صفحه 46 از 80 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط roya_virgo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با خوندن نوشته های اینجا چند تا سوال برام پیش اومد
    یکی اینکه فرق بین master of sience and master of civil eng چیه؟
    یکی اینکه من به هر دانشگاهی که ایمیل زدم برای اینکه بگم میخوام تحصیلم و خوابگاه و کلا خرج زندگیم رایگان باشه نوشتم که scholarship می خوام ولی اینجا میبینم همه از واژه fund استفاده میکنن
    میشه فرق این دو تارو توضیح بدین؟و اینکه من باید از کدوم کلمه استفاده کنم؟
    سوال بعدیمم اینه که من تازه لیسانس عمران_عمران از دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم و معدلمم 14,13 البته اگر بدون دروس افتاده حساب کنم بالای 15 میادومقاله و سابقه کارم ندارم.هزینه تحصیل تو خارج هم واسه خونوادم ممکن نیست.میخواستم ببینم اینجا کسی بوده که تونسته باشه با این شرایطی که من دارم بورسیه گرفته باشه؟یا حداقل یه کشوری که بتونم اونجا خودم کار کنم و خرجم رو بدم معرفی کنه؟(آخه تا جایی که میدونم دانشجوهای خارجی محدودیت ساعات کار دارن و حقوقم کم میگیرن).اگه همچین کشوری سراغ دارین لطفا بگین چه کاری اینجا یاد بگیرم که اونجا به دردم بخوره؟آرایشگری,آشپزی,پرستا ری کودک...هرچی
    دوست عزیز فرقی نمی کنه هر دو جورش رو می بینید. اما کلا به فوق لیسانس میگن M.S. یا Master of Science
    مثلا بعضی دانشگاها مینویسن Master of Science in Civil Engineering
    scholarship,fund,grant همش یه معنی میده اما شما همون Scholarship رو استفاده کن
    والا با این معدل خیلی بعیده جایی فاند بده!! تنها پیشنهادی که میتونم بهتون بکنم دانشگاه بولونیا ایتالیا که مستر عمران رو انگلیسی ارائه میده و یه بورس GRE داره که سالی 11000 یورو میده!! اما باید امتحان GRE بدین و بر اساس اون بورس رو میده! یه بورس دیگه هم داره به اسم ERGO که سالی بین 1000-5000 یورو میده که بر اساس معدل و نمره زبان و توصیه نامه هاو ... میدن. تنها جایی که به زبان انگلیسی شانس پذیرش داشته باشین به نظرم اینجا هست. البته شما در مورد نمره زبانتون چیزی نگفتید!! اگر بتونید نمره GRE خیلی بالا بگیرید از آمریکا و کانادا هم امکان اینکه پذیرش با فاند بگیرید هست.
    دانشگاه پلی تکنیک میلان هم هست که بورس میده اما مشخص نیست که بتونید پذیرش بگیرید باید شانستون رو امتحان کنید

در مورد کار هم نمیشه زیاد روش حساب کرد. اول اینکه اگر توی یه کشور انگلیسی زبان نباشید تا زبان اون کشور رو یاد نگیرید نمیتونید کار پیدا کنید.
    حداقل تا 5-6 ماه اول نمیتونید روی کار کردن حساب کنید.
    موفق باشید
    Not Everything iS aS iT Seems

با سلام
    از دوستانی که برای رشته ژئوتکنیک اپلای کردن، کسی لیستی از دانشگاه های کشورهای اروپایی وامریکایی برای این رشته جمع آوری کرده؟

Junior Member

از دوستانی کسانی در رشته مدیریت ساخت واسه مقطه دکترا اپلای کردن کسی لیستی تهیه کرده؟
    استادایی که رو متریال کار کردن رو مثلا پیدا کرده باشه؟مخصوصا تو آمریکا

یکی از دوستان قبلا زحمتشو کشیده؛ به این لینک مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...98%D9%87/page2

سلام دوستان من اين سوالو تو چند تاپيك ديگه هم نوشتم ولي از اونجا كه دير جواب ميدن اينجا هم مينويسم با تشكر از شما
    من ترم ٨ باهنرم معدلم متاسفانه ١٣ هست و دارم برا ارشد ميخونم اول سوالم اينه كه به نظرتون خيلي مهمه كه ارشد دانشگاه خودم قبول شم يا يكي از دانشگاه هاي تهران ؟
    ٢ به نظرتون اگر تو دوران ارشد تلاش كنم ميتونم برا دكتري از امريكا يا كانادابا فاند پذيرش بگيرم ؟
    ٣ اگر نتونم فاند بگيرم اونجا ميشه با كار كردن از عهده هزينه ها بر اومد ؟
    ٤ بايد تو دوران ارشد چه كارايي بكنم( مثلا زبان چه كار كنم ، معدلم چند باشه،مقاله چه جوري بدم و ....) تا بتونم پايان دوره پذيرش بگيرم ؟
    با تشكر از همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط farvahar_boy نمایش پست ها
    سلام دوستان من اين سوالو تو چند تاپيك ديگه هم نوشتم ولي از اونجا كه دير جواب ميدن اينجا هم مينويسم با تشكر از شما
    من ترم ٨ باهنرم معدلم متاسفانه ١٣ هست و دارم برا ارشد ميخونم اول سوالم اينه كه به نظرتون خيلي مهمه كه ارشد دانشگاه خودم قبول شم يا يكي از دانشگاه هاي تهران ؟
    ٢ به نظرتون اگر تو دوران ارشد تلاش كنم ميتونم برا دكتري از امريكا يا كانادابا فاند پذيرش بگيرم ؟
    ٤ بايد تو دوران ارشد چه كارايي بكنم( مثلا زبان چه كار كنم ، معدلم چند باشه،مقاله چه جوري بدم و ....) تا بتونم پايان دوره پذيرش بگيرم ؟
    با تشكر از همه دوستان
    سلام
    در مورد سوال اولتون که چقدر مهمه که حتما ارشد تهران باشید، به نظرم در مقابل فاکتورهایی مثل نمره ی زبان، مقاله و معدل از اهمیت کمتری برخورداره و بعد از اینا قرار می گیره.
    در مورد سوال دوم هم اگه منظورتون جبران معدل هست، خب بعضی دانشگاه ها روی معدل خیلی حساسن و بعضی ها حساسیت کمتری نشون می دن. شاید یه رزومه ی عالی، معدل کم لیسانس رو جبران کنه، بستگی به دانشگاهی داره که مد نظرتونه و رنکش و... دوره ی ارشد فرصت خوبیه که هدفمند درس بخونید، مقاله و پروژه هاتون رو روی گرایشی که برای دکتری می خوایید متمرکز کنید، و سعی کنید معدل خیلی خوبی بدست بیارید.
    3 رو نمی دونم. بچه هایی که تجربه اش رو دارند باید راهنمایی کنن.
    4 هم در یک کلام تمام سعی تون رو بکنید! اگه پایه زبانتون ضعیفه، حسابی روش کار کنید، اگرم خوبه که مرور کنید تا واسه امتحانات مورد نیاز آماده بشید. مقاله و معدل هم معلومه دیگه.
    اگه یه خرده بیشتر توی انجمن ها و موضوعات بگردید، خیلی چیزا دستتون میاد و سوالتون از حالت کلی خارج می شه و بچه ها بیشتر میتونن کمکتون کنن.
    موفق باشید.

جواب سوال 3 farvahar_boy: عمرا با کار کردن از پس هزینه ها بر بیای. اصلن بهت ویزای کار نمیدن.
    ویرایش توسط zsha : December 31st, 2013 در ساعت 10:39 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط farvahar_boy نمایش پست ها
    با تشكر از همه دوستان
    جواب سوال 2: بله که می تونی. تو قسمت پذیرش یه نفر بود که با معدل 13 لیسانس و ارشد 16 هردوش دانشگاه گیلان از University of NewHapshire پذیرش با فاند 23000 تا گرفته بود. نمره زبانش هم تاپ نبود. باید دانشگاههایی بزنی که acceptance rate شون بالاست.

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام دوستان.
    من الان دارم ارشد میخونم و آخراش هستش میخواستم ببینم من مقاله داخلی تو این کنفرانس های مهندسی عمران که هستش و پول میدن تایید که بشه چاپ میشه بدم 2-3 تا یا نه ؟ آیا مقالات داخلی فارسی ارزشی در پذیرش دارن یا نه؟
    و اینکه مقاله انگلیسی بدیم اینا در حد همین مقالات داخلی خودمون یا خیلی تاپ اینا؟ چون که بیشتر مقالات داخلی که چاپ میشن خیلی هم به نظرم شاخ نیستند !
    یه راهنمایی بکنید دوستان
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66_2m نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان دارم ارشد میخونم و آخراش هستش میخواستم ببینم من مقاله داخلی تو این کنفرانس های مهندسی عمران که هستش و پول میدن تایید که بشه چاپ میشه بدم 2-3 تا یا نه ؟ آیا مقالات داخلی فارسی ارزشی در پذیرش دارن یا نه؟
    و اینکه مقاله انگلیسی بدیم اینا در حد همین مقالات داخلی خودمون یا خیلی تاپ اینا؟ چون که بیشتر مقالات داخلی که چاپ میشن خیلی هم به نظرم شاخ نیستند !
    یه راهنمایی بکنید دوستان
    با تشکر
    سلام

شما اگر میخاید ریسرچ بک گراند مناسبی داشته باشید بنظرم باید

1-مقالتون رو انگلیسی ارایه بدید
    2- مقالتون رو به ژورنالهای ISI، ژورنالهای معتبر غیر ISI (خارج از کشور)، و یا کنفرانسهای معتبر بین المللی خارج از کشور بفرستید.

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)