در مقایسه با رشته های مهندسی مثل عمران، برق، مکانیک و امثالهم، پروژه های صنعتی بزرگ کمتر توش تعریف میشه و تعداد کمک هزینه هاش به طور نسبی کمتره. در هر صورت شما ناامید نشین و به تلاش و جستجوتون ادامه بدین. البته باز دوستان رشته معماری به خصوص اونهایی که سابقه اپلای واسه آمریکا و کانادا دارن، بهتر از بنده میتونن در این موارد نظر بدن.
    موفق باشید.

Junior Member

کسی هست که برای مقطع دکترا در رشته ژئوتکنیک پذیرش گرفته باشه.
    لطفا شرایط ش رو بنویسید

Junior Member

دوستان ژئوتکنیکی اگر برای پذیرش دکترا یه شرایط خوب گیر اوردین خبر بدین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)